1 (edytowany przez Isilmeiel 2014-02-18 12:50:27)

Temat: Dorzucić do Ognia, czyli co jeszcze mogłoby wesprzeć Charizardy :)

Skoro dostaniemy już boostujące ogniste Poki karty, takie jak Blacksmith (ognisty podwójny Dark Patch, niestety Supporter) oraz Flame Torch - jednorazowy Diving Draw za ognistą energię, to czemu nie pójść tropem decklisty Darkraia? Mamy Muscle Band, więc na co komu Fire Claw, za to bardzo brakuje mi tutaj ognistego Laserbanka.

Moja propozycja:

----------------------------------------------------------------------------
Blazing Chamber - Trainer
Stadium

Put 2 damage counters on each Burned Pokemon (both yours and your opponent's) between turns.

Rule: This card stays in play when you play it. Discard this card if another Stadium card comes into play. If another card with the same name is in play, you can?t play this card.
----------------------------------------------------------------------------

Wyjaśnienie:
Co do samego działania tego stadionu - kolejne sety przedstawiają coraz mocniejsze karty, a założeniem efektu tej było zadanie 2 albo 4 damage pomiędzy turami, zależnie od wyniku rzutu monetą, który i tak musi nastąpić.

A teraz ognisty Laser:

----------------------------------------------------------------------------
Burning Chains - Trainer
Item

Your opponent's Active Pokemon is now Burned. This Pokemon can't retreat during your opponent's next turn.

Rule: You can use any number of Trainer cards during your turn.
----------------------------------------------------------------------------

A jak Wy myślicie, jak mogłoby wyglądać takie combo? Jakieś inne pomysły? smile

Edit: Zmieniłam działanie Stadionu, Amphi oraz Kakel mają rację, tekst był mało przemyślany.

Zebranych kart Eevee i Eeveelucji na dzień dzisiejszy:    130/287   --->   45,3%
Gotta catch 'em all! big_smile

There comes a time in every man's life when they must make a choice; Charmander, Squirtle or Bulbasaur. ~ JWittz

2

Odp: Dorzucić do Ognia, czyli co jeszcze mogłoby wesprzeć Charizardy :)

Isilmeiel napisał/a:

----------------------------------------------------------------------------
Chili of Striaton Gym - Trainer
Stadium

For each Burned pokemon in play, flip a coin. If heads, put 2 damage counters on Burned Pokemon (both yours and your opponent's) between turns. If tails, put 2 more damage counters on this Pokemon.

Rule: This card stays in play when you play it. Discard this card if another Stadium card comes into play. If another card with the same name is in play, you can?t play this card.
----------------------------------------------------------------------------

Wyjaśnienie:
Sama nazwa jest tu problematyczna, bo w Kalos nie pojawia się żaden ognisty Gym. Ostatni Gym, który używa ognistych Poków to Striaton Gym, który ma trzech Leaderów. Jednak w jakiś sposób to pasuje, ponieważ już w XY Base Set pojawiły się charakterystyczne dla nich Pokemony (Pansage XY, Pansear XY, Panpour XY). Co do samego działania tego stadionu - kolejne sety przedstawiają coraz mocniejsze karty, a założeniem efektu tej było zadanie 2 albo 4 damage pomiędzy turami, zależnie od wyniku rzutu monetą, który i tak musi nastąpić. Mam nadzieję, że udało mi się to poprawnie ująć smile

Niby Leader się nie pojawia, ale za to jest Malwa z Elite Four i cały team Flare, można pomyśleć. Co do samego stadionu to nie rozumiem jego działania, poza tym flipać 2 razy o burna, nie lepiej dać efekt że i tak pokemon burned dostaje 2 countery plus te 2 które mogą wejść z flipa?

A teraz najlepsze pytanie: Po co komu ognisty laserbank jeśli M Charizaed bije 300?

I TYLE XD

3

Odp: Dorzucić do Ognia, czyli co jeszcze mogłoby wesprzeć Charizardy :)

M Charizard:
a) to nie cały ognisty format
b) zasysa lekko

big_smile

~Prawdziwy Shun

4

Odp: Dorzucić do Ognia, czyli co jeszcze mogłoby wesprzeć Charizardy :)

Faktycznie, mogłabym to zmienić lekko, ale nie mogę napisać "two more damage counters", ponieważ w przypadku flipnięcia heads damage wynosi 0, czyli go nie ma.

Szczerze mówiąc, nie jestem pewna, jak często na aktywa będzie trafiał Mega Charizard EX. Sam Charizard EX jest bardzo silny, a gracze będą często stawali przed wyborem: zadać 120/150 damage PLUS np. Muscle Band PLUS ewentualnie jakiś dodatkowy booster, bo może taki się właśnie pojawi, i w większości przypadków to będzie zdjęcie Poka przeciwnika na hita, czy poświęcić turę i ewoluować go w coś, co bez odpowiedniego Toola albo bije w siebie, albo wyrzuca nam cenne karty z decku.

Zebranych kart Eevee i Eeveelucji na dzień dzisiejszy:    130/287   --->   45,3%
Gotta catch 'em all! big_smile

There comes a time in every man's life when they must make a choice; Charmander, Squirtle or Bulbasaur. ~ JWittz

5

Odp: Dorzucić do Ognia, czyli co jeszcze mogłoby wesprzeć Charizardy :)

Nie jest wykluczone, że pojawią się decki z JEDNYM albo może dwoma Mega Charizardami EX wtechowanymi (na wszelki wypadek), a reszta Charizardów to będą najzwyklejsze Charizardy EX.

Zebranych kart Eevee i Eeveelucji na dzień dzisiejszy:    130/287   --->   45,3%
Gotta catch 'em all! big_smile

There comes a time in every man's life when they must make a choice; Charmander, Squirtle or Bulbasaur. ~ JWittz

6

Odp: Dorzucić do Ognia, czyli co jeszcze mogłoby wesprzeć Charizardy :)

"Put 2 damage counters on each Burned Pokemon between turns." wydaje mi się że jest zwięzłe i oddaje to o co chodziło. smile

7

Odp: Dorzucić do Ognia, czyli co jeszcze mogłoby wesprzeć Charizardy :)

Dobra, przekombinowałam XD Oczywiście masz rację, Kakel-san^^" Już edytuję XD

Zebranych kart Eevee i Eeveelucji na dzień dzisiejszy:    130/287   --->   45,3%
Gotta catch 'em all! big_smile

There comes a time in every man's life when they must make a choice; Charmander, Squirtle or Bulbasaur. ~ JWittz

8

Odp: Dorzucić do Ognia, czyli co jeszcze mogłoby wesprzeć Charizardy :)

A co do nazwy to lepsza będzie Blazing Chamber, bo z Kalosa przynajmniej big_smile

I TYLE XD

9

Odp: Dorzucić do Ognia, czyli co jeszcze mogłoby wesprzeć Charizardy :)

Wow, brzmi super big_smile Już aplikuję big_smile

Zebranych kart Eevee i Eeveelucji na dzień dzisiejszy:    130/287   --->   45,3%
Gotta catch 'em all! big_smile

There comes a time in every man's life when they must make a choice; Charmander, Squirtle or Bulbasaur. ~ JWittz

10

Odp: Dorzucić do Ognia, czyli co jeszcze mogłoby wesprzeć Charizardy :)

był już taki stadion, w LM chyba. ;p Full Flame?

11

Odp: Dorzucić do Ognia, czyli co jeszcze mogłoby wesprzeć Charizardy :)

Trochę inny, on dodawał do obrażeń tylko, kiedy już jakieś wchodziły, mi zależało na tym, żeby wchodziło zawsze - jak Poison, bo inaczej byłby cieńszy^^" A jak już puszczać wodze fantazji... big_smile

Zebranych kart Eevee i Eeveelucji na dzień dzisiejszy:    130/287   --->   45,3%
Gotta catch 'em all! big_smile

There comes a time in every man's life when they must make a choice; Charmander, Squirtle or Bulbasaur. ~ JWittz