Temat: Dark-cheops? ;) By Kicek (Modyfikacja Qzinowej wersji)

Miałem wczoraj napisać ale wyszło, że dopiero dziś dam radę:

Pokemon (13):
3x Darkrai EX
4x Archen (Prehistoric Call)
2x Archeops (Ancient Power)
2x Victini EX
2x Sableye

Supportery (10):
4x Professor Juniper
4x N
2x Colress

Stadiony (2):
2x Twist Mountain

Trainery (25):
1x Victory Piece
3x Enhanced Hammer
2x Tool Scrapper
4x Energy Switch
3x Dark Claw
4x Ultra Ball
4x Dark Patch
4x Plume Fossil

Energie (10):
2x Blend Energy GFPD
8x Darkness Energy

Deck jest po zmianach i przed testami. Będę jeszcze online zmieniał i testował.
Zastanawiam się nad wrzuceniem 4 Darkraia.

Co sądzicie? Co byście zmienili?

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

2

Odp: Dark-cheops? ;) By Kicek (Modyfikacja Qzinowej wersji)

Jeżeli masz atakować tylko darkraiem to wrzuć 4 a jeżeli nie to nie wrzucaj.

-1 enchanced hammer
+1 Bianca

3

Odp: Dark-cheops? ;) By Kicek (Modyfikacja Qzinowej wersji)

Bianca nie działa. Już lepiej by było 2/3 rowery a nie wiem za co...

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

4

Odp: Dark-cheops? ;) By Kicek (Modyfikacja Qzinowej wersji)

trzeci ulepszony mlotek ma sens, bo ludzie bd grac jeszcze plazme. A ile ci tur zajmuje wystawienie archeopsa?

5

Odp: Dark-cheops? ;) By Kicek (Modyfikacja Qzinowej wersji)

Tak jak Quck wyrzuciłbym trzeciego młotka, ale wrzucił na jego miejsce Random Receivera - kartę świetną w każdych Darkraiach bez Skyli. Rozważyłbym też jednego Escape Rope'a zamiast Energy Switcha, bo od zmiany zasad bardzo polubiłem tę kartę: daje ci Switcha w krytycznej sytuacji, kiedy nie możesz się wycofać, a jednocześnie potrafi zepsuć przeciwnikowi plany.

6

Odp: Dark-cheops? ;) By Kicek (Modyfikacja Qzinowej wersji)

W 75% przypadków w 2 turze. Jak zaczynam to jest dobrze. Jak przeciwnik to często coś wyewoluuje. Spróbuję z RR i ER.

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

7

Odp: Dark-cheops? ;) By Kicek (Modyfikacja Qzinowej wersji)

moze 1x asbol , moze computer search

8

Odp: Dark-cheops? ;) By Kicek (Modyfikacja Qzinowej wersji)

Cs odpada z logicznego powodu

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

9

Odp: Dark-cheops? ;) By Kicek (Modyfikacja Qzinowej wersji)

nie zauważyłem victini . Twoja talia ma szansze z stage 2 . bardzo fajny pomysł smile

10

Odp: Dark-cheops? ;) By Kicek (Modyfikacja Qzinowej wersji)

Gorzej jak nie ma s2.

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

11

Odp: Dark-cheops? ;) By Kicek (Modyfikacja Qzinowej wersji)

to wtedy ida dzidy . Dobra nie bd spamować już smile

12

Odp: Dark-cheops? ;) By Kicek (Modyfikacja Qzinowej wersji)

Tojax to testował i odrzucił Twist Mountainy z tego co wiem choć pewnie przydają się na stadion wary.
Szukając miejsca wyrzuciłbym pewnie 1-2 enhancedy(zależnie od mety) i 1 dark clawa a wrzucił trochę więcej supportu. Itemy możemy junk huntować, supporterów niestety nie tongue

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

13

Odp: Dark-cheops? ;) By Kicek (Modyfikacja Qzinowej wersji)

Support zdecydowanie zbyt chudy, szczególnie przy braku Random Reciever'a (lub Dowsing Machine, ale problem Ace Spec'a został już poruszony tongue ). Nie podoba mi się też brak Skyli - rozumiem, że to Darkrai i z zasady się jej nie gra, ale jest integralną częścią Victini'ego oraz Speed Fossil. Osobiście wolę 3 Archeopsy, choć dwa też mogą być.

Co do Twist Mountain - jest jak Caitlin: teoretycznie pomaga, ale w praktyce się nie sprawdza. Służy jedynie do wystawiania Aerodactyli, ale ich nieobecność nieco niweluje tą moć tongue  Ale jak powiedział Babidi, służy do stadium war'ów, szczególnie, że tylko nam cokolwiek daje (choć przeciwnik może sobie flipać ile chce tongue). Tropical byłby oczywiście lepszy, ale wolę nie mówić o tej karcie tongue.

- 1x E. Hammer
- 1x D. Claw
- 2x Colress

+ 2x Skyla
+ 2x Bike (ew. zamienić jednego na RR)

U fossili nadgorliwość przy konsystencji jest kluczem wink

14

Odp: Dark-cheops? ;) By Kicek (Modyfikacja Qzinowej wersji)

Tojax dzięki za komentarz. Wezmę pod uwagę zmiane supportu. Co do stadionów nie zamienię ich na tropicale (mam dwa) z tego względu że nie działają w tej talii. Użyłem ich raz discardujac je z ultra balla. A twist pomaga. Mogę wystawić archena szybko na dwa sposoby. Bo albo stadionem. Albo zdiscarduje go i abilitka wrzucę na spód i z itema. 2 Dark claw to dla mnie za mało ale spróbuje grać na 2 z uwzględnieniem zmian na rowery.

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

15

Odp: Dark-cheops? ;) By Kicek (Modyfikacja Qzinowej wersji)

Rzecz z Dark Clawem, to to, do czego on na prawdę służy? Piękno tego toola to fakt, że razem z laserbaniem robi 140, czyli zabija wiekszość Stage 2, a przy wcześniejszym 30 od night speara na bench, zabija wszytkie Exy, które mają 170 hp. I teraz:
A) Blokujesz (teoretycznie) ewolucje, więc wybijasz podstawki, które mają ok. 60 hp.
B) Nie masz Laserbanka, przez co robisz max 110. Co tak na prawde daje to dodatkowe 20? Owszem, można dwa razy coś obić na benchu, ale przy braku Catchera, przeciwnik raczej nie wystawi czegoś, co będzie znokautowane przez twój atak. Więc i tak masz EXy na dwa hity, a te dwie karty nic nie robią.

Co do Twista, to po prostu jestem do niego zrażony tongue Przy dwóch jeden raczej się przewinie przez rękę w T1, ale mówiłem to przedtem, i mówię to teraz, Twist Mountain nie jest dobrym sposobem na wystawianie fossili. Przyznaje, moja wersja Archeopsa jest znacznie inaczej zbudowana, i bez twista wystawia Archena w T1. Wystawienie samego Archeopsa potem jest większym problemem - dodatkowe karty na ręku by się bardzo przydały. Bo zwykle mam Archeopsa, jakiegoś blockera na aktywie, i siedzę na topdecku, gdzie ani ja, ani przeciwnik nie możemy niczego zrobić. Ale tu rzeczywiście liczy się najbardziej preferencja (plus nie mam Tropicali, więc fantazjuje sobie, że byłoby lepiej, gdybym je miał tongue )