26

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Nowa mega-ewolucja! chyba moja ulubiona do tej pory.

http://ptcg.eu/forum/extensions/om_imag … bigpic.jpg

27

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Z twarzy strasznie do mnie podobna o dziwo big_smile

I TYLE XD

28

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Te skrzydła Ho-oha to już trolling na maksa big_smile Props dla Yabola

29

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Dlaczego starter, który zapowiadał się na najsłodszego i najbardziej popularnego musi.. być.. taki.. BRZYDKI!? *wdech-wydech, wdech-wydech*

[10:31] Shellaqdo: Cześć, tu Shellaqdo. Nie wylogowałem się z forum i teraz jestem gejem.
[10:31] Shellaqdo: Także Amphi, pilnuj dupala :*
[10:32] Jameaz666: O rany, Shell jest gejem.
[10:32] Jameaz666: Kto by pomyślał?

30

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

http://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/52585e2fe5c06/1_29565_623226174395104_719821955_n.jpg

Wygląda na to, że mechanika EXów w setach XY zostanie podtrzymana. Na dodatek mają wyjść Venusaur i Blastoise EX, co pozwala się domyślać, że wypuszczą w PTCG również ich mega formy. I tutaj pytanie - czy będzie to analogia to kart lv. X? Czas pokaże. Ja osobiście baardzo czekam na oba Mega Charizardy w karciance tongue

A Wy co sądzicie?

31

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Well...
















Fuck.

32

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Ja się wstrzymam od wypowiedzi, bo byłby to komentarz na poziomie Kapitana Bomby - i mniejwięcej równie cenzuralny.

33

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Nie widzę na nowych kartach "EX" żadnych odnośników, więc podejrzewam, że nie będą nawiązywać do kart lv.X

Z kolei nie ukrywam że chciałbym poznać efekt ataku blastoisa za WWW albo Xerneasa, bo wyglądają obiecująco, a ja znaczków niet.

Nowy deck: Blastoise/Blastoise? big_smile

34

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Jeśli bedzie to mechanika lvl x to na pewno BK wzmocnią się jeszcze bardziej, ze względu na pierdut i lvl x Blastoise jako tech. Bardzo mi sie to podoba, chociaż jednak w głębi duszy liczyłem na lvl. x za 1 priza. Legendy robią na mnie wrażenie, są zajebise.

Chciałbym sie jeszcze dowiedzieć z jakiego to źródła i czy to pewne

I TYLE XD

35

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

A miałem nadzieję na koniec EX'ów... Eh... Smutno mi... Choć akurat z Venusaura EX się mimo wszystko bardzo cieszę...

36

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Prosto z HeyFonte:

Yvetal
Evil Ball - 20+ {D}{C}
Does 20 more damage for each Energy attached to both Active Pokemon

Cyclone Y - 90 {D}{C}{C}
Choose one of the energies attached to this Pokemon, attach it to one of your benched pokemon.

Xernias
Fairy (???) - 60 {Y}{C}{C}
Does 30 Damage to one of your oppoinent's benched Pokemon.

Blast X - 140 {Y}{Y}{C}{C}
During your next turn, Xerneas cannot use this attack.

Blastoise
30 damage and return to bench
120 flip a coin. if tails, 30 damage to this pokemon.

venussarur
60 opponent pokemon be poisoned.
90 heal 30 damage this pokemon

Nie wiem za bardzo, co myśleć. Jeżeli te tłumaczenia są prawdziwe, to Yvetal może nawet byłby grywalny, dopóki nie wyrotują Dark Patch'a, a Xernias jeżeli wróżkowe dostaną jakąś akcelerację. Ale blastoise i venusaur jakoś mnie wcale nie przekonują.

37

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

To prawda, też sie zawiodłem. Co oznacza both active pokemon? Czyżbyśmy mieli do czynienia z jakąś reformą karcianki? Mewtwo i jego xball ma inaczej napisane big_smile Albo to po prostu błąd w tłumaczeniu :s

I TYLE XD

38

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Myślę, że Yveltal będzie bardzo grywalny w darknessowych deckach. Jego resistance na walkę jest tym czego mrocznym deckom potrzeba wink

39

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

To prawda, też sie zawiodłem. Co oznacza both active pokemon? Czyżbyśmy mieli do czynienia z jakąś reformą karcianki? Mewtwo i jego xball ma inaczej napisane big_smile Albo to po prostu błąd w tłumaczeniu :s

Jak widać na przykładzie ujawnionej już karty Sylveona, tekst się zmieni i m.in. nie ma już Defending Pokemona, tylko Opponent's Active Pokemon.


Nieeeeeeee, EXy, nie... Mam nadzieję, że Mega Ewolucje będą równoważyć jakoś EXy i będą równie silne, jak EXy, tylko w postaci ewolucji. Walki Mega vs. EX byłyby ciekawe (ale prędzej byłbym skłonny nazwać tak jakiś sezon Power Rangers, niż sytuację w karciance).

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

40

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Nieeeeeeee, EXy, nie... Mam nadzieję, że Mega Ewolucje będą równoważyć jakoś EXy i będą równie silne, jak EXy, tylko w postaci ewolucji. Walki Mega vs. EX byłyby ciekawe (ale prędzej byłbym skłonny nazwać tak jakiś sezon Power Rangers, niż sytuację w karciance).

Serio? Coś co wystawiasz przez 3 tury, żeby przeciwnik ci sieknął xball lub Black Ballistę za 2 prizy. To nie jest dobre rozwiązanie, o nie. ALe jak widać po 2 ujawnionych mega ewolucje mega nie są.

I TYLE XD

41

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Serio? Coś co wystawiasz przez 3 tury, żeby przeciwnik ci sieknął xball lub Black Ballistę za 2 prizy. To nie jest dobre rozwiązanie, o nie. ALe jak widać po 2 ujawnionych mega ewolucje mega nie są.

A czy widziałeś cały set XY? Wiesz, jaką mechanikę będą miały pokemony Mega? Jak będą dobre? Jakie będą miały wspomagacze? Nie...? To nie gadaj, bo wiadomo, że to nie będą zwykłe pokemony stage 4...


Ale wygląda na to, że to będzie jakieś idiotyczne ulepszenie EXów, sądząc po skanie, teraz zauważyłem...

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

42

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Dobra ja się nie znam nie grałem e DP-obie

I TYLE XD

43

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Pierwsze sety to zawsze syf, nie ma co się załamywać. Poczekajmy na trzeci, może czwarty.

44

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

pokebeach napisał/a:

Venusaur and Blastoise are evolved Pokemon, they are still printed as Basic Pokemon. This is probably to make it easier to Mega Evolve them, which the magazine hints at with the arrows and question marks next to the two.

Proponuję poczekać na ostateczne formy mega-ewolucji zanim ktoś z was straci oko przy tej kłótni. Wygląda na to, że nie są to ostateczne formy (bo są najzwyklej w świecie słabe) i jakieś toole, TM'y czy dalsze formy mają szansę na pojawienie się.

45

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Wiele wskazuje na to, że wersje MEGA będą nakładką na EX'y - jak myślicie, ile będą miały HP? x) - w końcu to jakby ewolucja basica z 180HP. Choć fakt, że teraz to sobie gdybam trochę, bo nic oficjalnie jeszcze nie potwierdzono w tej kwestii wink

46

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Level X'y w wielu wypadkach miały 10-20 HP więcej niż wyjściowa forma więc spodziewałbym się, że w końcu pierwszy pokemon w historii uzyska wartość 190, a inne pójdą tropem Wailorda DRX i osiągną magiczny pułap dwustu punktów.

To i tak są "dwa hity" w dzisiejszych czasach, więc byłoby to naturalną konsekwencją - dwie formy starterów "dupy nie urwały", chociaż Venosaur jako tanker mógłby być nawet ciekawy smile

Ciekawostka - Charizard ma dwie megaformy, odpowiednio X i Y o dwóch różnych typach. Ciekawe, czy energetyczny koszt dostanie domieszkę darków albo wody? (analogia do druddigona)

47

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Breaking news: Mega Pokemon will make their way into the TCG in the first X and Y set, early next year. They can only be placed onto EX Pokemon, and when you do, your turn ends. However, they will be much stronger than EX cards to compensate for this.

To już wiemy jak to ma wyglądać. Pytanie tylko, jak silne będą te Mega formy...

48

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Jeszcze pozostaje pytanie czy będą silniejsze od wszystkich EX'ów, czy tylko od tych, na których leżą. Bo to jest dość dziwnie sformułowane i chyba jeszcze nikt nic naprawdę prócz wydwców nie wie.

Poczekamy - pomysł wydaje się być ciekawy.

49

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

Skoro wszystkie (o ile mi wiadomo) wydane dotychczas (ale i te kolejne, już nam znane ze skanów) Pokemony EX są "Basic" Pokemonami, zaś Mega Pokemony (Mega Ewolucje) mają być "kładzione" tylko na EX-ach, to jakieś wcześniejsze nadzieje niektórych na to, że te "Mega" będą czymś w rodzaju Stage3 właśnie spotkało chyba duże rozczarowanie...
Wydaje się, że w praktyce będą czymś zbliżonym do Lv.X-ów, ale tylko dla Basic'ów, czyli czymś znanym nam już dobrze w przypadku Pokemonów SP (dla tych, co wtedy byli poza PTCG: WSZYSTKIE Pokemony SP były Basic Pokemonami).

McLer,
simply The Best
in every contest

50

Odp: [news] Wprowadzenie do XY

SP LvL X + EX.

To jak mieć tyle tytułów przed nazwiskiem, że tylko świętej pamięci brakuje.

Nie no w sumie miała być mega ewolucja, liczyłem faktycznie na stage-3, ale jest szansa, że mega ewo będą ace specami, albo liczyły się jak lvl Xy jako poka o tej samej nazwie, bo ciężko mi sobie wyobrazić, że grasz 4 x Darkrai ex + 4 x ewolucja mega do nich. W sumie... fajna opcja w early game i tak się nie atakuje gdy zaczynasz to nie ma to jak poświęcić pierwszą turę na mega ewoluowanie. O ile się da.


Ech... boję się tej karcianki tongue

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.