Temat: Raporty z Białegostoku

Witam jest to mój pierwszy raport i myślę że nie ostatni. Na wczorajszym turnieju (12-06-2013) pojawiło się 12 osób co jest trochę niższą liczbą ponieważ studenci mają sesje a uczniowie szkół niższych poprawiają oceny przed końcem roku, aby mieć czerwony pasek wink Grałem talią złożona głównie ze startera Ice Shock i Cold Fire z tym że wyciągnąłem większość pokemonów które są po prostu nie przydatne i wstawiłem Mewtwo EX, Articuno EX, Kyurema PLF i kilka trainerów tj. HTL, Colress czy Virbank.

Runda 1 vs Wiktor (Ice Shock)
Tak się składa że Wiktor grał po raz pierwszy w turnieju pokemon i grał starterem. Gra trwała do momentu wystawienia Mewtwo EX.
1-0

Runda 2 vs Mateusz (Keldeo EX)
Razem z Mateuszem gramy praktycznie od powstania białostockiej sceny pokemon. Tak się złożyło że miał on całkiem dobry początek wystawił cryogonala a na benchu miał Keldeo EX. Niestety tym razem nie miałem jakiejś rewelacyjnej ręki zacząłem Mewtwo EX i chyba squirtle na benchu. Zaczynałem, podczepiłem energie do Mewtwo i pas. Mateusz podczepił energie do Keldeo i też oddał mi turę. Ja wyewoluowałem swojego squirtla na wartotla i przeszukałem swoją talię computer searchem po blastoisa niestety blastoise jest na prize więc wziąłem Articuno podczepiłem energie pod Mewtwo i zaatakowałem. Następna tura wyglądała podobnie co poprzednie. W swojej 3 turze Pajmon miał Keldeo z 3 energiami użył jego mocy i zaatakował mnie za 110. Niestety nie miałem zabardzo czym odpowiedziec na jego exa zwłaszcza że poleczył się jeszcze potionem.
1-1

Runda 3 vs Bigos  (Keldeo EX)
Kolejny Keldeo jeszcze na dodatek nie zaczynałem. Zacząłem Mewtwo podczepiłem pod niego energie i evolite i oddałem turę. Przeciwnik wystawił cryogonala użył jego ataku call for family i wziął na rękę Keldeo. Dokładaliśmy energie wbijaliśmy jakieś obrażenia i tak toczyła się akcja dopóki Bigos nie wstawił Keldeo. Mój Mewtwo z 90 obrązeniami, HTL i Virbank na ręku, więc będzie dobrze. Używam HTL i rzucamy czy Keldeo będzie spał, udało się Bigos wyrzucił tails jego Keldeo też na 90 nic zabardzo w tej turze nie zrobił zabiłem jego Keldeo i było już praktycznie po grze.
2-1

Runda 4 vs Łukasz (Black Kyurem EX)
Graliśmy przed turniejem ze sobą, wygrałem wtedy więc mówie do niego czy będzie rewanż, niestety nie usłyszałem co odpowiedział ^^ Z tego co pamiętam to nie dobrał swojego dużego Kyurema ja miałem swoje exy chyba też jakiś laser był i dosyć gładko wygrałem. Trochę szkoda mi było Łukasza bo widziałem że był zawiedziony bardzo liczył na to aby być w top4 a pechowo zajął 5 miejsce.
3-1

Niestety nie graliśmy topów bo studenci muszą pisać projekty zająłem 2 miejsce i na pocieszenie przegrałem tylko ze zwycięzcą. Otrzymałem Mew promo całkiem fajnie błyszczy. Za tydzień startuje nowy sezon więc będzie nowa odznaka no i może nowsze promki.

2

Odp: Raporty z Białegostoku

Haha a u nas we Wro 5 ludzi gra wink I się cieszymy z frekwencji. No to widzę, że musimy wrocławianie zebrać się w kupie i pojechać do BIAŁEGOSTOKU tongue

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

3

Odp: Raporty z Białegostoku

Zapraszamy tylko nas uprzedźcie wcześniej.

4

Odp: Raporty z Białegostoku

Cieszy mnie taki wzrost sceny i to, że gracie smile Super sprawa, trzymajcie tak dalej. Wybiera się ktoś od was może na Krakon? wink

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

5

Odp: Raporty z Białegostoku

Nie wiem jak reszta. Ja się niestety nie wybieram.

6

Odp: Raporty z Białegostoku

Manchox napisał/a:

Na wczorajszym turnieju (12-06-2013) pojawiło się 12 osób co jest trochę niższą liczbą

To mi wystarczy, Warszawa, kiedy jedziemy do Białegostoku? nie jest to daleko  big_smile
A na serio, to jak widze scena nieźle sie rozwija, a decki też macie bardzo spoko, powodzenie i oby tak dalej, mam nadzieję, że za rok na OTP już coś pogracie big_smile

I TYLE XD

7

Odp: Raporty z Białegostoku

Jak coś wpadajcie gramy ligę co środę ale pewnie na wakacjach udałoby się nam zorganizować coś większego w weekend.

8

Odp: Raporty z Białegostoku

Jak by się szykowało coś większego (międzymiastowego) to z miłą chęcią przyjadę.

Keep it up chłopaki - fajnie, że jest szansa na kolejny poważny ośrodek w polskim PTCG  wink

9

Odp: Raporty z Białegostoku

Pewnie jakbyśmy coś robili to w sierpniu aby nie robić konkurencji dla krakonu wink a do sierpnia możliwe że jakieś jednostki będą miały już talię na wysokim poziomie chociaż może być problem z catcherami.

10

Odp: Raporty z Białegostoku

Również chętnie kiedyś bym wpadł do Białegostoku. Ładne miasto i mam tam kilku znajomych big_smile

11 (edytowany przez Manchox 2013-06-24 21:06:26)

Odp: Raporty z Białegostoku

Kolejne spotkanie ligowe, nowy sezon, nowa odznaka i każdy z coraz lepszą talią. Ja wymieniłem praktycznie 1/4 swojej talii od poprzedniego tygodnia wstawiłem 4x profesor juniper, 4x n, 4x ultra ball, 2x enchanced hammer i tornadusa ex dex. Te zmiany pomogły mi w znacznym stopniu do poprawienia komfortu gry poprzez bardziej dynamiczną wymianę kart na swojej ręce przez co moja talia się nie zacinała. Przed turniejem otrzymaliśmy nowe odznaki z virbank gym z tego co widziałem nie było nowych promek, trochę szkoda że ciągle są eevee i energie wody/elektryczności/psychiczne no ale trudno od sklepu to nie zależy od sklepu tylko od dystrybutora.

Runda 1 vs Dwarfik (Ice Shock)
Tak się składa że Dwarfik zaczyna swoją grę w pokemony i dodatkowo spieszył się na trening rozłożyliśmy się ja zacznałem przeszukałem swoją talię ultra ballem po mewtwo ex dołożyłem 2 energie i było po grze.
1-0

Runda 2 vs Marlena (Deoxys EX, Tornadus EX PLF)
Tego decku obawiałem się najbardziej ponieważ mewtwo ex miał weakness na deoxysa ex z tym że deoxys wbija trochę więcej obrażeń swoim atakiem specjalnie z tego powodu wstawiłem enchanced hammer aby móc wykluczyć sytuacyjne plasma energie. Grę rozpocząłem od wstawienia articuno ex i spokojnemu podczepianiu energii zabiłem nim chyba ze 3 pokemony w między czasie ładują mewtwo. Niestety Marlenie wyraźnie nie podchodziły karty swoim deoxysem zabiła articuno i blastoisa który zadał wcześniej 80 obrażeń ja zagrałem mewtwo upewniając się że będzie miał możliwość zdjęcia deoxysa za jednym uderzeniem. Praktycznie w tym momencie było już po grze zwłaszcza że Marlena miała nie naładowanego tornadusa ex plf zebrałem ostatniego priza i wygrałem drugą rozgrywkę.
2-0

Runda 3 vs Filip  (talia roślinna)
DONK! w swojej 2 turze udało mi się zabić jego cherubi moim mewtwo ex. Szybko i przyjemnie wink
3-0

Runda 4 vs Martyna (talia psychiczna głównie działającą na poisonie)
Grę zacząłem Tornadusem ex, Martyna nie mogła dobrać basica ze swojej talii przez co dobrałem 3 karty, gra była od poczatku kontrolowana przeze mnie tylko w pewnym momencie Martyna miała szansę na odwrócenie losów pojedynku swoim crobatem lecz na posterunku stał dzielny mewtwo ex i dokończył dzieła zniszczenia.
4-0

Pierwszy wygrany turniej w pokemony w dodatku sankcjonowany, wynik idzie w świat. Udało się uniknąć decków opartych na keldeo ex chociaż pojedynek z Marleną i Martyną był dość ekscytujący. Szkoda że mało osób (10) przyszło za tydzień powinno być ich więcej.

UPDATE: Kilka fotek: http://organized-play.pl/pokemon/fotore … mon-gryfan

12

Odp: Raporty z Białegostoku

Wyniki I Sezonu Ligi Pokemon w Białymstoku:
http://i39.tinypic.com/30aufeg.png

13 (edytowany przez McLer 2013-07-02 20:14:27)

Odp: Raporty z Białegostoku

Dlaczego przyznajecie punkty (po jednym, jak widzę) za porażki ???
W efekcie np. dwie osoby, które mają stosunkowo najlepszą skuteczność gry (stosunek zwycięstw do porażek) - czyli osoby z miejsc 7 i 6 w powyższej tabeli - są w tej tabeli niżej, niż osoba z ujemnym saldem rozegranych meczów (tj. osoba z miejsca nr 4)...
/osoby z tylko jedną grą tutaj pomijam/

Jedyna osoba o imieniu Marlena to Ta na pozycji 12 - a zatem domyślam się, że jest to właśnie grająca w PTCG Szefowa tego sklepu, prawda ?
Pod linkiem z wcześniejszego postu można przeczytać, że Pani Marlenie "już raz udało się zająć swoim mroczno-psychicznym deckiem II miejsce" - ale z tej tabeli widać, że ma TYLKO same porażki, a zatem jak mogła zająć KIEDYKOLWIEK II miejsce ?
Nie wygrywając żadnej gry ?... 

To naprawdę super sprawa, że jest Was aż tylu, a zresztą ponoć jeszcze więcej nawet, ale taka klasyfikacja, jak ta powyżej, to - być może tylko w mojej opinii, I'm sorry - jakaś katastrofa. Czy Wam samym też się tak nie wydaje ?

Nie traktujcie tego mojego posta jako jakiś atak na Was, NAPRAWDĘ - po prostu nie mogę pojąć, po co Wam akurat taka "klasyfikacja"...

EDIT: -Qzin, akurat Ty mi tutaj nie odpowiadaj, please... wink

McLer,
simply The Best
in every contest

14

Odp: Raporty z Białegostoku

Dlaczego przyznajecie punkty (po jednym, jak widzę) za porażki ???

Raczej za uczestnictwo, po jednym punkcie za każdą zagraną grę, i po jednym za każde zwycięstwo.

Jedyna osoba o imieniu Marlena to Ta na pozycji 12 - a zatem domyślam się, że jest to właśnie grająca w PTCG Szefowa tego sklepu, prawda ?
Pod linkiem z wcześniejszego postu można przeczytać, że "Pani Marlena jest zadowolona ze swojego decku, bo już raz udało się Jej zająć nim II miejsce" - ale z tej tabeli widać, że ma TYLKO same porażki, a zatem jak mogła zająć KIEDYKOLWIEK II miejsce ?
Nie wygrywając żadnej gry ?...

Sądząc po nazwisku równie dobrze może kryć się pod pseudonimem (?) "Bigos" z ósmego miejsca. big_smile

A tak ogólnie, to gratuluję frekwencji i zakończenia sezonu, obyście nie skończyli jak Wrocław.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

15 (edytowany przez Manchox 2013-07-02 20:31:23)

Odp: Raporty z Białegostoku

Trochę wprowadziłem w błąd was swoim raportem bo ten post wyżej był napisany z 1 turnieju sezonu 2. Odnośnie punktacji to jest tak 2 pkt za win 1 za lose i premiujemy tym aktywnych graczy. Nie miałem dostępu, aby wrzucić te podsumowanie wcześniej bo sam je dopiero dzisiaj dostałem (ja jestem bardziej od PR ;p). Za 2 tygodnie kończy się u nas sezon 2 i pewnie wrzucę kolejną tabelkę na forum i możliwe że od 3 dołączymy do rankingu elo, niestety tak późno bo chce aby było po kolei a nie mam dostępu do plików z turniejami.

Co do klasyfikacji zrobiliśmy ją po to aby widzieć swój postęp, tak samo mogę zapytać po co wam WER?

16

Odp: Raporty z Białegostoku

Manchox napisał/a:

Co do klasyfikacji zrobiliśmy ją po to aby widzieć swój postęp, tak samo mogę zapytać po co wam WER?

Wiesz, u nas z samymi porażkami nie zobaczy się żadnego postępu, bo będzie się na samym końcu w tabeli... Owszem, WER też wymaga pewnej tzw. minimalnej frekwencji, ale premiuje przede wszystkim zajmowanie wysokich miejsc w turniejach, a zatem - pośrednio, ale za to wystarczająco wyraźnie - jednak wygrywanie meczów...

McLer,
simply The Best
in every contest

17

Odp: Raporty z Białegostoku

Ale trzeba obiektywnie Manchoxowi przyznać trochę racji. Irytowało mnie, że mimo gier w okolicach 30-40 (nie wiem, bo nie wszystko szło do ELO) byłem niżej w klasyfikacji, niż ludzie, którzy zagrali w jednym turnieju i wszystko np. wzięli w łeb, albo po prostu nie zdążyli natracić odpowiedniej ilości punktów.

18

Odp: Raporty z Białegostoku

Jingo poruszył ciekawy problem. W szachach jest to rozwiązane w ten sposób, że żeby w ogóle WEJŚĆ na listę ELO, trzeba na turnieju zrobić przynajmniej 30% punktów, a jeśli się nie uda, to wynik ten jest pomijany. Kto jednak raz już znajdzie się na liście, ten nigdy z niej nie zniknie - nawet jeśli zdobędzie 3/7, a potem tylko już będzie przegrywał.

Jeśli macie jakiekolwiek pomysły dotyczące poprawę tego - moim zdaniem logicznego, ale czy sprawiedliwego procederu (w sumie na dnie są ci którzy nie dużo grają, a dużo przegrywają) - dajcie znać. Może powinienem brać pod uwagę tylko zawodników którzy rozegrali minimum 10 gier?

19

Odp: Raporty z Białegostoku

Niestety sezon wakacyjny dopadł i Białystok tylko 5 osób było w stanie dziś grać, o pozycji decydował bezpośredni mecz, wyniki:

Runda I:
Michał - Łukasz 1-0
Kuba - Artur 1-0
Pelek - Jon Bye 1-0

Runda II:
Michał - Pelek 1-0
Łukasz - Kuba 0-1
Artur - Jon Bye 1-0

Runda III:
Michał - Artur 0-1
Łukasz - Pelek 0-1
Kuba - Jon Bye 1-0

Runda IV:
Michał - Kuba 0-1
Artur - Pelek 0-1
Łukasz - Jon Bye 1-0

Runda V:
Łukasz - Artur 0-1
Kuba - Pelek 0-1
Michał - Jon Bye 1-0

Tabela końcowa:
1. Pelek 4-1
2. Kuba 4-1
3. Artur 3-2
4. Michał 3-2
5. Łukasz 1-4
6. Jon Bye 0-5

Gratulacje dla Michała za pokonanie warszawskiego gościa w emocjonującym pojedynku.

20

Odp: Raporty z Białegostoku

Michał moim idolem.

~Prawdziwy Shun

21

Odp: Raporty z Białegostoku

Michał moim idolem

I TYLE XD

22

Odp: Raporty z Białegostoku

Raport z turnieju 31.07.13, który odbył się w Białymstoku.

1. Pelek 4-0
2. Kuba 3-1
3. Wiktor 3-1
4/5. Artur/Michał 2-2
6/7. Sury/Paweł 1-3
8. bye 0-4

1. runda
Michał- Paweł
Pelek- Artur
Kuba- Wiktor
Sury- bye

2. runda
Pelek- Michał
Kuba- Sury
Paweł- Wiktor
Artur- bye

3. runda
Pelek- Kuba
Wiktor- Artur
Michał - Sury
Paweł - bye

4. Runda
Kuba- Michał
Pelek- Paweł
Artur- Sury
Wiktor- bye

[20:14] Kakel: ja byłem Trollem, co chyba nikogo tu nie dziwi ;p

23

Odp: Raporty z Białegostoku

Ech, jeszcze 3 tyg bez catcherów. tongue

24 (edytowany przez Kubakonst 2013-08-28 21:31:29)

Odp: Raporty z Białegostoku

Raport z 14.08.2013

1.Kuba 4-0
2.Artur 3-1
3.Marlena 2-2
4.Bigos 2-2
5.Łukasz 2-2
6.Paweł 2-2
7.Jędrek 1-3
8.Karol 0-4

1.
Kuba-Artur 1-0
Marlena-Bigos 1-0
Łukasz-Paweł 1-0
Jędrek-Karol 1-0

2.
Kuba-Marlena 1-0
Artur-Karol 1-0
Bigos-Łukasz 1-0
Paweł-Jędrek 1-0

3.
Kuba-Bigos 1-0
Artur-Marlena 1-0
Łukasz-Jędrek 1-0
Paweł-Karol 1-0

4.
Kuba-Łukasz 1-0
Artur-Karol 1-0
Marlena-Jędrek 1-0
Bigos-Paweł 1-0


Raport z 21.08.2013

1.Kuba 6-0
2.Bigos 5-1
3.Marlena 4-2
4.Łukasz 3-3
5.Michał 3-3
6.Jędrek 2-4
7.Karol 1-5

1.
Kuba-Bigos 1-0
Łukasz-Michał 1-0
Jędrek-Karol 1-0
Marlena - bye

2.
Kuba-Marlena 1-0
Bigos-Łukasz 1-0
Michał-Jędrek 1-0
Karol-bye

3.
Kuba-Łukasz 1-0
Bigos-Marlena 1-0
Karol-Michał 0-1
Jędrek-bye

4.
Kuba-Michał 1-0
Bigos-Jędrek 1-0
Marlena-Karol 1-0
Łukasz-bye

5.
Kuba-Jędrek 1-0
Bigos-Karol 1-0
Marlena-Łukasz 1-0
Michał-bye

6.
Kuba-Karol 1-0
Marlena-Michał 1-0
Łukasz-Jędrek 1-0
Bigos-bye

25 (edytowany przez Manchox 2013-08-28 20:36:23)

Odp: Raporty z Białegostoku

Wyniki dzisiejszego turnieju:

1. Artur 5-0
2. Kuba 4-1
3. Marlena 3-2
4. Paweł 3-2
5. Bigos 2-3
6. Michał 2-3
7. Jędrek 1-4
8. Karol 0-5

Runda 1:

Artur-Jędrek 1-0
Kuba-Karol 1-0
Paweł-Bigos 1-0
Marlena-Michał 1-0

Runda 2:

Artur-Paweł 1-0
Kuba-Marlena 1-0
Bigos-Karol 1-0
Michał-Jędrek 1-0

Runda 3:
Artur-Kuba 1-0
Marlena-Paweł 1-0
Michał-Bigos 1-0
Jędrek-Karol 1-0

Runda 4:
Artur-Marlena 1-0
Kuba-Michał 1-0
Paweł-Karol 1-0
Bigos-Jędrek 1-0

Runda 5:
Artur-Michał 1-0
Kuba-Bigos 1-0
Marlena-Jędrek 1-0
Michał-Karol 1-0

Proszę o wpisanie do ELO wink W drafcie Iris FA, Jirachi EX, Tornadus EX i G-boost