Temat: Jaka jest najdroższa karta obecnie

Witam ciekawi mnie jaka jest najdrozsza karta produkowana seryjnie smile

Wiem ze jest pewna Japonska karta o wartosci 100 000 złotych

ale to karta Promo jak dobrze pamietam

2

Odp: Jaka jest najdroższa karta obecnie

Wiele tych kart, które mają kosmiczne ceny ostatni raz w obiegu były widziane dawno temu. A nie da się wycenić towaru, który nie istnieje na rynku. Dlatego według mnie taki temat to wróżenie z fusów i szukanie na jakiś portalach ogromnych cen, które w sumie i tak nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, bo albo tej karty nie mają, albo i tak nikt jej nie kupi za tyle.

3

Odp: Jaka jest najdroższa karta obecnie

Dzieki Lesiu za odp smile

Chodziło mi raczej o karty ktoore sa dobrze znane smile

Ja siedze w starych edycjach wiec wiem ze charizardy dobrze chodza w cenie czasami nawet bardzo smile

a ciekawy bylem jak jest z wycena nowszyzch kart

4

Odp: Jaka jest najdroższa karta obecnie

www.trollandtoad.com

dosyć dobre źródło cen do porównania

5

Odp: Jaka jest najdroższa karta obecnie

Najdroższa karta to chyba Pokemon Illustrator, z tego co widzę to znowu była wystawiona na Ebayu i ktoś ją kupił za... 90 tysięcy Dolarów. Link do aukcji - KLIK.

Więcej o karcie przeczytać można tutaj: KLIK

***

Co do innych, bardziej znanych, wartościowych kart to na pewno Charizard z Base Set 1st edition (shadowless). Największe ceny osiągają karty oceniane przez firmy, które profesjonalnie się tym zajmują (np PSA).
Tutaj link do wspomnianego wcześniej Charizarda z oceną 10: KLIK

btw. większość holo z 1st edition (Base Set) shadowless ociąga dobre ceny na Ebayu:
Venusaur - KLIK
Alakazam - KLIK

***

Bardzo wartościowe z tego co się orientuję są karty tzw. Gold Star mające obok nazwy Pokemona małą gwiazdkę.

Tutaj link do zakończonej aukcji z Charizardem Gold Star z setu Dragons Frontiers - KLIK

Więcej o kartach Gold Star i ich spis - KLIK

^^^ Wszystkie podane powyżej linki są do aukcji ZAKOŃCZONYCH i SPRZEDANYCH. Czyli takich, które rzeczywiście osiągnęły takie ceny.

6

Odp: Jaka jest najdroższa karta obecnie

Super . dzieki za odpowiedz!

Szacun za artykuł!

Przesada 90 000 dolarów . Ktoś musi miec bzika na pkt kart

7

Odp: Jaka jest najdroższa karta obecnie

Wiesz, z tymi 90000 dolarami to rzeczywiście cena z kosmosu, jednak trzeba patrzeć na to też w taki sposób:
Tych kart wydrukowanych jest tylko kilka sztuk (5 lub 10, nie jestem pewny szczerze mówiąc). W dniu dzisiejszym (aukcja zakończyła się 8 maja, więc całkiem niedawno) ta karta jest warta 90 tysięcy $ (czyli KTOŚ RZECZYWIŚCIE JEST W STANIE TYLE ZA NIĄ ZAPŁACIĆ) i kto wie jaką cenę karta osiągnie za 10-15 lat - może to być nawet dwa-trzy razy tyle, a może jeszcze więcej. Więc myślę, że ludzie kupujący tak drogie karty traktują je już bardziej jako swego rodzaju inwestycje. Może się wydawać to śmieszne, że ludzie inwestują w karty, ale mnie już nic nie zdziwi - ludzie w dzisiejszych czasach kupują nawet "nieruchomości" w grze World of Warcraft za niezłe sumki (słyszałem o 300 tysiącach $ za jakiś zamek ;D).

8

Odp: Jaka jest najdroższa karta obecnie

Jedna rzecz: wystarczy spojżeć na przedmioty użytkownika, by zauważyć, że karta nie została sprzedana. Stoi teraz za 100 000 $. I ktoś ją na pewno "kupi". I znowu, po paru dniach wróci na sprzedaż u tego samego sprzedawcy. Ludzie mają tendencje trollować ebay'a, szczególnie, jeśli chodzi o przedmioty które mają sporą wartość. Artykuł na bulbapedii wspomina, że przy ostatniej "znanej" transakcji poszłą za 20 000 $ - wciąż dużo, ale bardziej wiarygodne.

9

Odp: Jaka jest najdroższa karta obecnie

Oj, tego nie sprawdziłem szczerze mówiąc. W takim razie przepraszam za wprowadzenie w błąd smile

Przy ostatniej transakcji jedna sztuka poszła za 20 000$ ale chyba bez tej oceny (czy jak to tam nazwać) z PSA.

Na profilu sprzedającego tą kartę jest link do jego strony, gdzie są zdjęcia kart z jego kolekcji:
http://www.trophycasecards.com/Pokemon_ … ection.php