26

Odp: Prośby o zmiany na forum

Pelek napisał/a:

Może Keeshi (wiem, że to trudne) zrobisz shoutboxa na tym forum?

Shoutbox obciąża serwer - co kilka sekund wysyła zapytanie i odświeża okno z rozmową. Mam obawy, czy mój serwer uciągnie tę funkcję. Przez najbliższy tydzień będę monitorować obciążenie serwera, potem zadecyduję, czy ma sens instalowanie tutaj czegoś takiego.

27

Odp: Prośby o zmiany na forum

Rozumiem i wiem, że to może być trudne wink. Słyszałem na innym pokemonowym forum, że o wiele łatwiej postawić kanał IRC, prawda czy fałsz?

[20:14] Kakel: ja byłem Trollem, co chyba nikogo tu nie dziwi ;p

28

Odp: Prośby o zmiany na forum

Nie chodzi o trudność tylko o to, że kanał IRC nie obciąża serwera, bo korzysta z zasobów zewnętrznych.

Obie propozycje są dobre choć shoutbox lepszy, ale jeśli przeciąży serwer to nie ma najmniejszego sensu - najważniejsze jest, żeby forum działało.

29

Odp: Prośby o zmiany na forum

Wiem o tym Adrian tongue. Kanał IRC jest lepszy tylko ze względu na to, że nie obciąża serwera ale w innych aspektach Shoutbox jest znacznie lepszy wink. Pamiętam jak jedno forum padło przed SB, nie chciałbym powtórki sad.

[20:14] Kakel: ja byłem Trollem, co chyba nikogo tu nie dziwi ;p

30

Odp: Prośby o zmiany na forum

Keeshi, jeśli mógłbym, to prosiłbym o utworzenie działu "Rankingi", w którym to, w odpowiednich poddziałach będą umieszczane wyniki z WER i ELO, a może w przyszłości jeszcze z innych rankkingów. Umieszczanie tego w innym dziale, np. Karcianka w Warszawie, byłoby trudne do znalezienia i nie wyróżniające sie. To taka mała prośba ode mnie. big_smile

I TYLE XD

31

Odp: Prośby o zmiany na forum

Niestety nie mam uprawnień administratorskich więc nie mogę się tym zając.


Proszę o jak najszybsze założenie poddziału "Ogólnopolski Turniej Pokemon - Warszawa 2013" w dziale "Turnieje".

32

Odp: Prośby o zmiany na forum

Amphi napisał/a:

prosiłbym o utworzenie działu "Rankingi"

Rankingi widzę jako dwa podpięte tematy w dziale "Raporty z turniejów". W końcu zmiany w rankingu są ściśle związane z wynikami.

33

Odp: Prośby o zmiany na forum

Czy istniałaby możliwość wyeksponowania bardziej informacji o tym, że się dostało PW?
Może tylko ja jestem tak upośledzony, że zauważam, że dostałem wiadomość z ogromnym opóźnieniem ;p

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

34 (edytowany przez Qzin 2013-04-05 03:48:41)

Odp: Prośby o zmiany na forum

To ja mam taką prośbę. Nie robić nowych postów w tematach z rankingami, a edytować ciągle pierwszy post. Ja wiem, mało widoczne będzie czy coś, ale dla mnie wygodniej.


A i gdzie tutaj się w ogóle sprawdza/wchodzi w swoje PW? Nie ogarnąłem po prostu jeszcze.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

35

Odp: Prośby o zmiany na forum

Na przykład w zakładce "wiadomość"

Co do edytowania pierwszego postu, to jeśli tak jest wygodniej to w porządku - acz zawsze mi się wydawało, że historia kształtowania się rankingu i sceny może kogoś ciekawić.

Chociaż mając świadomość, że prawdopodobnie nigdy nie będzie TAK wyglądać, pewnie uwzględnię tę prośbę.

36

Odp: Prośby o zmiany na forum

@Qzin
Nie za bardzo rozumiem, w jaki sposób miałoby to być wygodniejszym rozwiązaniem? Wystarczy zjechać na sam dół tematu, a przy okazji wiadomo, kiedy jest aktualizacja rankingu. Sam byłem tylko na jednym turnieju, w którym liczone było ELO, ale ranking śledzę, ciekawią mnie pozycje poszczególnych graczy i ich wyniki, a jak wspomniał Betonowy, obserwowanie zmian, pojawianie się nowych nicków i ich pozycji w rankingu jest raczej ciekawe i wydaje mi się, że większości osób odpowiada obecny sposób prowadzenia rankingu.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

37

Odp: Prośby o zmiany na forum

Można też robić jedno i drugie - dodać nowego posta z aktualnym rankingiem, po czym wyedytować tego pierwszego.

Co do wykresików - bardzo prosto mógłbym generować wykresiki na stronie elo, ale miałoby to sens tylko i wyłącznie wtedy, kiedy raportowanoby tam wszystkie turnieje i ranking byłby spójny z tym publiowanym na forum. Przyznam się, że trochę wstrzymałem się z rozwojem stronki elo, bo spotkała się z małym poparciem... Jeśli powodem są problemy techniczne - to napiszcie jakie, wtedy może uda się temu zaradzić.

Babidi napisał/a:

Czy istniałaby możliwość wyeksponowania bardziej informacji o tym, że się dostało PW?

Hmm... pomyślę nad tym. Bardziej pogrubić się już tego nie da, ale ewentualnie mogę zmienić kolor na czerwony, albo zamiast napisu "Omastar forum", wyświetlę "Masz wiadomość - Omastar forum" wink Tak czy siak, coś z tym zrobię.

38

Odp: Prośby o zmiany na forum

adriank1 napisał/a:

(1) Co do edytowania pierwszego postu, to jeśli tak jest wygodniej to w porządku - acz zawsze mi się wydawało, że historia kształtowania się rankingu i sceny może kogoś ciekawić.
(2) Chociaż mając świadomość, że prawdopodobnie nigdy nie będzie TAK wyglądać, pewnie uwzględnię tę prośbę.

(1) Tak, jak było dotychczas, jest OK. Taka właśnie "historia" może kogoś interesować - np. mnie interesuje - natomiast jeśli kogoś nie interesuje, to niech tylko na ostatni post sobie popatrzy i tyle, proste.
APELUJĘ zatem o to, żeby z podawaniem ELO było tak samo, jak było dotychczas na ISIE.

(2) Prawdopodobnie nigdy, a to dlatego, że w szachy grają - co do zasady - "nieco" inni ludzie, niż w PTCG (generalnie: "starsi", i niekoniecznie mam tu na myśli tylko ich wiek).
Sensowność (i celowość) rankingu jest tam zresztą oczywista i od lat powszechnie akceptowana.

McLer,
simply The Best
in every contest

39

Odp: Prośby o zmiany na forum

Podbijam McLera, historia w ELO też mi się bardzo podoba. Ewentualnie tak jak keeshi mówi, dodawać do pierwszego posta aktualny ranking.

40

Odp: Prośby o zmiany na forum

Ja tak naprawdę po każdym podliczeniu ELO zaglądam ile spadłem lub ile poszedłem w górę, tak też patrzę na innych graczy. Jest to bardzo fajne, wrócić kiedyś do pierwszego ELO, w którym pozycja była OK i sprawdzić też ile osób wtedy grało. Jestem za pozostawieniem tego bez zmian

I TYLE XD

41

Odp: Prośby o zmiany na forum

Opcja Keeshiego jest dla mnie najbardziej sensowna wink. Choć mnie teraz ciekawi, czemu was ciekawi historia rankingów ;]. Będziecie wtedy mieli historię i łatwo będzie też znaleźć od razu najnowszy ranking.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

42 (edytowany przez keeshii 2013-04-05 23:02:51)

Odp: Prośby o zmiany na forum

Ten post nawiązuje do tematu założonego przez Amphiego.

Doskonale rozumiem, że shoutbox by się przydał. Jestem tego świadom, jednak nie poganiajcie mnie. Nie zainstalowałem go jeszcze, ponieważ mam ku temu powody.

Mam zamiar monitorować obciążenie serwera przez najbliższy weekend. W następnym tygodniu zainstaluję shoutbox'a (akurat już sobie wypatrzyłem pewnego gotowca opartego na ajaxie) i wtedy będę mieć porównanie co do wydajności forum działającego z oraz bez pluginu. Jeśli shoutbox nie będzie miał dużego wpływu na obciążenie, to wtedy będzie mógł zostać na stałe smile Taki przynajmniej mam plan.

43

Odp: Prośby o zmiany na forum

Nie wiem, czy było to poruszane już gdzieś wcześniej, jeśli to pominąłem to przepraszam.
Nie podoba mi się brak przypisania przeczytanych tematów do konta, wygląda jakby to korzystało z ciasteczek. Postaram się wytłumaczyć: przykładowo, loguję się i u siebie w domu i przeczytam jakiś temat, jest on już u mnie oznaczony jako przeczytany. Następnie loguję się na forum na komputerze w pracy, temat, który przeczytałem wcześniej w domu jest oznaczony nadal jako nieprzeczytany. Nie wnikałem jakoś wybitnie w to jak to jest zrobione, ale przedstawiam sytuację, której doświadczyłem i mnie osobiście ona dość mocno drażni wink

44

Odp: Prośby o zmiany na forum

Nie wiem o co chodzi, ale gdy dostaje PW i klikam żeby odpowiedzieć, to automatycznie cytuje wiadomość którą dostałem. Wiem, że w ustawieniach jest opcja odnośnie cytowania w PW, jednak zmiana jej nic nie daje.

~Prawdziwy Shun

45

Odp: Prośby o zmiany na forum

@schen - masz rację, śledzenie nieprzeczytanych postów jest oparte na ciasteczkach. Rzuć okiem na ten post.

@shun - ty też masz rację. Źle przetłumaczyłem ustawienia wtyczki - powinno tam pisać coś takiego: "pokaż treść wiadomości na liście wiadomości". Głupio to brzmi, ale nie potrafię wymyślić nic lepszego, orginał leci tak: " Quote the beginning of the message in message lists". Z początku plugin tłumaczyłem na ślepo i nie wiedziałem, czym to dokładnie jest.

46

Odp: Prośby o zmiany na forum

Bardziej chodzi mi o taki problem, że chciałbym tą funkcję wyłączyć, a nie wiem jak. Nazwa to nie problem, bo i tak mam ustawiony język angielski big_smile

~Prawdziwy Shun

47

Odp: Prośby o zmiany na forum

keeshii napisał/a:

@schen - masz rację, śledzenie nieprzeczytanych postów jest oparte na ciasteczkach. Rzuć okiem na ten post.

Kurcze, to lipa... sad A może chociaż jest możliwość zrobienia przycisku "oznacz wszystkie tematy jako przeczytane"? Jeśli już taki jest to prosiłbym o wskazanie gdzie, bo jestem ślepy i jak szukałem to nie znalazłem ^^"

48

Odp: Prośby o zmiany na forum

Do Schena: Wiem, że da się to robić w każdym dziale z osobna i opcja jest w prawym dolnym rogu, ale nie znalazłem jeszcze opcji globalnej.

49

Odp: Prośby o zmiany na forum

@shun - cytowanie poprawione wraz z wyeksponowaniem napisu "wiadomości". Tylko po drodze musiałem zresetować wszystkim ustawienia związane z prywatnymi wiadomościami.

@schen - wgrałem plugin od tego gościa, którego przytoczyłem w moim poście. Może teraz będzie lepiej smile

50

Odp: Prośby o zmiany na forum

Nie wiem, na ile to dotyczy samego forum, ale czy można zrobić tak, by móc dodawać dwie różne karty pokemonów o tej samej nazwie, które są w jednym secie? Na razie, jeżeli wpiszę Tynamo NV to ZAWSZE będzie ten z thunder wave-em, a nie drugi.