1 (edytowany przez hgorski6 2017-05-14 18:39:35)

Temat: [PCL-on] Yveltal EX/Tauros GX/Garbodor

Pokemons:

Basics:

3x Yveltal EX XY
2x Tauros GX SM
1x Mewtwo EVO
1x Rayquaza GR

2-2 Trubbish BKP-Garbodor BKP

Trainers:

4x VS Seeker PFO
4x Max Elixir BKP
3x Fighting Fury Belt BKP
3x Ultra Ball SM
2x Nest Ball SM
2x Float Stone BKT
1x Choice band
1x field blower

4x Professor Sycamore STS
3x N FCO
2x Lysandre AOR
1x Olympia GEN
1x Professor Kukui SM
1x Ninja Boy STS
1x Team Flare Grunt GEN

1x Parallel City BKT
2x Altar of the moone

Energies:

9x Darkness Energy SM

4x Double Colorless Energy SM

(Notka: ta decklista jest przygotowana pod pózniejszą mete z Field blowerem )

@edit tutaj chodziło mi o przystosowaniu się do mety w której będzie obecny w innych deckach ww. field blower, tj. dodanie dwóch kart

Hex Maniac, Eco Arm
Obecność Eco Arma jest dość oczywista, więc nie będę się nad nią rozwodził. Hex maniac będzie stanowić kontrę na bardzo popularnego w dzisiejszej mecie Vileplume AOR. Match upy z nim były ciężkie ze względu na upierdliwy item lock, na którego najlepszą obroną jest wystawienie trubbisha, podłożenie pod niego float stone'a i wyewoluowanie w Garbodora. Przez Odkurzacz jednak shutowanie item locku nie będzie trwać przez cała rozgrywkę, a ponownie float stone'a nie podłożymy. Tu do akcji wkracza nasza Maniaczka, która wyłączy item lock i pozwoli na ponowne podpięcie pod Garbodora toola. Nie jest niestety doskonała; jako, że trwa do końca tury przeciwnika, on może ci jeszcze raz zdiscardować toola.

Nie zastanawiałem się jeszcze nad włożeniem kart z przyszłego, bo jedyna, która przykuła moją uwagę to Tapu Lele GX, jednak nie wiem jeszcze co usunąć aby zrobić miejsce dla drugiej strażniczki alola, bo dla pierwszej usunałbym Nest Ball SM.

(na potrzeby tekstu zignorowałem metodę "Lysandre na Trubbisha + K.O)

2

Odp: [PCL-on] Yveltal EX/Tauros GX/Garbodor

W sumie nic rewolucyjnego się tu nie pojawiło. Standardowa rozpiska z krejzi Eco Armem jak na talię bez Shayminów, nie wierzę tylko w tyle jedynek supporterowych przy braku alternatywnego dociągu.

Jak dokładnie ta rozpiska jest przygotowana pod dalszą metę skoro nie zawiera żadnych kart z majowego dodatku... I jaka będzie ta przyszła meta? Mówiąc szczerze jestem zaciekawiony, bo nie potrafię tego rozkminić. Dwa Yveltale Fright Night to mało przyszłościowy wybór w mecie, w której prawdopodobnie GX'y będą odbierać EX'om coraz więcej pola.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

3

Odp: [PCL-on] Yveltal EX/Tauros GX/Garbodor

Mały update, w którym odpowiedziałem na pytanie Adriana

4

Odp: [PCL-on] Yveltal EX/Tauros GX/Garbodor

Serio sądzisz, że dobierzesz jedynego Hex Maniaca w talii idealnie w momencie, gdy przeciwnik grający Plume'a zdiscarduje Ci Float Stone'a spod Garbodora?

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

5

Odp: [PCL-on] Yveltal EX/Tauros GX/Garbodor

W sumie +1 do posta Szuwacza. Jeśli chcesz się techować na nową metę i zakładasz, że to Vileplume będzie największym problemem, to możesz mieć rację. W takim razie znajdź miejsce na drugiego Hex Maniaca. Nowy Altar (stadion), który obniza retreat o dwie energie pokemonom z darkową albo psychiczną energią może być lepszym stadionem od parallela mimo, że odsłania się na Rayquazy (ale te można by na przykład Hexować w kluczowych momentach). Na pewno też sam będziesz chciał grać Field Blowera, bo przecież po hex maniaku będziesz chciał rzucać nie tylko swoje toole - również zrzucić Float Stone'a pod Vileplumem, żeby go zlysandrować w następnej i kupić trochę czasu. Może zamiast Delinquenta? Tapu Lele GX to jest must have - jeśli nie wiesz za co włożyć kartę która szuka Ci Lysandra/Hex Maniaca pod item lockiem, to nie wróżę temu dobrego natechowania się na Vileplume. Oczywiście rozumiem kwestie finansowe, ale zakładam, że Tapu Lele będzie tańszy od Shaymina.

Na pewno będzie tu trochę kminienia, ale jedno jest pewne - ten deck będzie można mocno przebudować.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: hgorski6, McLer

6

Odp: [PCL-on] Yveltal EX/Tauros GX/Garbodor

Tapu Lele GX to jest must have - jeśli nie wiesz za co włożyć kartę która szuka Ci Lysandra/Hex Maniaca pod item lockiem, to nie wróżę temu dobrego natechowania się na Vileplume.

One point - pod item lockiem nie tak prosto znaleźć Tapu Lele, nie mamy piłek. To oczywiście bardzo dobry pomysł i sam bym grał (w końcu sama jego obecność w talii daje szansę, że po prostu będzie na łapie, w innych matchupach też fajnie supportera wyciągnąć), ale jednak nie przeceniałbym jego siły.

Osobiście uważam, że jeśli czymś skutecznie, a nie prowizorycznie kontrować Plume'a, to obecnie tylko Wobb, Garbo jest zbyt podatny na taktykę Lysandre -> Beedrill. I chociaż nie testowałem, wydaje mi się w Yvkach całkiem niegłupi (nie boimy się Lysandrów aż tak, bo bijemy z dwóch energii, a Flare Grunt w DeciPlumie się zwyczajnie nie mieści... chociaż przy Gonzalo to kto wie xD). Zresztą możliwe, że potestuję na dniach i będę miał jakieś wnioski xP.

7

Odp: [PCL-on] Yveltal EX/Tauros GX/Garbodor

Bulbinku - masz sporo racji, chociaż przy nowym stadionie warto pamiętać, że Garbodor wycofa się po prostu za jedną darkneskę. Tak czy siak - decyduje dużo zmiennych do których dochodzą wojny stadionowe.

Tapu Lele GX grać trzeba nie tylko dlatego, że wyciąga Hex Maniaca - przecież talia bez Shayminów jest bardzo podatna na jakikolwiek dead hand, a Tapu Lele powiększa pulę 'żywych' otwarć o cztery Ultra Balle w ręku (w tym przypadku trzy).

@hgorski - bardzo źle się rozmawia jeśli zamiast ustosunkować się w poście do naszych komentarzy po prostu edytujesz pierwszego posta i zmieniasz jakieś karty. Temat robi się bezprzedmiotowy, bo zamiast dyskutować o wpływie zmian i dlaczego jedna opcja jest lepsza od drugiej, po prostu poprawiamy Ci decklistę którą możesz sobie odkopać w internecie. Lepiej zerżnąć coś z neta w takim wypadku zamiast w ogóle produkować się z tematem.

8

Odp: [PCL-on] Yveltal EX/Tauros GX/Garbodor

W sumie +1 do posta Szuwacza. Jeśli chcesz się techować na nową metę i zakładasz, że to Vileplume będzie największym problemem, to możesz mieć rację. W takim razie znajdź miejsce na drugiego Hex Maniaca. Nowy Altar (stadion), który obniza retreat o dwie energie pokemonom z darkową albo psychiczną energią może być lepszym stadionem od parallela mimo, że odsłania się na Rayquazy (ale te można by na przykład Hexować w kluczowych momentach). Na pewno też sam będziesz chciał grać Field Blowera, bo przecież po hex maniaku będziesz chciał rzucać nie tylko swoje toole - również zrzucić Float Stone'a pod Vileplumem, żeby go zlysandrować w następnej i kupić trochę czasu. Może zamiast Delinquenta? Tapu Lele GX to jest must have - jeśli nie wiesz za co włożyć kartę która szuka Ci Lysandra/Hex Maniaca pod item lockiem, to nie wróżę temu dobrego natechowania się na Vileplume. Oczywiście rozumiem kwestie finansowe, ale zakładam, że Tapu Lele będzie tańszy od Shaymina.

Zgodzę się z tobą w niektórych kwestiach - field blower jest, w ostatecznym rozrachunku, lepszy o delinquenta, bo choć nie discarduje trzech kart z ręki przeciwnika to nie jest supporterem (więc nie blokuje dociągu czy możliwości zmiany aktywa przeciwnika), a zdiscardować stadion jest czysto opcjonalne, więc nie trzeba tego robić, jeśli stadion działa na korzyść yveltala. W kwestii hex maniaców zamienie je chyba na  wobbufeta, bo choć w przypadku locka więcej kart odratuje nas z niego w przypadku Hexów, to mozliwość działania blokady abilitki vileplume'a przez więcej niż jedną turę i rozkręcania yveltali przez max elixiry jest tego warta. Co do Tapu Lele - na pewno wstawię, jeśli będę miał drugą karte do wywalenia z decku.

9

Odp: [PCL-on] Yveltal EX/Tauros GX/Garbodor

Postanowilem zamienic jednego garbodora na yveltala oblivion wing bo wobbufety blokuja abilitki, wiec nie potrzeba mi az tak duzo garbodorow. Zastanawialem sie wczesniej tez nad super rod bojac sie, ze yveltalem przesadze z liczba pokow, jednak doszedlem do wniosku, ze nie uda mi sie tego zrobic przez dodanie jednego pokemona.