Temat: Pożegnanie Kicka z karcianką

Witajcie,
Przemyślałem sytuację z wczoraj na temat głosowania. I pomimo prywatnych wiadomości jest mi cholernie przykro jak zostałem potraktowany. Mój głos byłby ważny w takim razie jakbym w zeszłym roku postanowił grać tak żeby był Bye. Ale nie zrobiłem tego bo wiem jakie jest to denerwujące nie mieć co ze sobą zrobić przez godzinę. Ponadto wolałem skupić się na ogarnięciu wszystkiego. Tak jak przed OTP poświęciłem mase czasu i chęci. To ile się nazałatwiałem ze wszystkim. I dziękuję tym co pomogli. Ale właśnie to widzę, że dzięki mojemu poświęceniu zostałem wykluczony oficjalnie z głosowania. Teraz jestem ciekaw ile z tych głosów co się pojawiły, będzie "ważnych" i osoby głosujące pojawią się na OTP. Ale mniejsza z tym już. Życzę Wam wspaniałego turnieju i lepszego niż w zeszłym roku. I żeby przestało dziać się źle tak jak do tej pory gdzie niektóre regiony są ważniejsze od innych. A także propsowanie osób chamskich i wywyższających się wobec innych. Ja się z karcianką żegnam oficjalnie i wątpię, że spotkamy się w odległej przyszłości na jakimkolwiek turnieju. Bawcie się dobrze i życzę Wam poprawy w community.

Bywajcie,
Kicek

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

Podziękowali za posta: Hikomikos, hgorski6, Stivi, wexegon01

2

Odp: Pożegnanie Kicka z karcianką

Ciekawy post. Odpiszę na niego tylko raz, bo zostałem w nim pośrednio wspomniany, ale burza jaka się tutaj rozpęta z powodu morza żalu możę być trudna do opanowania.

A mianowicie:

Mój głos byłby ważny w takim razie jakbym w zeszłym roku postanowił grać tak żeby był Bye.

Szanuję, ale była to tylko Twoja prywatna decyzja. Namawialiśmy Cię do grania do samego końca - była naprawdę spora grupa ludzi którzy chciała pożyczać karty, przejąć obowiazki sędziowskie i w ogóle zrobić wszystko, żebyś zagrał.  Bye to darmowy punkt który nie rani nikogo, tylko nagradza ich za przerwę - dostaje się darmową wygraną z neutralnym tie-breakerem (a de facto lepszym, bo przeciwnik w kolejnej rundzie będzie go budował już na wyższym pułapie). Na pewno nie skrzywdził Rexia na OTP 2014 - Bye w G1, potem trzy wygrane, dwa remisy i top 8. Rexio jest na tyle dobry (cztery top 8 na OTP? pięć?) że i tego bye nie potrzebował - mówię tylko, że raczej go nie skrzywdził

Ale nie zrobiłem tego bo wiem jakie jest to denerwujące nie mieć co ze sobą zrobić przez godzinę.

Na pewno jest denerwujace, że kumpel robi z siebie męczennika a potem cały następny rok powołuje się na to przy każdej okazji. Mówię 'kumpel' bo uważam Cie za równego gościa, dla którego zawsze warto było przyjechać do Krakowa. Nawet jeśli Ty nie uważasz mnie za takiego albo nigdy nie uważałeś, to nie zmienia mojej opinii. Kurde, Kicek, wołami próbowaliśmy Cię zaciągnąć do grania, a Ty pokazujesz jak byłeś szlachetny mimo, że nikt tego nie chciał.

Ponadto wolałem skupić się na ogarnięciu wszystkiego. Tak jak przed OTP poświęciłem mase czasu i chęci. To ile się nazałatwiałem ze wszystkim. I dziękuję tym co pomogli.

Szanuję. Organizowałem samodzielnie jedno OTP przed Tobą (sala, nagrody, logistyka, inne pierdoły), kilka zrobiłem na pół, pisałem regulaminy, testowałem programy parujące. Przyznaję - naharowałeś się i nikt Ci tego nie zabiera. To wielka rzecz, która mam nadzieje natchnie innych do powtórzenia tego w przyszłości.

Ale właśnie to widzę, że dzięki mojemu poświęceniu zostałem wykluczony oficjalnie z głosowania. Teraz jestem ciekaw ile z tych głosów co się pojawiły, będzie "ważnych" i osoby głosujące pojawią się na OTP.

Zostawię kwestię regulaminową zgodnie z którą nigdy do tego głosowania nie zostałeś dopuszczony. Gdyby ktoś jeszcze zagłosował na Łódź byłoby 20-20 w głosach ważnych, i Twój właśnie głos by przeważył i nikt nie ośmieliłby się go zakwestionować. Ale z różnych względów tak się nie stało, i w głosach ważnych było 20-19 dla Wrocławia.

Być może nie jest to najbardziej optymalne rozwiązanie, dlatego od razu rozmawiałem o tym wszystkim na gorąco z Piterrem i Szymonem zaraz po zakończeniu głosowania. Kilka minut po północy, żeby ta sprawa nie została nierozwiazana. Szymon przyznał że szanuje taki wynik mimo tego, że głosowanie było bardzo zacięte. Jeśli jeden organizator oddaje świadomie OTP drugiemu mimo, że mógłby mieć pewne roszczenia to uważam, że ma w sobie prawdziwego ducha OTP, który łączy, a nie dzieli. O tak - Szymon to mój idol.

Nie muszę chyba mówić że jeśli wśród dwóch jedynych organizatorów jeden rezygnuje na rzecz drugiego, to nawet przy wyniku sto do zera, temat wyboru można uznać za zamknięty. Mam tylko nadzieję, że jeśli Łódź wytrzyma w obecnym kształcie, to że pojedziemy tam za rok. Mówiąc uczciwie, mieli równie dobrą ofertę co Wrocław.

Okazuje się, że rozdźwięk był w każdym mieście - w Krakowie decydował dojazd (ludzie z autami woleli bliższą Łódź, ale Wrocek jest lepiej skomunikowany). Na Ślasku decydowały terminy - Lesiu odpada, mi oba pasują średnio, ale nic z tym nie zrobię. Można mieć nadzieję, że Łódź przejedzie do Wrocławia te 200 kilometrów - mają sporo seniorsów, ale do Warszawy jeżdżą, a różnica nie jest duża. Wierzę też, że koledzy z Warszawy zrobią mały ukłon w stronę Wrocławia, za te wszystkie wyjazdy w drugą stronę do nich. Są jeszcze inne ośrodki - na przykład Trójmiasto, Szczecin, Szczecinek, Białystok i inne - mam szczerą nadzieję, że też ktoś wpadnie, w miarę możliwości.

Życzę Wam (...) żeby przestało dziać się źle tak jak do tej pory gdzie niektóre regiony są ważniejsze od innych. A także propsowanie osób chamskich i wywyższających się wobec innych. (...) Bawcie się dobrze i życzę Wam poprawy w community.

Jakby nie patrzeć to jest dość poważne oskarżenie, szczególnie że mowa o więcej niż jednej osobie (więc trudno mi przypuszczać, że 100% hejtu leci na mnie). Na to akurat chciałbym odpisać, gdyby pojawił się konkretny zarzut do konkretnych osób.

Na koniec - chciałbym podziękować za wszystko co dla nas zrobiłeś. Tylko głupiec mógłby podważyć, że to było coś naprawdę fajnego.

Pozdrawiam,
Adrian

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: mcszuwacz

3 (edytowany przez arturomod 2017-04-03 13:36:01)

Odp: Pożegnanie Kicka z karcianką

Kicku,
Przykre to bardzo, co właśnie napisałeś. O ile zgadzam się, że wykluczenie Ciebie z głosowania było niefortunne (jednak w zgodzie z regułami ustalonymi przez Kakela), to cieżko jest zrozumieć mi drugą część Twojego wpisu. Możesz być bardziej konkretny? Kto według Ciebie w naszej społeczności jest chamski i wywyższający się? Które regiony mają Twoim zdaniem mniejsze znaczenie od reszty? Nie traktuj tego źle, ale ten post wygląda mi trochę na dziecinnego focha, kiedy coś pójdzie nie po myśli hmm Sam również byłem za Łodzią - niestety zapomniałem oddać głos przed północą, więc muszę przystać na wybór Wrocławia.

4

Odp: Pożegnanie Kicka z karcianką

Nie będę wskazywał palcami kto. Bo osoby których to dotyczy powinny o tym wiedzieć. Patrze na odczucia jakie mam wobec kilku osób z którymi grałem. Które traktowały mnie w sposób chamski podczas gry jak i poza nią. Adrianie Ciebie nie oskarżam bo wobec mnie byłeś w porządku. Ale niestety kończę swoją przygodę z PTCG z niesmakiem i niestety na ten moment nie mam ochoty na powrót. Przykro mi.

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

Podziękowali za posta: Stivi

5

Odp: Pożegnanie Kicka z karcianką

W kwestii decydującego głosu - przyznam szczerze, że sam nie wiem, co bym zrobił na miejscu Adriana i Kakela zliczających głosy, bo chyba nikt nie zakładał remisu. Fakt jest taki, że gdyby uwzględnić Twój, Kicku, głos, to w momencie, do którego wyznaczono głosowanie (tj. 02.04, 23:59 i ani sekundy później), byłby REMIS. Jakoś trzeba było tę sytuację rozwiązać. Może należało przedłużyć głosowanie na przykład o tydzień - nie wiem. Zechciej zauważyć, proszę, że gdybyś w obecnym sezonie zagrał na jakimś turnieju, to nie byłoby problemu. Rozumiem, że mogłeś nie mieć czasu na regularne turnieje, ale no trudno, nie da rady mieć wszystkiego, dorośli przecież jesteśmy.

Wyprzedzając ewentualne zarzuty stronniczości - każdy, kto mnie zna, wie, jak jestem przywiązany do formalności w stylu deadline'ów i jak niską mam tolerancję na spóźnialskich. Wiecie, że głosowałem na Wrocław, ale gdyby analogiczna sytuacja wydarzyła się w drugą stronę, uważałbym to samo.

Kicek91 napisał/a:

I żeby przestało dziać się źle tak jak do tej pory gdzie niektóre regiony są ważniejsze od innych. A także propsowanie osób chamskich i wywyższających się wobec innych.

Wybacz, ale mam wrażenie, że trochę odleciałeś. Ja rozumiem, że emocje, że czujesz się niesprawiedliwie potraktowany, ale bądźmy poważni - w obecnym sezonie jestem na tę chwilę liderem aktywności w ELO, poza Wawą grałem w Krakowie, Łodzi, Wrocławiu i Katowicach i po prostu nie wiem, o czym piszesz. Serio - nie mam nawet pomysłu ani o jakiej dyskryminacji regionalnej myślisz, ani który gracz pochwala chamówę na turniejach.

Nie zrozum mnie źle, ale w tym sezonie nie zagrałeś ani razu. Może masz jakieś stare dane i gdybyś pograł chwilę z nami, to nie napisałbyś tak?

No i w kwestii formalności - dziękuję za wszystko, co zrobiłeś dla nas i dla mnie przy OTP i kiedy wpadałem z wizytą do Krakowa. smile

Pozdrawiam,
Marcin P.

///

edit:

Kicek91 napisał/a:

osoby których to dotyczy powinny o tym wiedzieć. Patrze na odczucia jakie mam wobec kilku osób z którymi grałem. Które traktowały mnie w sposób chamski podczas gry jak i poza nią.

Na to już nic nie poradzę. Mogę tylko rozłożyć ręce i powiedzieć, że mnie nic takiego nie spotkało. Jest mi zwyczajnie przykro, że masz/miałeś takie problemy z niektórymi graczami i rozumiem Twoje rozgoryczenie. Chciałbym, żeby tym osobom stało się coś przykrego, skoro to między innymi przez nie karcianka Cię traci.

To wszystko niestety prawda.

Podziękowali za posta: mcszuwacz

6

Odp: Pożegnanie Kicka z karcianką

Siemka, dostanę jakieś tldr tego shitstormu?

7

Odp: Pożegnanie Kicka z karcianką

Jako współodpowiedzialny za unieważnienie głosu poczułem się wywołany do odpowiedzi. Przykro mi Kicku, że poczułeś się niesprawiedliwie potraktowany. Rozumiem twój punkt widzenia, niestety parę lat temu została podjęta decyzja o tym, żeby w sprawie frekwencji OTP maksymalizować liczbę graczy i przez to oberwało się rykoszetem niegrającym organizatorom czy sędziom. Czy system jest idealny? Na pewno nie, może za rok wyciągniemy z tego jakąś lekcję. Szkoda, że odchodzisz w takiej atmosferze, bo zawsze fajnie było z tobą choć chwilę pogadać na turnieju.

Chciałbym też się dowiedzieć, co oznacza zdanie o faworyzowaniu regionów. W sensie, że wolimy Wrocław od Łodzi? Że jest jakiś globalny spisek przeciwko Krakowowi? Że Warszawie zupełnie sodówka strzeliła do głowy?

Nic to, pozostaje mi życzyć ci szczęścia i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy, niekoniecznie przy okazji związanej z PTCG.

8

Odp: Pożegnanie Kicka z karcianką

Co do zamieszania związanego z wynikami głosowania - idealnie by było, jakby przed jego rozpoczęciem było wiadomo, w jaki sposób zostanie rozstrzygnięty ewentualny remis (np. ograniczenie lub zwiększenie grona głosujących), ale raczej nikt się takiego wyniku nie spodziewał. Wymyślanie zasad rozstrzygnięcia na gorąco byłoby kontrowersyjne zapewne przy jakimkolwiek rozwiązaniu.

Po ogłoszeniu wyników, podobnie jak Kicek, byłem załamany i wkurzony. Co do jego głosu uważam, że to, czy zostanie uznany, powinno zostać określone przed końcem głosowania. Poza tym, był jeszcze spóźniony głos Artura; Augi bodajże był skłonny zmienić głos, jeżeli zmienimy termin (co zrobiliśmy), a jednemu z łodzkich graczy zabrakło jednego, a właściwie pół meczu w Elo do zagłosowania (wymagane było 22.4, on miał 22). Więc wszystko o włos smile

Ale tak jak już wspomniałem, różnica rzędu 1-2 głosów nie jest wystarczającym argumentem, żeby podjąć jednoznaczną decyzję - a to ktoś mógł się spóźnić z głosem; a to ktoś, kto zagłosował, może wcale nie wybrać się na OTP.

Mimo że bardzo chciałem zorganizować OTP w tym roku, w czym Kicek wstępnie oferował swoją pomoc, nie czuję się pokrzywdzony tym, że jednak to wrocławianie dostali tą możliwość - przede wszystkim dlatego, że już raz się o to starali (w 2015 roku) i dla mnie jest to wystarczającym tie-breakerem wink

Poza tym, zauważyłem ciekawą zależność - od dwóch lat organizowanie bierze na siebie miasto zwycięzcy:
OTP 2015 Katowice -> wygrał Adrian Pałetko z Krakowa
OTP 2016 Kraków -> wygrał Piterr z Wrocławia
i mamy OTP 2017 Wrocław smile Myśląc więc o organizacji w następnym roku, nie pozostaje mi nic poza rozpoczęciem intensywnych treningów przed występem we Wrocławiu, gdzie liczę na dobrą zabawę wink

Podziękowali za posta: Piterr, arturomod

9

Odp: Pożegnanie Kicka z karcianką

Od siebie tylko powiem ze w końcu nie zmieniłem głosu związku z większa ilością rund we Wroclawiu oraz nie spodziewałem sie ze mój głos mógłby być az tak ważny.
Do reszty nie mogę sie odnieść bo bym nic nie wniósł sensownego
Pozdro

Tylko jeszcze dodam ze sprawa pół rozegranej gry do bycia pełnoprawnym wyborca na rzecz Łodzi brzmi mega o włos

Podziękowali za posta: szymon.przybyl