1

Temat: Pytania do organizatora

Chciałbym zacząć sobie ogarniać dojazd na OTP.
1. Czy godziny turnieju podane w propozycji ulegną jeszcze zmianie?
2. Kiedy coś będzie wiadomo o side eventach? To istotne (pewnie nie tylko) dla mnie przy ogarnianiu powrotu.

2

Odp: Pytania do organizatora

Godziny nie ulegną zmianie. Kształt side eventów po części będzie związany z tym, czy zostaną jakieś prerelease kity po nadchodzących we Wrocławiu prerelease'ach - bo jeśli będzie ich, powiedzmy, przynajmniej 8, to będzie można rozegrać mini prerelease'a smile Na pewno do wyboru będzie też League Challenge, strzelam, że potrwałby z 4 godziny, więc jeśli zaczniemy o 10-11, to myślę, że można by sobie brać powrót około 15-16. Ale to bardzo wstępnie, prerelease'y będziemy mieli 22-23 kwietnia, więc jak będziemy wiedzieli, czy taki turniej będzie możliwy do zrealizowania, to spróbujemy dokładniej rozplanować harmonogram side eventów.
Czy Warszawa lub jakieś inne miasta mają tu jakieś preferencje, czyt. pociąg/samolot/autobus w jakiejś bardzo konkretnej godzinie, na którą by chcieli zdążyć? Postaramy się brać pod uwagę wszelkie requesty przy rozplanowywaniu. smile

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

3

Odp: Pytania do organizatora

3. "Mogę zapewnić nocleg/jakiegoś grilla wielu osobom (spokojnie, nie w moim ciasnym mieszkaniu tongue)." 
Co dokładnie Organizator ma na myśli i jakie warunki trzeba spełniać, żeby mieć zapewniony nocleg?
Bardzo nie lubię zrywać się w środku nocy oraz połączenia transportowe na linii Warszawa - Wrocław nie są zbyt korzystne godzinowo w sobotę, dlatego zastanawiam się nad przyjazdem już w piątek.

4

Odp: Pytania do organizatora

Należy się ze mną po prostu skontaktować tu przez pw lub na facebooku i spytać o możliwość noclegu smile Jest sporo miejsca, więc nie powinno być problemu.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

5

Odp: Pytania do organizatora

1. Czy lokal jest zamykany o konkretnej godzinie?
2. Czy dalej wykluczamy możliwość korzystania z kart w językach spoza Europy (koreanski, japoński itd.)?

Greninja & Dewott

6

Odp: Pytania do organizatora

Bidulek napisał/a:

2. Czy dalej wykluczamy możliwość korzystania z kart w językach spoza Europy (koreanski, japoński itd.)?

Biedulku, litości xD

Panda's Strona

Podziękowali za posta: Augustyn, Bonku, Kakel

7

Odp: Pytania do organizatora

Zadam dość poważne pytanie.

Tapu Bulu GX wydany ma zostać w trzeci piątek maja, na osiem dni przed OTP. Możemy założyć, że nie będzie on legalny czy nielegalny na OTP? Po prawdzie jest całkiem silny, więc wolałbym, żeby to zostało jasno powiedziane dużo wcześniej.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

8

Odp: Pytania do organizatora

W tym samym dniu ma być wydany też Tapu Koko GX, nie? Jaśli tak to mam to samo pytanie co Adrian. Będzie legalny czy nie?

Długi login, nie? Nie można zmieniać, więc mówcie mi Dejvi.
Zawsze chętnie zagram partyjkę w PTCGO, czy normalnie o ile mam czas. Tylko najpierw piszecie wink

9

Odp: Pytania do organizatora

Tapu Koko GX jest w nowym dodatku Guardians Rising, więc bardzo bym się zdziwił gdyby nie był legalny.

Podziękowali za posta: Panda

10

Odp: Pytania do organizatora

Dawidowi prawdopodobnie chodziło o Tapu Koko: http://www.pokemon.com/us/pokemon-tcg/p … ollection/

Datę wydania ma tę samą, a jest naprawdę solidnym free-retreaterem - na pewno przytuliliby go użytkownicy Ninetalesów. Dlatego chciałbym, żeby kryterium legalności zostało jasno określone przed premierą Guardians Rising.

Edit: Tapu Koko GX tez wychodzi w puszce 19 maja, ale jako, że jest w regularnym secie, to dysputa traci przedmiot.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

11

Odp: Pytania do organizatora

Tapu Bulu GX i inne karty wydane tego samego dnia/później nie będą legalne na turnieju.

Będzie można grać tylko kartami dozwolonymi oficjalnie na terenie Europy, tj. angielskimi, włoskimi, francuskimi, hiszpańskimi, niemieckimi i portugalskimi.

Do środy powinien pojawić się regulamin, wydarzenie na facebooku i rozpoczęcie zapisów smile

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

12

Odp: Pytania do organizatora

Będzie lista graczy, którzy się zapisali do wglądu innych osób?

13

Odp: Pytania do organizatora

Właściwie to nie widzę przeciwwskazań, edytowałem właśnie temat z zapisami i w pierwszym poście umieściłem taką właśnie listę smile

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

Piterr's Strona

Podziękowali za posta: Anders

14

Odp: Pytania do organizatora

Czy będzie podział na seniorów i masterów?

15

Odp: Pytania do organizatora

Wiewiór napisał/a:

Czy będzie podział na seniorów i masterów?

Ha ha ha... Nie.

Greninja & Dewott

Podziękowali za posta: seba0333, mcszuwacz

16

Odp: Pytania do organizatora

Bidul, o ile wiem, to są pytanie do organizatora smile Więc pozwól Piterrowi odpowiedzieć.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: Kars, Kakel, McLer

17

Odp: Pytania do organizatora

adriank1 napisał/a:

Bidul, o ile wiem, to są pytanie do organizatora smile Więc pozwól Piterrowi odpowiedzieć.

Cichutko, to ten, który pytał o koreańskie karty wink

Panda's Strona

Podziękowali za posta: Kars

18

Odp: Pytania do organizatora

Nie będzie.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

19

Odp: Pytania do organizatora

Czy ustalone sa już jakie turnieje będą rozgrywane w niedziele? Proponuje na kształt Japonii walki drużynowe 3 VS 3, korzystając z wysokiej frekwencji big_smile

20

Odp: Pytania do organizatora

Zauważyłem, że regulamin nie zawiera bardzo istotnej kwestii którą - jestem tego pewien - warto uregulować.

Ile punktów przysługiwać będzie za zwycięstwo, ile za remis a ile za porażkę? Być może sprawa jest dla wielu oczywista, ale w programie Keeshii'ego można ustawić dowolne wartości, jako, że jest to program uniwersalny.

Nie wszyscy uczestnicy też są na tyle obyci z turniejami sankcjonowanymi żeby było dla nich jasne i naturalne, że za zwycięstwo przysługują 3 punkty, a za remis 1. Albo 2 i 1 lub 1 i 0,5. Dlatego spytałem smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

21

Odp: Pytania do organizatora

Ekhem...

Poranny_Blask napisał/a:

Czy ustalone sa już jakie turnieje będą rozgrywane w niedziele?

22

Odp: Pytania do organizatora

Słuszna uwaga, Adrianie, oczywiście zwycięstwo 3 punkty, remis 1, porażka 0, regulamin zostanie zedytowany.

W niedzielę jedynym side eventem, który się odbędzie będzie League Challenge w Hexie (bar z planszówkami przy ul. Dubois), zacznie się o 12:00 i potrwa tyle, żeby Warszawa zdążyła na pociąg (do 4h jakoś). Format jeszcze ustalimy, bo pojawili się zwolennicy Expanded wink

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

23

Odp: Pytania do organizatora

Czy wiadomo w jakim formacie bedzie turniej w niedzielę? Ludzie muszą wiedzieć że trzeba wziąć karty do expanded

24

Odp: Pytania do organizatora

Augustyn napisał/a:

Czy wiadomo w jakim formacie bedzie turniej w niedzielę? Ludzie muszą wiedzieć że trzeba wziąć karty do expanded

Obecnie trwa głosowanie na facebooku pod postem Piterra, gdzie pokazał promki dla topek i trofea. Podsyłam linka: https://m.facebook.com/home.php#!/event … ef=m_notif

Greninja & Dewott

25

Odp: Pytania do organizatora

Jak długie będą przerwy między rundami?