1

Temat: Macanie Prize-ów

Pelek napisał/a:

Jeżeli uznamy na normalnym turnieju, że catcher, darkrai ex, Dark patche to nie są często grane karty to mam problem sad. Ja bym też zabronił grania FA bo podczas kładzenia prizów można wyczuć tongue.

Pytanie techniczne: czy wolno macać swoje prize kiedy się je rozkłada? Bo gdybym zobaczył to u swego przeciwnika, to zażądałbym jakieś kary.

2 (edytowany przez Jameaz666 2013-04-06 22:46:21)

Odp: Macanie Prize-ów

Moim zdaniem sytuacja, gdy nasz przeciwnik maca swoje prize'y jest godna przynajmniej warninga. Na oficjalnym turnieju może dojść jeszcze zarzut znaczenia kart i związane z nim konsekwencje. Nie jestem niestety pewien jakie. Ten temat wygląda jak robota dla Profesora! Kakelu przybywaj!

[10:31] Shellaqdo: Cześć, tu Shellaqdo. Nie wylogowałem się z forum i teraz jestem gejem.
[10:31] Shellaqdo: Także Amphi, pilnuj dupala :*
[10:32] Jameaz666: O rany, Shell jest gejem.
[10:32] Jameaz666: Kto by pomyślał?

3

Odp: Macanie Prize-ów

boże, jakie jeszcze tematy wymyślicie

4

Odp: Macanie Prize-ów

Nie do końca Konsko. Jeżeli w talii jest grane dużo exów, ale tylko 3 z nich i to dokładnie te same są Full Artami i da się to wyczuć można to podczepić pod znaczone karty. Preferuje się ogólnie zasadę, albo wszystkie, albo żadne, albo dużo i randomowe czyli np. 1 darkrai FA, 2 zwykłe, 1 mjutu FA, 1 zwykły, 1 keldeo FA, 1 zwykły itd.

Wtedy problemu nie ma. Ale macanie by w jakikolwiek sposób próbować wyczuć byłoby w moim odczuciu niedozwolone. O ile nie został użyty Town Map nagrody są nieznane i randomowe w pewien sposób.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

5

Odp: Macanie Prize-ów

Oto jestem panie Dżamez big_smile .

Jeżeli ktoś ma niesamowite umiejętności "wymacywania" fullartów podczas kładzenia nagród tak, że przeciwnik tego nie zauważy i na dodatek będzie wiedział który fullart jest który i użyje tego na swoją korzyść... Najprawdopodobniej nic mu się nie stanie. Ale jeśli się wychyli i zajdzie uzasadnione podejrzenie, że oszukuje, może się zrobić smutno.

Pamiętam jak na KMP, było już zapewne koło 19 i grałem z Matilolem. Miałem w talii Reshiramy i Typhlosiony prime i nie pamiętam już które były tak strasznie wygięte, że byłem w stanie powiedzieć, które z nagród to one. Co gorsza wtedy jednych i drugich było tak mało wersji, że nie włożyłem ich specjalnie żeby mieć przewagę, po prostu tylko takie były. No i ponieważ było już późno, to rzucam w pewnym momencie coś w stylu "Kurczę, jeden jest w nagrodach" i wskazuję gdzie. Trochę spoważniała atmosfera tego meczu, ale tylko na chwilę. Nie wymyśliliśmy żadnego sensownego rozwiązania tego problemu; po prostu była to wina drukarni. W późniejszych setach BW było nie lepiej - potrafiłem zgadnąć, gdzie w nagrodach jest mój Gold Potion, na szczęście nie gram już go w talii. Niestety jakość kart leci na łeb na szyję i to jeden ze skutków. Profesor radzi: jak możecie, unikajcie "znaczonych" kart.

Ale trochę odbiegłem od sedna. Odpowiadając na pytanie Tojaxa - nie może ich "macać", tzn. trzymać długo w rękach, a już na pewno przez kilka sekund przesuwać po nich palcem tongue . Kładzenie nagród powinno być szybkie.

6 (edytowany przez adriank1 2013-04-07 07:33:57)

Odp: Macanie Prize-ów

Nagrody bez zagranego Town Mapa są absolutnie losowe, prawda?

W takim razie najlepiej zawołać sędziego który jak dojdzie do dobierania takich prizów weźmie je (nieodkryte nagrody) w rękę, przetasuje i poda żądaną z kolei kartę bez pokazywania mu przeciwnikowi.

Pewnie to znowu ma się nijak do "oficjalnych" zasad których używa się na "poważnych" turniejach ale u nas ten system funkcjonuje praktycznie od wieków i... Nikt nie zgłaszał zastrzeżeń.

Za to na "poważnych" i "oficjalnych" turniejach sędzia może natychmiast wyjąć tak "znaczoną" kartę i "zrobić proxa", a rzeczoną kartę postawić obok w ramach referencji. Nie wiem czy już w trakcie gry, ale przed rozpoczęciem na pewno.

7

Odp: Macanie Prize-ów

To co my mamy robic grac czy oszukiwać. Przecierz w pokemonach i w każdej grze wygrana nie jest wygrana jeżeli sia nieuczciwie grało!!!

8

Odp: Macanie Prize-ów

Odpowiadając na twoje pytanie natury filozoficznej: nie można oszukiwać i twój kompas moralny dobrze cię kieruje.