Temat: [BC-on] Zoroark/Yveltal

Pokażę tylko, co zaserwowałem w Krakowie na pożegnanie obecnego standardu

4x Zorua LT
3x Zoroark LT
2x Yveltal XY
2x Yveltal EX XY
1x Absol (Plasma) PLF
1x Darkrai EX LT
1x Shaymin EX ROS

4x Professor Sycamore PFO
2x N DEX
2x Colress PS
2x Lysandre FLF
1x Professor Birch's Observations PCL

3x VS Seeker PFO
3x Bicycle PS
2x Trainers' Mail ROS
1x Dowsing Machine PS

4x Sky Field ROS

4x Ultra Ball ROS
3x Muscle Band XY
1x Silver Bangle PLB
1x Revive ROS
1x Switch ROS

8x Darkness Energy  XYTKD
4x Double Colorless Energy PFO

Talia jest naprawdę 'Ikstrimly fan tu plej' ale niestety dopiero kiedy wyciągnąłem Shaymina z losowego boosterka z rana to mogłem dopiero ją złożyć (nie miałem wcześniej Jirachiego EX który też tu pasuje), bo ten dopełnia ją idealnie - głównym założeniem jest uderzenie w drugiej turze za minimum 100. Magiczne liczby to 160 z Zoroarka + Muscle Band, 90 z Yveltala + 20 we wrogiego Shaymina i 180 z Absola gdyby szanowny przeciwnik zapomniał się i wyłożył bez konkretnej potrzeby cały stół - i tak też się zdarzało.

Maczapy tego decku dzielą się dokładnie na 'dobre' i 'trudne'. Złych nie ma jako, że słabość na walkę mogę doskonale pokryć resistancem - tylko mam trochę mniej pokemonów do gry.

Z Landobatem i Night Marchem siłę gry oparłbym na dwóch małych Yveltalach które nadają się do tego świetnie. Joltik i Pumpkaboo spadają z pierwszego ataku kiedy ja jeszcze mogę sobie doładować energię (cudowna sprawa), Hawlucha nie ma się o co zawiesić a Landorus EX obija się o resistance. Bardzo pomagają Lysandry i kilka Zoruł (dziwaczna odmiana) na ławce, które pozwalają z niczego zrobić 180.

Na tych Zorułach i jak najszybszym wystawianiu wszystkiego oprze się również gra przeciwko żabom. Kluczowe byłoby podłożenie do Zoruł Muscle Bandów zanim zacznie się trainer lock.

Gra przeciwko Mega byłaby trudna, ale kluczowym byłoby niewykorzystywanie od razu wszystkich zasobów i branie wszystkiego 'na styk', powiedzmy 2 razy po 120. Wyjątkiem jest fairy, bo tam można uratować się tylko megaagresją (w grach BO3 zalecałbym wręcz taktyczne łapanie remisu na 1-1, taktyka raz prawie się sprawdziłą ale nie przeżyłem w terminacji.)

Inne Maczapy - sprawa otwarta. Próbujcie być kreatywnymi!

PS: Nie mam czwartego Zoroarka. Wrzuciłbym, gdybym miał smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer