26

Odp: Oficjalna liga we Wrocławiu

Myślę, że jak się zacznie rok szkolny, to po prostu po szkole się przejdę w powiedzmy środę, potem ew. piątek najbliższy.
Co do pieczątek - co konkretnie za nie dostaniemy? Jakieś promki doszły? Opowiem może, jak to wyglądało na ligowym spotkaniu w Libercu, na którym byliśmy.
Jest karta z kilkoma rzędami pól na pieczątki. Jedna gra = jedna pieczątka. Za każdy rządek dostajemy pieczątkę. Przy czym na te pieczątki z przymrużeniem oka patrzyli, nie trzymali się tak bardzo tego, jak mi tam z jednej czy dwóch pieczątek zabrakło na koniec, to mi przybili i dali promkę. smile A tutaj mówiłeś coś Schenie o jakiś bonusach do ptcgo? Pewnie te kody na catchery etc.? Mam nadzieję, że doszły jakieś promki, chociażby ładne energie...
A z tymi odznakami to jak?

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

27

Odp: Oficjalna liga we Wrocławiu

Oficjalnie, musicie zebrać 32 pieczątki, bo tyle jest pól na karcie, a jeden mecz=1 pieczątka. Mecze są rozgrywane jak kto chce i za każdy rozegrany mecz jest pieczątka, nawet wygrać nie musisz. A potem jak zbierzesz wszystkie dają ci kody do PTCGO jako promki i odznake. To oficjalnie, a u nas w Wawie jest po prostu turniej sankcjonoany i pierwsza dziesiątka dostaje odznaki, bez wysiłku jakiegokolwiek, tylko kilka meczy turniejowych. Tak to mniej więcej wygląda, z tego co wiem.

Pozdro.
~Amphi big_smile

I TYLE XD

28 (edytowany przez schen 2013-08-30 11:15:07)

Odp: Oficjalna liga we Wrocławiu

Piterr proszę, nie zostawiajcie tego na środę - albo inaczej, w środę możecie uzgodnić termin ligi (gdy już plany lekcji znać będziecie - pamiętajcie, że środy i piątki nie za bardzo mi pasują), ale resztę załatwcie wcześniej, bardzo ładnie proszę smile

29

Odp: Oficjalna liga we Wrocławiu

Byłem dzisiaj w Feniksie, szef jest na jakimś turnieju w Czechach, będzie w środę, i właśnie wtedy przejdę się raz jeszcze.

To ile turniejów miesięcznie proponować? 2 i wpisowe 14zł? Co z tym rankingiem zaproponować, jeśli nie ma w tej paczce ligowej niczego nadzwyczajnego, godnego lidera ligi? Zwiększone wpisowe do np. 16zł? I ile ten sezon ma trwać, pół roku załóżmy? Wtedy 2 turnieje miesięcznie, załóżmy po 4 wpłacające osoby, z tego 4zł dodatkowe od osoby do puli, daje to jakieś 100zł na nagrody dla zwycięzcy rankingu, boosterki myślę.
Najlepiej by było, gdyby ktoś ze mną się w środę przeszedł i pomógł ustalić wszystko, kończę lekcje o 17.20 (17.30 mógłbym być pod Feniksem).

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

30

Odp: Oficjalna liga we Wrocławiu

Ze strony Pokemona, co prawda dotyczy to ubiegłego sezonu, ale lepiej bazować na czymś, niż na niczym:

The league cycle is divided into eight seasons, each of which lasts about five weeks and represents one of the badges that can be earned by defeating Unova region Gym Leaders! Most leagues meet once a week for three to four hours.

Nagrody za ligę w każdym sezonie to odznaka i kod do PTCGO.
Tutaj FAQ, jak wg Pokemona powinno to wyglądać. Ale w Warszawie robimy inaczej ;P .
I nie za bardzo rozumiem, o jaki ranking chodzi.

31

Odp: Oficjalna liga we Wrocławiu

Dzięki Piterr, że tam byłeś smile

Ogólnie rzecz biorąc ja bym to faktycznie robił co tydzień (jeśli dałoby radę dogadać odnośnie tego, że można grać bez wpisowego przy czym nie bierze się wtedy w drafcie udziału), lub jeśli bardzo chcecie to co dwa, ale wtedy za jedną grę 2 pieczątki. Sporo imho zależy od tego, czy będzie możliwość gry bez wpisowego.

Co do rankingu, bo to byłoby co by nie patrzeć dość sztucznie utworzone na nasze potrzeby, to ja bym raczej nie był za tym by wpisowe zwiększać. Ewentualnie jeśli sklep nie miałby zbytniej możliwości dania czegoś od siebie (typu jakiś bon na zakupy, czy coś), to może np. zaproponuj jakiś dyplom w antyramie, czy pucharek - nie są to wielkie koszta - inna rzecz to po jakim czasie... hmmm... Podane, że 5 spotkań to 1 sezon - więc czegoś takiego można się trzymać, ewentualnie jakaś wielokrotność tego (zależnie od tego, czy co tydzień mają być, czy co 2) bym proponował robić podsumowania po 4 "sezonach" czyli w wypadku co tygodniowych spotkań co 20 tygodni.

W wypadku co 2 tygodniowych spotkań, po 10 spotkaniach. Przemyślcie, obgadajcie, tak by to sens miało.

Ewentualnie można też po prostu mieć satysfakcję z 1 miejsca w rankingu tongue Niekoniecznie musi być nagradzane, byleby nie zwiększano tym kosztem wpisowego - i tak małe nie jest smile

32

Odp: Oficjalna liga we Wrocławiu

Czekaj, czekaj.
Te pieczątki nie są przybijane za gry turniejowe, tylko w ogóle, na lidze. Tak przynajmniej było w Libercu. I tak właśnie powinno być, bo normalne ligi - np. w USA - to nie są turnieje, tylko zwykłe spotkania, sparingi i za każdy taki sparing, których zagrasz ile chcesz dostajesz pieczątkę.

Natomiast turniej co tydzień jest IMO - nie, nie "IMO", tak po prostu jest - bez sensu. Na spotkaniach chciałbym luźno potestować, poproxować, zagrać czasem jakimś fundeckiem. No i kto będzie co tydzień wpłacał? 3 z 6 graczy jest niepełnoletnia, a Aveross nie umie skasować biletu przed kontrolą. big_smile

Proponuję te 2 turnieje w miesiącu z 14zł wpisowego i możliwość niewpłacania.

A satysfakcja faktycznie jest wystarczająco dobrą nagrodą.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

33 (edytowany przez schen 2013-09-02 21:35:34)

Odp: Oficjalna liga we Wrocławiu

Przy czym na spotkaniach nieturniejowych też byłyby pieczątki za rozegrane gry?

34 (edytowany przez Piterr 2013-09-03 17:32:58)

Odp: Oficjalna liga we Wrocławiu

Tak, bo na zwykłych ligach praktycznie nie ma spotkań turniejowych. Pieczątki dostajesz za sparingi na zwykłym spotkaniu ligowym. I nie widzę powodu, żeby robić inaczej.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

35

Odp: Oficjalna liga we Wrocławiu

Ok, tylko nie zapomnij o tym powiedzieć w sklepie ustalając wszystko, by nie było nieporozumień później wink

36

Odp: Oficjalna liga we Wrocławiu

Byłem. Pozwolę sobie zacytować cały dialog (tak mniej-więcej).
Ja: Dzień dobry. Ja w sprawie ligi karcianki Pokemon, w imieniu naszej grupy. Ustalić, jak to ma tam dokładnie wyglądać.
Sprzedawca: Aha. Tzn. ja już z waszym kolegą rozmawiałem... Kwestia tego, czy chcecie we wtorki, czy w czwartki.
Ja: W czwartki.
Sprzedawca: Aha, no to dobrze, w czwartki możecie przychodzić.
Ja: A te odznaki, jak to ogólnie będzie wyglądać?
Sprzedawca: Za każdą zagraną grę dostajecie pieczątkę, dziesięć pieczątek to odznaka.

No i tam spytałem, czy jutro już możemy przyjść ligowo, powiedział że tak. I w sumie, to nie było o co pytać. Liga będzie, przyjdziemy, zagramy trochę gier, dostaniemy pieczątki, odznaki... Ja myślę, że nie ma nawet sensu się o turnieje pytać, bo nikt nam tego nie zorganizuje; chcemy zagrać turniej - zagramy turniej, kupimy boosterki, a w lidze nic się nie zmienia takiego... Co do rankingu; no właśnie, co za ranking? Nie słyszałem nigdy o czymś takim. Myślę, że nie ma sensu się w to bawić, mamy przecież ogólnopolskie ELO, turniej zagramy, kiedy ludzie wyrażą takie chęci po prostu...
Podejdziemy jutro, wyrobimy POP ID kto nie ma, pogramy kilka gier, powiemy, ile zagraliśmy, dostaniemy pieczątki... Tak ligi wyglądają.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

37

Odp: Oficjalna liga we Wrocławiu

smile No tak po co się trudzić dla 5 w porywach 6ciu ludzi co jeden boks schodzi im na miesiąć. Jak są JUGIOFFY I MAGIKI co kupują tego tonami...

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

38

Odp: Oficjalna liga we Wrocławiu

Dobra.
Pierwsze spotkanie ligowe było. Sprzedawca nieco zdezorientowany, szef mu nic nie mówił o lidze, ale poradziliśmy sobie. W paczce były kartki ligowe z miejscem na pieczątki (z drugiej strony Yoterii i Patrat big_smile), całkiem gruby zestaw pop ID i sporo kodów na promki do ptcgo. Nie było pieczątkownika. :<
Sebek i Maślak otrzymali pop ID, wszyscy dostali kartki ligowe. Zagraliśmy po 4 gry, ale sprzedawca na chwilę wyszedł, ale w sumie nawet nie jest potrzebny, sami możemy się tą ligą zająć (z resztą to kwestia narysowania krzyżyków na kartkach ligowych...).
Nie byliśmy pewni, jak to działa, właśnie sprawdziłem na oficjalnej stronie.
Aspertia Gym Challenge (pierwszy sezon ligi), jak każdy inny sezon, trwa około miesiąc. Raz w tygodniu spotkanie, gramy sparingi, za każdą grę pieczątka, za każdy rządek (8 gier) jedna promka, za 4 rządki odznaka (swoją drogą bardzo skromne, malutkie).
A chłopaki co sobie pop ID zrobili muszą się na pokemon.com zarejestrować i powpisywać te piny, pop ID.

Także sukces.
No i myślę, że można wreszcie usunąć znak zapytania w nazwie wątku. ;]

Mówisz, masz smile - Kakel

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

39

Odp: Oficjalna liga we Wrocławiu

Moja propozycja jest taka.

Każdy uczestnik spotkania dostaje jedną Pieczątke na wejście i tak zwane DZIEŃ DOBRY tongue.
Do tego za każdy rozegrany "uczciwie" mecz w zależności od wyniku 2 za win i jedną za lose. Mecz miał by się odbywać w systemie best of trzy ;P (żeby nie było drzewa) bez koreańskich kart i proksów.

Można się spotykać i grać jeden mecz do LIGI na moich zasadach tzn (bez koreańców i proksów) a potem sobie między sobą już tam z proksami koreańcami itp itd nawet możecie grać w makao pokera czy tysiąca ;P
I co tydzień odgórnie wymuszona zmiana przeciwnika do meczu ligowego.
Np jeśli w pierwszy czwartek grałeś PITER z Maślakiem to w następnym tygodniu musisz grać PITER z kimkolwiek ale nie Maślakiem i maślak na odwrót tak samo ze wszystkimi tylko nie z piterem. Po spotkaniu każdy za obecność dostaje jeszcze promkę i tutaj też system wygrany dwie przegrany jedną tongue

Jeśli kumacie czacze i czujecie blusa z mojej wypowiedzi i to akceptujecie to spoko ;P

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

40

Odp: Oficjalna liga we Wrocławiu

Hmmm, nie. Raczej nie.
Chyba po prostu poprosimy, żeby nam dali po np. cztery promki i odznakę na głowę na jeden sezon plus tę kartę turniejową na pamiątkę i tyle, nie ma sensu się bawić w jakieś pieczątki i inne pierdoły, i tak nikt na to nie zwraca uwagi, a wiadomo, że i tak kiedy kto może to przychodzi żeby zagrać te kilka pojedynków do ligi.
A system Maślaka jeszcze bardziej wszystko utrudnia, zamiast luźnego spotkania wymaga gry BO3, bez proxów etc., IMO nie ma sensu takiego czegoś robić.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

41

Odp: Oficjalna liga we Wrocławiu

No to promka i pieczątka za przybycie ;P i już. Chociaż utrzymuje, że mój pomysł jest dobry wink

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

42

Odp: Oficjalna liga we Wrocławiu

Maślak - nie, nie jest ;-;

"Dawid mimo wszystko pokonał Goliata. Tylko, że oni grali Bo1, a nie Bo3." - słynne słowa przed ćwierćfinałem Gyarados vs Volcanion.

43

Odp: Oficjalna liga we Wrocławiu

Dobrze madralinscy. Czekam na wasze pomysly?

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

44

Odp: Oficjalna liga we Wrocławiu

http://i.imgur.com/NRRPLec.png

Kiedy pierwszy League Challenge - nie wiem. Ale ważne, że zatwierdzony. smile

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

45

Odp: Oficjalna liga we Wrocławiu

Piotrze wink Dziękujemy big_smile Będzie fajnie ;P

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.