1

Temat: Darkrai/Hydreigon/Kontra ;]

Dziś po turnieju gdy Yoyo zaproponował mi za moje landorusy ofertę handlową wymienił w kartach jakie by mi dał Hydreigony. Pomyślałem chwilę i stwierdziłem... a może by tak je grać z Lugią ex?


Pokemon(14):
1 Sableye
1 Mewtwo ex
1 Keldeo ex
3 Darkrai ex
2 Lugia ex
3-0-3 Hydreigon [2 energy trans, 1 BW-3]

Supportery(12):
4 Juniper
3 N
1 Colress
2 Bianca
2 Skyla


Energy(13):
3 Plasma Energy
1 DCE
9 Darkness Energy

Trainer(21):
3 Rare Candy
3 Ultra ball

4 Catcher
3 Max Potion
3 Corless Machine
1 Computer search
1 Tool Scrapper
3 Dark Patch

Mój wniosek jest prosty: Brakuje mi na wszystko co bym chciał wrzucić miejsca. Niemniej Lugia Ex jest fajnym techem, dla którego wystarczy 8 kart [2 lugie, 3-3 maszynek z energiami] by działała i przyspieszała zwycięstwo. Tool Scrapperów brak daje auto loss z Garbodorami niestety w takiej konfiguracji. Myślałem nad potencjalnym -1 catcher + 1 Dark Patch, bo i tak możemy snajpić Hydrą jakby się uprzeć, ale no cóż.

To jest rozpiska, którą raczej nie pogram, ułożona tylko by się podzielić myślą : "Jak zmieścić w dobrym decku fajnego techa".

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

2

Odp: Darkrai/Hydreigon/Kontra ;]

Jak bys nim grał to myśle ,że bys sobie poradził chociaż nie widziałem jeszcze oprócz Ciebie ,żeby ktoś grał lugiami ex ale tez uważam ,że to dobry pomysł na dek tongue

3

Odp: Darkrai/Hydreigon/Kontra ;]

1. Najpierw piszemy przecinek, później spację.
2. Ja widziałem dużo osób grających Lugiami Ex. I nie jest to łatwe je wkomponować do talii, ale są bardzo dobre. Nie wiem tylko czy w takiej talii warto postawić na nie czy na spójność wink

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

4

Odp: Darkrai/Hydreigon/Kontra ;]

Gram Hydreigonem juz dosyć długo i uważam, że mogę Ci tutaj odpowiedzieć. Lugia EX psuje płynność tego decku, którą bardzo łatwo popsuć. 1 Sableye? Gra sie od dwóch do trzech. Natomiast 4 Ny w hydrze to obowiązek. Często na początku traci się prize'y za Deino a dzięki niemu i Shayminowi można robić duże comebacki wink. Na ostatnich dwóch turniejach podczas gry z Kakelem i Shunem N mi wygrał grę bo nie mogli sie dokopać do kart dających im zwycięstwo.

[20:14] Kakel: ja byłem Trollem, co chyba nikogo tu nie dziwi ;p

5

Odp: Darkrai/Hydreigon/Kontra ;]

Widziałem jak ktoś kaleczy grę talią Lugia/Hydreigon wystarczająco długo, więc mogę poprzeć Pelka.

To oczywiście nie znaczy, że deck nie działa. Ale jest o wiele trudniejszy w obsłudze przy co najwyżej porównywalnych wynikach.

6

Odp: Darkrai/Hydreigon/Kontra ;]

Ja się domyślam, że trudniejszy w obsłudze, ale to akurat dla mnie problemem nie jest wink Obecnie po prostu są dwie świetne abilitki w formacie: Garbodora i Lugii Ex. Jednym z tych 2 muszę grać, bo czułbym się źle gdyby potencjał tych kart nie był wykorzystywany.

Co do Lugii faktycznie w tej talii psuje spójność i płynność, zamiast niej można by zrobić dużo fajnych zmian by śmigała aż miło, ale z drugiej strony... co jeden prize więcej to jeden prize więcej wink.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

7

Odp: Darkrai/Hydreigon/Kontra ;]

ja jakbym miał 2 lugie to napewno bym je gral

Mam duzo kart na wymiane i szukam full artow. Wszyskich :DD