Temat: Pytania do Organizatora

W tym temacie możecie pytać jeśli macie jakieś wątpliwości i/lub propozycję smile

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

2

Odp: Pytania do Organizatora

Czy przyjezdni maja szanse na przekoczowanie u kogos w Krakowie? Tak pytam bo jesli nie to trzeba sie rozejrzec za jakims noclegiem:)

3

Odp: Pytania do Organizatora

Ja osobiście niestety nie mam możliwości przekoczowania ludzi sad

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

4

Odp: Pytania do Organizatora

Pytanie od organizatora x) zna ktoś datę następnego dodatku?

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

5

Odp: Pytania do Organizatora

Wychodzi 4 maja smile
Czyli będzie legalny na turnieju?

Greninja & Dewott

6

Odp: Pytania do Organizatora

Jeżeli będzie 4go maja to tak, będzie legalny na otp

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

7

Odp: Pytania do Organizatora

nie daloby sie zagrac 7 rund? nienawidze 6, sa mega mnie fair niz 7.

8

Odp: Pytania do Organizatora

Czy będzie możliwe proxowanie Sycamore'ów Juniperkami?

9

Odp: Pytania do Organizatora

@Yabol jeśli starczy czasu to bedz
będzie 7 smile

@Velfa Sycamore jest już za długo by go proxować

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

10

Odp: Pytania do Organizatora

a co to dokladnie znaczy starczy czasu? zamykaja lokal o jakiejs konkretnej godzinie?
mi osobiscie bardzo na tym zalezy. 6 rund jest bardzo niesprawiedliwe, co najmniej dwa razy sie na tym nacialem. wtedy zeby wejsc na 100% do topek mozna miec tylko 1 przegrana. w formacie BO3 jest jeszcze w miare ok, bo masz szanse sie odegrac natomiast 6 rund BO1 to okropnie loteryjna i niemiarodajna opcja. 1 dead hand na start, jedna gorsza gra/matchup i dobranoc. Przy 7 rundach tez musisz wygrac 5 razy, a za to masz juz 2 gry na te potkniecia. tylko pol h roznicy a wg mnie DUZO mniej krzywdzace, bardziej sprawiedliwe.

Podziękowali za posta: adriank1

11

Odp: Pytania do Organizatora

Nie ma dyskusji o OTP bez tego pytania: czy będzie SANKCJONOWANE? xD
A na serio: parowanie programem keeshiiego czy jakimś innym?

12

Odp: Pytania do Organizatora

Dlaczego BO1? Nie będzie 6 rund, ale BO3. BO1 jest strasznie losowe.

13

Odp: Pytania do Organizatora

Bo3 na OTP to delikatna sprawa, bo 6 rund Swissa Bo3 50+3 (a terminacja zawsze będzie) to 6 godzin, topki kolejne 4, a ludzie chcą się wyrobić w jeden dzień z dojazdem. Nie jestem Kickiem, więc może Bo3 da się zrobić, ale jak pomagałem przy poprzednich OTP to już 7 rund 30+3 trudno było zmieścić czasowo.

Yabol icon_arrow Nie masz racji, 5-2 nie ma i nigdy nie miało pewnych topek na OTP jak graliśmy 7 rund (może poza OTP 2012 na którym było 26 osób, ale nie jestem pewien).

14

Odp: Pytania do Organizatora

Odpowiadam:

Co do ilości rund postaram to dogadać z czasem żeby było 7 rund, ale BO1 w swissie jest już nie do przeskoczenia.
Faza pucharowa będzie w BO3.

Co do parowania i sankcjonowania turnieju, muszę ogarnąc jak to wygląda. A jeżeli ktoś to już robił jako oficjalny to będę wdzięczny za pomoc smile Chciałbym go zrobić tak, żeby Pokemon Company go zobaczył jako oficjalny turniej ale nie wiem czy nie będzie dla nich problemem, że turniej organizowany jest w miejscu, które sprzedaje alkohol (wie ktoś jak to wygląda?). Cały czas myślę czy będę grał, a w wypadku jak zrezygnuję z grania w OTP to mogę oficjalnie postawić turniej.

Co do pytania o nocleg - jest szansa na przenocowanie 2ch osób, ale ni mniej ni więcej. Miejsce - Wieliczka

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

15

Odp: Pytania do Organizatora

Grałem 5 OTP, zawsze robiłem wynik na styk i o moim wejściu do topów zawsze decydowały tie-breakery - dwa razy wszedłem, trzy nie (5, 9, 2, 13, 11), więc mogę się wypowiadać big_smile

Co do 7 rund, to jestem raczej za, o ile to możliwe. Rok temu zrobiłem 5-2 i wypadłem tie-breakerami z 11 miejsca tak jak Barti i Inumaru, ale zaczęliśmy z Bartim turniej tak słabo (po 0-2) że nasze wejście byłoby obrazą. Inumaru przegrał z Piterrem o włos - zdarza się, ale jego start też nie był perfekcyjny.

Rok wcześniej turniej z remisami, zrobiłem 4-2 i skończyłem na 13 pozycji - jedno 4-2 weszło do topki z układu tabeli (i na tym zakończmy).

Dwa lata wcześniej pamiętny 7-rundowy turniej w Warszawie na którym Babidi skasował 7-0 i osiem kolejnych osób miało 5-2, miejsca w topach zabrakło tylko dla Qzina który pierwszą i trzecią rundę przegrał. Generalnie opłaca się wygrywać wcześniej.

Prawdą jest, że turnieje na których nie ma tzw. 'bubbla' (9 miejsce tie-breakerem) uchodzą za rzadkość, ale zgodzę się z faktem, że większy procentowy odsetek wejdzie wyników 5-2 niż 4-2, co czyni turniej 'odrobinę' bardziej sprawiedliwym. Czasowo wyjdzie pewnie tak, jak OTP rok temu, o ile będzie sprawnie (a Kicka raczej bym o to podejrzewał, że będzie).

Sankcjonowanie jest proste, ale nie zagramy 7 rund - do tego potrzebne jest 65 osób. W tym przypadku musielibyśmy zrezygnować z sankcjonowania. Turniej 6-rundowy sankcjonowany jest możliwy dla liczby osób 33-64.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

16

Odp: Pytania do Organizatora

Kakel icon_arrow tak naprawdę to w żadnym miejscu nie napisałem, że przy 7 rundach 5-2 to 100% na topki. ;p w każdym razie wiadomo, o co chodzi: przy 6 rundach 2 przegrane nie dają prawie żadnych szans na top, a przy 7 - bardzo duże.

Kicek icon_arrow super, osobiście jestem ci bardzo wdzięczny za starania, dla mnie to jest mega istotne ;p za dużo razy już się smuciłem po 6 rundach.

Natomiast co do sankcjonowania - oficjalny program został stworzony pod granie BO3. Także BO1 i jednoczesne korzystanie z niego to coś nie halo. wink Raport bez remisów też dość śmieszny.

17

Odp: Pytania do Organizatora

Kicek! Ty będziesz z Maślanym po turnieju PIŁ? No i ewentualnie INNI? Impreza jakaś?

Ja z żoną planujemy być od Piątku wieczora/nocy do niedzieli wieczór.

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

18

Odp: Pytania do Organizatora

Nie wiem jeszcze bo to zależy jak bardzo strace sily po turnieju tongue

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

19

Odp: Pytania do Organizatora

Dodatek wychodzący 4go maja będzie legalny na OTP!

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

Podziękowali za posta: Bidulek, kixos, Kakel

20

Odp: Pytania do Organizatora

Czy talia 'Dark explorers' może grać? Bo sobie ją kupiłem i po przeczytaniu regulaminu to nie mam pewności do tego czy ta talia może być.

Kiedy i gdzie będzie dostępny link do wypełnienia karty uczestnictwa?

Nie popełniamy postów jeden pod drugim. ~ Kakel

21

Odp: Pytania do Organizatora

Talia dark explorers nie jest legalna turniejowo.

Kartę uczestnictwa wypełnia każdy we własnym zakresie.

Generator

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

Podziękowali za posta: Andrea Lenti

22

Odp: Pytania do Organizatora

Nie można było tego, czym jest "karta uczestnictwa" opisać w sposób zrozumiały jako decklista?

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

23

Odp: Pytania do Organizatora

mcszuwacz napisał/a:

Nie można było tego, czym jest "karta uczestnictwa" opisać w sposób zrozumiały jako decklista?

Podejrzewam, że na forum różnie może być z językiem angielskim. I nie, nie żartuję. Widziałem już straszne rzeczy dotyczące angielskiego nazewnictwa, zwłaszcza wśród dzieci interesujących się pokemonami.
Kicek na szczęście nie zwątpił w waszą inteligencję, która ja poddałbym próbie pisząc nazwę lokalu jako "Klątwa".
Pamiętajcie, aby podawać nicki z forum zapisując się na turniej bo to ja będę sprawdzał "karty uczestnictwa" smile

24

Odp: Pytania do Organizatora

Opcja dojazdu dla Warszawiaków Polskim Busem.

Odjazd 06:15 - 04.06.2016
Warszawa Dworzec Autobusowy Metro Wilanowska
Przyjazd 10:35 - 04.06.2016
Kraków Malopolski Dworzec Autobusowy
---------------------------------------
Odjazd 19:00 - 04.06.2016
Kraków Malopolski Dworzec Autobusowy
Przyjazd 23:55 - 04.06.2016
Warszawa Dworzec Autobusowy Metro Wilanowska

Czy w takich ramach czasowych wyrobię się z dotarciem na turniej i późniejszym powrotem z niego? Wiem, że do Hexa jest z 15 minut z Krakowa Głównego.
Czy byłaby szansa, żeby ktoś ewentualnie wyszedł, coby się na pewno nie spóźnić na 11? Niby jest blisko, ale w pośpiechu zawsze można gdzieś niewłaściwą uliczkę wybrać smile

Z powrotem pewnie ciężko organizatorowi przewidzieć, ale skoro samo granie się zakończy o 18 to myślę, że chyba dam radę na tego busa o 19 się wyrobić.

25

Odp: Pytania do Organizatora

Nie powinno być problemu smile Pewnie będziesz jechał z kimś jeszcze więc w Krk ktoś Was odbierze i zaciągnie do Hexa smile

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

Podziękowali za posta: Robert