1 (edytowany przez Retro Arch 2014-06-20 15:35:16)

Temat: Niekompletny NOWY deck - możliwe?

Witam wszystkich!

To mój pierwszy post na tym forum.

Jestem Arch - bardzo dawno temu byłem zapaleńcem, grałem i zbierałem pierwsze edycje. Później mi przeszło, aż do dziś, gdy po około dwunastu latach "odkopałem" moje stare karty oraz sety BLACKOUT, OVERGROWTH, itd. Pokazałem grę mojej dziewczynie, zaczęliśmy grać dla zabicia czasu - bardzo się spodobało.

Postanowiłem kupić nowsze sety, aby urozmaicić grę.

Zdecydowałem się na DECKI z serii DIAMENT i PERŁA, ponieważ znalazłem aukcję na allegro - komplet trzech: Twardy grunt, Strefa inferno, Królewski szron - w przystępnej cenie, a tak jak pisałem wcześniej nie jestem PRO - wiec stwierdziłem, że dla zabawy wystarczy.

Pomijam to, że paczka (a raczej list) była kiepsko zabezpieczona i rogi pudełek są zmiażdżone, ale opakowaniem przecież się nie gra.

Do rzeczy: po otwarciu talii "Królewski szron" okazało się, że brakuje czterech kart do kompletu, mianowicie:

Prinplup 58/ 130 x 2
Piplup 93/130 x 2

Troszę to jednak komplikuje rozgrywkę.

Mam więc pytania: 

1. Czy to możliwe, żeby w "fabrycznie" zapakowanym zestawie zdarzył się taki błąd?
Napisałem "fabrycznie", bo folia idealnie nie przylegała do kartonowego opakowania, w innym secie była przerwana, jakby nacięta... Możliwe, że folię dotknął po prostu "ząb czasu" (w końcu to sety z 2007 roku) więc broń Boże nie posądzam sprzedającego o oszustwo, nie mniej jednak nie jestem w pełni usatysfakcjonowany z zakupu.

2. Czy komuś z Was zdarzyło się coś podobnego? Może z innymi, nowymi taliami.

3. Co mam zrobić w tej sytuacji? - Odpuścić sobie? Sprzedający JUŻ nie odpowiada na maile, z drugiej strony tak na dobrą sprawę to nie mam jak tego udowodnić - słowo przeciwko słowu.

Dzięki za każdą odpowiedz.

PS - pewnie skończy się tak, że na własną rękę dokupię brakujące karty, dlatego (między innymi) założyłem konto na tym forum. Od razu moja prośba - jeśli ktoś ma w/w karty w języku polskim i chciałby je sprzedać w rozsądnej cenie to chętnie je odkupię, a jak jeszcze będzie to osoba z Wawy to już w ogóle byłoby super.

2

Odp: Niekompletny NOWY deck - możliwe?

To nie nowy set. Tylko jak już to nowy deck.

Ktoś mógł zrobić przewał i powyciągać karty. Ale powiedzmy sobie szczerze ile zapłaciłeś za te decki? Warto bawić się w odsyłanie i wgl? Lepiej chyba dokupić karty wink


Moim zdaniem jak nie odpowiada na maile to oszust wink bo jak by był uczciwy to by dążył do wyjaśnienia sprawy.

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

3

Odp: Niekompletny NOWY deck - możliwe?

Zdarzyło mi się raz, że jakieś karty zostały zamienione w theme decku (szczególnie, że zamiast energii dla jakiej go kupiłem pokazał się jakiś bezużyteczny trainer sad ) Ale brak 4 kart jest raczej podejżany.

4

Odp: Niekompletny NOWY deck - możliwe?

xmaslakx napisał/a:

To nie nowy set. Tylko jak już to nowy deck.

Jasne, sorry, już poprawiłem.

xmaslakx napisał/a:

Ktoś mógł zrobić przewał i powyciągać karty. (...) Moim zdaniem jak nie odpowiada na maile to oszust wink

Tego nie powiedziałem. Wydawał się być uczciwy, pozytywne komentarze oraz dalsza sprzedaż tych i innych decków oraz pojedynczych kart z różnych edycji. Nawet teraz wystawił ponownie do sprzedaży identyczny zestaw.

xmaslakx napisał/a:

Lepiej chyba dokupić karty wink

Też tak myśle, gra nie warta świeczki. Za moment dodam temat w odpowiednim miejscu forum.

Bardziej ciekawiło mnie czy ktoś miał podobną sytuację, bo przecież wewnątrz kartonowego opakowania karty były również zafoliowane. W tej chwili nie pamiętam czy było widać jakieś ślady "kombinowania" i zgrzewania talii domowymi sposobami, bo przez myśl mi nie przeszło, że zestaw może okazać się niekompletny.

5

Odp: Niekompletny NOWY deck - możliwe?

Piplupy i Prinplupy to karty, które większość oddałaby za darmo. Są warte dosłownie grosze. Nigdy nie słyszałem o braku czterech przypadkowych kart w talii, ale mogła się zdarzyć i taka sytuacja. Jak się zdarzają miscuty, czy jak TOjax powiedział inne karty w talii. Nikt przecież jej specjalnie nie wycinał, żeby wyciągnąć i wziąć karty warte łącznie jakieś 50 groszy (dlatego, Maślaku, uważałbym z nazywaniem osób na prawo i lewo oszustami).

Są w Warszawie spotkania PTCG, polecałbym po prostu wybrać się na jedno i napisać wcześniej, że szukasz tych kilku kart. Kto wie, może po dotarciu na miejsce wkręcisz się w Pokemon TCG bardziej? tongue

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

6

Odp: Niekompletny NOWY deck - możliwe?

Piterr napisał/a:

Piplupy i Prinplupy to karty, które większość oddałaby za darmo (...) Są w Warszawie spotkania PTCG, polecałbym po prostu wybrać się na jedno i napisać wcześniej, że szukasz tych kilku kart.

Masz racje, napisalem to w innym temacie i odezwal sie ktos z Warszawy smile

Piterr napisał/a:

Kto wie, może po dotarciu na miejsce wkręcisz się w Pokemon TCG bardziej?

Raczej nie... Chyba jestem za stary (oczywiscie nie chce nikogo urazic), chodzi mi bardziej o to, ze za duzo sie pozmienialo od czasu gdy ja zaczynalem, zarowno w zasadach jak i samych kartach smile tyle edycji, nowych pokemonow, trainery, stadiony, itd. moge nie ogarnac tego wszystkiego, ale kto wie...

7

Odp: Niekompletny NOWY deck - możliwe?

Myślę, że miał byś małe szansę być najstarszym graczem w Polsce wink

A co do tego, że się dużo pozmieniało, to zawsze można przyjąć taktykę zapomnieć wszystko i na nowo się nauczyć zasad. Dzieci 7 letnie dają radę to i w twoje siły wierzę wink

8

Odp: Niekompletny NOWY deck - możliwe?

Wielu jest w Polsce osób, które grały dawniej, przy pierwszych edycjach. Traktują to jako daleką przeszłość i nie myślą nawet o powrocie ze względu na to, że "to już nie jest to samo", a większość nie wie nawet o tym, że karcianka wciąż istnieje. Tymczasem PTCG rozwinęło się na plus. Jest mniej losowe, bardziej "competitive". Ilustracje rozwinęły się na plus, zasady też, a nowe pokemony to tylko kwestia przyzwyczajenia, że nie tylko pierwsze 150 jest dobre. Nie wiem, ile masz lat, ale zdecydowana większość graczy jest koło 25, a na przykład taki McLer jest po pięćdziesiątce. tongue
Do niczego nie namawiam, ale karcianka Pokemon to naprawdę wciągające hobby i miły sposób na spędzenie wolnego czasu. smile

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

9

Odp: Niekompletny NOWY deck - możliwe?

Ja tu jestem raczej jednym z młodszych bo mam ledwo 23 lata, ale wypowiedzieć się mogę jako gracz z 11-letnim stażem.

Theme deck - podejrzana sprawa, ale kumpel przed laty kupił oryginalnego boostera który miał w środku tylko pięć kart - w środku po prostu nie było commonów. Jeśli chcesz spróbować rozwiązać tę sprawę, możesz napisać do supportu (support.pokemon.com). Reklamacja w polskim sklepie miałaby małe szanse powodzenia.

Piterr powiedział na temat grania już wiele na ten temat, a ja tylko dodam że karcianka rozwijałaby się bardziej gdyby ludzie którzy mówią "pograłbym, ale jestem na to za stary" po prostu pograli - kiedy byłem na turnieju w Bielsku-Białej 30 osób grających w Neuroshimę w przerwach patrzyła na ósemkę grającą w Pokemony i wymieniała komentarze dotyczące przyjemnej gry w przeszłości. Mam nadzieję, że któryś się skusi na powtórzenie tego aktualnie smile

Aktualne PTCG ma ponad setkę graczy w Polsce na poziomie "competetive", około drugą setkę na poziomie "zagram dla funu jak ktoś się znajdzie do grania", jest tańsza od wielu innych karcianek i ma wielu ludzi z pasją. Warszawa to świetne miejsce do zaczęcia, szczególnie po zwykle martwym okresie wakacji, kiedy cotygodniowy cykl spotkań jest wyraźnie zaburzony.

10

Odp: Niekompletny NOWY deck - możliwe?

Piterr napisał/a:

(...)zdecydowana większość graczy jest koło 25, a na przykład taki McLer jest po pięćdziesiątce. tongue

Mam więcej niż 25 lat, więc zawyżę średnią smile
Przeglądałem zdjęcia z turniejów, czapka z głowy dla tego Pana!
Podziwiam ludzi, którzy mimo upływu lat szlifują swoją pasję.

11

Odp: Niekompletny NOWY deck - możliwe?

Kup znaczek online (http://www.envelo.pl/feestamp/app/estamp/estamp.jspx) i wyślij na maila hikomikos@gmail.com to wyślę te 4 brakujące karty za darmo i coś jeszcze wink


a w sprawie reklamacji możesz bezpośrednio napisać do The Pokemon Company bo te karty są produkowane w USA.

Folia z gratisowym boosterem była pakowana w Polsce - dlatego niedociądnięcia w folii są możliwe.

za to talie i w środku folia oraz folia talii nówka - więc wina jest po stronie maszyny pakującej w USA.

www.Hikomikos.pl Kolekcjoner PTCG. Gracz dla zabawy ^^

12

Odp: Niekompletny NOWY deck - możliwe?

Sprzedajacy sie odezwal. Okazalo sie, ze w przeszlosci rowniez byl kolekcjonerem i graczem, wiec nie traktuje tej transakcji czysto biznesowo. Co wiecej pierwszy raz znalazl sie w takiej sytuacji. Obaj jestesmy zaskoczeni, ale dogadalismy sie smile

Hikomikos napisał/a:

w sprawie reklamacji możesz bezpośrednio napisać do The Pokemon Company bo te karty są produkowane w USA.

Nie bede robil z igly widel, jesli pozwolisz to skorzystam, z Twojej uprzejmosci i poprosze o wyslanie brakujacych kart. Szczegoly obgadamy przez PW.

Dzieki wszystkim za odpowiedzi.