Temat: Jak to było z kartami ze starszych setów...? Kto pamięta? :)

Mam drobny problem i piszę z nadzieją, że ktoś mi podpowie smile

Zbieram karty Eevee i Eeveelucji, mam już trochę (niezbyt dużo, ale nie wygląda to już zbyt mizernie^^) i zabrałam się za stworzenie na własny użytek listy wszystkich kart Eevee i Eeveelucji, jakie kiedykolwiek wyszły. Samo spisywanie kart nie jest trudnym zadaniem (pokebeach i lecim po setach), jednak uderzam w mur w momencie, kiedy zaczyna się szukanie po internecie, w jakich wersjach wyszły karty w danym dodatku. Czy były w nim karty 1st Edition, czy może pojawiały się tam już karty Reverse?

O ile co do wcześniejszych dodatków sprawa jest dość prosta, pod koniec kart z zakresu I generacji poków zaczynają się moje problemy, stąd pytanie do bardziej doświadczonych graczy; jak rozgraniczyć, jakie typy kart wychodziły w konkretnych setach?

Zebranych kart Eevee i Eeveelucji na dzień dzisiejszy:    130/287   --->   45,3%
Gotta catch 'em all! big_smile

There comes a time in every man's life when they must make a choice; Charmander, Squirtle or Bulbasaur. ~ JWittz

2

Odp: Jak to było z kartami ze starszych setów...? Kto pamięta? :)

W tym jakie wersie kart wyszły ci nie pomogę. Ale podpowiem, ze jest łatwiejszy sposób szukania akrt niż wspomniany przez ciebie http://ptcg.eu/search.php

3

Odp: Jak to było z kartami ze starszych setów...? Kto pamięta? :)

Próbowałam, i niestety nie jest prostszy, bo zależy mi na możliwości użycia Ctrl+F i wpisania "eon"/"vee" lecąc po setach (okazjonalny Charmeleon mi nie przeszkadza), a tutaj muszę lecieć po wszystkich pełnych nazwach albo po wszystkich stronach, co zajmuje sporo czasu sad Nie mogę też wpisać np. "Flareon" i spisać wszystkie, bo nie rozpoznaję oznaczeń setów, plus chciałabym mieć je uporządkowane setami.

Zebranych kart Eevee i Eeveelucji na dzień dzisiejszy:    130/287   --->   45,3%
Gotta catch 'em all! big_smile

There comes a time in every man's life when they must make a choice; Charmander, Squirtle or Bulbasaur. ~ JWittz

4

Odp: Jak to było z kartami ze starszych setów...? Kto pamięta? :)

Tutaj też możesz wpisać "eon" wink Ale jeżeli ci jest inaczej wygodniej to ja się nie czepiam xD

5

Odp: Jak to było z kartami ze starszych setów...? Kto pamięta? :)

Jeżeli pamięć mnie nie myli:
Od Base Setu do Neo były normalne i First Edition.
Od Legendary Collection do EX: Team Aqua vs Team Magma były normalne i reverse holo.
Od EX: Hidden Legends do EX: Power Keepers były normalne i alternative holo (przy czym w każdym secie to alternative holo wyglądało inaczej, ale zazwyczaj polegało to na tym, że w tle były holograficzne symbole energii).
Od Diamond&Pearl do teraz są normalne i reverse holo.

Ultra-Rare'y zawsze miały tylko jedną wersję.
W Jungle niektóre holki miały misprint - nie mają symbolu dodatku pod obrazkiem.
Nie zapominajmy o ligowych promkach które były od DP (?) i często były innym reversem niż ten setowy.
Black Star Promo zawsze miały tylko jedną wersję.
Często w theme deckach było zamieszanie z rarkami: setowe holki były nieholo lub odwrotnie. W HS-onie doszedł jeszcze jeden rodzaj holek wyłącznie do theme decków i doszło do tego, że np. Nidoking TRM miał cztery różne wersje: dwie setowe (holo i reverse) i dwie deckowe ("shattered holo" i nieholo).

Pomocne do znajdywania jakichś wersji promo czy theme deckowych są wyszukiwarki w sklepach internetowych, np. na trollu.

I chyba żaden fan Eeveelucji nie powinien przegapić Sylveon Boxa: http://isa.pl/p8004-POKEMON-SYLVEON-Col … 10858.html

6

Odp: Jak to było z kartami ze starszych setów...? Kto pamięta? :)

Wow, dzięki big_smile No to już wszystko wiadomo^^

Zebranych kart Eevee i Eeveelucji na dzień dzisiejszy:    130/287   --->   45,3%
Gotta catch 'em all! big_smile

There comes a time in every man's life when they must make a choice; Charmander, Squirtle or Bulbasaur. ~ JWittz

7

Odp: Jak to było z kartami ze starszych setów...? Kto pamięta? :)

Isilmeiel napisał/a:

Próbowałam, i niestety nie jest prostszy, bo zależy mi na możliwości użycia Ctrl+F i wpisania "eon"/"vee" lecąc po setach (okazjonalny Charmeleon mi nie przeszkadza), a tutaj muszę lecieć po wszystkich pełnych nazwach

A próbowałaś wpisać "eon" jak to mówił już Lesiu? Twoja wypowiedź wskazuje że nawet nie sprawdziłaś.

Keeshii naprawdę się postarał tworząc kwerendy zapytań smile

8

Odp: Jak to było z kartami ze starszych setów...? Kto pamięta? :)

Widzę, i naprawdę podziwiam smile

Zebranych kart Eevee i Eeveelucji na dzień dzisiejszy:    130/287   --->   45,3%
Gotta catch 'em all! big_smile

There comes a time in every man's life when they must make a choice; Charmander, Squirtle or Bulbasaur. ~ JWittz

9

Odp: Jak to było z kartami ze starszych setów...? Kto pamięta? :)

Skoro już mowa o mojej wyszukiwarce, to wiem, że nie jest ona doskonała (np. brakuje możliwości zmiany sortowania), ale potrafi znacznie więcej niż wyszukiwać po nazwach.

Oto kilka przykładów zapytań: http://ptcg.eu/?page=osearch_examples

Zapytania przygotowane specjalnie dla ciebie:
- Eevee OR Vaporeon OR Jolteon OR Flareon OR Espeon OR Umbreon OR Leafeon OR Glaceon OR Sylveon
- Eevee OR eon AND !Charmeleon AND !Empoleon AND !Kecleon AND !Lumineon AND !Finneon

10

Odp: Jak to było z kartami ze starszych setów...? Kto pamięta? :)

Chapeau bas, nie miałam pojęcia smile Jako przyszły programista kłaniam się nisko smile

Zebranych kart Eevee i Eeveelucji na dzień dzisiejszy:    130/287   --->   45,3%
Gotta catch 'em all! big_smile

There comes a time in every man's life when they must make a choice; Charmander, Squirtle or Bulbasaur. ~ JWittz