51

Odp: Prośby o zmiany na forum

Nazwy kart można podawać na dwa sposoby, tradycyjnie card=Tynamo NV, jednak wtedy zawsze będzie się wyświetlać ten sam Pokemon. Natomiast można też stowsować odwołania bazujące na numerze karty w secie, np. card=NV:38. Tutaj już pole manewru jest większe, ale jest mniej czytelnie.

Przykład:

[card=Tynamo NV] 38
[card=Tynamo NV-2] 39
[card=Tynamo DEX] 44
[card=Tynamo DEX-2] 45

Tynamo NV 38
Tynamo NV-2 39
Tynamo DEX 44
Tynamo DEX-2 45

52

Odp: Prośby o zmiany na forum

Już ktoś to pisał, ale problem znowu występuje - ctrl+s nie daje ś, tylko zapisuje wiadomość, co jest dość uciążliwe. Prosiłbym bardzo o ponowną próbę naprawienia tej usterki.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

53

Odp: Prośby o zmiany na forum

A od kiedy polskie znaki tworzy się z CTRL a nie prawym altem?

54

Odp: Prośby o zmiany na forum

Piterr napisał/a:

Już ktoś to pisał, ale problem znowu występuje - ctrl+s nie daje ś, tylko zapisuje wiadomość, co jest dość uciążliwe. Prosiłbym bardzo o ponowną próbę naprawienia tej usterki.

Och, przywróciłem starą wersję skryptu podczas wgrywania poprawki związanej z cytowanej. Poprawione.

55 (edytowany przez adriank1 2013-04-07 21:53:39)

Odp: Prośby o zmiany na forum

Proponuję poddać pod publiczną dyskusję ewentualne wyłączenie forum na okres 24 godzin w każdy poniedziałek.

Najpewniej ten pomysł nie zostanie potraktowany poważnie, ale wyrobienie umysłowo przed 7 dni w tygodniu przy tak masowo i bezmyślnie produkowanych postach z pewnością nie jest łatwe.

56

Odp: Prośby o zmiany na forum

System warningów jest w trakcie opracowywania - już niebawem nasi "aktywni inaczej" użytkownicy poskamują, potęgi ostrzeżeń, banów i zerowania liczby postów. Tak więc bez obaw, myślę, że po kilku takich akcjach sytuacja diametralnie się poprawi smile

57

Odp: Prośby o zmiany na forum

Ja mam inną propozycję. Może byśmy zrobili opcję "lajkowania" postów. Tak, że jeżeli jedna osoba odpowie na "Pytania związane z karcianką" i drugi sędzia/profesor uzna, że to poprawny ruling, może tylko zalajkować zamiast pisać posta?; )

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

58

Odp: Prośby o zmiany na forum

Pomysł mi się podoba... tylko rany, trochę się już tego nazbierało... Pozwólcie mi dokończyć shoutbox'a, potem system warningów, potem zajmę się "lajkowaniem". Na bieżąco mogę poprawiać błędy, bugi, natomiast jeśli chodzi o wprowadzanie nowych funkcji - to niestety będziecie musieli nieco poczekać.

59 (edytowany przez Amphi 2013-04-08 07:33:31)

Odp: Prośby o zmiany na forum

Qzin napisał/a:

Ja mam inną propozycję. Może byśmy zrobili opcję "lajkowania" postów. Tak, że jeżeli jedna osoba odpowie na "Pytania związane z karcianką" i drugi sędzia/profesor uzna, że to poprawny ruling, może tylko zalajkować zamiast pisać posta?; )


Sam długo o tym myślałem, to genialny pomysł, zawsze mi czegoś takiego brakowało, zwłąsza już na isie big_smile

Ale pracuj keeshi, to co robisz dla naszej sceny i tak przechodzi najśmielsze oczekiwania, poczekamy, nic nie ucieknie

I TYLE XD

60

Odp: Prośby o zmiany na forum

Serio, nie ogarniam co ludzie widzą w tzw. "lajkowaniu" wszystkiego co się da =='

61

Odp: Prośby o zmiany na forum

keeshii napisał/a:

@schen - wgrałem plugin od tego gościa, którego przytoczyłem w moim poście. Może teraz będzie lepiej smile

Wygląda na to, że teraz działa już bez zarzutów smile Wielkie dzięki smile

62 (edytowany przez Pelek 2013-04-08 11:40:58)

Odp: Prośby o zmiany na forum

Keeshi mój znajomy z klasy może nam załatwić shoutboxa, który będzie otwierał sie w nowym oknie i nie będzie obciążał naszego serwera aż tak jak normalna wersja. Będzie ją co jakiś czas ulepszał wink. Ma tylko parę pytań:
1. Jaki to jest CMS? Gotowy czy zrobiony przez siebie
2. Czy mógłbyś na serwerze umieścić stronę, która by wyświetlała tylko i wyłącznie nazwę zalogowanego użytkownika ( aby nie wchodzić w sesje forum ).
Jeszcze będą małe reklamy wink.

[20:14] Kakel: ja byłem Trollem, co chyba nikogo tu nie dziwi ;p

63

Odp: Prośby o zmiany na forum

Pelek napisał/a:

Jeszcze będą małe reklamy wink

To może jednak niech keeshi zrobi własne rozwiązanie i ew. ON, a nie jakiś bliżej niezidentyfikowany "kolega" zarabia na tej stronie (jeśli w ogóle uzna to za stosowne).

Wyprzedaję wszystkie swoje karty, zapraszam do składania poważnych ofert gotówkowych.

Zaktualizowany 12.04.2013 spis tego, co mam, znajdziecie tutaj: http://omastar.poldrag.katowice.pl/foru … .php?id=55

64

Odp: Prośby o zmiany na forum

Misiek to byłyby grosze na miesiąc... Chłopak jest zaufany, z mojej klasy i nie mielibyśmy chociaż SB, które nam nic nie zepsuje na forum tongue.

[20:14] Kakel: ja byłem Trollem, co chyba nikogo tu nie dziwi ;p

65

Odp: Prośby o zmiany na forum

Ja tam myślę że jak keeshi coś napisze to też forum nie zepsuje, a do tego będzie to zrobione pod nasze potrzeby.

66

Odp: Prośby o zmiany na forum

Dokładnie. I nie będzie straszyło byciem "implantem" zbudowanym na innym silniku.

Poza tym serio ktokolwiek potrzebuje tu shoutboxa? W jakim celu?

Wyprzedaję wszystkie swoje karty, zapraszam do składania poważnych ofert gotówkowych.

Zaktualizowany 12.04.2013 spis tego, co mam, znajdziecie tutaj: http://omastar.poldrag.katowice.pl/foru … .php?id=55

67

Odp: Prośby o zmiany na forum

keeshii napisał/a:

System warningów jest w trakcie opracowywania - już niebawem nasi "aktywni inaczej" użytkownicy poskamują, potęgi ostrzeżeń, banów i zerowania liczby postów. Tak więc bez obaw, myślę, że po kilku takich akcjach sytuacja diametralnie się poprawi smile

Powyższa obietnica bardzo mnie satysfakcjonuje, ale.. Wiem, że Keeshi jest zapracowany, więc czy mógłbym prosić któregoś z moderatorów o napisanie tematu pod tytułem "Regulamin"? Po prostu przyda się kilka zasad dotyczących formuły pisania postów (np. zakaz jednozdaniowych, nieuzasadnionych wypowiedzi) oraz takich, które dotyczą podstaw gramatyki, ortografii i interpunkcji. Po prostu jestem Grammar Nazi i ledwo powstrzymuję się od komentowania postów niektórych użytkowników. Z góry dziękuję

[10:31] Shellaqdo: Cześć, tu Shellaqdo. Nie wylogowałem się z forum i teraz jestem gejem.
[10:31] Shellaqdo: Także Amphi, pilnuj dupala :*
[10:32] Jameaz666: O rany, Shell jest gejem.
[10:32] Jameaz666: Kto by pomyślał?

68

Odp: Prośby o zmiany na forum

Kolega wyżej dobrze gada, nie moge znieść niektórych postów, sam mam dysortografię, ale nie na takim poziomie, by robić błędy w podstawowych wyrazach, robi sie z tego spamowisko, za pośrednictwem kilku użytkowników

I TYLE XD

69 (edytowany przez adriank1 2013-04-08 15:49:53)

Odp: Prośby o zmiany na forum

misiek_86 napisał/a:

Poza tym serio ktokolwiek potrzebuje tu shoutboxa? W jakim celu?

Szereg średnio inteligentnych jednozdaniowych postów z dnia wczorajszego i soboty a wręcz zakładania osobnych tematów pokazuje, że może shoutbox pozwoliłby "limitować" parowanie mózgu od czytania takich rzeczy. Pytanie - odpowiedź, petent zadowolony, reszta forum nie musi czytać swego rodzaju "rewelacji" na temat weaknessu Entei EX'a któremu poświęca się cały temat.


Umawianie się na sparingi online również będzie o wiele prostsze.

70

Odp: Prośby o zmiany na forum

Mi się wydaje że poprawianie błędów ort, językowych czy skladniowych to nie robota dla moda (dla admina ofc. też nie).

71

Odp: Prośby o zmiany na forum

Lesiu napisał/a:

Mi się wydaje że poprawianie błędów ort, językowych czy skladniowych to nie robota dla moda (dla admina ofc. też nie).

Myślę, że jest to zadanie dla rodziców i nauczycieli przede wszystkim.


Albo przynajmniej dla przeglądarki, która podkreśla błędy wink (nie chciałem już robić większego spamu)

//Lesiu

Wyprzedaję wszystkie swoje karty, zapraszam do składania poważnych ofert gotówkowych.

Zaktualizowany 12.04.2013 spis tego, co mam, znajdziecie tutaj: http://omastar.poldrag.katowice.pl/foru … .php?id=55

72 (edytowany przez Wiewiór 2013-04-08 17:13:20)

Odp: Prośby o zmiany na forum

misiek_86 napisał/a:
Lesiu napisał/a:

Mi się wydaje że poprawianie błędów ort, językowych czy skladniowych to nie robota dla moda (dla admina ofc. też nie).

Myślę, że jest to zadanie dla rodziców i nauczycieli przede wszystkim.

Z tym ja się zgadzam XD lol
oczywiście z kwesta misika

73

Odp: Prośby o zmiany na forum

QUCKcraftPL napisał/a:
misiek_86 napisał/a:
Lesiu napisał/a:

Mi się wydaje że poprawianie błędów ort, językowych czy skladniowych to nie robota dla moda (dla admina ofc. też nie).

Myślę, że jest to zadanie dla rodziców i nauczycieli przede wszystkim.

Z tym ja się zgadzam XD lol
oczywiście z kwesta misika

W takim razie proponuję zacząć używać:

  • Kropek (.) - w miejscach, gdzie kończysz zdanie.

  • Znaków zapytania (?) - jeśli zdanie jest pytaniem.

  • Wielkich liter nie tylko na początku posta, ale też po każdej kropce.

  • Następną radą jest też sprawdzanie, czy nie popełnieś żadnej literówki - każdemu się może zdarzyć, ale co najmniej jedna w każdym poście to przesada. Np. w poście wyżej zamiast "kwesta" powino być "kwestią".

Forum tym się różni od np. czatu, że nie trzeba pisać krótkich wypowiedzi na szybko, lecz można trochę dłużej, wolniej i staranniej pisać. Wszystkim będzie wtedy łatwiej i zrobi się przyjemniej smile .

74

Odp: Prośby o zmiany na forum

Pelek napisał/a:

Keeshi mój znajomy z klasy może nam załatwić shoutboxa, który będzie otwierał sie w nowym oknie i nie będzie obciążał naszego serwera aż tak jak normalna wersja.

Ja shoutbox'a już zacząłem robić, ale wydaje mi się, że w tym tygodniu nie skończę. Jeśli twój kolega mógłby się tym zająć, to byłoby super. Zawsze jestem otwarty na wszelką pomoc w programowaniu smile

Ja to widzę tak - powinien się on pojawiać pod forum (na pewno nie w osobnym oknie), za pomocą jquery, ajaxa łączyć się z zewnętrznym serwerem (z jakimś darmowym hostingiem php, np. cba.pl), z którego ściągałby okno rozmów przez json'a (przesyłamy tekst, więc nie będzie reklam). Kod powinien składać się z dwóch części - pluginu do forum punbb zawierającego kod html/css, js oraz kodu php wgrywanego na serwer zewnętrzny.

Jeśli kolega nadal jest zainteresowany, to proszę o kontakt na PW. Od dzisiaj zacznę działać w kierunku systemu warningów, do shoutboxa wrócę w piątek.

75

Odp: Prośby o zmiany na forum

Zrobił sobie wczoraj konto na forum by Ci odpisać wink. System warningów nam sie przyda ale chyba tylko w przypadku dwóch użyszkodników big_smile. Natomiast lajkowanie posta jest rzeczą bardzo fajną, można komuś podziękować za pomoc bez pisania kolejnego posta.

[20:14] Kakel: ja byłem Trollem, co chyba nikogo tu nie dziwi ;p