26

Odp: OTP 2017?

Czy rozważamy w ogóle to, żeby OTP było dwudniowym eventem (z top 8 drugiego dnia), żeby dało się zrobić na spokojnie porządne 8-9 BO3 rund w sobotę? Chodzi mi po głowie taki pomysł, żeby w niedzielę poza top 8 były jakieś side eventy, może uda się załatwić zestawy prereleasowe, zorganizować League Challenge'a, drafta albo turniej w jakimś innym formacie smile

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

Piterr's Strona

Podziękowali za posta: szymon.przybyl, Robert, seba0333

27

Odp: OTP 2017?

Solidne BO3 na tyle rund nadałoby OTP niewątpliwego uroku. Bardzo bardzo fajny pomysł, choć logistycznie może być ciut trudny to zrealizowania.

Przyjezdni w takiej sytuacji są zmuszeni do kombinowania noclegu, co wielu osobom niestety może nie przypasować. Zwiększenie liczby wydłużonych rund może też być problemem z powrotem dla tych, co wracają tego samego dnia.

Temat do rozważenia lub przegłosowania, ale jeśli o mnie chodzi to byłby bardzo za.

28

Odp: OTP 2017?

2 dniowe OTP!!! Błagam

29

Odp: OTP 2017?

Bardzo podoba mi się pomysł z zagraniem BO3, ale też mam wątpliwości, czy dwa dni nie byłyby przeszkodą dla przyjezdnych. Chociaż - przyjezdni mogliby wynająć kilka dużych pokojów w jakimś hostelu, co kosztowo zapewne nie byłoby takie straszne.

Co do samego BO3 - na takim Berlin Area Cup upchali bodajże 7 rund swissa BO3 i topki jednego dnia, więc da się to zrobić smile Tyle że wtedy finał wypadłby koło 21:00, startując o 11:00.

30

Odp: OTP 2017?

OTP 2017 dwudniowym turniejem to naprawdę świetny pomysł. Sam mam cztery godziny drogi do Wrocławia (bo o nim mowa) więc powrót tego samego dnia byłby naprawdę męczący. Poza tym podoba mi się bardzo pomysł z turniejami-pocieszenia są bardzo fajną opcją dla odób którym bie uda się załapać do topek wink

Greninja & Dewott

31

Odp: OTP 2017?

Ja po graniu do 0:30 na ECC nie odnoszę się z entuzjazmem do hasła "9 rund Swissa Bo3". Ale coś rzędu 7 jak najbardziej bym pograł. Pozostaje klasyczny problem tego, że rodzice niektórych zawodników nie puszczą na nocleg w innym mieście, ale to zostawiam organizatorom pod osąd.

32

Odp: OTP 2017?

Przekopiuję tu swój komentarz z facebooka, takie rozwiązanie wydaje mi się być najsensowniejsze:

Wygląda na to, że wrocławska propozycja będzie pewnym kompromisem pomiędzy tymi dwiema opcjami; pierwszego dnia odbędzie się całe OTP (siwss i top 8), natomiast w niedzielę będą jakieś dodatkowe eventy dla chętnych, np. League Challenge (może w Expanded?) i draft/release smile Także ci, którzy będą zainteresowani tylko mistrzostwami będą mogli przyjechać tylko na nie i wrócić tego samego dnia, natomiast osoby, które chciałyby poświęcić na OTP cały weekend będą mogły zostać, może pójść grupowo wieczorem na jakąś pizzę, przespać się gdzieś (zrobię co mogę, ale wszystkich w mieszkaniu chyba jednak nie pomieszczę xD) i zagrać w niedzielę kontynuując święto karcianki wink OTP bez krakowskiej elity to nie to samo, a chcemy, żeby wszyscy byli zadowoleni, żeby dopisała frekwencja i poziom był wysoki smile

Wrocławska propozycja już w ten weekend, ogarniam salę i nagrody smile

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

Piterr's Strona

Podziękowali za posta: Bulbinek

33

Odp: OTP 2017?

Szczerze mówiąc dla mnie OTP to i tak zwykle dwudniowa impreza, bez względu na to, czy drugiego dnia jest jakieś granie czy też nie ;p W Warszawie były mecze koszykówki, były turnieje w innych formatach drugiego dnia (HS-on konkretnie po OTP 2011), był mecz Mołdawia-Polska zremisowany 1-1 jak i też sparingi przy niedojedzonej pizzy-gigant, jak i planszówki.

Dlatego sama ideja dwudniowego święta karcianki bardzo mi odpowiada - trzeba tylko wziąć pod uwagę, że z 10-15 osób może odpaść, szczególnie z grupy Łódź senior oraz grupy Kraków. Straty te mogą być dość dotkliwe dla frekwencji, więc trzeba by zrobić rozeznanie przed takim ruchem.

Ze swojej strony mogę powiedzieć że będę się starał przyjechać na dwa dni, bez względu na to czy turniej potrwa 1 czy 2 - bo na szczęście OTP to nie tylko sam turniej główny smile

Co do rozgrywania turnieju - wydaje mi się, że Swiss 7 BO3 byłby najlepszym systemem w obu rodzajach turniejów - w dwudniowym jedynie można by przyjąć 60 zamiast 50 minut na grę, żeby mniej meczów mogło kończyć się wymuszonymi remisami.

Tako rzekłem,
Adrian

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer, Kakel

34

Odp: OTP 2017?

Jeśli chodzi o ostatnią wersję Piterra - cały turniej zasadniczy w sobotę (łącznie z topkami), a w niedzielę coś w stylu "side eventów" dla chętnych - to gorąco popieram, myślę, że w takiej sytuacji nikt nie będzie czuł się pokrzywdzony smile.

35

Odp: OTP 2017?

Dla mnie swiss BO3 60minut byłby idealny.

36

Odp: OTP 2017?

adriank1 napisał/a:

Co do rozgrywania turnieju - wydaje mi się, że Swiss 7 BO3 byłby najlepszym systemem w obu rodzajach turniejów

Jak chcesz zmieścić 7 rund Swissa Bo3 w jednodniowe OTP skoro ledwo się mieści 7 rund Swissa Bo1 (a i to nie zawsze)? Przecież to dwie godziny ekstra turnieju (licząc optymistycznie).

Podziękowali za posta: McLer, Panda

37

Odp: OTP 2017?

W sumie racja. Wszystko zależy od planowanej godziny zakończenia turnieju - w takim wariancie finał musiałbyś zagrać o 22, kiedy zwyczajowo o 19 jest już po wszystkim. O tym chyba zadecyduje organizator smile Jak przyjedzie 50-60 ludzi, to 6 rund bez remisów to mogłoby być trochę maławo (o czym świetnie wiesz). W sumie to nie przypadek że przy 7 rundach bubblują 1-2 osoby (które zazwyczaj startują tragicznie i dobrze wiedzą o marnych szansach), a przy 6 rundach bubbluje 4-5 osób i to wcale nie takie, które zawsze podchodzą od dołu.

No ale to temat który pojawia się co roku. Poczekajmy na oferty, wiem, że Wrocław ma swoją na ukończeniu.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

38

Odp: OTP 2017?

Według mnie przy 50 osobach 6 rund to za mało, a z drugiej strony nikt nie lubi bo1. Ciężkie decyzje
Ale wierze ze osoby które ztopkuja zostaną na 2 dzień i spokojnie zagrają

39 (edytowany przez szymon.przybyl 2017-03-27 14:13:54)

Odp: OTP 2017?

1. Łódź
2. Kiedy: 10 czerwca (sobota)
11 czerwca możliwość przeprowadzenia side-eventów typu turniej w Expanded/League Challenge/turniej VG (będziemy mieć wtedy do dyspozycji połowę GameLorda)
3. Gdzie: GameLord, ul. Piotrkowska 101
4. Ramy czasowe: Swiss BO3 (6 rund) 10:00 - 16:00, Top cut 16:30 - 20:00
5. Format: Standard
6. Wpisowe: 35zł; 25zł na 2 boostery dla top 16, 10zł na promki i puchar
Promka za uczestnictwo:
http://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/58d8304a1d54e/1058455.jpg

Nagrody Top16: Przykładowy podział boosterów przy 48 uczestnikach:
1. miejsce: booster box (36 boosterów) + puchar
2. miejsce: 18 boosterów
3-4. miejsce: 9 boosterów
5-8. miejsce: 4 boostery
9-16 miejsce: 1 booster

7. Dojazd:
- 250m od sporego parkingu, który jest darmowy w weekend (pl. Komuny Paryskiej 6), można też parkować przy ul. Kościuszki
- 1,3km od dworca Łódź Fabryczna (22 minuty pieszo albo autobusy 80/74B/83 z przystanku Tuwima - Planetarium EC1, każdy co 20 minut, 3 przystanki/4 minuty)
- 2,5km od dworca Łódź Kaliska (autobus nr 80 co 20 minut, 7 przystanków/12 minut)
- 6,5km od dworca Łódź Widzew (tramwaj nr 10 co 15 minut, 15 przystanków/19 minut)
Szama: 200m do Subway i McDonalds, poza tym sporo restauracji/kebabów
140m do Biedronki
Limit pojemności sali: 48 osób; możliwość dodania 10 miejsc, ale wtedy może być ciasnawo: turniej Yu-Gi-Oh na 58 osób
Nocleg: 0,5km do Hostelu Flamingo, ul. Sienkiewicza 67, cena za miejsce w 8-osobowym pokoju: 35zł
Pub: 250m do Chmielowej Doliny

Podziękowali za posta: hgorski6, Matilol, Anders, Piterr, Bulbinek, Kakel, Kars

40

Odp: OTP 2017?

Wrocławska propozycja OTP 2017

Miejsce:
Sala konferencyjna przy ul. Grabiszyńskiej 163, Wrocław
Łatwy dojazd z Dworca Głównego, 7 minut tramwajem (linie 5 i 11, przystanek "plac Srebrny")
300m do Żabki, 750m do Biedronki, 500m do Telepizzy; jeśli propozycja zostanie wybrana, to porobię więcej researchów, pochodzę po okolicy i poszukam więcej sklepów/restauracji

Data:
27 maja 2017 (sobota)

Format:
Standard; od dodatku XY: Primal Clash do Sun and Moon: Guardians Rising
7 rund systemem szwajcarskim (tzw. Swiss) do dwóch zwycięstw ("best of three"), 50 minut na rundę + 3 rundy terminacji, z możliwymi remisami. Po zakończeniu rund Swissa nastąpi "top cut", czyli ośmiu graczy o najwyższym wyniku przechodzi dalej. Top cut odbędzie się systemem pucharowym (przegrana = odpadnięcie z dalszego turnieju), odbędzie się kolejno ćwierćfinał, półfinał i w końcu finał, w którym to dwójka najlepszych zawodników turnieju zmierzy się o tytuł Mistrza Polski. Top cut to również BO3, ale z 75cioma minutami na rundę (+3 rundy terminacji).

Wpisowe i nagrody:
Wpisowe wynosić będzie 35zł od osoby. Zgromadzone pieniądze pójdą na wynajem sali, boostery dla miejsc 1-16 oraz puchar dla zwycięzcy.

Podział nagród przy 50ciu osobach (wpisowe 14stu osób pokrywa wynajem sali i puchar, reszta na boostery; boostery to 13zł zapewnione przez kartypokemon.pl)
Zwycięzca: 36 boosterów + puchar
Finalista: 18 boosterów
Miejsca 3-4: po 9 boosterów
Miejsca 5-8: po 4 boostery
Miejsca 9-16: po 1 boosterze

Przy 53 osobach to co wyżej plus: po 1 boosterze dla miejsc 5-8, +po 1 boosterze dla miejsc 9-12
Przy 56 osobach to co wyżej plus: po 1 boosterze dla miejsc 5-8, +po 1 boosterze dla miejsc 13-16
Przy 59 osobach to co wyżej plus: 4 boostery dla drugiego miejsca, +po 2 boostery dla miejsc 3-4
Przy 62 osobach to co wyżej plus: 4 boostery dla drugiego miejsca, +po 2 boostery dla miejsc 3-4
Przy 65 osobach to co wyżej plus: po 1 boosterze dla miejsc 5-8, +po 1 boosterze dla miejsc 9-12

Przy 68 osobach to co wyżej plus: po 1 boosterze dla miejsc 5-8, +po 1 boosterze dla miejsc 13-16
(etc.)


Zapisy:
Aby zaoszczędzić czasu na samym turnieju, zapisy i wpłata wpisowego odbędą się drogą internetową, a lista graczy wpisanych do programu parującego będzie czekała na miejscu turnieju. Jeśli ktoś nie będzie miał możliwości zrobienia przelewu, będzie możliwe umówienie się z organizatorem na późną rejestrację - czyli wpłatę gotówki tuż przed turniejem.

Limit miejsc:
Przyjmijmy, że 70 osób, ale jeśli zainteresowanie turniejem będzie większe, to dołożę wszelkich starań, aby go powiększyć.

Plan turnieju:
09:30 późna rejestracja, lista graczy w celu upewnienia się, czy wszyscy na niej są
09:45 start 1 rundy
18:00 szacowany koniec Swissa, przyznanie nagród dla miejsc 9-16
Top cut nastąpi od razu po końcu rozgrywek systemem szwajcarskim
Szacowany koniec całego turnieju to godzina 21:00, ale może przeciągnąć się do 22:00. Nagrody dla miejsc 5-8 przyznane od razu po zakończeniu ćwierćfinałów, 3-4 po półfinałach, 1-2 po finale.

Niedziela:
To nie wszystko; planowane są dodatkowe eventy w niedzielę, ale prawdopodobnie w innej lokacji. Myślimy o League Challenge'u, miniturniejach, drafcie/releasie, ale szczegóły (w przypadku zwycięstwa wrocławskiej propozycji) pojawią się w kwietniu (deadline propozycji jest na teraz, ale to właściwie już nie jest samo OTP, a wydarzenia dzień po nim wink ).

Mogę zapewnić nocleg/jakiegoś grilla wielu osobom (spokojnie, nie w moim ciasnym mieszkaniu tongue).

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

41

Odp: OTP 2017?

Obie propozycje są bardzo fajne i wydają się dobrze dopracowane.

Głównie ze względu na przewagę odległości głosowałbym pewnie na Łódź, ale wybrała termin pokrywający się z regionalsami w Birmingham, które rozważałem w swoim grafiku.
Wiem, że kilka osób również zastanawia się nad wyjazdem, więc termin jest dość niefortunny i może przez to wiązać się z brakami kadrowymi na OTP.

Sam zaczekam na rozwój wydarzeń i po głosowaniu zdecyduję co robić. Rozumiem, że wskazany termin jest już niestety ostateczny.

42

Odp: OTP 2017?

Robert napisał/a:

Głównie ze względu na przewagę odległości głosowałbym pewnie na Łódź, ale wybrała termin pokrywający się z regionalsami w Birmingham, które rozważałem w swoim grafiku.

Nie wiedziałem że w tym terminie są jakieś regionalsy - skontaktuje się z właścicielem GameLorda, czy jednak moglibyśmy zrobić OTP 27 maja.

43

Odp: OTP 2017?

Proponuję poczekać z terminem głosowania związku z mozliwa zmianą daty

44

Odp: OTP 2017?

Zasadniczo wpierw trzeba konkretnej i ostatecznej deklaracji jaki będzie termin OTP w Łodzi.

Jest grupa ludzi, którzy myślą o Birmingham, ale na pewno są też osoby, którym termin 3 czerwca pasuje lepiej.
Trzeba wybrać, bo od tego zależy głos wielu osób.

Dlatego tak jak Augi ja też bym proponował wstrzymanie głosowania i dał trochę czasu Szymonowi na określenie się.

45

Odp: OTP 2017?

Jako że 3 czerwca w Birmingham odbywają się regionalsy, zmieniam propozycję Łodzi na 10 czerwca (20 i 27 maja są już zajęte).

Podziękowali za posta: adriank1

46

Odp: OTP 2017?

Zaktualizowałem propozycję Łodzi o promkę za uczestnictwo.

47

Odp: OTP 2017?

Wiem, że nie spełniam wymogów głosowania, bo nie gram w karty od dłuższego czasu, ale wydaje mi się, że propozycja Łodzi jest ciekawsza, z tym że zwiększyłbym wpisowe. Osobiście powiem tak, jeśli wybór padnie na Łódź to z przyjemnością bym przyjechał popatrzeć. Do Wrocławia też chętnie bym pojechał oczywiście, ale termin kompletnie mi nie pasuje sad

Podziękowali za posta: adriank1, Matilol

48

Odp: OTP 2017?

Przypominam, że zostały niecałe 4,5 godziny do końca głosowania. Jeśli ktoś chce dodać lub zmienić swój głos to ma na to ostatnią szansę.

49

Odp: OTP 2017?

http://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/58e17e1b051e6/Przechwytywanie.png

Powiem szczerze - bardzo podoba mi się postawa Szymona. Głosowanie było zacięte, a różne czynniki przechyliły szalę na stronę Wrocławia (głównie Artur ;p)

Ten sportowy duch należy nagrodzić - chciałbym, o ile Piterr się zgodzi, dodatkowo ufundować na OTP 2017 nagrodę dla najlepszego Łodzianina, o ile OTP odbędzie się we Wrocławiu.

Nie wiem jeszcze co to będzie, ale chciałbym, żeby było o co powalczyć.

Do zobaczenia we Wrocławiu!

50

Odp: OTP 2017?

Racja, zamuliłem i zapomniałem oddać głos z telefonu, bo dziś akurat po północy dopiero dotarłem do domu żeby na spokojnie usiąść i odpalić forum. Przepraszam wszystkich łodzian sad