26

Odp: Parowanie na OTP - rozstawiać w pierwszej rundzie czy nie?

Serdecznie przepraszam wszystkich którzy poczuli sie urażeni moim pomysłem. jest mi przykro, bo nie miałem za zadanie wywoływać u nikogo skrajnych emocji.

Obiecuje nie proponować już niczego w kwestii tegorocznego otp zostawiając w całości kwestie organizacyjne ludziom, którzy znają się na tym dużo bardziej ode mnie.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

27

Odp: Parowanie na OTP - rozstawiać w pierwszej rundzie czy nie?

Luzik Adrian! big_smile Nie sądzę, żeby ktoś tu był urażony po prostu stanowcza dyskusja tongue nie wiem po co się 'nadymujesz' jakbyś miał 7 lat, nie miałem zamiaru po Tobie jeździć (jesli tak to odebrałeś - sorry), uważam, że głupi pomysł to tak się o nim wypowiadam. Rzucisz mądrym pomysłem to pochwalę i poprę. ;p

28

Odp: Parowanie na OTP - rozstawiać w pierwszej rundzie czy nie?

Miśki ja ustawiany turniej bym zbojkotował i w tym momencie nie żartuję. Mamy się zbliżać do Organised Play, nie układać nowe i własne rulingi. Babidi przytoczył jeden z najsensowniejszych argumentów. Nasz ranking jaki jest miał być tylko orientacyjny i służyć niczemu innemu niż właśnie możliwości zobaczenia jak się prezentuje kolejność graczy na różnych scenach. Tyle.

Topki ZAWSZE są ustawiane według miejsca w swissie. Tu nie mogę zaprzeczyć, ale pierwsza runda nie jest. I pomysł losowania topek też uważam za chybiony. W Swissie walczysz o to by mieć teoretycznie nieco łatwiejszego oponenta w Top8.


I tak zauważyliśmy wszyscy, że chodzi tylko o pierwszą rundę, ale jednocześnie to aż pierwsza runda. Wolę w niej przegrać (jak już by nie podeszło) z kimś kto poleci 7-0 niż z kimś kto poleci 1-6 bo przyfarcił w pierwszej.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

29

Odp: Parowanie na OTP - rozstawiać w pierwszej rundzie czy nie?

Qzin napisał/a:

Mamy się zbliżać do Organised Play, nie układać nowe i własne rulingi

ZUPEŁNIE NIE WIEM, SKĄD SIĘ TUTAJ WZIĄŁ POWYŻSZY POGLĄD... KTO MA ???
Właśnie postanowiliśmy nie przejmować się jakimś oficjalnym programem do parowania (tym, który "kategorie wiekowe" - i inne związane z tym idiotyzmy generuje) i stosować program Keeshii'ego. Jak nam zorganizują (ONI) coś zgodnie z tym całym "Organised Play" - to co
innego, no ale to NIE teraz. To NIE będzie żaden "sankcjonowany turniej", jak to lubisz pisać. Natomiast sposób parowania - to nie jest żaden "ruling", to z innej bajki pojęcie.

A wracając do głównego tematu:
ODPUSZCZAMY pomysł parowania "ręcznego" w pierwszej rundzie OTP - i koniec tego tematu.

Główny, poważny powód jest jeden (ale to wystarczy): faktycznie w chwili wprowadzania u nas ELO nikt tego w żaden sposób NIE powiązał z późniejszą możliwością wpływu ELO na np. parowania itd. Tym samym użycie teraz ELO byłoby dla wielu osób czymś nieuprawnionym.
I te osoby miałyby całkowitą rację.

A zatem będzie po staremu - czyli: pełna losowość na samym początku swissa.

McLer,
simply The Best
in every contest

30 (edytowany przez Amphi 2013-04-05 17:54:42)

Odp: Parowanie na OTP - rozstawiać w pierwszej rundzie czy nie?

McLer napisał/a:
Qzin napisał/a:

Mamy się zbliżać do Organised Play, nie układać nowe i własne rulingi

ZUPEŁNIE NIE WIEM, SKĄD SIĘ TUTAJ WZIĄŁ POWYŻSZY POGLĄD... KTO MA ???
Właśnie postanowiliśmy nie przejmować się jakimś oficjalnym programem do parowania (tym, który "kategorie wiekowe" - i inne związane z tym idiotyzmy generuje) i stosować program Keeshii'ego. Jak nam zorganizują (ONI) coś zgodnie z tym całym "Organised Play" - to co
innego, no ale to NIE teraz. To NIE będzie żaden "sankcjonowany turniej", jak to lubisz pisać. Natomiast sposób parowania - to nie jest żaden "ruling", to z innej bajki pojęcie.

A wracając do głównego tematu:
ODPUSZCZAMY pomysł parowania "ręcznego" w pierwszej rundzie OTP - i koniec tego tematu.

Główny, poważny powód jest jeden (ale to wystarczy): faktycznie w chwili wprowadzania u nas ELO nikt tego w żaden sposób NIE powiązał z późniejszą możliwością wpływu ELO na np. parowania itd. Tym samym użycie teraz ELO byłoby dla wielu osób czymś nieuprawnionym.
I te osoby miałyby całkowitą rację.

A zatem będzie po staremu - czyli: pełna losowość na samym początku swissa.


I szanse, żeby wygrać OTP znów rosną tongue

I TYLE XD

31

Odp: Parowanie na OTP - rozstawiać w pierwszej rundzie czy nie?

To jest mój pogląd na Polską scenę. Powinniśmy się zbliżać zasadami do OP, a nie uprawiać samowolkę. Przez lata walczyliśmy by móc mieć sankcjonowane turnieje, dostawać pakiety fajnych ligowych energii, promek i w ogóle stopniowo może i Championship Pointy, a wy stwierdzacie

"No nie jak jest nas 8 osób i musimy zagrać sankcjonowanie tylko 3 rundy z czego senior i tak ma 1 miejsce w kategorii seniorów to olewamy program zamiast nauczyć się go używać".

A to nie można raz na jakiś czas przeboleć takiego turnieju? Wszędzie za granicą tak grają i po to mają spotkania ligowe, że tam się gra na ilość gier, a nie... ale lepiej najpierw o coś powalczyć, a potem kręcić nosem bo nie pasuje do tego do czego przywyknęliśmy.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

32

Odp: Parowanie na OTP - rozstawiać w pierwszej rundzie czy nie?

Qzin napisał/a:

"No nie jak jest nas 8 osób i musimy zagrać sankcjonowanie tylko 3 rundy z czego senior i tak ma 1 miejsce w kategorii seniorów to olewamy program zamiast nauczyć się go używać".

A to nie można raz na jakiś czas przeboleć takiego turnieju? Wszędzie za granicą tak grają i po to mają spotkania ligowe, że tam się gra na ilość gier, a nie... ale lepiej najpierw o coś powalczyć, a potem kręcić nosem bo nie pasuje do tego do czego przywyknęliśmy.

Gorzej jak dla niektórych taki wspaniały turniej trzech rund jest jedynym na miesiąc smile
Wtedy już lepiej skończyć w to grać niż się "przemęczyć".

Niestety McLer ma rację. Inna koniunktura niż na zachodzie. Dopóki komuś to się nie zacznie opłacać to nikt poważny pod swoje skrzydła takiego eventu raczej nie weźmie dla garstki ludzi, którzy w dodatku "na cwaniaka" sprowadzają tanio karty i boostery z zagranicy, nie dając zarobić lokalnym sklepom.

Być może pogląd trochę pesymistyczny, ale life is brutal.

To jest mój pogląd na Polską scenę. Powinniśmy się zbliżać zasadami do OP, a nie uprawiać samowolkę. Przez lata walczyliśmy by móc mieć sankcjonowane turnieje, dostawać pakiety fajnych ligowych energii, promek i w ogóle stopniowo może i Championship Pointy, a wy stwierdzacie

Chciałbym wierzyć tak mocno jak Ty.
W jakimś temacie na Isie po bodajże poście Tojaxa stwierdziliśmy, że póki co takie turnieje nam nic a nic nie dają. No może oprócz tego, że:
- płacimy 5 zł więcej Morionowi
- mamy trochę metalowych śmieci i "drogocennych" promek
- mamy piękny identyfikator i pudło na odznaki!
- mamy 3 gry zamiast 5

Do tego nie wiadomo o co chodzi i nikt nic nie wie czy z tego są jakiekolwiek korzyści...

Dopóki ktoś mi nie wyłoży jasno i konkretnie kawy na ławę, że ma to jakikolwiek sens to ja wolę dbać o własne podwórko i nie udawać "światowców", mieszkając w zaścianku.

33

Odp: Parowanie na OTP - rozstawiać w pierwszej rundzie czy nie?

Qzin napisał/a:

Miśki ja ustawiany turniej bym zbojkotował i w tym momencie nie żartuję.

To automatyczine czyni ze mnie zwolennika ręcznego parowania, szkoda więc, że idea została porzucona wink

Wyprzedaję wszystkie swoje karty, zapraszam do składania poważnych ofert gotówkowych.

Zaktualizowany 12.04.2013 spis tego, co mam, znajdziecie tutaj: http://omastar.poldrag.katowice.pl/foru … .php?id=55

34

Odp: Parowanie na OTP - rozstawiać w pierwszej rundzie czy nie?

Jak dobrze, że ten pomysł nie przeszedł. Jak zobaczyłem z kim bym został sparowany (mam drugie miejsce w ELO, jak coś) to prawdopodobnie bym zaczął od 0-1 bo tak dobrzy gracze są na tych miejscach 16-20. Więc nie rozumiem jak ktoś twierdzi że to by promowalo tych co są wyżej w ELO.

35

Odp: Parowanie na OTP - rozstawiać w pierwszej rundzie czy nie?

Rozstawianie ma to do siebie, że jest robione właśnie by promować niektóre osoby/drużyny... Nie chcę być nieuprzejmy, lecz obiektywny i powiem, że jak słyszę pomysły, że booster box dla zwycięscy (choć nie wiadomo ilu będzie graczy), żałuje się boostera za udział, topom chce się dać możliwość wzięcia w udziału w drafcie dla tych, którzy odpadli po swissie, by przypadkiem nie trafiło się tam komuś coś fajnego, a na koniec jeszcze o rozstawianiu, to myśl nasuwa mi się jedna: "Ktoś tu się chce nieźle nachapać"...
Tak, jestem żółtodziobem, ale nie trzeba być bardzo ogarniętym, by zauważyć, że doświadczeni już i tak mają fory, gdyż mają przytomniejsze spojrzenie na tę karciankę, często dysponują takim zapleczem, że mogą sobie kombinować w tworzeniu wymyślnych decków, w przeciwieństwie do tych, którzy nie wpompowują w to tyle pieniędzy i raptem tyle, że mają swój deck i niewiele więcej.

36

Odp: Parowanie na OTP - rozstawiać w pierwszej rundzie czy nie?

Rozstawianie ma to do siebie, że jest robione właśnie by promować niektóre osoby/drużyny

Poproszę o dowód. Kim są te "niektóre osoby/drużyny?"

Po prostu zerknij na aktualne zestawienie listy ELO i powiedz, kto byłby promowany w takim wypadku. Konkretnie, tu naprawdę są sami swoi, nikt się nie obrazi (Yabol już otwarcie przyznał że parowanie go ze mną/Tojaxem/Miśkiem czy Piterrem to "fundowanie" mu wygranej)

żałuje się boostera za udział

Zaproponuj logiczny podział nagród jeśli zawodnicy będą dostawali boosterek. Alternatywą dla 32 osób zaproponowaną przez McLera jest, o ile dobrze zrozumiałem, draft z 40 boosterów dla 23 osób z fazy "swiss". Odnieś się do tego.

No offence - po prostu odnieś się do konkretów, ciekawią mnie Twoje pomysły.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

37

Odp: Parowanie na OTP - rozstawiać w pierwszej rundzie czy nie?

W moim poście powyżej nie znajdował się ani jeden mój pomysł. To było lekkie podsumowanie tego, co przeczytałem "tu i tam" (mam na myśli fora). Wytłumacz mi, jaki potrzebujesz dowód? W każdej dyscyplinie, jeśli spojrzysz na rozstawienie, to jest ono stworzone po to, by jakieś osoby, lub drużyny nie mogły się spotkać, czy to w tenisie, czy play offach różnych dyscyplin etc. Co do boostera za udział, to wspomniałem tu o nim tylko ze względu na te inne, wymienione przeze mnie pomysły i mówię o nich tylko z pozycji obserwatora. Nie mam zamiaru wnikać w ofertę McLera, moja konkluzja była inna. smile

38

Odp: Parowanie na OTP - rozstawiać w pierwszej rundzie czy nie?

W pełni się zgadzam z decyzją Mclera w sprawie parowania w 1 rundzie(choć sam jeszcze tydzień temu myślałem odwrotnie).

Natomiast mam pytanie: Czy jest szansa, że sparować mnie z Yabolem w ostatniej rundzie swissa żeby tradycji stało się zadość? smile

39

Odp: Parowanie na OTP - rozstawiać w pierwszej rundzie czy nie?

Oczywiście, że jest szansa. Jej rozkład można zapisać w następujący sposób:

1 / n-1  ---> dla parzystych n
1 / n ---> dla nieparzystych n

gdzie n - liczba zawodników w turnieju

Myślę, że organizator dołoży wszelkich starań żeby taki pojedynek obejrzeć, choć moim skromnym zdaniem tak czy inaczej kiedyś będziecie musieli na siebie wpaść  wink

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

40

Odp: Parowanie na OTP - rozstawiać w pierwszej rundzie czy nie?

Ehh, 2010 to ja rozumiem, ale 2011 to była żałość... Never again, Nataku. ;p