1

Temat: [NXD-on] PlasmaFairy

Poki: 14/2 16
3-2 Aromatisse XY
2 Thundurus EX (Plasma) PLF
2 Genesect EX (Plasma) PLB
2 Yveltal EX XY
1 Virizion EX PLB
1 Darkrai EX DEX
3 Some Techs

Trainery: 15/16/1 32
4 Professor Juniper
4 N
2 Colress
2 Shauna
2 Skyla
1 Shadow Triad

4 Ultra Ball
1 Level Ball
3 Muscle Band
2 Tool Scrapper
2 Max Potion
2 Escape Rope
1 Super Rod
1 G Booster

1 Fairy Garden

Energy: 12
4 Rainbow Energy
4 Prism Energy
4 Plasma Energy

Strategia jest prosta - Wystawiamy Aromatisse możliwie jak najszybciej i przez pierwsze tury ładujemy się Thundurusem. Potem atakujemy wedle matchupu/sytuacji na stole.

Problemy?
1. OHKO - Cokolwiek co zdejmuje energię z pola. Ten deck potrzebuje ich panicznie na stole. Bez żadnego sensownego techa (inb4, Zekrom EX nie jest sensowny) Lugia całkowicie wchłania ten deck. Z Yveltalem jeszcze da się jako tako bić.
2. Dobieranie - Niestety gdy deck gra 16 Pokemonów to drawy będą koszmarne. Do tego jest jedynie 8 kolorowych energii, co potrafi doprowadzić do szału nie trafiając jednej z Colressa na 8-10.
3. Wybijanie wróżełki - Dylemat polega na tym, że wystawiając 2 Spritzee, marnujemy miejsce, wystawiając 1, musimy liczyć się z pedalskimi Catcherami. Strata boli, ale jest do odrobienia (na to mamy 3 Spritzee i Super Roda). Mimo to uważam, że Aromatisse>Hydreigon.

Kto chce niech testuje, ja raczej nie mam zamiaru bo punkt 1 i 2

~Prawdziwy Shun

Podziękowali za posta: adriank1, McLer

2

Odp: [NXD-on] PlasmaFairy

Po co techować Zekroma EX jak jest zwykły, a też zjada lugie wink

3

Odp: [NXD-on] PlasmaFairy

Po co techować Zekroma zwykłego, skoro jest Thundurus i jego 180 z drugiego ataku?

Ogólnie jestem w trakcie składania czegoś podobnego, właśnie na zasadzie akceleracji dla wróżek przy pomocy Thundurusa (ale czemu by w sumie nie wtechować zwykłego Xerneasa i Fairy energii, skoro deck jest energiożerny i praktycznie każdy attacker potrzebuje przynajmniej 1 [C])?

Jak złożę i potestuję to się podzielę wrażeniami. Na chwilę obecną w podanej liście nie podoba mi się taka ciężka linia Genesecta i Plasma energii, deck tak naprawdę można przystosować do robienia wszystkiemu OHKO poprzez weakness. No i skoro mówisz, że ma problemy z utrzymaniem energii na polu, to dokładanie specjalnie dla Red Signala zdaje się mijać z celem. Osobiście myślałem raczej o graniu jednego Genesecta, i to raczej jako kontrę na Keldeo i obiekt do Raiden Knuckle, a Plasmy jako fajną opcję i dodatek. Ale nie testowałem, jak już mówiłem, wszystko to tylko teoria. Ale widzę, że ludzie grają w listach podobne ilości Genesecta/Plasmowych energii. Mnie póki co nie przekonują. Ale we wróżki zacząłem wierzyć.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

4

Odp: [NXD-on] PlasmaFairy

Przebudowa tego decku w sposób wskazany przez Piterra będzie skutkowała generalną przebudową linii pokemonów. W końcu potrzebne będą przynajmniej dwa Xerneasy i przynajmniej cztery fairy energie. Skończy się na tym, że z attackerów zostaną jedynie Yveltal EX i Darkrai z Virizionem jako techy. Nie będzie tam miejsca dla pokemonów plazmowych, bo taka talia będzie ekstremalnie podatna na enhanced hammery i abilocki - jedna rainbowka będzie musiała załatwiać sprawę.

Moim zdaniem cztery energie przy Thundurusie jako secret attack na Lugię EX nie załatwiają sprawy, bo wychodzi Deoxys EX / Yveltal EX z bandem i anihiluje attackera z czterema energiami. W międzyczasie nie ma w tym decku Deoxysów EX jak w klasycznej plaźmie, żeby zrobić zwrot. Włożyć kolejne cztery energie do Yveltala EX? Szaleństwo.

Dlatego nie rezygnowałbym tutaj z jednego lub dwóch Deoxysów EX jako attackerów, a nie jako techy. Przecież mogą zabić dwie BCIF'y w formacie za dwie energie, samemu nie wystawiając się na prosty OHKO. W dodatku z tymi dwoma Deoxysami Thundurus zbija Yveltala XY.

Niemniej chętnie zobaczę jaki Piterr ma pomysł. Wrzuć tu swoją rozpiskę, jeśli nie będzie tajemnicą.

5

Odp: [NXD-on] PlasmaFairy

Thundurus z 4 energiami to jest nędzna kontra, tak jak Adrian powiedział.

Nie widzę trochę jak miałyby się zmieścić zarówno Plasmówki jak i Fairy.

Jeszcze jeden wariant jaki staram się testować to full full Plasma. Na razie w fazie testów.

~Prawdziwy Shun

6

Odp: [NXD-on] PlasmaFairy

Koncepcja Shuna i koncepcje Piterra są na tyle różne, że klasyfikowałbym je jako dwa różne decki, jak to wspomniał Adrian. Zwłaszcza przy pomyśle Shuna z przekwalifikowaniem tego zupełnie na Plasmę z przekładaniem Prismek i Rainbowek. Wtedy można pójść w Deoxysy EX, a także w jakieś śmieszne rzeczy typu Heatran EX, które zyskują jeśli się jest w stanie je naładować znikąd, co w klasycznej Plasmie jest niewykonalne.