1

Temat: Hearthstone - Turniej forumowy ONLINE

Wpadłem na pomysł a Adrian poklepał mnie telepatycznie po ramieniu by zrobić turniej Hearthstonea.
Wstępne założenia są takie:

Zapisy - Zgłaszamy w tym temacie(powiedzmy do 20.00 w niedzielę  swój 17.08) battletag a na PMkę do mnie lista trzech postaci, którymi będziemy grać(nie decklisty a jedynie same postaci np. Jaina, Hunter, Warlock) tak jak to wygląda na normalnych turniejach. W trakcie trwania turnieju nie można już zmieniać tych postaci.

Forma turnieju - jeszcze nie wiem, w zależności ile osób się zgłosi. Jak będzie nas mało to zagramy każdy z każdym a jak będzie nas dużo to może skleimy jakąś drabinkę.

Jak gramy? - Jak już będzie ogłoszona pierwsza kolejka czy faza turnieju dodajemy się wzajemnie do znajomych i ciskamy. Każdy ma 3 klasy bohaterów(właśnie te podesłane mi na PM) i musi pokonać 3 bohaterów przeciwnika. Jeśli np. przegraliśmy już mecz Hunterem to nie możemy go już użyć do końca tego konkretnego meczu. Innymi słowy mecz do 3 punktów gdzie każdy punkt dostajemy za pokonanie każdej postaci przeciwnika. Po każdej wygranej robimy screena a następnie wrzucamy je tutaj jako dowód wygranej.
Brzmi bardzo chaotycznie pewnie, ale mam nadzieję, że w miarę zrozumiale tongue

Admin i orgianizator - Ja Babidi. (Disbanned#2930)

O co gramy? - O fun i integrację! Nie przewiduję żadnych nagród, bo nawet nie ma jak boostera czy golda przekazać tongue

Kwestie ważne do poruszenia(oczekuję Waszych opinii):
1. Ile czasu na poszczególną fazę/rundę przeznaczyć? 2-3 dni chyba brzmi optymalnie i każdy chyba znajdzie godzinkę żeby zagrać hmm?
2. Powstał pomysł żeby zbanować karty Legendarne by wprowadzić pewien balans. Co o tym myślicie? Wstępnie gramy Legendami, ale chętnie usłyszę co macie na ten temat do powiedzenia.

Najważniejsza na chwilę obecną jest dla mnie potencjalna liczba chętnych + opinie zawarte w ostatnich punktach. Wypowiadać się ludzie!

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

2

Odp: Hearthstone - Turniej forumowy ONLINE

Jak mówiłem, chętnie zagram, ban na legendarne mile widziany, bo na razie otwarłem 4 boostery a ile można cisnąć Hunterem na commonach.

Runda co 3 dni, jak dla mnie nie ma się co patyczkować. Na wyraźne życzenie gracza odpowiednio wcześniej wyrażone dopuściłbym możliwość przełożenia meczu, o ile przeciwnikowi by pasowało. W końcu mamy jeszcze trochę wakacji, ludzie mogą być czasowo na wyjazdach.

Turniej powinien odbywać się o kartę graficzną za wygraną, ale niestety nie mam żadnej, żeby zafundować. Może być fanowski.

3

Odp: Hearthstone - Turniej forumowy ONLINE

Dla mnie bez znaczenia, dostosuję się. Posiadam 1 grywalną legendę ale mimo to byłbym za graniem na Legendach. Jeżeli jednak większość będzie za banami to ja nie mam nic przeciwko. Mam nadzieję, że nie zapomnę przesłać btaga z listą herosów big_smile
Pce

4

Odp: Hearthstone - Turniej forumowy ONLINE

Ja jestem przeciw banowi na legendach, jak się bawić to optymalnie wink Może zagrajmy poprostu tak jakby ligę każdy z każdym i będzie ok.

5

Odp: Hearthstone - Turniej forumowy ONLINE

Ja chętnie, co prawda będę zapewne zwiedzał dno tabeli. Jako format turnieju, żeby nawiązać do naszej karcianki proponuję minimalnego przewidzianego Swissa Bo5 z odjętą ostatnią rundą.

Ad 1. 2-3 dni brzmią nieźle (myślę że nawet na każdy z każdym). Chyba że ktoś jak na przykład ja ma w planach tygodniowy wyjazd bez internetu, ale trudno w takim wypadku.
Ad 2. INFERNOOOOO! Eee... to znaczy, w sumie nie mam nic przeciwko legendom.

6

Odp: Hearthstone - Turniej forumowy ONLINE

@Babidi - 3 klasy postaci zgłasza się każdemu opponentowi osobno. Zwykle robiłem tak, że podawałem dwie, on wszystkie 3, a ja mu ostatnią swoją i stykało.

Forma - Każdy z każdym = najwięcej skilla w grze losowej można pokazać. I tutaj pasuje jak będzie nas mniej niż 10.

Grało się zwykle Bo3, tak że nie koniecznie się wykorzystywało wszystkie 3 klasy, ba nawet lepiej i tak wiadome było że użyje się tylko 2 wink.


Co do banlisty, fakt byłby lepszy balans. Ale najlepszy balans by był jakbyśmy W OGÓLE grali tylko "basic card" deckami wink. To by była dopiero zabawa! Zero własnych commonów i rare'ów =P. Pure skill wink. All or nothing jak to mawiają.

Bez legend jest kilka przepotężnych archetypów talii opierających się na rzadkich kartach - Backspace rogue chociażby wink.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

7

Odp: Hearthstone - Turniej forumowy ONLINE

Ogarnę dziś do wieczora wszystko, napiszę kto się zgłosił i jakie decyzje zapadły.
Opóźnienie wynika z braku czasu wczorajszego wieczora.

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

8

Odp: Hearthstone - Turniej forumowy ONLINE

No dobra, mamy poślizg jak zwykle, bo life is life.

Decyzje są takie, że:
- 2 dni na rozegranie meczu
- nie banujemy legend, niech się dzieje wola nieba

Osoby, które oficjalnie zgłosiły chęć do gry to:
- DisBanneD#2930 - czyli ja
- Manchox#2858
- Panda#21308
- Matilol#2198

Mam nadzieję, że osoby:
- Qzin
- Adrian
- Kakel
- ktoś jeszcze chętny

również wezmą wyrażą swą chęć udziału i pozostawią swoje battletagi powiedzmy do jutra(tak, tak mam Was w znajomych, ale to Wy musicie się zgłosić, nic na siłę tongue).

Zagramy sobie każdy z każdym i odpuszczając już zgłaszanie postaci do mnie. Po prostu tak jak Qzin napisał przed meczem będziemy sobie pisać kto kim gra. Proponuję jednak grać te bo5 czyli do czyjejś przegranej 3 postaciami.

Czekam zatem na battletagi wymienionych osób i ogłoszę pierwsze parowanie tak żeby móc zacząć już pykać.

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

9

Odp: Hearthstone - Turniej forumowy ONLINE

Kakello#2148

Nie będę miał dostępu do internetu w przyszłym tygodniu, więc najchętniej rozegrałbym wszystkie gry do piątku. Skoro gramy każdy z każdym to nie powinno być z tym problemu.

10

Odp: Hearthstone - Turniej forumowy ONLINE

adriank1#2142

Zapraszam do biteff

11 (edytowany przez Babidi 2014-09-03 19:40:04)

Odp: Hearthstone - Turniej forumowy ONLINE

Zrobiłem ręcznie parowanie dla 6 osób. Jak ktoś zobaczy błędy to mówić.
Zgłaszajcie tutaj wyniki a ja postaram się żeby wszystko było w miarę aktualne.
Przypominam że gramy trzema deckami, po każdej przegranej odkładamy deck i nie możemy go już użyć w tym meczu.
Nie musicie grać w kolejności rund.
Niech wygra najlepszy.

DisBanneD#2930
Manchox#2858
Panda#21308
Matilol#2198
Kakello#2148
adriank1#2142

R1
DisBanneD#2930 - Kakello#2148     2:3
Manchox#2858 - Panda#21308        3:1
adriank1#2142 - Matilol#2198      0:3

R2
DisBanneD#2930 - Panda#21308      3:1
Kakello#2148 - Matilol#2198       2:3
Manchox#2858 - adriank1#2142      3:0

R3
DisBanneD#2930 - Matilol#2198     3:1
Panda#21308 - adriank1#2142       3:0
Kakello#2148 - Manchox#2858       2:3

R4
DisBanneD#2930 - adriank1#2142    3:1
Matilol#2198 - Manchox#2858       3:1
Panda#21308 - Kakello#2148        3:0

R5
DisBanneD#2930 - Manchox#2858     3:0
adriank1#2142 - Kakello#2148      2:3
Matilol#2198 - Panda#21308        1:3


Edit:
Pierwsze wyniki poleciały od Matiego.
Ciśniem panowie.

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

12

Odp: Hearthstone - Turniej forumowy ONLINE

Co tam panowie z pozostałymi meczykami? Bo coś długo Wam schodzi.
Jak nie będzie odezwu to wpiszę remisy:P

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

13

Odp: Hearthstone - Turniej forumowy ONLINE

1. DisBanneD  14-6| 12
2. Panda      11-7| 9
3. Matilol    11-9| 9
4. Manchox    10-9| 9
5. Kakello   10-13| 6
6. adriank1   3-15| 0


Wyniki pierwszego(mam nadzieję, że nie ostatniego) turnieju HS. O miejscach 2-4 zadecydował bilans meczowy ze względu na zależność papier-kamień-nożyce jeśli chodzi o wyniki meczów między graczami z tych miejsc. Mam nadzieję, że nic nie pomyliłem i nikogo nie skrzywdziłem. Do następnego razu.

Babidi.

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::