1 (edytowany przez Woodhamma 2017-02-11 19:54:08)

Temat: Palossand/Landorus

Zrobiłem deck oparty na nowym Palossandzie. 130 HP + Wall of Sand: This Pokémon takes 20 less damage from attacks (after applying Weakness and Resistance). + Absorb Vitality 50 Heal from this Pokémon the same amount of damage you did to your opponent's Active Pokémon.. Oto jego rozpiska.

2x Landorus EX BC
3-3 Palossand SM
2-2 Carbink BREAK FCO
1 Keldeo-EX
2-2 Jolteon AOR

7x Fighting Energy
3x DCE
4x Strong Energy

3x Heavy ball
2x Ultra Ball
1x Switch
3x Vs seeker
1x BC

4x Sycamore
4x N
2x Lysandre

2x Hard Charm
2x Exp. share
2x Float Stone

3× training center

I tu jest pytanie. Jak na razie gram w nim Parallel City BKT ale zastanawiam się czy nie zamienic tego stadionu na np. Fighting Stadium FFI lub Magnetic Storm FLF. Prosiłbym Was również byście dokonali poprawek mojego decku.

2

Odp: Palossand/Landorus

Kilka sugestii smile

- Jakoś mało Pokemonów, za mało Palossandów żeby nazwać go głównym rozgrywającym w talii smile
- Zwykłego Carbinka nie wyciągniesz Heavy Ballem, Korrina może się przydać do wyciągania pokemonów i przedmiotów
- Brakuje tu Carbinka Break do ładowania energii
- Jak będziesz miał Carbinka Break to może zechcesz wyrzucić max elixiry
- Jakoś dużo Switchy. Może dograj Keldeo + Float Stone czy kartę supporter Olimpia
- 4 VS Seekery to raczej standard
- 2 karty Lyssandre to standard, Lyssandre nieraz dla mnie grę wygrał smile
- Battle Compressory by się przydały do odrzucenia kart supporter na później i energii do wyciągania carbinkiem
- Jeżeli myślisz że zostaniesz zniszczony jednym ciosem (a sporo talii celuje w bardzo wysokie obrażenia) to możesz dograć kartę Focus Sash która zostanie tylko odpięta jeżeli ktoś faktycznie zada takie obrażenia. W połączeniu z leczeniem Palossanda i jego tarczą może dać to ładny efekt smile
- W związku z powyższym dograłbym jakąś Pokemon Center Lady albo Professor Kukui, zadasz 20 punktów więcej obrażeń, dobierzesz 2 karty i uleczysz się na 20 punktów obrażeń więcej
- Ze stadionów rozważyłbym Scorched Earth do doboru kart, dodatkowo Carbink Break może je wyciągnąć. Czy stadion Training Center, to dodatkowe 30 punktów życia więcej dla Palossanda. Jakby zagrac ten stadion + Hardcharm to wyjdzie pokemon mający 160 punktów życia i z tarczą na 40 punktów obrażeń. Bestia big_smile
- Może jakiś pokemon do dobierania kart? Shaymin Ex, Jirachi Ex, Octillery, Oranguru? Tylko ich nie wyciągniesz Heavy Ballem
- Karta Ace Spec by się przydała, bo skoro można mieć jedną to czemu jej nie mieć smile Chociażby Master Ball, jest dość tani na wymianach
- Te Energy Retrivale niepotrzebne moim zdaniem, a już na pewno nie 2. Chyba że dograsz wspomniany wcześniej stadion Scorched Earth to mogą się przydać.

Mam nadzieje, że moje wskazówki na coś Ci się przydają smile

Podziękowali za posta: Woodhamma

3

Odp: Palossand/Landorus

Dzieki co do tych palossandów to po prostu żle napisałem. I jeszcze jedno. Ma ktoś jakis protip jak kontrować takie dajmy na to Lugie czy też Dragonity-EX.

4

Odp: Palossand/Landorus

Zebstrika BKP

Niszczy je jednym ciosem

5

Odp: Palossand/Landorus

Zrobię wersje z nią. A poza tym jak grać focus sasha to z dużą ilością leczajek, fighting stadium, eco arm i może machampami?

6

Odp: Palossand/Landorus

Machamp moim zdaniem za dużo miejsca w talii zajmuje, to już lepiej Regirock Ex
Eco Arm 1 powinien wystarczyć, może jako Ace Spec dać Dowsing Machine, też nie powinien być drogi w wymianach. Do wyciągania kart narzędzi z talii może przydać się supporter Elesa

Też mi do głowy teraz taki pomysł przyszedł, że gdybyś chciał zagrać Eeveelucje, to dogrywając takiego Jolteona nie dość, że rąbniesz dość mocno takiego Dragonita EX czy Lugie (no ale ich nie rozwalisz 1 ciosem chyba że bedziesz miał sporo kart silnej energii) to dodatkowo możesz leczyć się stadionem Rough Seas. To zakładając że masz maksymalną możliwą ilość obrażeń na sobie czyli 120 to uleczysz się na 30 stadionem, to te 90 punktów obrażeń powinieneś dać radę zadać z silnymi energiami lub po prostu mieć jakieś uleczajki.

Z innych eeveelucji to taki Vaporeon przyda się do niszczenia ognistych pokemonow (a ich sporo jest) a flareon to od biedy szło by umieścić z 4 karty ognistej energiii i używać Blacksmitha do podładowania Palosanda bo i tak wymaga tylko jednej walczącej energii do ataku, tylko że to juz trochę komplikuje budowę talii, także rozważyłbym może po prostu tego Jolteona + Rough Seas zamiast Zebstriki a potem jak uznasz)

7

Odp: Palossand/Landorus

Dobry pomysł. Sprawdze go. Jak na razie talia z Training Center FFI sprawdza sie bardzo dobrze. O i Keldeo-EX sprawdza się świetnie.

8

Odp: Palossand/Landorus

Zmieniłem deck. Jolteon byl dobrym wyborem. Jak ktos ma jeszcze jakies pomysly to prosze dawac. Przydalby mi sie jeszcze jakis szybki ataker z wiekszymi obrazeniami.Z darkraiami gralem jakies 4 razy tym deckiem raz przegralem przez duze yveltale raz przez giratine i raz przez szybki rozklad darkraia i to ze nie mialem czym go ubic. Co myslicie o Terrakion BC?

9

Odp: Palossand/Landorus

Terrakion ładny mściciel, z kartą silnej energii ubije darkraia nawet jak ten bedzie miał Fighting Fury Belt.

Hawlucha FFI jest szybka, tyle że działa tylko na EXy no i nie bierze pod uwage słabości i rezystancji, więc Darkraia tak łatwo nie ubije. No ale z Focus Sash pożyje turę dłużej +zawsze można dograć 1 karte Hex Maniac.

Z takich niekonwencjonalnych wyborów to ja w 2 taliach wstawiłem Spindy z Sun&Moon. Za 1 energię dowolnego typu 30 pkt obrażeń + pewne oszołomienie przeciwnika (bez żadnych rzutów monetą). Co prawda przeciwnik może się po prostu wycofać w coś innego, ma KeldeoEx czy coś, ale na te przypadki kiedy używałem ten pindy to udało mi się nią kupić trochę czasu. Ale faktycznie lepiej coś "walczącego" mieć co można użyć focus sash i kartę silnej energii.

Drugi atak Terrakiona skojarzył mi się z Landorus FFI, taki walczący Yveltal. Obrażenia nieduże (można je podbić kartą silnej energii i Kukuiem) ale podładowuje kogoś na ławce. Ale do ładowania i tak lepszy Carbink Break

10

Odp: Palossand/Landorus

A moze dodać 1 Weakness Policy PCL? Sceptaile mimo wszystko oneszotuja moje palossandy a carbinki przewaznie sa szybko zabijane.

11

Odp: Palossand/Landorus

Jeżeli Sceptile bedzie miał Fighting Fury Belt to Weakness Policy sie nie sprawdzi. Bo zada 120 (140-20 z tarczy) + 10 z trucizny Ariadnosa. Jeżeli nie bedzie miał Fighting Fury Belt to Pallosand przeżyje mając 10punktów życia + zatrucie, wiec trzeba będzie sie uleczyć stadionem i w takim przypadku się nada. Weakness Policy bardziej pasowałaby do wersji ze stadionem Training Center (albo ten stadion Chaos Tower, tylko że stadion zawsze można zakontrować a Sceptile pewnie grywa z 3 Forest of Giant Plants albo Virbank City Gym)

Generalnie wszelkiego rodzaju ataki które zatruwają/podpalają przebiją się przez Focus Sash Pallosanda