Temat: Zamawianie rzeczy z Japonii

Jak pewnie wszyscy na forum wiedzą, zamówiłem sobie z Japonii zestaw na 15-lecie.
Koszt mnie wyniósł 70 dolarów z darmową wysyłką. Paczka w 2 dni była w Polsce. Najpierw zatrzymana przez Urząd Celny w Warszawie. Tu spoko. Ale potem trafiła do UC Zabrze. Poczytajcie sobie na internetach. Jak ktoś zamawia coś z zagranicy to może być pewny że naliczą coś tam w Zabrzu na 100% Tak jest w moim przypadku. Muszę zapłacić podatek VAT w wysokości 52 zł. Ale spoko. Nie żałuję ale wkurza mnie to że widziałem listonosza przez okno i nie zadzwonił do moich drzwi a zostawił awizo że mnie nie zastał w domu (i pojechał autem). Więc powiem tak: wysyłki z Zagranicy są dobre ale na pewno nie do Polski. Jak ktoś ma pytania to niech pisze.

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

2

Odp: Zamawianie rzeczy z Japonii

Zdarzyło mi się już sprowadzać z Japonii rzeczy bądź nawet Singapuru i jakoś nie miałem z tym problemów. Możliwe, że koszty mojego zakupu nie były aż tak wysokie i dlatego nie musiałem dopłacać. W każdym razie Kicku łączę się z Tobą w bólu i j**ać pocztę polską.

3

Odp: Zamawianie rzeczy z Japonii

Do wszystkich przesyłek o wartości powyżej 50 euro jest doliczany podatek VAT 23% albo cło w wysokości 20%, w zależności od tego, skąd idzie.

Niestety na dzień dzisiejszy 70 dolarów to 53 euro, więc... Miałeś pech, Kicek, że waluty akurat tak się ustawiły. Choć po dzisiejszym pierdolnięciu na rynkach walutowych to nie wiem czy akurat taki poadtek VAT nie okaże się oszczędnością w ciągu paru dni.