51

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Grałem na OTP i przydał się przeciwko Night Marchowi oraz przeciwko Flareonom smile

52

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

http://www.pokebeach.com/2015/07/expand … -regionals

Wszystkie jesienne regionalsy w USA będą w Expanded... Ciekawe jak będzie w Europie.

Przypominając metę  z ostatnich regionalsów w Europie w Bremie (miesiąc temu)

http://event.amigo-spiele.de/2015/06/27 … -analysis/

a po hamburgerskich profilach na facebooku już krążą zdania "BANLISTA DO EXPANDED! VILEPLUME Z EXEGGUTOREM PODBIJE ŚWIAT!"

A wy? Co myślicie o expanded? Naprawdę po wyjściu następnego setu będą takie broken comba które będą wymagały banlisty?

Mnie cieszy jedno - nie trzeba będzie rozwiązywać problemu wypadnięcia Empoleona z Vespiqueenów.

Discuss!

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

53

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Przemiał jaki widzeliśmy przed banem LTC w połączeniu z Forest of Giant Plants budzi niepokój: mogą wrócić donk decki których nie powstydziłby się DP-on (już widziałem kombinacje z Shiftry NXD i Forretress FLF - ciekawostka: oba nietrawiaste). Z drugiej strony założenie Item Locka w T1 będzie najłatwiejsze od kiedy wyrotował Spiritomb AR. Jak to mawiał klasyk: na wszystko będzie kontra. Pytanie czy jeden archetyp nie zdominuje Expanded.

54

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Cały fejsbukowy Virbank aż wrze przez temat expanded, ale według mnie to dobry pomysł. W Magic the Gathering większe turnieje zawsze łączą różne formaty, standard, modern (czyli nasze expanded), ale też drafty, sealedy i inne.

Myślę, że spróbujemy w Krakowie pograć częściej w tym powiększonym formacie, być może po wakacjach (gdy frekwencja będzie już większa), jakoś to ustalimy, np. 3 turnieje w miesiącu w standardzie, 1 w expanded, może nawet 2 do 2.

Podziękowali za posta: Kakel

55

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

http://www.pokebeach.com/2015/08/lets-g … -in-bcr-on

Dla nowych kilka ciekawych pomysłów na zabawne talie w BCR-on.

Wytrawni wyjadacze... od razu będą wiedzieli czemu go tu wrzuciłem big_smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

56

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Pewien Pan z USA otworzył case'a (6 booster boxów) z ancient origins

Oto jego zdobycze:

http://ptcg.eu/forum/extensions/om_images/img/56392e154b60e/11836713_983250805038499_2210918427970497298_n.jpg

Naliczyłem 38 ultra rarów, w tym 2 secret rary.

To daje średnio 6 i 1/3 ultra rara na booster boxa i około 2 ultra rarów na 11 boosterków.

Wygląda na to, że tzw. 'pull ratio' w nowym secie zostanie utrzymane, a może nawet odrobinę wzrośnie. To dobra wiadomość dla kolekcjonerów którzy znowu muszą skompletować ponad 20 ultra rarów.

Ale i tak paru full-artów i złotego trainer's maila nie trafił, więc rynek wymienny i tak będzie grał tutaj sporą rolę.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

57

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Obszerny i bardzo solidnie napisany artykuł o Shiftry donku. Zdecydowanie nie dla ludzi, którzy uważają talię za przegiętą i chcą czytać narzekania potwierdzające ich opinię, za to fajna lektura dla tych, którzy lubią dużo danych liczbowych w artykułach. Więc jeśli uznajesz Shiftry donka jako talię jak każda inna (którą trzeba jak najlepiej zoptymalizować, ale też wiedzieć jak może działać w jakiej mecie itp.) i nie boisz się czytać ściany tekstu o donk decku - polecam.

58

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Wyniki pierwszego dnia Supernova Blast (Mediolan, Expanded, 115 mastersów)

1 metal dragons
2 seismitoad/giratina
3 vespiquen/flareon
4 sableye/garbodor
5 manectric/seismitoad/crobat
6 seismitoad/giratina
7 seismitoad/giratina
8 seismitoad/giratina

TOP 4:

Tobias Thessing (Tyrantrum Bronzong) - ??? (Manectric / Seismitoad / Crobat)
Robin S (pewnie Schultz) - Simone Zuchelli (obaj Giratina)

Czyli w dużym skrócie. BDIF kontynuuje hegemonię, a reszta dzieli się drugą połową tortu.

Ciekawe jak przeciw nim spisze się szczególnie deck z góry tabeli, bo metal na tołdy zawsze szedł nieźle - to mój faworyt pod względem decków do wygrania całego turnieju.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer, szymon.przybyl, Kakel

59

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Final Standings: (expanded)
1. Tobias T (Tyrantum)
2. Robin S (ToadTina)
3. Luis D (Manectric Toad Bat)
4. Simone Z (ToadTina)
5. Nicolo C (Vespiquen)
6. Kim P (Sableye Garbodor)
7. Charles B (ToadTina)
8. Michelle Z (ToadTina)

Co tu dużo mówić, przewidywania Adriana się sprawdziły, Metal ze wsparciem Tyrantruma-EX wygrywa kolejny turniej, tym razem w Europie.

Podziękowali za posta: szymon.przybyl

60

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

To na dokładkę wyniki holenderkich Regionalsów (~90 osób) z tego weekendu (Standard):
1. Bryan de V. (ToadGiratina)
2. Tristan W. (Mienshao)
3. Lisa de G. (ToadGiratina)
4. Brent H. (ToadGiratina)
5. Rick V. (LucarioBats)
6. Luca C. (ToadGiratina)
7. Benjamin P. (Night March)
8. Giel W. (Night March)

Wielkim nieobecnym jest Mega Manectric, zaskakujący jest natomiast wielki powrót Night Marcha do mety i to, że Seismitoad/Giratina zajął aż połowę miejsc w Top8 mimo braku LaserBanka. Ale jako że to dopiero drugie europejskie Regionalsy w Standardzie, wyniki należy brać z przymrużeniem oka.

Podziękowali za posta: adriank1, Bulbinek, Piterr, Bidulek

61

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Kurczę, i że ToadTina tak pozamiatała w Standardzie. O.o Ciekawe.

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

62

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Ja tam nie jestem bardzo zdziwiony, dużo decków opiera się teraz mocno albo na itemach, albo na mega, więc te locki to dla nich zabójstwo. Pytanie, czy nie stanie się teraz tak, że ludzie zaczną kleić kontry na żabodżdżownice, przez co te znikną... ponownie otwierając pole temu, co kontrują tongue. No ale Kakel ma rację, jako że to dopiero pierwsze regionalsy w standardzie, na razie mamy wróżenie z fusów, zobaczymy po kilku turniejach, czy to powtarzalny schemat.

63

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Drugie. Pierwsze w duńskim Herring wygrało Fairy/Giratina przed Lucario Batem i Manectric/Regice.

Nawiasem mówiąc, nie wiem kim jest Tristan W, ale o ile mogę sobie wyobrazić jak przejechał się po Night Marchu w ćwierćinale, to jak przeszedł ćwierćfinał już jest niezłą zagadką ;p

SzymoniePrzybyle, informuję Cię, że ToadTina MOŻE być niezłym pickiem na standard do Berlina tongue

Xerosic to supporter który może coraz bardziej zyskiwać na znaczeniu...

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer, szymon.przybyl

64

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

http://pokegym.net/forums/showthread.ph … nized-Play

Bardzo ciekawy artykuł o karach dla zawodników i zachowaniu sędziów w niektórych sytuacjach. Oficjalny dokument opisujący tzw 'dobre maniery' sędziowskie (org 'best practices').

TL;DR

1. Teraz kary jako-takie za błędy w decku i decklistach mają małe kary (ostrzeżenia, kara priza), ale za to ich naprawa jest bolesna - każdą nielegalną kartę trzeba zastąpić basic energią.

W przyszłosci będzie odwrotnie - kary za rozbieżności będą zaczynać się od game lossa, ale za to naprawa talii będzie bardziej przyjazna dla gracza, co pozwoli mu dograć turniej.

Kary za oszukiwanie z decklistami teraz będą mogły być eksalowane do dyskwalifakcji, jeśli tylko znaczne dodatkowe korzyści zostaną osiągnęte - bez względu na intencję gracza.

+ pokaż spoiler

Jak dla mnie dobra kara - teraz osoba przyłapana na np. 63-kartowym decku dostaje tylko game lossa, a np. w dwumeczu nadal może odrobić stan gry - dodatkowo, może sobie dokładnie wybrać, które karty chce wyrzucić zgodnie z danym matchupem albo jego meta callem. Tak jak w przypadku zwycięzcy pewnych regionalsów w zeszłym sezonie...)


2.
Sędziom doradza się bycie bardziej pomocnym graczom - mogą swobodnie odpowiadać na pytania, póki nie doradzają zawodnikom.

3. Ustawienie kart na stole nie musi być tak ścisłe jak teraz obowiązuje - ważne jest, żeby deck i discard były po jednej stronie, a prizy po drugiej tak ułożone, aby było widoczne, ile ich jest.

Polecam całość, chociaż jest pisana dość trudnym językiem (młodsi użytkownicy mogą sobie nie poradzić).

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

65

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Bardzo mi się podoba zmiana z decklistami, pozostałe dwie mnie niezbyt ruszają.

66

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Virbank City Gym napisał/a:

Bedford City Championships

Swiss:

1. Michael Feller (Xerneas BKT and Friends) (6-1)
2. Yveltal Zoroark Regirock
3. Night March
4. Entei
5. Entei
6. Mienshao
7. YZG
8. YZG (5-2)

(YZG = Yveltal/Zoroark/Gallade)

Wyniki po topkach:

1st- Brent Siebenkittel (Meishao)
2nd- Andrew Rogers (YZG)
T4- Brandon Smiley (YZG)
T4- Christopher Schemanske (Entei)

Rozwalił swissa i odpadł w ćwierćfinale deckiem na Xerneasach BKT - Kakel, czyżbyś zmienił nazwisko i wybrał się za granicę? big_smile.

Finalnie wygrywa Mienshao, który, jak wiadomo, jest martwy (bo Ace Trainer, bo Crobat wszędzie, bo Judge).

Koniec roku, czas cudów...

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

67

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Wszystkim, którzy chcą zobaczyć Expanded na światowym poziomie gorąco polecam finał Regionalsów w Dusseldorfie.
Grają: lider pod względem CP w Europie (i przy okazji człowiek, który spopularyzował ToadTinę) i gość, który pokonał Yabola w finale Arena Cup Berlin ponad rok temu (chwilowo dziewiąty w Europie). Komentują: David "Niebieski" Hoffmann i jakiś random.

Podziękowali za posta: adriank1

68

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Kakel napisał/a:

Wszystkim, którzy chcą zobaczyć Expanded na światowym poziomie gorąco polecam finał Regionalsów w Dusseldorfie.
Grają: lider pod względem CP w Europie (i przy okazji człowiek, który spopularyzował ToadTinę) i gość, który pokonał Yabola w finale Arena Cup Berlin ponad rok temu (chwilowo dziewiąty w Europie). Komentują: David "Niebieski" Hoffmann i jakiś random.


Jeżeli na światowym poziomie nie wybiera się z trainers maila Computer Searcha nie mając supportera na ręku to ja jeszcze muszę się wiele nauczyć (2:03).

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

69

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Ciężki temat. Gość z jednej strony chciał uniknąć discardowania maksymalnie dużej liczby kart, a z drugiej wyraźnie się zapomniał, że dostanie tool scrappera.

Tak czy siak ten comp search chyba powinien się w łapie znaleźć szczególnie w obliczu tego, że z pierwszego trick shovela spadł N big_smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

70

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

https://www.youtube.com/watch?v=zT7tawS4TP8

Moje testy na PTCGO ujęte... z drugiej strony. Tydzien temu zostałem nagrany przez Youtubera używającego decku Marowak/Hawlucha. Ja grałem Manectric/Crobat

Start gry od 13:30

Mecz trudny i bardzo ciekawy, bardzo dynamiczny. Już w drugiej turze mordercza wymiana ciosów i hiperagresja, a potem... zobaczcie sami smile

Dzięki dla Artura za wykopanie!

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

71

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Pierwszy dzień pierwszych regionalsów w expanded BW-BKP obfitował w eksplozje mózgowe szerokiego spektrum - gra niesamowicie przyspieszyła po wejściu nowego setu. Dzisiejsze top 32 będzie superciekawe!

Na twitch.tv/mrren123 widzieliśmy zarówno nudne bitwy Yveltali jak i masakracje starymi tematami - niejaki Long Bui dostał się do top32 jako niepokonany z wynikiem 5/0/4 (Virgen/Seismitoad/Max Elixir) i drugiego dnia będzie atakował top 8 ze stratą zaledwie jednego remisu - osobiście trzymam za gościa kciuki. W piątej rundzie po prostu zmiótł ze stołu dobrze złożonego Yveltala (Alexa Śmietany, typowo amerykańskie nazwisko - 5/2/2, 38 miejsce, smuteczek) 2-0 w 25 minut.

Prowadzi niejaki Aaron Tarbell (7/0/2, Trevenant BREAK / Wobuffett / Bursting Balloon, moja wizja czekała tylko kilka godzin na realizację big_smile) który stał się negatywnym bohaterem internetów po tym, jak w szóstej rundzie przy wyniku 5/0 'zaakceptował' propozycję remisu z Ryanem Pattersonem (3 miejsce, Mega Rayquaza bodajże) zrywając się oburzony ze stołu minimum tak, jakby ktoś obraził jego matkę.

Top 32 zdominowały decki darkowe na podwójnym silniku max elixir + dark patch. Na 32 talie Yveltali jest minimum połowa, trzy Virgeny, trzy Trevenanty BREAK oraz uwaga uwaga - Greninja BREAK, co prawda na odległym 28 miejscu, ale nadal ze stratą tylko jednego punktu do topów. Bardzo ciasno!

Grają również dwaj skrypciarze 60cards - Jose Marrero i Daniel Altavilla, więc może ich artykuły są cokolwiek warte.  Ósmy Jake Dudzik, który rok temu wygrywał regionalsy mając w środku 63 karty. Tym razem Manectric EX / M Mewtwo EX to mam nadzieję bardziej kompaktowy build i może Jake w końcu zmieścił się w 60?

Zero Vespiquenów, Zero Sableye/Garbów. No, może jeden, jeśli okaże się, że są 'dziurami' z poniższych wyników. Tak czy siak Max Elixir po prostu masakruje te dwa decki, zupełnie nie nadążają, Nawet w VirGenie zwykle uda się wystawić Seismitoada EX i za pomocą komba Max Elixir + Energy Switch + Skyarrow Bridge skutecznie zablokować talie, które wcześniej były ciężkie do odparcia.

W dużym skrócie: Teraz w formacie expanded gra hiperakceleracja energii (Virgen / M Manectric EX / Darki) na pół z lockiem (Trevenant BREAK, Pyroar, ToadBat), zero kontroli i talii 'Bursting DCE 180 T2' jak je nazywam - drugi dzień regionalsów będzie hiperciekawy o ile na transmisji uda się odsiać nudne mecze Maxie/Gallade i pokazać coś interesującego.

Szczegóły i szczególiki tutaj:

Stream: twitch.tv/mrren123. Dzisiaj top 32 i później od ćwierćfinałów w górę.
Wyniki:

+ pokaż spoiler

1. Aaron Tarbell - Trevenant BREAK/XY/Wobbuffet PHF/Burst Balloon
2. Nathan Brower - Pyroar FLF (niepotwierdzone, plotka pół na pół z primal groudonem)
3. Ryan Peterson - M Rayquaza EX
4. Ahmed Ali - Turbo Dark
5. Kevin Baxter - Yveltal EX/Darkrai EX
6. Ryan Allred
7. Jared Weiss - Virizion EX/Genesect EX
8. Jacob Dudzik - M Manectric EX/Mewtwo EX/Parallel City
9. Joe Grubb - Turbo Dark
10. Aaron Roffman - Yveltal EX/Seismitoad EX
11. Daniel Altavilla - Yveltal EX/Darkrai EX/Maxie's
12. James Miller - Yveltal EX/Darkrai EX
13. Travis Nunlist - Trevenant BREAK/XY/Wobbuffet PHF/Burst Balloon
14. Brad Curcio - Yveltal EX/Darkrai EX/Maxie's
15. Rudy Paras - Yveltal EX/Darkrai EX/Maxie's
16. Davis Haussecker - M Manectric EX/Fighting
17. Stephen Bates - Yveltal EX/Darkrai EX
18. Long Bui - Virizion EX/Genesect EX/Seismitoad EX
19. Jose Marrero - Seismitoad EX/Crobat PHF
20. D'Angelo Powell - Yveltal EX
21. Santiago Rodriguez - Seismitoad EX/Crobat PHF
22. Russel LaParre - Yveltal EX/Darkrai EX/Maxie's
23. Kyle Warden - Turbo Dark
24. Mike Canaves - Primal Groudon EX
25. Zach Lesage - Turbo Dark
26. Blake Pennington
27. Michael Perkins
28. Grafton Roll - Greninja BREAK/XY/BPT / Octillery/Dedenne
29. James Simmerman - Trevenant BREAK (XY/BPT)
30. Patrick DeRosa - M Manectric EX/Virizion EX/Genesect EX
31. Phillip Barta
32. Wayne Russell - Yveltal EX/Darkrai EX/Maxie's

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer, Bidulek, Nataku, Kars

72

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Elite Trainer Boxy z boosterkami z Generations i SHAYMINEM EX JAKO PROMKĄ!

http://www.pokebeach.com/2016/03/genera … rainer-box

Erm... tylko to nie ten Shaymin co trzeba smile Trawiasty z generations, wydany póki co tylko w Japonii - ale wszyscy wołający że Shaymin prędzej lub później dostanie promkę - punkt dla was big_smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

73

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

http://www.pokebeach.com/2016/03/wobbuf … achi-promo
http://www.pokebeach.com/2016/03/ex-pow … ons-in-may

Szczerze mówiąc, wydaje mi się, że część informacji z tych artykułów jest prawdą, a część żartem - myśle, że dowiemy się prawdy dopiero jutro.

Całkiem sprytne zagranie bo teraz nie wiem kto i na ile robi w konia, ale przynajmniej Wobbuffet BREAK wygląda na autentyk big_smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

74

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Przy tym drugim linku wyskakuje error, ale to pewnie był ten artykuł z przedrukiem Toada? Całkiem troll. tongue O Wobbuffecie słyszałem już wcześniej, natomiast przedruki Shaymina, Hoopy i Rayquazy to tak wielki fejk, że nawet nie wiem, czego oczekiwali tongue

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

75

Odp: Artykuły wszelakie, byle godne uwagi.

Panie, panowie, to jednak nie żarty.
Japońce już wktórtce dostają reprinty Żaby i Shaymina.
http://www.pokebeach.com/2016/04/m-beed … -confirmed
Brak wieści z drugiej strony Pacyfiku.
Czy to możliwe że Worldsy 2017 odbędą się w Expanded?