1

Temat: Yveltale w Expanded

Witajcie, chciałbym poznać wasze opinie na temat Yveltali w Expanded; na początek przykładowa lista, którą się bawiłem od września:

Pokemony [12]:
3x Yveltal EX XY
2x Yveltal XY
2x Darkrai EX LT
1x Seismitoad EX FFI
1x Jirachi EX PLB
1x Shaymin EX ROS
1x Archeops NV
1x Gallade BKT

Trainery [37]:
4x Professor Juniper PLB
1x N DEX
1x Maxie's Hidden Ball Trick PCL
1x Lysandre AOR
4x Ultra Ball ROS
3x Trainers' Mail ROS
2x Acro Bike PCL
3x Battle Compressor (Team Flare Gear) PFO
4x Dark Patch DEX
4x VS Seeker PFO
4x Hypnotoxic Laser PS
3x Muscle Band XY
1x Computer Search BC
2x Virbank City Gym PS

Energie [11]:
8x Dark Energy
3x DCE

Expanded dużo bardziej pozwala na techowanie niż Standard, stąd kilka kart się tu nie pojawiło, najbardziej rażąca jest nieobecność Keldeo EX LT, ale z mojego doświadczenia jeśli nie trafiamy na mirrora (jest to chyba jedyna talia grająca chwilowo Lasery poza rzadkim ToadBatem, Sableye/Garbo nie liczę bo i tak Keldeo się nie przydaje) to mobilność zapewniona przez Darkraia EX wystarczy. Widziałem, że niektórzy techują Yveltal BKT, ale czy warto?  Linia Supporterowa mizerna, ale to deck na Maxiem więc jedyne co bym rozważał to -1 Juni +1 coś (Ghetsis (Plasma) PLF?). W ogóle jedyne czwórki jakie tu są niezbędne to Ultra Ball i VS Seeker moim zdaniem, może HTL. Gram 8 Dark i 3 DCE w sumie nie wiem czemu, dawno temu zrobiłem tę zmianę i nie wróciłem od tej pory do 4 DCE, może to błąd. Jakiś ciekawy tech, którego przegapiłem? Coś z nowego setu jawnie się prosi żeby włożyć do talii? Zachęcam do dyskusji.