Temat: [XY-on] Szanując Portfel #1 - Crobat/Wobbuffet

4x Zubat PFO
4x Golbat PFO
4x Crobat PFO
4x Wobbuffet PFO
1x Miltank FLF
1x Baltoy
1x Claydol ( deewolucja całego stołu przeciwnika w ataku za [P])

6x Psychic Energy  XYTKD
2x Mystery Energy PFO

4x Professor Sycamore PFO
4x Professor Birch's Observations PCL
1x AZ PFO
1x Lysandre FLF
1x Ace Trainer (taki Team Galactics Wager MT, tylko że zawsze wygrywamy i do rzucenia tylko przy przegrywaniu w prizach)

4x VS Seeker PFO

4x Dimension Valley PFO

4x Super Scoop Up FFI
4x Level Ball NXD
2x Muscle Band XY
2x Acro Bike PCL
1x Repeat Ball PCL
1x Ultra Ball ROS
1x Sacred Ash FLF

Co lubimy:

- Shayminy EX. Bardzo je lubimy, bardzo przyjemnie się je zabija, polecam i pozdrawiam
- Vespiqueeny, a szczególnie Combee mające 40 HP. Dajcie ich jak najwięcej
- Rotację N'a. W końcu nikt nie będzie mi mówił co mogę mieć na ręku, a czego nie.

Czego nie lubimy:

- Łatwych do wystawienia szaf po milion HP typu Swampert (z Archiego), Xerneas XY, Yveltal XY et cetera,
- Paint rollera. Może postawić pod znakiem zapytania przebitki stadionowe
- Tailsów na birchach, zdarza się najlepszym
- Martwych rąk bez supportera
- Braku miejsca na ławce na Unown R LA (z grubsza przedruk) i Porygona-Z (deewolucja za C tylu pokemonów z mojej ławki ile chcę i cofnięcie ewolucji do ręki).

Frajda gwarantowana, deck niedrogi (tydzień temu cała dostępna linia pokemonów na 60cards.net stała po 7 dolarów, teraz widzę Crobaty hurtowo wyparowują z rynku, ale może to wy je kupiliście?), a przy braku dead-handów można ograć każdego.

Najdrożej zdecydowanie wyjdą VS Seekery, koszt reszty talii to około 100-120 złotych przy dobrych wymianach (przynajmniej w moim wypadku).

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

2

Odp: [XY-on] Szanując Portfel #1 - Crobat/Wobbuffet

Jako, że gram deckiem Wobbuffet/Crobat dość długo powiem tak:
1. Crobata lepiej grać w linii 4-4-3.
2. Grałbym co najmniej 2 Ultra Balle (sam gram 3).
3. Można by zwiększyć liczbę Muscle Bandów do 4.
4. Nie jest to najsilniejszy deck.
Na chwilę obecną tyle, jakby co to będę pisał.

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

3

Odp: [XY-on] Szanując Portfel #1 - Crobat/Wobbuffet

Drugi Ultra Ball ROS to dobry pomysl.
Dalbym tez jednego Trainers' Mail ROS, ot tak, na probe. Ale to moje zdanie bo bardzo lubie ta karte.

Ten, który ma zamiar pojechać kiedyś na OTP big_smile

4

Odp: [XY-on] Szanując Portfel #1 - Crobat/Wobbuffet

Na moje za dużo SSU i Seekerów.

Drugi Lysandre wskazany, bo chyba nastawiamy się na bicie tych obitych, a nie zdrowych.

Trzecia Mystery? Czemu by nie. Szczególnie w obliczu braku Zubata z Plasmy.

Jednego level balla bym wymienił na ultra.

To chyba tyle.

5

Odp: [XY-on] Szanując Portfel #1 - Crobat/Wobbuffet

mcszuwacz napisał/a:

4. Nie jest to najsilniejszy deck.

Nie jest to do końca oczywista opinia. Mecz z Night Marchem jest na przykład dla tej talii praktycznie nieprzegrywalny. Głęboko wierzę, że po rotacji właśnie Crobat/Wobbuffet będzie umiał się dobrze wpisać w metę, także dzięki wypadnięciu wielu psychicznych pokemonów z ability, które nie są blokowane przez wobbuffeta.

Podsumowując wasze uwagi:

-1x VS Seeker
-1x Super Scoop Up
-1x Legel Ball
-1x Psychic Energy

+1x Ultra Ball
+1x Lysandre
+1x Trainer's Mail
+1x Mystery Energy

podobają mi się wasze propozycje, jedynie zwiększenie liczby muscle bandów do 4 uważam za bezzasadne - odpowiednia cyrkulacja Crobatów zapewnia większe korzyści, a ważniejsze jest postawienie dwóch-trzech zubatów na starcie niż wobbuffeta z bandem.

Wszystkich podważających siłę decku zapraszam na sparing w celu udowodnienia tej tezy smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

6

Odp: [XY-on] Szanując Portfel #1 - Crobat/Wobbuffet

Strasznie odważne jest ocenianie siły talii zanim ktokolwiek zaczął składać talie do XY-onu i nie wiadomo co będzie popularne. Na przykład Pokemony z Theta Stop zupełnie niszczą tę talię. Ale czy będą na tyle dobre, żeby były w mecie? Kto to tam wie.

I skan Ace Trainera, który jakiś czas temu już został ujawniony.

7

Odp: [XY-on] Szanując Portfel #1 - Crobat/Wobbuffet

A propo mety. Co czesciej bedzie grane: (co lepiej grac)
Professor Birch's Obserwations
Czy Shauna?

Ten, który ma zamiar pojechać kiedyś na OTP big_smile

8

Odp: [XY-on] Szanując Portfel #1 - Crobat/Wobbuffet

Jak dla mnie wybór jest jasny - nietrafiony Birch to jedna karta w tył, trafiony - dwie w przód. Na dwa rzuty jestem średnio kartę do przodu więcej niż Shauna.

Kakel uświadomił mi pewną rzecz - ta talia nie ujedzie z niczego, musi ruszyć z pewnego poziomu counterów na stole. Dodatkowo, walka z przebitkami na Rough Seesy może być bardzo przykra, więc prosi się tu o piąty stadion - nakładający po dwa counterki na każdego mega między turami, nawet kosztem tego, że będę musiał dokładać więcej energii aby uderzyć.

W tym wariancie drugi Lysandre jest tym bardziej uzasadniony.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

9

Odp: [XY-on] Szanując Portfel #1 - Crobat/Wobbuffet

Uważam, że granie mniej niż 4 SSU jest złym pomysłem (ze swojego doświadczenia, gdyż 4 SSU, Scoop Up Cyclone i AZ było czasami małą ilością kart).

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

10

Odp: [XY-on] Szanując Portfel #1 - Crobat/Wobbuffet

Moje doświadczenie jest takie, że bardzo często nie było czego podnosić - liczba martwych rąk rosła niebotycznie.

Największą wadą tej talii jest brak aktywnego dociągu - na ability na ławce nie ma miejsca, na jakieś ewentualne stadiony dobierające nawet jakby wyszły też nie, ewentualnie można by próbować lucky helmeta który dobiera dwie karty za każdym razem, kiedy nasz poczek jest obity.

W tych warunkach od zwiększania potencjalnych obrażeń wolę zwiekszać szanse, że w ogóle wyjdę nimi na stół.

Rada Babidiego: Dwa Gengary EX to dobry motyw, mimo, że mam sentyment do miltanków to jednak będzie można nakładać counterki 'z niczego'

w tym wariancie faktycznie można by zejść do jednego miltanka i trzech crobatów.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

11

Odp: [XY-on] Szanując Portfel #1 - Crobat/Wobbuffet

Ja osobiście w ciut podobnej talii z Mewtwo grałem bodajże 2 SSU i jednego AZ i w pełni wystarczyło.
Crobata faktycznie można zredukować do 3 sztuk.

Moim skromnym zdaniem brakuje tu jeszcze atakujących. W wersji pod BCR-on tego decku 3 Mewtwo to był obowiązek i zapewniał ciężkie obrażenia dla przeciwnika.
Tutaj mam problem, bo mam pustkę w głowie.

Miltanka chyba nie ma sensu zwiększać, bo crobata zgarniemy SSU lub AZ i po efekcie (poza tym pojawia się problem niedopasowania pod krowę Mystery energy).
Gengara ex można polecić, ale on nie wpasowuje się w hasło "szanując portfel". Poza tym testowałem i daleko mu niestety do Mewtwo.

Generalnie z całym szacunkiem dla koncepcji, ale ciężko tutaj wykręcić obrażenia, które będą w stanie potem Wobbim pożreć do reszty kilka szaf z ponad 200 HP.

Niestety fakty są takie, że bez Mjutacza i plasmowego Zubata ten deck traci wiele na wartości.
Główny plus jest taki jak w opisie - "szanując portfel".

12

Odp: [XY-on] Szanując Portfel #1 - Crobat/Wobbuffet

A mi deck się bardzo podoba wink

Oficjalny hymn afterparty OTP2013 ----------> https://www.youtube.com/watch?v=WVu23_Tu81A

13

Odp: [XY-on] Szanując Portfel #1 - Crobat/Wobbuffet

W moim odczuciu pewien problem decka jest w tym, że samą kombinacją wobbuffet/crobat ciężko się oneshotuje EX-y - żeby zadać 170 dmg w jedną turę, wobb z muscle bandem musi zrobić 100, a golbaty i crobaty dołożyć aż 70. A to oznacza, że przeciwnik ma całą turę, żeby coś z tym zrobić (SSU/AZ itp.). To po iluś rundach może się stać problematyczne, bo kończą się nietoperze i narzędzia do ich ściągania, a wobb bez dmga na stole nie robi nic (nie licząc wnerwiania abilitką) - na tę okoliczność przydałoby się coś pokroju Mewtwo EX-a (tylko on wypada, bo nie XY-on), co zadaje jakieś obrażenia nawet bez counterków.

O miltanki bym się aż tak bardzo nie martwił, wszak zazwyczaj crobata ściągamy tylko po to, żeby go położyć od razu z powrotem wink.

Zgadzam się, że trzy crobaty wystarczą (one z załozenia i tak mają co chwilę wracać na rękę).

Ale generalnie jest to bardzo fajna kontra na decki oparte na mniejszym HP (Night March itp.) smile.

No i tak, jest na pewno "szanując portfel", zwłaszcza ze crobaty mogą się sprawdzić w różnych taliach wink.