76

Odp: Prośby o zmiany na forum

posty, ktorych nie przeczytalem wyskakuja mi jako przeczytane. dodam, ze na telefonie z androidem, na komputerze prawie jeszcze nie korzystalem z tego forum. wydaje mi sie, ze jest tak (ale nie jestem jeszcze pewien) - jak nie przeczytam i wyjde z przegladarka to tematy juz przestaja swiecic. bardzo problematyczne sad

77

Odp: Prośby o zmiany na forum

Yabol dobrze mówi. Przeglądarka uznaje posty za nowe, ale do momentu, do póki się jest na forum. Po ponownym wejściu stare "nowe" zacierają się z tymi przeczytanymi, a jako nowe pokazują się wyłącznie te, które zostały napisane w czasie między naszymi wizytami na forum.

78

Odp: Prośby o zmiany na forum

O co chodzi z tym, że obecnie na początku każdego posta są dwie puste linijki? Wczoraj jeszcze tego nie było sad .

79

Odp: Prośby o zmiany na forum

Sorki, robiłem zmiany w stylach i nie zauważyłem, że coś takiego się zepsuło smile

btw. na liście wiadomości dodałem informację o ilości zajmowanego miejsca.

80 (edytowany przez Lordwad 2013-04-13 21:17:33)

Odp: Prośby o zmiany na forum

Jak się nie jest zalogowanym to na opera mobile zakładki na górze są niżej, przez co są nieczytelne (białe na jasnoszarym).

81

Odp: Prośby o zmiany na forum

Mam następujące pytanie / lub prośbę (o ile to teraz nie jest, ale byłoby możliwe):

Czy można sobie jakoś ZABLOKOWAĆ dostawanie PW od któregoś z uczestników forum ?
To całkiem na serio pytanie. Być może nie będę chcieć dostawać od kogoś PW.
Nigdy, żadnych, w ogóle, po to żeby moja "skrzynka odbiorcza" za coś typu "żal.pl" dla kogoś nie służyła...

I wcale nie chodzi mi tutaj o "uczestnika" o nicku "Kuba2001", od razu dodam  wink

McLer,
simply The Best
in every contest

82

Odp: Prośby o zmiany na forum

Bardzo proszę o wprowadzenie historii PW, takiej jak jest na forum ISA, bo bez tego łatwo się zgubić, gdy konwersuje się z kilkoma/kilkunastoma osobami na raz.

Wyprzedaję wszystkie swoje karty, zapraszam do składania poważnych ofert gotówkowych.

Zaktualizowany 12.04.2013 spis tego, co mam, znajdziecie tutaj: http://omastar.poldrag.katowice.pl/foru … .php?id=55

83

Odp: Prośby o zmiany na forum

Fajnie byłoby też zobaczyć możliwość oznaczania postów jako nieprzeczytane z powrotem, nawet po ich przeczytaniu (to w sumie też na ISIE było)

Wyprzedaję wszystkie swoje karty, zapraszam do składania poważnych ofert gotówkowych.

Zaktualizowany 12.04.2013 spis tego, co mam, znajdziecie tutaj: http://omastar.poldrag.katowice.pl/foru … .php?id=55

84

Odp: Prośby o zmiany na forum

Tak sie zastanawiam i na forum w sumie brakuje mi 1 rzeczy, czyli osobistego notnika, takich notatek dla siebie, gdzieś w profilu, lub coś, które tylko ty bedziesz widzieć

I TYLE XD

85

Odp: Prośby o zmiany na forum

Jak rozumiem, zapisywanie sobie pliku w notatniku na pulpicie bezwzględnie odpada?

Nie trolluję, po prostu sugeruję że można to zrobic prywatnie, bez przeciążania forum.

86

Odp: Prośby o zmiany na forum

No ok, dobra, niech ci bedzie, tylko, ze wiesz, coś typu pomysł na opis wpada ci do głowy, a jesteś na komie lub coś i co masz szukać po Fb, czy co, ale dobra, w sumie nie jest to aż tak potrzebne, nie ma tematu

I TYLE XD

87

Odp: Prośby o zmiany na forum

No ok, dobra, niech ci bedzie, tylko, ze wiesz, coś typu pomysł na opis wpada ci do głowy, a jesteś na komie lub coś i co masz szukać po Fb, czy co, ale dobra, w sumie nie jest to aż tak potrzebne, nie ma tematu

Jeśli mogę coś polecić, to polecę metodę, którą sam stosuję. Cóż, brakuje Ci notatnika na forum? A może by tak sięgnąć po podręczny notatnik i długopis i nosić go przy sobie? tongue Mi pomaga, stosuję w wolnych chwilach na jakieś notatki, szkielety talii, które nagle wpadną mi do głowy. Komputer czy komórka są tutaj całkiem zbędne. big_smile

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

88

Odp: Prośby o zmiany na forum

Zgodzę się z Piterrem. Największe umysły i ludzie sukcesu zapisują swoje myśli i notatki na papierze, nawet w dobie komputerów smile Dużo łatwiejszy dostęp.

89

Odp: Prośby o zmiany na forum

adriank1 napisał/a:

Największe umysły i ludzie sukcesu zapisują swoje myśli i notatki na papierze, nawet w dobie komputerów

Popatrzyłem dookoła siebie na stół - wszędzie mam właśnie jakieś notatki na papierze...
A zatem dzięki, Adrian, za właściwą i obiektywną ocenę mojej skromnej osoby  tongue

McLer,
simply The Best
in every contest

90

Odp: Prośby o zmiany na forum

Robię rozpiski decków z tyłu zeszytu do niemieckiego. Liczy się?

[10:31] Shellaqdo: Cześć, tu Shellaqdo. Nie wylogowałem się z forum i teraz jestem gejem.
[10:31] Shellaqdo: Także Amphi, pilnuj dupala :*
[10:32] Jameaz666: O rany, Shell jest gejem.
[10:32] Jameaz666: Kto by pomyślał?

91

Odp: Prośby o zmiany na forum

Tak, o ile nosisz go ze sobą wszędzie.

Zawsze istnieje opcja zapisu w telefonie, albo w niewysłanej wiadomości.

92

Odp: Prośby o zmiany na forum

Ja mam taką prośbę. Czy mógłbyś rozbudować "podpis" aby można było w nim umieszczać np. małe gify, linki i takie duperele? Z tego co pamiętam to na isie była możliwość dawanie praktycznie wszystkiego, a mimo to nikt nie wstawiał w podpis miliona obrazków.

Szukam gier pokemon na gameboya advance.

93

Odp: Prośby o zmiany na forum

Na isie zasadniczo byl zakaz obrazków w podpisie, ew. zgoda na niewielkie za aprobatą moderatorów. Tyle ode mnie. Uważam, że dobrze że nie można wink

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

94

Odp: Prośby o zmiany na forum

Qzin napisał/a:

Na isie zasadniczo byl zakaz obrazków w podpisie, ew. zgoda na niewielkie za aprobatą moderatorów. Tyle ode mnie. Uważam, że dobrze że nie można wink

A co by komu przeszkadzał mały Porygon i strzałka na trochę większy napis "Have%Want"? big_smile

Szukam gier pokemon na gameboya advance.

95

Odp: Prośby o zmiany na forum

Bo ładowałby się przy każdym Twoim poście, a jak post jest krótki, to czasami większy jest podpis niż post wink.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

96

Odp: Prośby o zmiany na forum

Qzin napisał/a:

Bo ładowałby się przy każdym Twoim poście, a jak post jest krótki, to czasami większy jest podpis niż post wink.

Może nie przesadzajmy. Małe obrazki w podpisach to jeszcze nie aż taki problem. Trudno się jednak nie zgodzić, że bannery mogą przeszkadzać. Gdybyśmy to omówili w jakimś osobnym temacie, moglibyśmy dojść do konsensusu. Ostatecznie decyzja i tak należy do Keeshiego.

[10:31] Shellaqdo: Cześć, tu Shellaqdo. Nie wylogowałem się z forum i teraz jestem gejem.
[10:31] Shellaqdo: Także Amphi, pilnuj dupala :*
[10:32] Jameaz666: O rany, Shell jest gejem.
[10:32] Jameaz666: Kto by pomyślał?

97

Odp: Prośby o zmiany na forum

Dziś napotkałem coś dziwnego: kiedy chcę się zalogować, wyświetla mi komunikat o braku certyfikatu bezpieczeństwa. Nie tylko strona logowania, ale wszystkie strony zaczynają się od https, zamiast http, ale ewidentnie ten certyfikat bezpieczeństwa nie działa.

98

Odp: Prośby o zmiany na forum

Ech... chciałem o tym napisać, ale zrezygnowałem, bo i tak nikt nie przeczytałby mojej paplaniny o bezpieczeństwie i szyfrowaniu danych. Ale skoro prosicie:

Gdy logujecie się na forum, to przeglądarka przesyła wasz login i hasło w formie niezaszyfrowanej, przez co wasz dostawca internetu, jak i wszystkie węzły pośrednioczące w transmisji danych są w stanie bez problemu je przechwycić. Oczywiście chodzi tutaj tylko o moment logowania, bo potem hasło jest już hashowane przez mój serwer i dalej jest bezpiecznie. Podczas przesyłania hasła postanowiłem wymusić protokoł https, który został zaprojektowany do pełnienia m.in. dwóch funkcji: szyfrowania danych oraz sprawdzania autentyczności serwera. (serwer obsługuje protokół https już od dość dawna, ale dopiero od ok. tygodnia wymuszam go podczas logowania).

Szyfrowanie danych to prosta sprawa, mój serwer wysyła przeglądarce klucz publiczny, przeglądarka nam odpowada swoim kluczem publicznym (tzw. ssl handshake) potem dane są szyfrowane, tylko i wyłącznie mój serwer jest w stanie zaszyfrować dane tak, by pasowały do mojego klucza publicznego, a przechwycenie i odczytanie takich danych przez węzły pośredniczące jest (prawie) niemożliwe.

Istnieje również zagrożenie, że ktoś postawi serwer, który będzie udawał te forum (sklonuje wygląd, zrobi formatki logowania, itd.) W momencie, gdy użytkownik próbowałby się zalogować, przesłałby swoje dane logowania do osób trzecich. I tutaj z pomocą przychodzi sprawdzanie autentyczności. Każdy certyfikat SSL jest podpisany innym certyfikatem SSL. Komputer sprawdza taki sznureczek certyfikatów, aż ostatecznie trafia do serwera, któremu bezwzględnie ufa (np. comodo.com) - wtedy wiadomo, że certyfikat pochodzi z zaufanego źródła i jest autentyczny, nikt się pod niego nie podszywa. Podpisanie certyfikatu kosztuje w okolicach 500zł na rok.

Certyfikat SSL, który jest stosowany na tym serwerze jest wygenerowany przeze mnie, całkowicie darmowy, "self-signed" (podpisany samym sobą), przez co przeglądarki krzyczą, że pochodzi z niezaufanego źródła, mimo to szyfruje dane jak należy smile Tak więc prosiłbym się nie sugerować komunikatami, że certyfikat nie jest zaufany, tylko go zaakceptować. Dzięki temu będziecie mieć pewność, że nikt nie przechwyci waszego hasła.

Niebezpieczeństwo przechwycenia loginu i hasła jest tylko podczas logowania. Wszystkie pozostałe strony można przeglądać po protokole nieszyfrowanym (http), mimo to zalecam pozostać na https przynajmniej przez okres, w którym jesteście zalogowani - np. żeby nikt nie przeczytał waszych wiadomości PW.

pozdrawiam,
admin keeshii

99

Odp: Prośby o zmiany na forum

Przeczytałem!

100

Odp: Prośby o zmiany na forum

W sumie to było nawet ciekawe. Nie tak jak książka przygodowa, ale zawsze lepsze od teorii z robotyki smile