1 (edytowany przez adriank1 2015-11-29 00:49:09)

Temat: [news] (Piterr wygrywa Arena Cup Berlin!) - dyskusje turniejowe

Hej, wiem, że paru z was jest zainteresowanych, więc powiem, co wiem.

84 mastersów, chyba 11 polaków, 7 rund BO3, format standard.

Piterr ma 5-0-1, więc remis w ostatniej rundzie powinien dać mu spokojną topkę. Chory człowiek, nie? Trzy top 8 na turniejach rangi regionalsów w tydzień big_smile Inumaru 4-1-1, Bulbinek 4-2 więc jeszcze walczą dzielnie. Lesiu niestety 1-2-1 więc dość szybko pożegnał się z topką. Pozostali polacy - brak info.


http://event.amigo-spiele.de/2015/11/28 … e-analyse/

1/5 turnieju to night marche. ToadTina praktycznie WYPAROWAŁA (mogą się mieścić tylko w polu Others, a na pewno nie stanowi więcej niż pół tego pola bo zostałaby wyszczególniona). Walka, Lightning i Vespiqueny po 8-9 talii w turnieju. Szczególnie fajnym pickiem jak dla mnie jest Zoroark/Vespiquen, no i strasznie żałuję bo to byłby mój wybór gdybym tam grał big_smile

Ciekawe jak to się skończy, nie? Wyniki pewnie podadzą na amigo-spiele.de, została ostatnia runda swissa!

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer, Bidulek

2 (edytowany przez Bidulek 2015-11-28 21:11:23)

Odp: [news] (Piterr wygrywa Arena Cup Berlin!) - dyskusje turniejowe

Mam dziwne wrażenie, że w topkach obok Piterra pojawi się Inu i będą oni mieli jeden mecz big_smile
Czym oni grają?

Greninja & Dewott

3

Odp: [news] (Piterr wygrywa Arena Cup Berlin!) - dyskusje turniejowe

No i mamy pierwszego polskiego półfinalistę - tylko jeszcze nie wiadomo, którego.

W ćwierćfinale Piterr z Bulbinkiem... Jeśli Bulbinek gra swoim Groudonem to Piterr z manectricami jest w sporych opałach.

Inu niestety spuchł w ostatniej rundzie i przegrał. 4-2-1 i 15 pozycja.

Reszta - poza pierwszą siedemnastką.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

4

Odp: [news] (Piterr wygrywa Arena Cup Berlin!) - dyskusje turniejowe

https://www.youtube.com/watch?time_cont … nk1hrh3ChE

Mecz Piterra z piątej rundy

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

5

Odp: [news] (Piterr wygrywa Arena Cup Berlin!) - dyskusje turniejowe

Talie z top 8 - stan po swissie

1. Landorus/Vespqiquen/Zoroark
2. Manectric/Wobbuffet/Bets (Piterr)
3. M Manectric/Raikou
4. Yveltal/Night March
5. Yveltal/Vespiquen/Bats
6. Yveltal/Night March
7. Groudon/Landorus/Lucario (Bulbinek)
8. Vespiquen/Zoroark/Flareon

Finał grupy Seniors:

Vileplume / Giratina 2:1 Raichu / Zoroark

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

6

Odp: [news] (Piterr wygrywa Arena Cup Berlin!) - dyskusje turniejowe

Piterr w półfinale! Brawo dla Bulbinka za top 8!

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

7

Odp: [news] (Piterr wygrywa Arena Cup Berlin!) - dyskusje turniejowe

Piterr w finale...

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

8

Odp: [news] (Piterr wygrywa Arena Cup Berlin!) - dyskusje turniejowe

I Piterr wygrał smile

W finale ograł Vespiquen/Yveltal/Crobat, o ile mi wiadomo.

W końcu można iść spać, jak ludzie big_smile Gratulacje raz jeszcze, dla Piterra, Bulbinka za top 8, Inumaru za top 16 i całej reszty za walkę smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

9

Odp: [news] (Piterr wygrywa Arena Cup Berlin!) - dyskusje turniejowe

Wielkie brawa Piterr!!! Rozwijaj dalej wrocławską scenę, aktualnie najlepszy ośrodek w Polsce.

Piszę to jako warszawiak big_smile

10

Odp: [news] (Piterr wygrywa Arena Cup Berlin!) - dyskusje turniejowe

Decki: http://event.amigo-spiele.de/2015/11/28 … g-masters/

Finał: http://event.amigo-spiele.de/2015/11/28 … ers-top-4/

Podoba mi się dziurawienie gościa Crobatami jak sito, pierwsza gra w siedem minut big_smile Druga chwilę dłużej.


Jirachi promo count w top 8: 4/8. Jeśli tendencja przełożyła się na cały turniej to już wiem, skąd wzięło się wyparowanie ToadTin z mety.

Oczywiście, tylko Polacy w top 8 mieli mniej niż trzy Shayminy big_smile

A deck Mega Manectric/Raikou techował tylko jednego Raikou, podobnie jak Zapdosa (i Jirachiego promo), więc równie dobrze można było go nazwać inaczej...

Z ciekawostek, policzcie  pokemony w talii wicemistrza. 31! Ta talia tak naprawdę dzieli się na dwie połowy - pierwsza to Vespiquen, druga to Yveltal (kontra na Night Marche, rzecz jasna), a Crobat jest używany w obu przypadkach. Rozważnie, biorąc pod uwagę, że talii na Night Marchu było minimum 17. Jak Empoleon/Terrakion Kakela z OTP 2012, ale dla odmiany to chyba trend na jeden turniej.

Na podobnej zasadzie działa trzecia talia - Landorus z bandem zabija Eevee/Combee/Joltika/Zoruę (warto o niej pamiętać, Zoroark stoi już po 7 dolców mimo, że jest w theme decku), na cięższe talie są stage 1, a na Manectrici Landorusy mogą grać same.

Bulbinek świeżo - Don Lucarione działa, bardzo podoba mi się tam Parallel city.

Może chłopaki jak wrócą to jeszcze coś podpowiedzą smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

11

Odp: [news] (Piterr wygrywa Arena Cup Berlin!) - dyskusje turniejowe

Wszedłem na facebooka i aż mi ciarki przeszły jak przeczytałem posta o tym, że Piterr wygrał. NAJSZCZERSZE GRATULACJE PITERR!

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

12

Odp: [news] (Piterr wygrywa Arena Cup Berlin!) - dyskusje turniejowe

Piterrowy finał mniej emocjonujący niż ten z Worldsów, a to naprawdę coś znaczy.

13

Odp: [news] (Piterr wygrywa Arena Cup Berlin!) - dyskusje turniejowe

arturomod napisał/a:

Wielkie brawa Piterr!!! Rozwijaj dalej wrocławską scenę, aktualnie najlepszy ośrodek w Polsce.

Piszę to jako warszawiak big_smile

Wroclawski final na OTP to potwierdzil.
Nie bylbym soba gdybym tego nie napisal smile

Gratulacje Piterr, zasluzyles. Ostatnie turnieje pokazaly, ze ladnie masz ograne Manectrici. Zapracowales na ta na wygrana big_smile

14

Odp: [news] (Piterr wygrywa Arena Cup Berlin!) - dyskusje turniejowe

Ja dalej nie rozumiem, dlaczego twierdzicie, że on ma ograne Manetricki. n ma świetnie ograne batsy, a Manetrick to tam był dodatek (a przynajmniej w topkach) wink

15

Odp: [news] (Piterr wygrywa Arena Cup Berlin!) - dyskusje turniejowe

Lesiu napisał/a:

Ja dalej nie rozumiem, dlaczego twierdzicie, że on ma ograne Manetricki. n ma świetnie ograne batsy, a Manetrick to tam był dodatek (a przynajmniej w topkach) wink

No właśnie, w ćwierćfinale praktycznie nie grał manectriców, przez co nie mogłem mu ich obijać lucario z bandem, strongiem i fighting stadiumem. Co masz na swoje usprawiedliwienie, Piterr :<?