1

Temat: Osoby, z którymi lepiej się nie wymieniać.

Nie sądziłem, że kiedyś spotka mnie tutaj taka sytuacja, ale gracz Ultra_Shady nie wpłacił mi pieniędzy przelewem za karty na konto moich rodziców, karty wysłałem mu 15 stycznia bieżącego roku.  Stwierdziłem, że on też wywiąże się z umowy i zapomniałem sprawdzić czy na pewno wysłał pieniądze. Coś mnie tknęło i zrobiłem to dopiero miesiąc później, żadnych płatności od Ultra_Shadiego nie otrzymałem. On twierdził że wysłał ale nie ma potwierdzenia przelewu, bo to było dawno temu, nawet był w banku nie mógł wziąść potwierdzenia przelewu.

Chciałem was ostrzec, żebyście się nie wymieniali z Ultra_Shadym, bo możecie zostać po prostu oszukani.

Pozdrawiam, Barti neutral

2 Miejsce - SuperNova Blast 3 Mediolan

2

Odp: Osoby, z którymi lepiej się nie wymieniać.

Tak, ta sytuacja jest raczej... nietypowa bo Shady to mnie pytał na turnieju w Warszawie czy to TY jesteś wiarygodny, bo twierdzi, że kasę wysłał tylko gdzieś zginęła, a nie może dostać potwierdzenia przelewu bo bank mu go nie wyda jeśli ten nie będzie wiedział kiedy tego przelewu dokonał (!?)

Cóż, pieniądze nie mogą sobie ot tak po prostu zniknąć więc jeśli ich nie dostałeś to są dwie opcje: Przelew albo nie wyszedł w ogóle, albo został nadany, ale trafił inne konto niż podane.

Oczywiście wszystko wyjaśniłby wyciąg z konta i naprawdę jestem bardzo zdziwiony, że taki bank jak PKO nie chce go wydać. Banki muszą trzymać historię operacji przez pięć lat od zamknięcia konta. Dziwne te białostockie oddziały, naprawdę. Szczególnie że Shady nie miałby interesu kłamać o tym, że bank mu rzuca kłody pod nogi jeśli jest pewien, że ten przelew zrobił.

W tym momencie z kolei ja zdurniałem i nie zamierzam zabierać dalej głosu w tej sprawie (wyjaśniono mi ją na turnieju u Arturomoda), chociaż za Twoją uczciwość poświadczyłem a Shadego znam "tylko z widzenia", ale na przyszłość Barti - najpierw kasa, potem karty. Kredytowanie nieznajomych bez gwarancji finansowych (np. wygrana aukcja na allegro) w każdej dziedzinie życia jest ryzykowne, a bez dowodu transakcji nie masz nawet szansy udowodnić kto ma rację.

Pewnie wywiąże się na ten temat bardzo nieuprzejma wymiana zdań, ale ja powiem tylko jedno - bardzo dobrze wymieniało mi się z Shadym, ale wtedy, kiedy nie prosił żebym najpierw wysłał karty a potem dopiero zapłaci. Na takie coś po prostu się nie zgadzałem na podstawie wieloletnich doświadczeń.


------------------------------------------------

Polecam ING. W serwisie internetowym przelewy dokonane między styczniem 2012 a lutym 2012 znalazłem w piętnaście sekund. Nie otrzymuję za tę reklamę żadnych pieniędzy ani prowizji.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: Barti

3

Odp: Osoby, z którymi lepiej się nie wymieniać.

To bardzo nieprzyjemna sytuacja, faktycznie. Pikanterii tej sytuacji dodaje fakt, że za jakieś 10 dni~ OTP i wtedy obie strony się spotkają.
Ja od siebie jeszcze dodam, że z ciekawości sprawdziłem swoje konto internetowe i znalazłem magiczny przycisk "Pobierz potwierdzenie" z możliwością wyboru zakresu czasowego, więc nie wyobrażam sobie jak nie można nie uzyskać potwierdzenia w oddziale skoro można to zrobić nawet w domu.
Mam nadzieję, że sytuacja się szybko wyjaśni.

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

Podziękowali za posta: Barti

4

Odp: Osoby, z którymi lepiej się nie wymieniać.

"Oczywiście wszystko wyjaśniłby wyciąg z konta i naprawdę jestem bardzo zdziwiony, że taki bank jak PKO nie chce go wydać. Dziwne te białostockie oddziały, naprawdę."

Idzie się do banku i załatwia sprawę, albo dzwoni na infolinię. Nie ma czegoś takiego, że się nie da. Jesteś klientem i w grę wchodzi gotówka, a nawet 1 zł nie może zaginąć ot tak. na infolinii na pewno muszą pomóc bo wszystkie rozmowy są nagrywane i nie mogą sobie pozwolić na wpadkę. Na policji jeśli jedna ze stron ma dowód wysyłki przedmiotu a druga nie ma i nie może załatwić dowodu zapłaty to widać kto jest poszkodowany, a kto nie. Mówię to jako osoba, która przeszła przez różnego rodzaju sytuacje tego typu.
Tyle ode mnie,
pozdro,
Panda

5

Odp: Osoby, z którymi lepiej się nie wymieniać.

Dziś jeździłem suszyć głowę paniom w banku i wyszło na to że Barti miał rację. Przyznaję się, wina była po części moja(przez nieuwagę), a po części banku. Do Bartiego poszedł PW i kwiaty z przeprosinami. Nie chciałem, żeby tak wyszło i nie zrobiłem przecież tego specjalnie.