Temat: [BW-ON/Expanded] Rak donkerski Shiftriego (Cancer deck)

Nie testowałem tego i wrzucam to gdyż za często tego NOWEGO i WKURZAJĄCEGO raka widzę na ptcgo.
Oto Mniej więcej szkielet tego czegoś ;f

2x Shaymin EX ROS
4x Seedot FLF
4x Nuzleaf FLF
3x Shiftry NXD
1x Jirachi EX PLB
4x Unown AOR

Trainer

4x Acro Bike PCL
3x Battle Compressor (Team Flare Gear) PFO
4x Bicycle PS
4x Devolution Spray DGE
3x Level Ball NXD
4x Ultra Ball DEX
4x Roller Skates PFO
1x Scoop Up Cyclone PLB
4x Super Scoop Up BW
4x VS Seeker PFO
4x Professor Sycamore XY
4x Forest of Giant Plants AOR

Energy:
Nan

Zasada w najkrócej opisana:
Wystawić stadion.
Ewoluowac seedoty i nuzleafy w shiftry w PIERWSZEJ turze zeby abilitką shiftriego wywalic wszystkie poki przeciwnika by spowodować donka używając przy tym devolution spray lub SSU.
To coś potrzebuje jak najszybszego dociagu.

Jakieś poprawki i jak to skontrować?

Zbieram kody PTCGO.
Irytacja. Kiedy ktoś odrzuca naszą pomoc, a potem użala się nad swoją krzywdą.
Shaymin EX na Ace speca

2

Odp: [BW-ON/Expanded] Rak donkerski Shiftriego (Cancer deck)

Skontrować? Easy tongue Wobbuffet

Co do decku, to nie potrzeba tam Jirachi IMO, 4 Shiftry. Problemów ma dużo, od Seedotów w prizach po nieudane flipnięcia żetonem, bo ten deck BARDZO polega na szczęściu. I nie, nawet mityczny czerwony coin Fennekina nie pomaga. Deck jest fajny, ale jeśli brakuje nam szczęścia lub przeciwnik wystawia Pokemony na ławkę, bardzo szybko się zdeckujemy i nic nie zrobimy.

Grałbym tu też AZy jako jedyne supportery, może w 2 sztukach. Raczej nie potrzeba Sycamore'ów, bo wystarczą itemki do przewijania/Unowny/Shayminy.

3

Odp: [BW-ON/Expanded] Rak donkerski Shiftriego (Cancer deck)

Udało mi się dorwać jakoś karty z nowego setu i przetestowałem go.
Wynik: Rak (Za mocny)

W jednej grze miałem same tails (11) na jednym yveltalu -.- (Spisek Illuminati)
Cancerfett kontruje to (Tłum. Wobbuffet PFO )
W jednej turze można przekopać cały deck tymi dwoma shayminami.
Zamiast Bicycle PS wrzuciłem Trainers' Mail ROS, Deck działał lepiej
Da się wygrać z 5 pokami na benchu przeciwnika jednak tu trzeba mieć pedalskie szczęście którego nie mam (Tails forever)
Latios EX ROS Ma jakieś szanse wygrać z tym jak zaczyna
Czesto startujesz unownem (Ew Shayminem -.-)

Nie polecam chyba ze chcesz powkurzac ludzi, iść na łatwiznę
RIP PTCGO Expanded

Zbieram kody PTCGO.
Irytacja. Kiedy ktoś odrzuca naszą pomoc, a potem użala się nad swoją krzywdą.
Shaymin EX na Ace speca

4

Odp: [BW-ON/Expanded] Rak donkerski Shiftriego (Cancer deck)

Zagrałem turniej w Expanded solidnym deckiem i przegrałem przeciwko temu nie ciągnąc ani jednej karty. Najlepszym się zdarzy

Naturalnie, decki typu WObbuffet/Crobat albo Wobbuffet/M Groudon są dość chronione, otwarcie Vileplumem w TO praktycznie zabija ten deck, podobnie Trevenant i - o ile ktoś coś takiego wymyśli - Garbodor. Night March jak się wyłoży na pełen stół to też raczej ma przewagę.

Prawda jest taka, że jeśli chce się grać w Expanded to trzeba ten deck mieć na uwadze jak kiedyś Sabledonka albo Pyroara FLF, więc płakanie że 'złozyłem deck skontrowali mi go' jest tutaj nie na miejscu. Jeśli chcesz osiągać wyniki, złóż silną talię która dodatkowo kontruje takie zabawki... Albo odpuść maczap.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

5

Odp: [BW-ON/Expanded] Rak donkerski Shiftriego (Cancer deck)

Grałem na to VirGenem parę razy i nie uważam tego za broken/raka/cokolwiek. Efekty flipane w tej grze są raczej zbalansowane.

6

Odp: [BW-ON/Expanded] Rak donkerski Shiftriego (Cancer deck)

Zrobiłem sobie jakiś czas temu parę rozdań Shiftrymi i ta talia albo wygrywa w T1, albo wcale. Wobec tego VS Seekery są bezużyteczne, za to brakuje mi tu Recycle EP, która z Devolution Sprayem lub SSC w discardzie daje kolejną możliwość na Giant Fana a w połączeniu z Unownem czy Acro Bikiem pozwala wyjść z dead handa. I trzeci Shaymin jest tu zdecydowanie lepszy niż Jirachi.

Do kontr wymienionych powyżej dorzucę T1 Archeopsa i Baltoya Theta Stop. Generalnie jeśli przeciwnik zaczyna i założy locka w T1 to Shiftry może się poddać z miejsca.

7

Odp: [BW-ON/Expanded] Rak donkerski Shiftriego (Cancer deck)

Deck w pierwszym poście powinien zostać zmodyfikowany:
- dodatkowy shaymin za jirachiego
- recycle w talii
- za dużo sycamorów
- zbędne vs seekery
ale o tym już na górze wspominano. Nie testowałem i nie przetestuję, więc dokładnych liczb nie podam.

Nie sądzę, żeby ktoś się z tym wybrał na jakiś ważny turniej, ale na PTCGO deck drażni niesamowicie.
Opisywałem w innym temacie, że można zdobywać punkty w formacie versus night marchem. Trochę to co prawda lamerskie, ale dość skuteczne.
Ten deck to lame style lvl hard.
Grałem z tym 4 gry i 4 razy dostałem po dupie. Nie wliczam poddanych gier, gdy nie chciało mi się czekać, aż mój szanowny przeciwnik przemieli i zdejmie moje 2-3 pokemony.

Na PTCGO jest tego masa i w trybie expanded ciężko z tym walczyć. Jeśli przeciwnik zaczyna, przegrana jest niemal pewna. Jeśli my zaczynamy jedyną nadzieją jest wystawić 5-6 pokemonów lub dead heand przeciwnika, co się zdarza niezmiernie rzadko.
Kontry owszem są, ale trudno mam wrzucać do Fairy Boxa Wobbuffeta czy Baltoya, bo w większości gier są raczej nieprzydatne. Poza tym niewykluczone, że nawet nie zdążę się do nich dokopać na czas...

Podsumowując:
1. W realu deck furory turniejowej nie zrobi.
2. Na PTCGO będzie spotykany niesamowicie często i na pewno wiele krwi napsuje.