26 (edytowany przez Colde 2013-05-07 19:06:54)

Odp: Szczecińska Liga Pokemon

Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie po naszej myśli i że do następnej wiosny będzie nas tylu, że uda się zorganizować ZTP 2014, a potem może uderzymy nawet do Was na OTP. ^^

Co do remisów...Jedna osoba wyszła, a więc jak program losował komuś grę z nim, to zaznaczałem remis, żeby nikt nie czuł się poszkodowany. c: Ogólnie gramy na remisy kiedy gramy czasówki do dwóch zwycięstw i dochodzi do terminacji, a nikomu nie uda się zaważyć na losach gry.

EDIT.

xmaslakx napisał/a:

Czyli wy gracie DP1 i tylko karty z tego formatu? Czy supportery itemy mogą być z BW on'u? Czy ja nie wiem i N był też w DP?

Oh, nie zauważyłem Twojego posta. Gramy DP-on, ale w naszej wersji (od DP1 wzwyż), więc jak ktoś chce, to gra sobie kartami z BW. c:

27

Odp: Szczecińska Liga Pokemon

To może opiszę moje wrażenia.

1. vs Mikołaj - 2 prizy zgarnięte i już wygrana.

2. vs Myszak - cudna walka, karta podeszła i 1 pokemonem zmiotłem mu 3 ostatnie.

3. vs Bernard (veeper) - tu nie chciały podejść poki, rozwalił.

4. vs Kuba - walka do samego końca, fuksem wygrana, bo podeszła w ostatniej turze energia i pluspower był na ręku big_smile

28

Odp: Szczecińska Liga Pokemon

W ramach wspomagania sceny zawiadomiłem stare pierniki z byłych lig z którymi mam kontakt o tym spotkaniu w sobotę. Może ktoś się pojawi. Czekam na rezultaty tej reaktywacji, i życzę powodzenia. smile

29

Odp: Szczecińska Liga Pokemon

Jestem chętny na oddanie swoich kart z DP2 PL COMMON I UNCOMON oddam je za powiedzmy 20zł plus koszty wysyłki jesteście chętni?

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

30

Odp: Szczecińska Liga Pokemon

Dziękujemy Ogi. smile Oby ktoś się pojawił i został na dłużej. A do kogo pisałeś ? ^^

Maslak, obgadamy to w sobotę i jak tylko wrócę ze spotkania, to Ci napiszę. wink

31

Odp: Szczecińska Liga Pokemon

Młoda itp wynalazki. Tych którzy grywali u mnie i mają nadal sentyment. CO będzie w praktyce się okaże.

32

Odp: Szczecińska Liga Pokemon

Zamiast 20zł mogę przyjąć jakieś supportery z BWon 2xN 1xJUNNIPER gdyby ktoś coś miał to chętnie się dogadam.

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

33

Odp: Szczecińska Liga Pokemon

To niech przyjdą jeśli będą chcieli. W końcu poza mną grają sami nowi, którzy nigdy nie mieli styczności z Ligą, więc młodsza ekipa, która grała pod koniec SLP będzie chyba najlepsza, żeby znowu to jakoś rozkręcić. wink

Powtórzę: Jeżeli znajdą się gracze bez kart, ani zielonego pojęcia o zasadach, to niech również przyjdą, talia zawsze się znajdzie, a i zasady będę mógł wyjaśnić. wink

34

Odp: Szczecińska Liga Pokemon

Jakby co to mam na sprzedaż decki DP po polsku (wszystkie 3) po atrakcyjnych sumach smile)

35

Odp: Szczecińska Liga Pokemon

Dobra, wczorajsze spotkanie...Yhh, 4 osoby, to niezbyt zadowalająca ilość, ale cóż, źle nie było. ^^

1. Veeper - 3:0 - Yhh, ja miałem tu stać, zabrakło mi jednego flipa w ostatniej grze i skończyło się wygraną Benia 2:1..
2. Myszak - 1:2 - No tak, o drugim miejscu zadecydowała jego wygrana 2:1 ze mną...Gra zacięta, nie powiem. ^^
3. Colde - 1:2 - Hmm, 3 miejsce może i złe, ale 2 Juniperki zgarnąłem (1 reverse ^^) Nie potrzebnie tuż przed graniem wziąłem drugą talię..Ale zabawnie było w sumie. ^^
4. Maximax - 1:2 - Z pierwszego miejsca na ostatnie.. ;x

Ogólnie to było dobrze. Okazało się, że Feniks ma na stanie boosterki z BW1, więc od razu kupiliśmy jeden do draftowania. Nagrody nie były takie świetne, poza Juniperkami, które zagarnąłem. smile Ale oczywiście Myszak kupił jeden booster dla siebie i trafił Reshirama FA...Ten to ma farta...

Zapraszamy również za tydzień. c: Mam nadzieję, że SMC zostanie z nami na dłużej, oraz że przyjdą inni. wink Chociaż, jedna osoba zapowiedziała, że się pojawi (nie grał, bo nie wiedział o tym, że gramy i nie wziął talii).

36

Odp: Szczecińska Liga Pokemon

Colde - teraz pytanie organizacyjne, bo mieliśmy z Młodą podział opini GDZIE gracie. smile. My kręciliśmy sie w Feniu, Młoda wspominała coś o KFC. Ustalcie jedną wersję na przyszły tydzień może. smile

37

Odp: Szczecińska Liga Pokemon

Nie no, gramy w Feniu. KFC jest zastępczą opcją na wypadek braku miejsc. Ale to już będziemy raczej ustalać na miejscu czy będziemy się przenosić, czy też nie. wink

38

Odp: Szczecińska Liga Pokemon

To radzę napisać w pierwszym poście, tak pokrótce co i gdzie, bo tam jest jedynie wspominka o KFC. Stąd ten problem.

39

Odp: Szczecińska Liga Pokemon

Ok, post zaktualizowany. Mam nadzieję, że nie będzie już wątpliwości. wink

40 (edytowany przez Colde 2013-05-17 19:39:12)

Odp: Szczecińska Liga Pokemon

Od ostatniego posta minęło już trochę czasu, więc myślę, że mogę 'ożywić' temat. Jutro zbieramy się już od 11:30 w Feniksie, będziemy czekać max. godzinę i na 80% przeniesiemy się do KFC na Pl.Rodła. Dlaczego? Rozgrywana będzie liga WH-40k, a ci co byli tydzień temu pewnie pamiętają, że były jedynie 2 stoliki wolne. Jeżeli będzie nas jedynie 8 to zostaniemy (SMC, jeśli możesz, to zostań. smile ), a jeśli pojawi się nas większa ilość (w tym tygodniu jeszcze się tego nie spodziewam, ale czas pokaże) to najzwyczajniej w świecie się przeniesiemy. wink

Paczkę od Qzin'a dostałem (DZIĘKUJEMY JESZCZE RAZ, MOCNO, MOCNO :3), więc jutro zdraftujemy tak, żeby każdy dostał 2 karty (i tak będzie co tydzień).

Wracając do jutrzejszego dnia. Będziemy mieli jeszcze 2 (?) talie do pożyczenia :
- elektro (RaichuX combo-deck) - Szybka talia, ale jeśli nie zmiażdży przeciwnika na starcie, to może mieć problem
- walcząca - nietestowana, więc się nie wypowiem
Poza tym znajdzie się jeszcze jeden starter z DP-1 (wodny chyba).

Tak więc, jeśli nie masz talii, to również możesz wpaść. c:

Pozdrawiam i do jutra. smile

41

Odp: Szczecińska Liga Pokemon

I co chcecie tą paczuszkę ode mnie ??

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

42

Odp: Szczecińska Liga Pokemon

Draftnijcie może na dwa turnieje od razu, bo potem jakbyście format zmieniali to nie będzie już ich sensu draftować wink.


Liczę na jakiś raporcik z tego spotkania (i że zwrot wysyłki mi się znajdzie na koncie w końcu big_smile)

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

43

Odp: Szczecińska Liga Pokemon

No nie wiem, zobaczymy ile osób będzie. tongue Raport pojawi się jak wrócę/jutro rano. wink Nie doszły pieniądze jeszcze? ;o W takim razie długo idą te przelewy z poczty. ;/

44

Odp: Szczecińska Liga Pokemon

Cześć Wam. smile
Sorki, że nie wstawiłem wyników z ostatniego spotkania, ale tak jakoś mi z głowy wypadło. Ogólnie wyszło tak, że niektórzy powychodzili...Jedyne co pamiętam, to to, że wygrałem. tongue
Od tego tygodnia nie kasuje już wyników z programu i dopisuję daty, więc nawet jak nie dodam tego samego dnia, to raport się znajdzie. wink

Tak więc dzisiejsza tabelka wyników :
1. Misiek 3:0:0 - To akurat nie było dziwne, ale cóż tongue
2. Tokarski 2:1:0 - Mało brakowało ;/
3. Artur 2:1:0 - Jeden flip i by mi grę Walrein wygrał ;/
4. Maximax 2:1:0 - <ok>
5. Ja 1:2:0 - Kompletna porażka...
6,7. Rafał, Adam - Wyszli w trakcie, więc nie mam ich wyniku..

Gra numer 1 z Adamem :
Hmm, grał lekko przerobionym starterem, więc w sumie łatwa wygrana..

Gra numer 2 z Tokarskim :
Jego Magmortary są straszne...W pierwszej grze nie wchodziły flipy, a energie pochowały się w talii, jedyna Roseanka w prizer'ach...Poddałem jak zobaczyłem, że nie mam żadnej szansy. Druga szła bardziej na moją korzyść, po zaczęło się 4:6 w prize'ach dla mnie. Potem jednak kolejny brak energii zaważył o przegranej..

Gra numer 3 z Arturem :
Pierwsza gra wyrównana, zasłużone zwycięstwo dla Artura. W drugiej wystawił jednego basica, a ja w pierwszej turze postawiłem Walreina i po dwóch flipach wygrałem. Trzecia gra zacięta, ale na moje nieszczęście okazała się przegraną, skończyły mi się wszystkie wodne energie, a flip z Walreina na discard jedynego poka nie wszedł. ;/

Ogólnie spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, fajnie było pograć z ludźmi, których się tyle czasu nie widziało. smile
Za tydzień ma być koło 10 osób i planujemy zrobić parówki więc zapraszam chętnych.

Isa miała przysłać na dzisiaj boosterki nowe, ale niestety nie wiemy kiedy będą, więc jak ktoś będzie chciał je kupić, to niech pyta sprzedawców czy już coś jest. wink

To chyba tyle, cześć!

45

Odp: Szczecińska Liga Pokemon

Wow, widzę Miśka, Tokarskiego i Artura, wraca stara gwardia? big_smile Świetna sprawa big_smile

46

Odp: Szczecińska Liga Pokemon

Też się ucieszyłem, że przyszli. big_smile W sumie tak długo się nie widzieliśmy, że fajnie było tak posiedzieć, pograć, pogadać. smile A teraz już powinni co tydzień wpadać, więc teraz może być tylko lepiej. smile

47

Odp: Szczecińska Liga Pokemon

I co tam u was Szczecin ??

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

48

Odp: Szczecińska Liga Pokemon

Dobrze, dobrze. Właśnie czekałem aż ktoś napisze, żeby nie robić podwójnego posta. tongue W ostatnim tygodniu mieliśmy dwa spotkania po 6 osób, ponieważ jednych miało nie być w sobotę, a mogli być w piątek, w który tamta sobotnia część nie mogła. Ogólnie spotkania pozytywne, wyniki gdzieś się zawieruszyły, bo pisałem je na kartce, ale jak znajdę to zamieszczę tu. Pamiętam jedynie, że w piątek zająłem drugie miejsce i w sumie niczego ciekawego z Plasma Freeze'a nie zgarnąłem niestety. Kumple pokupowali boostery i oczywiście jeden z nich musiał trafić Deoxysa EX FA i Thundurusa EX, a drugi Rock Guarda. Następnego dnia zagrałem sproxowaną talią z Mew EX (którą zamierzam złożyć jako pierwszą talię w BW-onie smile ) i zająłem nią pierwsze miejsce. Stwierdziłem jednak, że skoro grałem proxami, to będę zgarniał nagrody ostatni i w sumie jedyną kartą z dwóch jakie wziąłem, która mi się przyda jest Exeggute.
W tą sobotą mamy zamiar zagrać parówki (2v2), więc będzie ciekawie. smile

I takie pytanie. Słyszałem, że z BW-onu mają wypaść wszystkie sety do BW5, to prawda? Bo jeśli tak, to od razu zaczniemy grać właśnie od DEX'a, żeby potem nie musieć się przerzucać. smile

49

Odp: Szczecińska Liga Pokemon

Rozmawiałem jakiś czas temu z Miśkiem i mówił on coś, że współpraca z Feniksem w Waszym przypadku odpada ze względu na to, że sklep "ma Was gdzieś", czy coś w tym stylu. Nie wiem za bardzo jak to w tym momencie wygląda u Was, ale jeśli nadal nie macie jakiegoś sklepu to może spróbować się rozejrzeć za czymś innym niż Feniks?

Ostatnio zauważyłem, że w jakimś Szczecińskim sklepie będą się odbywały eliminacje jednej gry planszowej, co sugerowałoby, że znaleźć można w nim jakieś miejsce do grania. Sklep nazywa się IRES i znajduje się na Bohaterów Warszawy 83, może warto obczaić.

http://ires.istore.pl/pl/
https://www.facebook.com/pages/iresisto … 3366586945

Jeśli to by nie wypaliło, może zamiast po KFC itp. rzeczach latać spróbować się porozumieć np. z Szczecińskim Towarzystwem Gier Wszelakich "Rubikon" - nie wiem dokładnie jak oni aktualnie działają, ale może mają dostęp do jakiejś sali, czy czegoś takiego. Można spróbować.

50

Odp: Szczecińska Liga Pokemon

Tzn. tak, rozmawiałem z właścicielem Feniksa jakiś czas temu i nawet ucieszył się z faktu, że liga ma odżyć. smile Ale to w sumie nie będzie problemem żeby przejść się również do tego sklepu IRES, o którym wspomniałeś. Zawsze jakaś alternatywa się przyda + może tam ceny będą korzystniejsze niż to jest na razie w Feniksie. tongue

Od razu mam takie pytanie, a w sumie to dwa. Mianowicie, czy jest ktoś chętny zagrać turniej otwierający oficjalnie ligę dnia 29.06 ? Format będzie chyba DP-on, ale możecie również zagrać swoimi taliami, chłopaki przynajmniej zobaczą jak to jest w innych częściach Polski. smile + Tak już bardziej przyszłościowo, ale na przełomie sierpnia-września planuję zorganizować coś na kształt mini-ZTP, żeby wgryźć się już w format. Wtedy każdy z nas powinien już mieć talię w BW-onie, więc i w tym formacie zamierzamy zagrać. Znalazłby się ktoś chętny? smile