Temat: Flasz Fajaa

Myśl krystalizuje się i powstaje ideja.

A ideja jest, żeby nie stawiać na ścianę idealną i wyważyć działania ofensywne z obronnymi. Sądzę, że to dużo lepsza droga.

Zatem:

Pokemony: Niedużo (13)

4x Litleo FF (70 HP)
3x Pyroar FF
3x Charizard EX (Combustation Blast)
1x Charizard EX (Stoke)
1x Mega Charizard EX (Crimson Dive)
1x Reshiram LT

Energie: Tyle samo (13)

10x Fire Energy XY
3x Double Colorless Energy XY

Supportery: Ze czternaście (14)

4x Professor Juniper PLB
4x N DEX
3x Blacksmith
2x Lysandre
1x Shauna XY

Stadiony: Oba (2)

2x Virbank City Gym PS

Itemy: Łatwo policzyć (18)

4x Ultra Ball PLB
4x Fiery Torch
3x Hypnotoxic Laser PS
3x Muscle Band XY
2x Switch KSS
1x Startling Megaphone
1x Professor's Letter XY


Nie będę wychwalał tego pod niebiosa bo jeszcze nie testowałem tej listy więc od razu zacznę od listy problemów:

1. Jedynie dziewięć efektywnych supporterów. Pięć martwych chyba, że mamy Fiery Torche. Oznacza to, że trzeba ekstremalnie dobrze szafować zasobami bo wyrzucanie czterech Juni w T0 to nie jest coś na co możemy sobie pozwolić.

2. Combo Fiery Torch / Blacksmith nie zawsze jest dostępne, szczególnie kiedy na ręku mamy jedną energię której potrzebujemy na stole, Fiery Torcha i brak supportera. Nie życzę nikomu takiej sytuacji.

Ale trzynaście energii daje nieco ponad 50% szans na to że dostaniemy w pierwszej ósemce co najmniej dwie.

3. Wodny weakness to nie przelewki. Suicune PLB wtechowany w Blastki rozmontowuje ten deck jak polski hydraulik francuskie baterie łazienkowe. Minimalny plusik jest taki że można poświęcić kilka Pyroarów i za pomocą celnych Lysandrów na styk wziąć te brakujące prizy.

Na szczęście Polska to biedny kraj i bez Beachów Blastoise nie jest już tak łakomym kąskiem, więc w Polsce grają w porywach dwa.

4. Yveltal/Garbodor. Tutaj taktyka polega na braniu Garbodorów Pyroarami. Niestety Laserbank i Enhancedy mogą sprawić pewne problemy więc mile widziany Blacksmith i Double Switch kiedy trzeba.

5. Bardzo dobrze pasują tu rowery. Szkoda, że za nic nie umiem ich zmieścić.

ACE SPEC'a też tu nie ma.

--------------------------------------------------------------------------------

Jakieś porady lub komentarze?

2

Odp: Flasz Fajaa

Zagrałem kilka gier w praktyce. Co prawda moja lista jest bardzo daleka od ideału, jednak zacinała się.
10 Fire to moim zdaniem za dużo. Uciąłbym jedną za dodatkowego Lettera. 9 powinno spokojnie wystarczać.
Testowałem 2-2 Pyroara, zwykle umierał Litleo i drugiego Pyroara udawało się wystawić, chociaż z nim też oponent potrafił sobie dać radę. Okroiłbym do 3-3. Zastanawiam się też nad użytecznością Virbanków. Widzę, że z Charizardem to łatwe i pewne 180, ale okropnie zżerają miejsce.

~Prawdziwy Shun

3

Odp: Flasz Fajaa

Testy pokazują, że wariant Charizarda jest lepszy bez Pyroarów - no, może linia 1-1 jako straszak albo 2-2 żeby wystawić jednego i kupić trochę czasu. Ale robienie pod nich talii jest w obecnej mecie - już nie takiej basikowej - trudniejsze, a przynajmniej dużo mniej ciekawe.

Teraz grałbym to samo w redakcji 4 charizard ex, 1 mega charizard ex, 1 virizion ex, 1 keldeo ex, 2-2 Raichu i może jakiś Bouffalant albo Reshiram.

Aha - pochodnie są beznadziejnie słabe. Już lepsze rolki i rowery.

4

Odp: Flasz Fajaa

Nie pomyliłem się dużo... Tak jak pisałem - rolki zamiast pochodni, Catchery zamiast Laserbanka, trzeci switch, Electrode zamiast Mega Charizarda (ze Stokiem)... I z grubsza mamy to co zrobiło 3x top 4 na US Natsach.


Z jednej strony ogromna szkoda że właśnie na kontrowanie tej talii będzie największy nacisk na Worldsach - każdy będzie musiał być przygotowany na Pyroary, a z drugiej może zobaczymy nowe rozwiązania na ostatnim (?) turnieju w formacie NXD-on. Ciekawe czy zostanie rozgromiona jak Gothilock rok temu który nie zrobił nawet jednego top 32 czy poradzi sobie dobrze, bo w końcu US Natsów... Nie wygrała, a to zawsze wróżyło dobry występ na worldsach, w przeciwieństwie do triumfatora.

Tu można zobaczyć jak z budową radzili sobie "prosi", a każdy zrobił to inaczej

http://www.pokemon.com/us/play-pokemon/ … ks/master/ - Michael Prawmatt
http://www.pokemon.com/us/play-pokemon/ … ks/senior/ - Jon Eng, Seth Hanslik (typowo amerykańskie nazwisko)

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer