1

Temat: Pack czy booster? - co wybrać.

Witam  nie grywam zbyt często i nie kupuję  kodów za real. Jednak zależy mi by pograć jakoś normalnie a nie dostawać łomot na  deckach początkowych. Uzbierałem pierwsze 500 tokenów( w końcu uf..) i  zastanawiam się na co je wydać, jakieś porady?

2

Odp: Pack czy booster? - co wybrać.

Jeśli chodzi o sposób wydawania tokenów, to w zależności od tego, czego potrzebujesz, możesz wpierw kupić theme deck jakiś (Dark Hammer chyba jest najczęściej polecany) z uwagi na kilka dobrych poków oraz trainery + supporty.

Skoro zaczynasz, polecam próbować redeemować kodami PHANTOMFORCES, FURIOUSFISTS, FLASHFIRE, etc. Wiem, że któryś z kodów dawał kolejnego theme decka. Te kody można redeemować ile się chce, więc polecam, bo to też dobre (i darmowe!) źródło trainerów, supportów i DCE.

Jeśli już jakiśtam deck ułożysz, to zalecam jedną z dwóch rzeczy:
- kupowanie Blisterów Phantom Forces
- zbieranie tokenów i wydanie jak wyjdzie Primal Clash.

3

Odp: Pack czy booster? - co wybrać.

czy pack czy booster z blistera - pack ma 5 kart, polowe tanszy i ultra rary tez sie trafiaja. na poczatek mozna blistery jesli chcesz tez uzbierac komplety trainerkow itp ale pozniej to wg mnie juz packi.

4

Odp: Pack czy booster? - co wybrać.

Dzięki , kody które podałeś użyłem już dawno , miałem  dłuugą przerwę , jeszcze grałem jak trzeba było mieć klucz  do gry z graczami( dlatego sobie odpuściłem). (244 kart  różnych a w sumie 2883).
Czyli najpierw kupuje decka ( Dark Hammer ) a później boostery Phantom Forces ?

5

Odp: Pack czy booster? - co wybrać.

Tak najczęściej ludzie robią, tak.

6

Odp: Pack czy booster? - co wybrać.

Ja z kolei bym nie marnował tokenów na decka. Jeśli chcesz złożyć naprawdę silny deck to zawsze najtrudniej zdobyć karty bardzo rzadkie... a na takie szansa jest tylko w boosterach.

Trainery bez problemu zdobędziesz za szmelc. Wystarczy trochę pohandlować (bo rozumiem, że jakieś wymienialne karty posiadasz).

Z tego decku chyba jedynym grywalnym pokiem jest Machamp. By go grać trzeba mieć jeszcze kilka exów.

Tak więc:
Boostery - jest ryzyko, ale jest też szansa, że zgarniesz coś porządnego
Deck - nie ma ryzyka, masz parę trainerków i jedną grywalną kartę.

Pozdrawiam

7

Odp: Pack czy booster? - co wybrać.

Robert napisał/a:

Ja z kolei bym nie marnował tokenów na decka. Jeśli chcesz złożyć naprawdę silny deck to zawsze najtrudniej zdobyć karty bardzo rzadkie... a na takie szansa jest tylko w boosterach.

Trainery bez problemu zdobędziesz za szmelc. Wystarczy trochę pohandlować (bo rozumiem, że jakieś wymienialne karty posiadasz).

Z tego decku chyba jedynym grywalnym pokiem jest Machamp. By go grać trzeba mieć jeszcze kilka exów.

Tak więc:
Boostery - jest ryzyko, ale jest też szansa, że zgarniesz coś porządnego
Deck - nie ma ryzyka, masz parę trainerków i jedną grywalną kartę.

Pozdrawiam

Tak czy inaczej decka muszę jakiegoś mieć po podstawowe to kicha . Wymienialne karty czy mam to nie wiem bo nie zagłębiałem się w handel .

8

Odp: Pack czy booster? - co wybrać.

Mym skromnym zdaniem "sklepowe" decki to taka sama, jeśli nie jeszcze większa kicha niż te podstawowe (przyznam, że tymi ostatnimi nawet lepiej mi się grało). Jakoś za mało tam trainerów, a za dużo poków-zapychaczy których się do niczego w sumie nie używa. Kiedy ja zaczynałam dwa rozszerzenia temu, to za w miarę porządne uchodziły Resilient Life (baza do talii na wróżkach) i Destruction Rush (gdzie bodaj było parę kart do Yveltali), teraz ewentualnie jeszcze ten Dark Hammer (Machamp i Korrina, do talii z walczącymi), ale w każdym przypadku trzeba zdobyć jeszcze dodatkowe karty żeby naprawdę doprowadzić talię do stanu używalności. Najlepiej chyba najpierw obmyślić sobie jakąś własną talię, a potem ewentualnie zobaczyć czy część potrzebnych kart się nie pokrywa z zawartością któregoś decka i wtedy rozważyć kupno. Tak czy siak, w taliach tematycznych wielu przydatnych kart się po prostu nie znajdzie i na dłuższą metę bardziej opłaca się kupować boostery. I wymieniać karty z innymi.

Co do wymienialnych kart - w kolekcji pod każdą kartą są dwie liczby. Pierwsza, na niebieskim tle, to liczba wymienialnych egzemplarzy tej karty; druga, na szarym tle i poprzedzona kłódką - liczba egzemplarzy niewymienialnych. Karty z talii startowych, kupowane za tokeny oraz wyciągnięte z boosterów które się dostaje co piąty dzień logowania czy za Trainer Challenge, a także talie z kodów będących nazwami rozszerzeń (typu PHANTOMFORCES) są zawsze niewymienialne. Wymienialne są karty wygrane z "koła fortuny" które kręci się po każdej walce z drugim graczem w trybie Ranked (także dla gracza który przegrał lub poddał walkę, chyba że poddał się w pewnym krótkim czasie po rozpoczęciu gry, nie pamiętam jaki to dokładnie był limit) oraz uzyskane z wszystkich innych kodów. Najłatwiej oczywiście zdobywać kody kupując prawdziwe karty (lub odkupując same kody od tych którzy je kupują a nie potrzebują), ale czasami z różnych okazji (np. Worldsy czy udostępnienie PTCGO na nową platformę) są udostępniane kody zupełnie darmowe, kody na karty są też rozsyłane w newsletterach od Pokemon.com więc warto się tam zapisać.

9

Odp: Pack czy booster? - co wybrać.

Ja uważam, że żebyt mieć fun z gry talią którą byśmy chcieli mieć na PTCGO nie ma :9
Polecam Play TCG ONE

10

Odp: Pack czy booster? - co wybrać.

Jak należy talie budować?

11

Odp: Pack czy booster? - co wybrać.

Na pewno nie tak nie tak jak ci Deck Wizard ułoży tongue

12

Odp: Pack czy booster? - co wybrać.

Tak czy siak bez zainwestowania trochę grosza w rankingowych grach się niestety nie powalczy z kompletnymi taliami...
Dlatego za tokeny brałbym boostery i zobaczył co się trafi. Pod to układałbym potem talię. Tak jak wspominałem pospolitymi trainerami bym się nie martwił a kartami rzadkimi.

"Ja uważam, że żebyt mieć fun z gry talią którą byśmy chcieli mieć na PTCGO nie ma :9"

Ja uważam przeciwnie. Bugów coraz mniej. Działa płynnie. Mogliby tylko ruszyć zady z turniejami, bo wtedy zabawa zacznie się na dobre. Testowałem turnieje i zapewniam, że grywalność wzrasta dwukrotnie smile

13

Odp: Pack czy booster? - co wybrać.

Zapytam zw tym watku. Poza startowymi deckami nie mam nic. Cos tam z wygrancyh boosterkow wpadlo (Aegislach EX, Manectric EX,Meloetta EX i Virizion EX0 w zwiazku z tym co polecacie? Mam kupic nowy deck Ocean's Core, Earth Pulse czy może dozbierać do zestawow z 4 boosterami i Kyogrem lub Groudonem?? Mysle że z tych kart co mam mógłbym także przerobić torszke "Bolt Twister" i na początek jakoś by poszło. Jakie sa Wasze opinie??

14

Odp: Pack czy booster? - co wybrać.

Gdzie można kupic tanio kody na boostery w gre online?

15

Odp: Pack czy booster? - co wybrać.

Na eBayu w większych paczkach po 1,5zł/booster, aktualny set 2,5zł/booster. Czasami grający w PTCGO mają dużo boosterów na zbyciu i chętnie je sprzedają, możesz poszukać w dziale Wymiany albo zapytać na grupie facebookowej.

16

Odp: Pack czy booster? - co wybrać.

Jaka grupa facebookowa?

17

Odp: Pack czy booster? - co wybrać.

https://www.facebook.com/groups/PokemonTCGPolska