1

Temat: Nowy Dziurant??!!? DIALGA WHAT ARE YOU DOING DIALGA STAPH!!!

Jakieś tam skany się pojawiły na pokebeachu więc chyba może już zacząć dywagacje na temat...

LEJDIS AND GEJTELMEN: DIALGA/TORNADUS/LUGIA/PORYGON-Z.

Szkielet decklisty:

Pokemon 12
4-0-3 Porygon-Z
2 DialgaEX PLB
2 TornadusEX PLF
1 LugiaEX PLS

Supporter 12(+X)
4 Juniper
4 N
3 Skyla
1 Colress
X Shadow Triad

Energie 8
4 DCE
4 Plasma

Item 20
4 Colress Machine
3 Pokemon Catcher
3 Rare Candy
3 Plasma Ball
3 Float Stone
2 Max Potion
1 Computer Search
1 Level Ball

W sumie : 52(+X)

Skany najważniejszych kart:
http://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/5418a2cadad3f/65-dialga-ex.jpg

http://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/5418a2cadad3f/74-porygon-z.jpg

Pokemony:
Chyba łatwo skumać ocb. Porygon do przekładania plazmówek i abusowania w pewnym stopniu MaxPotionów, Dialga do mielenia decku przeciwnika i 2HKO każdego Exa, Tornadus jako świetny starter i nareszcie idealnie pasujący do decku ataker, Lugia na wykończenie przeciwnika.

Supportery:
Standardowo dość.
4 Juni(może by zmniejszyć ilość tego? Pytanie do bardziej doświadczonych graczy jeśli chodzi o s2);
Shadow Triady do odzyskiwania Plasmówek.

Energie:
Tu chyba zaskoczenia nie ma. Można domieszać coś jeszcze do decku w zależności od techów.

Itemy:
Też chyba zaskoczenia nia ma. CS, bo DCE. Level ball, bo nie wyciągniemy Plasma Ballem Porygona(niestety). Może nawet 2 sztuki zmieścić?

Ewentualne Pokemony-techy(bo w decku zostało nam 7-8 wolnych miejsc a cuś trzeba wybrać ;p):

- Deoxys EX, wydaje się być całkiem spoko, dodaje DMG tylko pasowałoby mieć w grze ze 3 + ewentualnie 2-3 Porygony
trzeba zbenchować i jakiś Tornadus na start a później Dialga,

- Thundurus EX, dodatkowa przywracarka Plasmówek z discardu, Ultra Balli nie ma w rozpisce na chwilę obecną, więc początkowa ładowarka raczej wątpliwa. Wymaga wrzucenia conajmniej 4 energii~

- Keldełko EX, na chwilę obecną nie ma go czym szukać sad 1 w decku to ruletka, bo trafi się albo nie trafi,

- Duranty Devour, osobiście NIE, ale pewnie znajdą się tacy co powiedzą TAK,

- Snorlax PLS, mój faworyt.

Jakieś inne pokemony-techy jakie Wam przyjdą do głowy. Pod techy można wpakować energie, powinny się zmieścić.

Ewentualne Trainery-techy:

- GEJCZIS!!! Nie lubię tej karty, dziękuję za uwagę,

- Tool Scrapper, raczej będzie trzeba go grać, bo fajniutkie toole wchodzą do gry (1-2 Sztuki),

- Enhanced Hammer, fajna zabawka dodatkowo przeszkadzająca rozstawić się przeciwnikowi,

- Switch, zawsze spoko, grajO Rlaxy? Gramy Switche,

- Town Map, do wyciąganie kluczowych Plasmówek z Prizów, jestem ZA,

- LaserBank, zawsze spoko jeśli tylko Virizionów nie TechujO,

- Plasma Frigate, można się bawić, ale bardzo sytuacyjny,

- Frozen City, szczerze? wychodzą puszki, będzie dużo plasmy, więc raczej nie,

- Battle City, deckuj się, deckuj... tongue

- co tam jeszcze Wam wpada do głowy?


Zapraszam do dyskusji tongue

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

2

Odp: Nowy Dziurant??!!? DIALGA WHAT ARE YOU DOING DIALGA STAPH!!!

Deck wygląda ciekawie. Podoba mi się ogólnie Porygon Z i na pewno się trochę nim pobawię. Osobiście włożyłbym jeszcze 2 Max Potiony i koniecznie Genesect, którego ability combuje się fajnie z porygonem.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

3

Odp: Nowy Dziurant??!!? DIALGA WHAT ARE YOU DOING DIALGA STAPH!!!

AKURAT TEN szkielet niestety dobry tylko na papierze. Nawet z aspertią i eviolitem jeden przypadkowy Hydreigon i Genesect powodują destrukcję. Trudno również przenosić DCE.

Wszystko będzie się ograniczało do porygona Z i Tornadusa EX, bo to naprawdę niezłe połączenie. jedna Lugia, jedna Dialga, jeden Thundurus EX i trzy Tornadusy EX - po wstępnych testach tak podzieliłbym attackerów.

Dorzuciłbym również 4 Lightning Energy. 4 Colress Machine to chyba o jednego zbyt dużo nawet jeśli mówimy o zagęszczeniu decku na starcie.

Jako Toola gralbym Scramble Switcha. Czasem spod jednego pokemona trzeba przenieść dwie DCE na ławkę żeby obdzielić go czterema plazmami.

Będę kontynuował testy. Wydaje mi się że to się zamknie na Deoxys EX/Tornadus EX PLF/Porygon Z, ale kto wie?

4

Odp: Nowy Dziurant??!!? DIALGA WHAT ARE YOU DOING DIALGA STAPH!!!

To
Zawiodłem się na Tobie, Babidi. Ja tu myślałem, że miszcz Polski zna sie na swoim fachu, a ty nie pamiętasz nawet o nowym BDIF. Żal. tongue



Ale Dialga fajną kartą jest...