Temat: Bursting Wobbat

Dobry.

Kakel ostatnio zasugerował, że w tym sezonie nie umiem się bawić i emanuję metą, więc... testuję aktualnie sobie coś takiego, dla rozluźnienia umysłu:

4x Wobuffett PHF
4x Zubat PHF
4x Golbat PHF
3x Crobat PHF
2x Miltank FLF

(przydatność Natu AT okazała się bardzo ograniczona - bardzo często trzeba dobić pokemona, który po prostu nie ma energii pod sobą. A innym razem brakuje obrażeń z powodu specyficznej matematyki tego decku - czasem łatwiej jest po prostu zabić niż zostawić 10-20 hp left. Nawet już nie wspominam o pokemonach z odpornością na psycho - Adrian).

8x Psychic Energy

4x Professor Sycamore
4x Professor Birch's Observations
2x Lysandre
1x AZ
1x Xerosic
3x VS Seeker

3x Ultra Ball
3x Level Ball
3x Super Scoop Up
4x Bursting Ballon
4x Dimension Valley
1x Eco Arm
1x Startling Megaphone
1x Sacred Ash

Strategia klasyczna - zablokować przeciwnika na starcie i powoli eliminować najpoważniejsze groźby - zwykle pokemony do których przeciwnik podkłada energie. Innowacją jest tu Bursting Balloon - bardzo utrudnia poruszanie się po stole przeciwnikowi, który i tak domyślnie ma już zablokowane ability. Bezpośrednią konsekwencją jest duet Xerosic - Startling Megaphone, neutralizujący siłe Fighting Fury Beltów. Czy okaże się skuteczny? Pokaże czas.

Po testach mam jedno wrażenie - Bursting Balloon to arcyciekawa karta do Crobatów, ale Wobuffett z racji blokowania Shayminów jest odrobinę zbyt toporny żeby ją wykorzystywać. Ma za to cudowną właściwość dla wolniejszych talii - może kupić pierwszą turę przeciwko Night Marchowi. Może to Bursting Ballona brakowało deckom Fairy na stole żeby w ogóle pojawić się w mecie?

Tak czy siak, zamierzam testować połączenie Bursting Ballonów z Crobatami - brakuje jedynie doboru talii, która pomieściłaby tak masywny silnik kosztem posiadania zaledwie kilku dodatkowych pokemonów i energii. W zasadzie Seismitoad jest najsensowniejszą groźbą, chociaż mam wrażenie, że Toada bijacego po 30 można by po prostu przeczekać.

W XY10 pojawić się ma kilka psychicznych pokemonów które będą się trudniły właśnie nakładaniem counterów. Gdzieś w zapasie niewykorzystanych możliwości są Absol ROS i Aegislash BREAKpoint. Czy Bursting Balloon ma szanse w ogóle wyjść na światowe stoły, jak niegdyś Focus Sash w parze z Mienshao?

Przekonamy się już niedługo smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer, Kakel, Bidulek, mcszuwacz