Temat: Taki trochę Accelegor

Cześć. Notka biograficzna o mnie jest do kolejnego akapitu. Jestem tu nowy ale w pokemon tcg gram już od jakiegoś czasu. Nie chce skladać decku z obawy o to że nie będe miał z kim grać gdyż mało się słyszy o Kielcach w pokemon tcg.

Przechodząc do decku. To Manectriki. Nie jakze potężne Manectric EX PFO i M Manectric EX PFO a Manectric PCL. Dając mu jedną enrgie innego typu niż elektryczny Możemy uzyskać paraliż i 70 dmg za dwie energie do discardu. Tutaj wchodzą Eelektrik NVktóre mogą go ładować. Jednak nie to jest najskuteczniejszą częścią decku. Jest nią mew ex. Jest on w stanue uderzyć atakiem manectrika za DCE z dimension valley. Z FFB uderzy 2 razy po 80 czyli 160. Nie zabije większości. Iwtedy wchodzi pierwszy atak Mnectrika. Zmieniamy mew na tanka lub pokemona blokującego np stoutlanda, trevenanta lub wailorda z float stonem. I znów. A jakby skonczyly sie DCE lub mew to do ładowania manectrikoów w energie inną niż elektryczną będzie jeden Smeargle BKT. Chciałbym też umieścić tam Alolan Muka który ma ability blokujące ability basiców. Nie będziemy mogli atakować mew ale jak wyjdzie nam keldeo z float stonem to tool scrapery które gramy na garbodory mogą sobie nie poradzić. Gramy go też na megarny-ex , viriziony-ex. O i co myślicie o Bronzongu uniemożliwiającym leczenie?

Rozpiska:
Pokemansy
3-3 Manectrik
4 mew
2-2 Elektrik
1-1 Alolan Muk
1 Smeargle
1 Wailord-EX ?
1-1 Bronzong
1 Oranguru

Supporterzy
4xSycamore
3xNie wiem czy N będą odpowiednie muszę to zbadać na dłuższą metę.
2xLysandre
2xSkyla

4xVs seeker
1xSpecial Charge
3xLevel Ball
1xUltra ball
2xBC
1xSwitch
3xFFB
3xFloat Stone
4xDCE
5xLightning Energy
3xPsychic Energy

To chyba wszystko. Dziękuje za wszystkie porady. Wydaje mi sie że jest talia która ma potencjał.

2

Odp: Taki trochę Accelegor

Za dużo Pokemonów, tu chba się wszyscy zgodzą. Sytraszna mieszanka typów i dużo kombinowania. Przynajmniej moim zdaniem. Nie wiem co powiedzą bardziej doświedczeni trenerzy

Długi login, nie? Nie można zmieniać, więc mówcie mi Dejvi.
Zawsze chętnie zagram partyjkę w PTCGO, czy normalnie o ile mam czas. Tylko najpierw piszecie wink

3

Odp: Taki trochę Accelegor

jak wezmę wailorda to nie wezmę bronzongów. trudno mi coś wyrzucić.

4

Odp: Taki trochę Accelegor

Witaj.

Poniżej moja subiektywna opinia. Czytasz na własną odpowiedzialność.

Sukces tej talii zależy od tego z kim chcesz grać tą talią. Przeciwko starterom powinna się nadać. Moje komentarzę napiszę pod kątem rozgrywek turniejowych.

Antykorzeniojad napisał/a:

Możemy uzyskać paraliż i 70 dmg za dwie energie do discardu.

Koszt ataku w przeliczeniu na obrażenia zadane to jakaś kpina smile
Przeciwnik albo zbije Ci energie zanim się naładujesz, albo pozabija wszystkich attackerów zanim ich naładujesz. Nawet nie wziąłeś pewnie pod uwagę Electrode z Evolutions

Antykorzeniojad napisał/a:

Jest nią mew ex. Jest on w stanie uderzyć atakiem manectrika za DCE z dimension valley.

Po pierwsze nie widzę u Ciebie stadionu. Po drugie choćby "skały srały" to nie zaatakujesz Mew EX atakiem Manectrica przy pomocy DCE. Ze stadionem potrzebujesz 2 elektrycznych energii.


Antykorzeniojad napisał/a:

Zmieniamy mew na tanka lub pokemona blokującego np stoutlanda, trevenanta lub wailorda z float stonem.

Każdy z wymienionych przez Ciebie Pokemonów może być zabity 1 atakiem przez talie, które obecnie odnoszą sukcesy na turniejach. Nie wspomnę też o fakcie, że ludzie grają escape rope i olympię, co psuje Ci koncepcję paraliżowania przeciwnika.


Antykorzeniojad napisał/a:

O i co myślicie o Bronzongu uniemożliwiającym leczenie?

Ssie.

Antykorzeniojad napisał/a:

3xNie wiem czy N będą odpowiednie muszę to zbadać na dłuższą metę.

Nie wiem co albo kogo chcesz badać, ale "N" to jeden z najlepszych supporterów w obecnej mecie.

Antykorzeniojad napisał/a:

3xLevel Ball
1xUltra ball

4xDCE
5xLightning Energy
3xPsychic Energy

Tylko 4 piłki? Na dodatek tylko 1 Ultra Ball? Jak chcesz wykorzystać power Oranguru mając praktycznie cały czas 3-4 karty na ręce?
Rozumiem, że jesteś pod wrażeniem ataków Mew i Muka, ale wierz mi. Jeżeli wykorzystujesz te ataki to znaczy, że najprawdopodobniej już przegrałeś. Nie wiem na co ci tutaj DCE. Electrode z Evolutions byłaby dużo lepsza.

Pozdrawiam,
Panda

Panda's Strona

Podziękowali za posta: Matilol