1

Temat: [PCl on] Volcanion

Siema, próbowałem stworzyć talie na volcanionach bez shayminów (z różnych powodów). Pomimo około 150 gier na PTCGO, wciąż nie mogę się zdecydować na konkretną rozpiskę. Ostatnio wyszło mi coś takiego:

Pokemony (10):
4 x volcanion
4 x volcanion ex
1-1 x Octillery

Energie (12)
12 x fire

Trainery (38):
4 x juniper
2 x N
2 x Fisherman
1 x pokemon ranger
2 x lysandre

3 x vs seeker
4 x trainers mail
4 x dive ball
3 x profesor letter
3 x ultra ball
2 x FFbelt
3 x float stone
2 x escape rope
3 x Scorch earth

Co sądzicie?

2

Odp: [PCl on] Volcanion

Z osobistego doświadczenia (400-500 gier na PTCGO) mogę powiedzieć - Fishermany nie rekompensują braku energy retrievali. Ponadto, bez Shayminów potrzebujesz naprawdę dużej liczby kart kategorii 'consistency', a Fisherman jest długo martwy. Jak dla mnie dwa ER to absolutne minimum, wyżej już zależnie od swoich preferencji. Grasz grubo na scorched earth (poprawnie jak na wersję bez Shaymina), więc zrobiłbym tak:

-1x Fisherman
-1x Float Stone
+2x Energy Retrieval

Prócz tego to jak dla mnie lista całkiem schludna, z logicznymi wyborami. Gdyby talia się zawieszała nadal, ściąłbym jeszcze dive balla i trainer's maila za dwa Acro Bike, ale to w zasadzie powinno działać. Jakie masz własne odczucia?

3

Odp: [PCl on] Volcanion

Jako ktoś, kto grał na ostatnim OTP bez Shayminów mogę doradzić, że 4 Sycamore i 3 N to minimum, żeby talia się rozkładała w pierwszych paru turach, najlepiej byłoby grać 4/4. Nie czuję mocy Professor's Lettera na tyle, żeby grać aż 3, więc ściąłbym pewnie jednego za dodatkowego N'a, drugiego pewnie dałbym za Maila lub Dive Balla.

4

Odp: [PCl on] Volcanion

To ja jako ktoś kto też nie używał Shayminów na ostatnim OTP, dorzucę jeszcze bardzo ciekawy filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=qEcVfpT … pp=desktop

Mniejsza o listę (mimo, że 2-2 Octillery bardzo mi się podoba, i grałbym escape rope zamiast złotych switchów), warto gościa posłuchać. Mówi sporo ciekawych rzeczy o tej talii które zwykle uciekają.

5

Odp: [PCl on] Volcanion

Adrian - Z reguły grałem wersje z jednym Fishermanem i jednym Eneregy retrieval, za to nigdy nie próbowałem wersji z 3-4 energy retrievalami. Bedą testy. Filmik ciekawy, mnie osobiście zaskoczył fakt grania w ataku (przynajmniej tak to opisuje) głównie małego volcaniona, ja sam staram się w midle game używać ich na zmiane z przewagą volcanionów ex.

Kakel - pójdzie do testów lista z większą ilością N'ów

6

Odp: [PCl on] Volcanion

Prawdę mówiąc, Volcanion EX może wejść w 95% przypadków dopiero wtedy, kiedy możesz bez problemu zaatakować drugim - i zabić to, co zatłucze pierwszego. Oczywiście, zdarza się, że aggro volcanion EX do końca meczu w trzeciej turze jest odpowiednią grą, ale bardzo rzadko. Trzeba mieć odpowiedź, a mały volcanion zapewnia spore obrażenia małym kosztem.

Co do retrievali, serdecznie polecam smile Naprawdę przyjemnei móc dograć w turze 3 steam upy, scorched eartha i jeszcze coś dołożyć, nie tracąc połowy zasobów.

Nawiasem mówiąc, tylko dwa volcaniony w top 32 w Orlando, ale za to jeden z nich odpadł dopiero w ćwierćfinale.