1

Temat: [XY-on] Hydry v.3.1.

Nareszcie wyrotował Hydreigon DGE, więc mogłem bezkarnie złożyć talię na Hydreigon PFO!
Zastrzegam, jest to wersja budżetowa złożona z tego, co miałem.

Pokemony [12]:
3x Yveltal EX XY
2x Yveltal XY
3x Deino PFO
1x Zweilous PFO
3x Hydreigon PFO

Trainery [35]:
4x Prof. Sycamore
3x Prof. Birch's Observations
2x Tierno
1x Ace Trainer
1x Teammates
1x Lysandre
4x Ultra Ball
3x VS Seeker
3x Trainers' Mail
3x Rare Candy
3x Muscle Band
2x Switch
1x Enhanced Hammer
1x Head Ringer
2x Shadow Circle
1x Silent Lab

Energie [13]:
9x Dark
4x DCE

Taktyka prosta jak konstrukcja cepa: wystawić Yveltale EX, ładować me małymi Yveltalami i Hydreigonami, zbierać nagrody. Talia jest trochę niedopracowana, ale już mogę się podzielić kilkoma uwagami. Jeśli chodzi o Supportery to Tierno jest zadziwiająco dobry (zwłaszcza w połączeniu z Trainers' Mailami jeśli się po coś kopiemy), co najmniej na poziomie Birchów moim zdaniem i eksperymentowałbym nawet z trzema Tierno. Teammates to karta, która trzyma całą talię, bez szalejących N'ów bardzo zyskała na wartości. Z drugiej strony Ace Trainer spoko, ale nie powala. Stadiony trzeba wkładać na metę, Shadow Circle/Silent Lab/Faded Town wszystkie dobre w zależności od tego, czego się spodziewamy. Seismitoada EX nie gram, ale myślę, że spokojnie można włożyć w miejsce małych Yveltali (ale chwilowo uważam, że Yveltale odrobinę lepsze). Inne rzeczy do przetestowania, które mogłyby działać (w miejsce Hammera lub Head Ringera, ostatecznie trzeciego stadionu): Sacred Ash, czwarty Yveltal EX, Battle Compressory, Hex Maniac, drugi Lysandre. Gdybym miał Shayminy to na pewno w talii pojawiłby się jeden AZ.

Ot, taka prosta talia. Nie sądzę, żeby przywróciła Darki do mety, ale Dark Impulse to bardzo dobra Abilitka, a Yveltal jest do niej partnerem marzeń.

2

Odp: [XY-on] Hydry v.3.1.

Aktualizacja do wersji 3.2. "Zimowa Uczta":
- 1 Professor Birch's Observations PCL
+ 1 VS Seeker PFO
Bo VS Seeker jest zbyt mocny, żeby nie grać kompletu. Wypadł PBO, bo nie lubię flipanych kart, a decki na Stage 2 nie przepadają za wtasowywaczkami.
- 1 Head Ringer (Team Flare Hyper Gear) PFO
+ 1 Hex Maniac AOR
Bo Hex Maniac to najmocniejszy Supporter nie ruszający ręki od wyjścia Lysandra. Praktycznie jednostronny Ability Lock to obrzydliwie mocny efekt, czwarty VS Seeker jest też dlatego. A Head Ringer nie jest dobry w nieprzeszkadzającej talii.
- 1 Darkness Energy XY
+ 1 Super Rod BKT
Bo 13 energii to za dużo, a Super Rod to świetna karta.

Podpatrzone w Katowicach rozwiązania do przetestowania w następnych wersjach: Battle Compressory, Octillery BKT, Giovanni's Scheme.