1

Temat: Solaris Urbino 18 Hybrid

Decklista:

Poki: 11
4 Deoxys EX
3 Genesect EX
1 Virizion EX
1 Thundurus EX
2 Absol PF

Trainery: 15/18/3 36
4 Professor Juniper
4 N
3 Colress
2 Skyla
1 Caitlin
1 Shadow Triad

3 Pokemon Catcher
3 Switch
3 Colress Machine
2 Ultra Ball
2 Plasma Ball
2 Tool Scrapper
1 Max Potion
1 Town Map
1 G-Booster

3 Skyarrow Bridge

Energy: 13
4 Prism Energy
4 Blend Energy GRPD
4 Plasma Energy
1 Grass Energy

Strategia jak każda inna. Naładować Genesecta i zabijać.

Deoxys i Genesect? lol
Tak, wiem, G-Booster wykręca 200, więc Deoxysy nie potrzebne. Ale, wraz z Deoxysami Genesect wyciąga powyżej 100 swoim Megalo Cannon, co jest pomocne przy zdejmowaniu Kyuremów i Bouffalantów. I EXa też da rade, jak pyknie się go wcześniej Thundurusem przy rozstawie.

Thundurus? lol
Gram stado plasmowych, więc czemu nie. Zawsze jakaś akceleracja.

Caitlin? żal
Caitlin jest w fazie testów, ale już mogę powiedzieć, że działa jak Colress. Albo do dupy, albo wykoksiście. Kilka razy udało mi się pocisnąć Caitlin na 8, kilka razy na 2. Coś za coś.

3 Catchery, bosze, jaki żal
Mam Shadow Triada i 4 Plasmówki do Ability Genesecta

Town Map - ?!?
Wierzcie lub nie, ale uwielbiam tą kartę. W jakiś niewyjaśniony sposób mam sporo miejsca w taliach (pewnie przez wywalanie LaserBanka). Sprizowałeś cokolwiek? Teraz wiesz gdzie to jest.

SAB i Switch
Pewnie przesadziłem, ale lubię mieć mobilność. Skyarrow daje Absolom, Genesectom, Virizionowi i Thundurusowi darmowy retreat. Bosko prawda? Deoxysy niestety wciąż mają, dlatego są też Switche.

Grassówka
Do podczepiania z Emerald Slasha. Chciałbym drugą, ale wolę Town Mapa.

Tak, pewnie jest gorsze od zwykłej Plasmy/zwykłego Genesecta, ale ma znacznie więcej możliwości. Wbudowane Catchery, 200 w jednym ataku, 3 różne akceleracje energii (jeśli policzyć Viriziona...), ochrona przed SC, bicie Absolem. Kosmos.

~Prawdziwy Shun

2

Odp: Solaris Urbino 18 Hybrid

Pierwsze co pomyślałem jak to zobaczyłem, to: "Boje sie". Decku nie bede oceniać, bo sie nie znam, ale przyznam, że pomysł akceleracji z Thundurusa jest bardzo dobry, dzięki niemu, możemy dać sobie rade nawet bez genesecta. Co do Deoxysów, to właśnie styl Shuna, niespodziewanie megallo za 140 w Bouffalanta z eviolitem (nowy efektowny element decków?)

Co do jeszcze jedenj karty, Town Mapa, zastanawiałem sie nad nim już nie dawno, gdyż w właśnie na jednym filmiku z YT zobaczyłem rozgrywke z użyciem Plasma Blast i byłem w szoku gdy obaj w 1 turze rzucili Town Mapa yikes. Karta ma potencjał i czuje że wróci na stoły, ba może bedzie grana nawet częściej niż energy search czy inne pojedyncze techy... Szczerze sam bym to zrobił ale sie nie znam, ale czekam na analize nowych talii nowych techów itp. które doda PB, gdyz jest to set na prawde ciekawy

I TYLE XD

3

Odp: Solaris Urbino 18 Hybrid

Mam nadzieję, że będzie ssało. wink

4

Odp: Solaris Urbino 18 Hybrid

Deck wgryza się we wszystko jak leci. Jedyne, z czym miałem trudności to Klinklang, który grał 3 Tool Scrappery i 4 Plasmaklangi. W połączeniu z discardowaniem energii to było trochę za dużo. Podrasuje się to trochę i będzie ładnie śmigać big_smile

~Prawdziwy Shun

5 (edytowany przez adriank1 2013-08-12 15:34:22)

Odp: Solaris Urbino 18 Hybrid

Decklista elegancka, deck wiem że działa i to nieźle z konwencjonalnymi taliami więc od razu przejdę do pytań:

Radzisz sobie z lusterkami + tool scrapperami?

A Thundurus przy tym buildzie jest poważnie potrzebny i to w 100%, gdyby ktoś przypadkiem chciał grać quad frosslassa + enhancedy. Jeszcze znajdzie się w tych Bryanowych Flareonach, zobaczysz smile

6

Odp: Solaris Urbino 18 Hybrid

Lusterka zbijam Tool Scrapperami, jak nie ma to 200, a jak sytuacja jest super beznadziejna to zawsze jest Virizion. Grałem do tej pory 2 razy z Suicune + Silver Mirror. Raz biłem Tool Scrapper + Absol, drugi raz kasowałem Genesectem z G-Boosterem. Tool Scrapperów jakoś się nie boję. G-Boosta gram tylko jak potrzebuje albo mam Juniper. Czasem zdiscardują mi go i wtedy jest ból, ale od tego jest pojedyncza Triada. A jak nie, to zawsze mam Megalo Cannon. 130 + 20 w bench daje rade.

Versja 2.0 jest w fazie produkcyjnej. Płynniejsza, mniej spektakularna, ale wydajniejsza.

~Prawdziwy Shun