Temat: OTP 2014 - propozycje organizatorów

Moja propozycja - zróbmy to jak co roku.

Temat służy do zebrania do kupy wszystkich propozycji organizacji Ogólnopolskiego Turnieju Pokemon 2014 (mającego rangę XIII już mistrzostw Polski). Najlepiej zrobić to jak najszybciej, bo potem trzeba jeszcze wybrać jakąś ofertę - zwykle robiliśmy to przez głosowanie w ankiecie, ale nie będę wypowiadał się odgórnie.


Każda z propozycji powinna zostać przedstawiona przez osobę/grupę ludzi, która sama, z pomocą sklepu lub osób trzecich jest w stanie zorganizować turniej na podanych wcześniej zasadach

Proponuję, aby każda z propozycji zawierała następujące informacje:


1. Miasto w którym odbędzie się turniej
2. Proponowany termin turnieju
3. Lokalizacja
4. Przewidywane ramy czasowe i system rozgrywania turnieju (clear swiss / swiss + top / pucharowy / BO1/BO3 / inny)
5. Format turnieju (głównie kwestia dopuszczenia XY2)
6. Przewidywane wpisowe i nagrody (mile widziane rozgraniczenie ile trzeba zapłacić za salę, a ile idzie na nagrody)

7. Dodatkowo (mile widziane): Dojazd z mapką, dostosowanie startu turnieju do rozkładu PKP, potencjalne miejsca noclegowe etc.


Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że główne oferty wyznaczą Białystok, Kraków i może Warszawa.

Ludziom którzy bardzo spieszą się do poznania terminu OTP (urlopy) polecam nacikać na tych, którzy zadeklarują chęć organizacji takiego turnieju.

Jeśli nie zgadzacie się z taką formą zebrania ofert to olejcie temat. Nie ma sensu zmuszać kogokolwiek do czegoś.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

2

Odp: OTP 2014 - propozycje organizatorów

Tak więc, mogę zgłosić Białystok. Sala zapewne będzie dostępna na ile się chce, od 8 do 20, jak trzeba będzie. 30-40 osób powinno się zmieścić spokojnie, zawsze jest jeszcze spora pizzeria naprzeciwko (5m) i tam rezerwowo kogoś wsadzić. Miejscem jest akademik Politechniki Białostockiej, więc i można tam spać jak ktoś chce (20-25zł za noc). Dojazd z dworca koło 5-10 min.

Jako termin proponuję ten długi weekend w Boże Ciało, w piątek albo sobotę. Co do formatu - mi obojętne, jeszcze się wymyśli to akurat.
Tak samo z wpisowym, które całe by było przeznaczone na nagrody.

3

Odp: OTP 2014 - propozycje organizatorów

"Sala zapewne będzie dostępna"

Taka prośba z mojej strony. Zgłaszajcie propozycje pewne, czyli jak ktoś już tam był i się zapytał czy w takim i takim terminie może się odbyć to i to.

A i sprawa nagród to nie tylko "całe wpisowane idzie na nagrody" to też kwestia kupienia tych nagród w jakiejś dobre cenie za boosterek.

4

Odp: OTP 2014 - propozycje organizatorów

Salę to idę, rezerwuję i tyle, więc to jest bardzo pewna sprawa, która wymaga tylko aby się przeszedł 200m po zajęciach.

Co do nagród to sklep w Białystoku, Gryfan, dobrze się wywiązuje i jak już raz był turniej to wszystko było ok, więc tu też problemu nie widzę.

Tak naprawdę, jedyną kwestią jest to, ile osób by było skłonnych do Białego na OTP przyjechać, bo wszystkie sprawy organizacyjne są do załatwienia w 1. dzień. Dziękuję za uwagę.

5

Odp: OTP 2014 - propozycje organizatorów

Od siebie powiem : Mi się do Białystoku jechać nie chce. Warszawa - bardzo chętnie, ale dojazd między Krakowem a B-stk jest straszny. Poważnie. Zwłaszcza dla kogoś z chorobą lokomocyjną.


Wrzucam tutaj propozycję w odpowiedzi na spam od 3 osób z Krakowa o treści mniej więcej: "Ej Qzin, qzin, a może zróbmy OTP w Krakowie, jest przecież dużo gracy!"


1. Miasto w którym odbędzie się turniej Kraków
2. Proponowany termin turnieju i lokalizacja :

3-4 sobota czerwca

Sala Jędruś w NH centrum kultury nie będzie jednak dostępna. Za to zaproponowano mi Młodzieżowy Dom Kultury blisko rynku w sumie bo 2 przystanki tramwajem, graliśmy tam rok temu przez wakacje, wpłacając 1zł od osoby na salę, więc koszty niskie.

Alternatywne dostępne lokalizacje: Klubokawiarnia HEX (klub dla graczy w planszówki i karcianki. Wstępnie są zainteresowani współorganizacją takiej imprezy. Stwierdzili, że są w stanie pomieścić 44-48 osób, ale za wcześnie dla nich na rozmowę o konkretach.

Sala załatwiona przez sklep Dragonus. (tutaj zależni bylibyśmy od sklepu)

Klubokawiarnia Artefakt - Ale tutaj wynajęcie sali byłoby już zapewne płatne. Traktować to jako plan bardzo rezerwowy.


3. Przewidywane ramy czasowe i system rozgrywania turnieju (clear swiss / swiss + top / pucharowy / BO1/BO3 / inny)
Proponowałbym Swiss + Top cut. W szczególności ze sprawdzeniem czy przy ilości graczy powyżej 32 program oficjalny robi Swiss6 + Top8. W takiej sytuacji byłoby to Swiss6, Bo3 z remisami, 50 minutami na rundę oraz bezwzględną terminacją.

Swiss zająłby pewnie czas od 11 do 17. Top8 zajęłaby czas do godziny około 20.


4. Format turnieju (głównie kwestia dopuszczenia XY2)

Unlimited ;D. A tak poważnie, jeżeli XY2 wyjdzie wcześniej niż 2 tygodnie przed OTP w Polsce - czyli Isa roześle karty, to byłby dopuszczony. [Dla niekumatych NXD-on]

5. Przewidywane wpisowe i nagrody (mile widziane rozgraniczenie ile trzeba zapłacić za salę, a ile idzie na nagrody).

Wpisowe rzędu 20zł. W planach w całości przeznaczone na nagrody. Jeżeli któraś z dobrych sal wnosiłaby jakieś koszty, wtedy mogę tutaj dorzucić więcej info. Nagrody dla top8 lub top16 (bez draftu - boostery) zależnie od ilości osób. W najgorszym przypadku będą w cenie boxów z isy, ale Dragonus ma możliwość kupowania tam TANIEJ, a więc i my dostalibyśmy promocję przy dużych zakupach. Oczywiście z najnowszego dodatku.

6. Dodatkowo (mile widziane): Dojazd z mapką, dostosowanie startu turnieju do rozkładu PKP, potencjalne miejsca noclegowe etc.

Dojazd z mapką może być jak wybiorę salę na 100% i będzie pewność, że gramy w Krakowie. Inaczej po prostu nie ma to sensu. Niemniej tak jak na pierwszych trzech OTP, możemy ruszyć wszyscy razem tramwajem wink.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

6

Odp: OTP 2014 - propozycje organizatorów

Kuba w relaxie nie zrobimy otp według mnie za mało miejsca, ale na dniach jak dogadam jedna rzecz dam konkretne info, muszę tylko z NZS'em pogadać

7 (edytowany przez m.bigos 2014-03-09 21:26:25)

Odp: OTP 2014 - propozycje organizatorów

Na razie po wstępnych rozmowach:

1. Miasto w którym odbędzie się turniej Białystok
2. Proponowany termin turnieju i lokalizacja :
1 weekend lipca czyli 5/6-lipiec-2014
konwent fantastyki organizowany przez NZS na wydziale elektrycznym na Politechnice Białostockiej, dostaniemy sale tak aby zmieścić odpowiednią ilość graczy

3. Przewidywane ramy czasowe i system rozgrywania turnieju
sankcjonaowany turniej,
konwent trwa dwa dni więc kwestia czy będzie robiony turniej dwudniowy czy jednodniowy, swiss Bo3 + topy
ramy czasowe podam jak dostanę więcej informacji od organizatorów
4. Format turnieju.
NXD-on

5. Przewidywane wpisowe i nagrody (mile widziane rozgraniczenie ile trzeba zapłacić za salę, a ile idzie na nagrody).

Wpisowe rzędu 20zł. Boostery/Tiny dla topow, być może coś dodtakowego o ile załatwimy sponsoring, w cenie wejściówka na konwent, kwestia tego co lud będzie chciał.

6. Dodatkowo (mile widziane): Dojazd z mapką, dostosowanie startu turnieju do rozkładu PKP, potencjalne miejsca noclegowe etc.

Start dostosujemy do przyjezdnych
dojazdy z mapkami zrobię jak OTP ale zarówno samochodem bardzo prosty cały czas obwodówką z jednym zakrętem i jesteśmy przy akademikach, autobus z dworca zarówno pkp jak i pks 4/5 przystanków max 10 min, piechotę max 20 min
Noclegi o ile byłyby potrzebne być może uda się załatwić w Akademikach na Politechnice

8

Odp: OTP 2014 - propozycje organizatorów

Yhym... Bierzcie proszę też pod uwagę to, że my z Wrocławia też musimy dojechać. Ja jak najbardziej był bym chętny. Super sprawą by było gdyby Warszawa znów organizowała wink bo tam dojazd dobry mamy. Pozdrawiam. We Wrocku kompletny brak możliwości i chęci organizacji. Po za tym gra nas tu tylko 5ciu także...

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

9

Odp: OTP 2014 - propozycje organizatorów

We Wrocku chęci organizacji aktualnie nie wystarczą, po prostu realnie rzecz biorąc znacznie więcej aktywnych graczy jest w 3 innych miastach, a samo to już na starcie skreśla Wrocław. Więc chęci nie mają tu wiele do gadania tongue

10

Odp: OTP 2014 - propozycje organizatorów

Pomysł Bigosa na + bo granie turnieju rangi OTP powinno być 2 dniowe. Myślę że granie 1 dnia swissa a 2 top8 byłoby najlepszą opcją, zwłaszcza że 2 dnia dla graczy którzy nie dostaliby się do topów można zrobić turniej jak na prerelease ze 6 boosterow i poprostu 4fun pogranie sobie lub jak ktos woli do elo.

11

Odp: OTP 2014 - propozycje organizatorów

Jak już tutaj i tak jest taki offtop to zauważę jedną rzecz. Na konwentach jest głośno.

12

Odp: OTP 2014 - propozycje organizatorów

Tak szczerze nie rozumiem czemu Białystok wystawił 2 propozycje, z czego propozycja Kuby wydaje się lepsza, gdyż nie jest to konwent, a darmowa duża sala tylko dla nas, a podobno jest to sprawdzona miejscówka (30 listopada)

I TYLE XD

13

Odp: OTP 2014 - propozycje organizatorów

W Białym taka chęć organizacji, że aż dwie propozycje są. smile Byleby ktoś chciał przyjechać.

14

Odp: OTP 2014 - propozycje organizatorów

Na konwencie z tego co wiem byłaby oddzielna sala więc wcale nie byłoby tak głośno.

15

Odp: OTP 2014 - propozycje organizatorów

Już kiedyś rzucaliśmy propozycjami 2 dniowych OTP. Wiecie czemu nie przeszły? Bo rodzice nie chcą co młodszych graczy puszczać na noc. Rano przyjazd - wieczorem powrót. Dlatego zawsze było fajnie mieć OTP w centrum Polski wink.

Sam bym chciał mieć OTP 2 dniowe, cudownie dużo rund można by zrobić i wszystkie by były Best of 3 wink.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

16

Odp: OTP 2014 - propozycje organizatorów

Manchox byłem już na ponad 20 konwentach i wiem jak ludzie się drą i jak lubią włazić do sal gdzie są turnieje. Dlatego uważam, że nie był by to komfortowe warunki an granie najważniejszego turnieju w naszym kraju.

17

Odp: OTP 2014 - propozycje organizatorów

Czyli lepiej jest siedzieć w zamkniętym pomieszczeniu żeby ludzie nie mogli wchodzi. Przecież taki turniej to jest żywa reklama karcianki. Ja grałem kiedyś w Mistrzostwach Polski w Galerii (Blue City) jakoś nikomu nie przeszkadzało to że chodziło mnóstwo osób i ogólnie był tłum jak to w galerii w sobotę lub niedziele dokładnie nie pamiętam jaki to był dzień, a MP były robione na prawie 60 osób. Jescze coś to jest konwent fantasy więc nie będzie zbyt wiele gimby albo krzyczących nastolatek jak na konwentach a&m.

18

Odp: OTP 2014 - propozycje organizatorów

Bodaj trzecie ZTP (możliwe, że i drugie, nie pamiętam dokładnie) było robione na konwencie i serio, nie było żadnych problemów z uczestnikami nie biorącymi udziału w turnieju. Podobnie, gdy turniej odbywał się na jednym z Wrocławskich konwentów (i to wcale nie jakiś specjalnie mały). Z mojej strony nie ma przeciwwskazań co do tego, by turniej rozgrywać w takim miejscu.

19 (edytowany przez Qzin 2014-03-10 15:23:19)

Odp: OTP 2014 - propozycje organizatorów

Okej chłopaki i dziewczyny(?). It's konkret tajm!

Gadałem dziś z Robertem z Dragonusa (thx Wexu za przypomnienie) o sali.

Jest pewna alternatywa dla Hexa (nie powiem chyba nawet lepsza), ale OTP musiałoby się odbyć 1-2 tygodnie wcześniej.

DATA: 7 czerwca. Godziny: 10:00 zapisy, 11:00 start swissów, gramy do końca czyli około 19-20:00.

Tournament Organizerem mógłby wtedy być Dragonus (yaaay mógłbym grać!), ale nadal przydali by się niegrający sędziowie, więc w najgorszym razie się poświęcę, spokojnie wink. To jest o ile przejdzie sankcjonowanie jako LC. [Ale ponieważ nie jest zależne od Marcela tym razem, to powinniśmy być na dobrej drodze smile]


Zwłaszcza, że sala jest w szkole. Konkretnie na evencie "Nowa Gralicja". Ano tak, tutaj zasadniczy problem, który poruszał Lesiu. Tyle, że nie jest to typowy "konwent". To raczej jest planszówki, RPGi, karcianki. Nie małoletnie mangówki.

Dostalibyśmy tyle sal i miejsca ile byłoby potrzebnych, czyli jeśli będzie 200 graczy to mamy 3-4 sale na granie turnieju i nie ma problemu wink (choć wtedy 1 sędzia na salę by się przydał wink )

Ale jak będzie nas 50, to też będzie dobrze, a nawet bardzo dobrze.

Wszystko za darmo, jako że Dragonus tą szkołę i tak już ma na ten event wynajętą.

Ich stoisko też by było, własne żarełko można wziąć, picie też i wszystko jest cudownie.

Gdzie jest haczyk?

Dojazd z dworca jest niestety słaby. I to największa jej wada. Z drugiej strony całe wpisowe pójdzie na nagrody i nie będzie problemu.

http://nowagralicja.pl/dojazd

Sami zerknijcie. Ponoć jest coś bezpośredniego z dworca, ale nie wiem jeszcze czy to prawda.


Dwie rzeczy o które dopytam: Potencjalny nocleg na terenie gralicji (A bo czemu by nie?;) ) oraz właśnie data konkretna.


Wrzucam 2 alternatywne opcje dla Krakowa jakby co. Ale myślę, że lepszej niż ta tutaj nie znajdziemy. Wystarczy ruszyć wspólnie spod Dworca Głównego i będzie dobrze wink.


+ Opcja z Hexem

Opcja z hexem, czyli druga propozycja z Krakowa jest w stanie pomieścić tylko koło 46 osób. Wady lokalizacji: 10zł wpisowego więcej - wydane na obiadek w lokalu, problemy z zasankcjonowaniem turnieju tam gdzie sprzedają alkohol, brak nawet opcji na nocleg. Zalety? Dojazd, cisza, spokój, niezależność od Dragonusa.


+ Opcja z Dragonusem

Jeżeli zapisanych osób na OTP mielibyśmy mniej niż 32 w przed dzień turnieju, możemy wszyscy spotkać się i grać na terenie sklepu. Tak ponoć do 32 osób jest w stanie zmieścić się do ich lokalu przy ulicy Lubomirskiego. Nie wiem jak bardzo jest to prawda, spodziewam się, że byłyby problemy i tak z miejscem, ale w sumie lokalizacja i cena za salę (darmowa znowuż) byłyby chyba najlepsze ze wszystkich opcji. Komfort grania przy 32 osobach? Niestety jednak znikomy. Dlatego podaję to jako totalną alternatywę jakby co wink.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

20

Odp: OTP 2014 - propozycje organizatorów

Jako, iż opcja z Gralicją miałaby się odbywać w moim byłym liceum (ZSS na Piastów) to stwierdziłem, że podejmę kilka kwestii organizacyjnych.

Po pierwsze: dojazd wcale nie jest słaby. Istnieje bezpośredni autobus (182) z dworca na rondo piastowskie, skąd jest jakieś 5 minut max na nogach do budynku szkoły. Czas dojazdu to około 20 minut. Jeśli będzie trzeba to opiszę szczegóły transportu lub osobiście pomogę trafić jakiejś większej grupie.

Polecam autobusy, bo linie tramwajowe mają przez najbliższe pół roku remonty, więc wszędzie objazdy. Czyli można dotrzeć tramwajem, ale po co tongue

Ponad to niedaleko szkoły są polo market i abc (czy jak to się tam teraz nazywa).

Nieopodal jest nawet miejscówka z kebabami (burgerami, hotdogami itp.) Ewentualnie mamy jeszcze KFC dowożące żarcie.

21

Odp: OTP 2014 - propozycje organizatorów

Czyli ostatecznie: Kraków?
Jeśli tak to się sprężam i w te 3 miesiące ogarniam karciankę smile

22

Odp: OTP 2014 - propozycje organizatorów

Jeszcze nic pewne smile

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

23

Odp: OTP 2014 - propozycje organizatorów

Jak zobaczyłem, że pojawił się temat OTP na "Nowej Gralicji" to aż postanowiłem się wypowiedzieć. smile Jeśli chodzi o parę zdań na temat samej szkoły - nadal do niej uczęszczam, i raz byłem nawet wolontariuszem na tymże evencie. Ogółem miejsc w samym budynku jest sporo - 43 sale + korytarze na których są powystawiane stoliki do grania, więc nie ma problemu jeśli chodzi o miejsce.

Odnosząc się do problemu poruszonego wyżej - na Gralicji nie powinno być problemu z ludźmi którzy się wpychają, głównie zajęci są graniem w gry, które wypożyczą. wink

Umiejscowienie szkoły też jest całkiem niezłe jeśli chodzi o sklepy wokół niej - jest Polo dosłownie minutę obok, jest też Ziko (sklep z całkiem niezłymi cenami), piekarnia, wspomniana budka.. Trochę tego jest. smile

Kwestia dojazdu została już poruszona - z samego dworca jedzie 182, skąd jest parę kroków pod sam budynek szkoły. Ewentualnie 153, 159 i 193 bezpośrednio mające przystanek pod szkołą. A, no i kwestia noclegu - jako wolontariusz wiem, że jeśli chciałem to mogłem przenocować w szkole, przynajmniej z tego co pamiętam - mam nadzieję że nic nie pomieszałem. Jeśli wolontariusze mogli, to myślę, że i ludzie biorący udział w OTP mogliby. smile

24

Odp: OTP 2014 - propozycje organizatorów

To ja dorzucę by nie edytować: Dzięki Kamil za wkład smile.


Z tego co wiem szkoła ma być otwarta od 11 do 19. Jeżeli nie dostanę potwierdzenia, że możemy grać dłużej/zostać na noc na evencie, to odpada opcja grania Swissa BO3.

Nadal przy 32+ osobach mamy 6 rund swissa (Po 35 minut na każdą(+terminacja) i mamy od 11-15:30 załatwionego Swissa + obiadki), a następnie od 15:30 - 19:00 mamy 3 rundy Top8 BO3 po 60 minut każda (znowu bonusowy czas na terminacje).

Minus? Swiss6 (a nie 7-8) i nie grany BO3, więc większe ryzyka złych podejść i coin flipów o grę.
Plus? Nie ma remisów, wszyscy wracają do domu w rozsądnej porze.

Taka jest moja propozycja co do trybu gry jeśli nic się nie zmieni co do godzin dla których mamy salę wink.

---- Edit ----

Możemy zaczynać jednak od 10 (czyli o 10 otwierałbym zapisy na miejscu) i grać, aż nie skończymy. Noclegu niestety nie ma opcji, ale myślę, że nie chcemy robić noclegu tylko lepiej przed 20:00 skończyć wink.

Data:  7 czerwca.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

25

Odp: OTP 2014 - propozycje organizatorów

OTP Rybnik 2014?

Ci, którzy interesują się stanem karcianki w Polsce wiedzą pewnie że co jakiś czas zbiera się grupa 3-4 osobowa i grywa sobie w karty w sklepie. Ale dlaczego zaraz organizować OTP w Rybniku? O to kilka zalet lokalizacji:

- Godzina drogi z Katowic pociągiem/busem. Drogę na OTP można potraktować jak do Katowic +1 godzina a z doświadczenia wiem, że podróże na większe turnieje szybko mijają smile

- Istnieje pociąg który jedzie bezpośrednio do Rybnika przez Białystok i Warszawę. Na chwilę obecną nie wiem który to, no ale Adrian wspominał że takowy jest.

- Autostradami z Wrocławia i Krakowa można dotrzeć w max 2,5h.

- Darmowa sala na 60 osób w centrum Rybnika 20 minut spacerkiem od dworca. Panowie ze sklepu Goblin okazali się bardzo otwarci na współpracę, wstępnie zarezerwowali mi terminy na 7, 14 i 21 czerwca, zapewnili darmową kawę i herbatę, wywieszą plakat w sklepie i okolicznych ośrodkach gry (kawiarnie itp) + ogłoszenie na ich oficjalnym Facebooku. Podjęli się załatwiania nagród na turniej i puszczania boosterów po 11-13 złotych, ponieważ "zarabiają już na kartach i hajs za salę nie jest potrzebny". Moim zdaniem 11-13 to bardzo przyzwoita cena i ekonomicznie jest to dobra opcja ze względu na warunki.

- Mamy lokalizację na CAŁY dzień. Nie trzeba się martwić ramami czasowymi, sklep jest cały dla nas smile.

- Pewność niegrającego sędziego jak i przewodnika smile (tak, planuje zrobić wycieczkę po Rybniku z zabytkami w czasie wolnym dla chętnych ^^)

- Nauka grania dla chętnych w sklepie aby pozyskać graczy przed OTP. Dowiedziałem się o nieokreślonej grupie planszówkowców (o ile jest takie słowo), którzy szukają jakiejś karcianki. Do tego rybnicka scena + Ślązacy którzy nie mogą jeździć na większe turnieje i spokojnie można liczyć na dodatkowych ~10 graczy.

- Nie każdy był w Rybniku więc całkiem ciekawa opcja na odwiedziny, bo to naprawdę wypasione miasto :3.

- Sklep jest w centrum, więc jest mnóstwo kebabów, kawiarni i tym podobnych miejsc. Grupa rybnicka może zaprowadzić gdzie kto bedzie chciał smile.

tl;dr

Adriank12 napisał/a:

1. Miasto w którym odbędzie się turniej
2. Proponowany termin turnieju
3. Lokalizacja
4. Przewidywane ramy czasowe i system rozgrywania turnieju (clear swiss / swiss + top / pucharowy / BO1/BO3 / inny)
5. Format turnieju (głównie kwestia dopuszczenia XY2)
6. Przewidywane wpisowe i nagrody (mile widziane rozgraniczenie ile trzeba zapłacić za salę, a ile idzie na nagrody)
7. Dodatkowo (mile widziane): Dojazd z mapką, dostosowanie startu turnieju do rozkładu PKP, potencjalne miejsca noclegowe etc.

1. Rybnik, Śląskie
2. 07.06, 14.06, 21.06
3. Sklep Goblin ul. Powstańców Śląskich 6 44-200 Rybnik
4. Dowolny, uważam że czasu wystarczy.
5. NXD - XY2
6. Wpisowe zależne od ilości graczy, nagordy w cenie 11-13zł za booster załatwiane przez sklep.
7. Do ustalenia, na teraz mogę zapewnić odbiór z dworca PKP i doprowadzenie na miejsce.

Wybaczcie za byki ortograficzne. Czekam na komentarze i pytania smile.

EDIT: Oczywiście OTP byłoby sankcjonowane smile.

"Clear voice, good jokes."