Temat: [BCR-on] Beautifly/Raichu

Złożyłem coś co hmm...

Z resztą - zobaczcie sami.

Pokemony: 20

4x Wurmple ROS
2x Silcoon ROS
3x Beautifly ROS
4x Pikachu XY
3x Raichu XY
2x Exeggcute PLB
1x Jirachi EX PLB

Energie: 10

4x Double Colorless Energy PFO
6x Grass Energy XY

Trainery: 30

4x Professor Juniper PLB
3x N DEX
2x Skyla BC
1x Colress PS
1x Lysandre FLF

3x VS Seeker ROS

1x Sky Field ROS

3x Ultra Ball ROS
3x Rare Candy PCL
3x Muscle Band XY
2x Escape Rope PCL
2x Enhanced Hammer PFO
2x Crushing Hammer KSS
1x Dowsing Machine PS

Taka tam zabawka. Jak na wersję 1.0 to na razie radzi sobie znośnie.

Przemyślenia? Usprawnienia?

Tak wiem, Raichu to nie jest tutaj najlepszy partner, ale na obecną metę złożoną z pokemonów <100 HP i słabych na lightning pokrywa co trzeba całkiem sprawnie.

Powiecie że Suicune zajmuje mniej miejsca, ale to a) deck do zmiany pod XY-on, b) Beautifly ma zerowy retreat co miażdży żaby, c) jest fajny.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

2

Odp: [BCR-on] Beautifly/Raichu

Poczekałbym do rotacji i wyjścia nowego grassowego stadionu, do wersji bez rare candy big_smile

Poza tym wygląda na to, że deck ma tak sobie vs night march i vs flareon. Osobiście szukałbym innego kolegi zamiast raichu. Takiego, co nie zużywa DCE. Może miltank? Ładnie wymienia się z tymi <100 HP pokemonami.

Podziękowali za posta: mcszuwacz, adriank1

3

Odp: [BCR-on] Beautifly/Raichu

Też wielką nadzieję pokładam w motylku... ale to dopiero od nowego setu.

Myślę, że przy nowym stadionie ze Sceptilem stworzą zgrany duet.
Będzie można też włożyć Lugię ex, która będzie kartą pasującą niemal do wszystkiego, gdzie pojawi się DCE.
Wspomniany Miltank też się świetnie komponuje i co ważne nie zniknie po rotacji.

W obliczu zniknięcia ze sceny takich kultowych talii jak Night March (bo Mew ex), Donphana i Flareona i tymczasowo nastawieniu twórców na walki mega klocków Beautifly w odpowiedniej obstawie (a kandydatów trochę jest) musi (powinien ;p) wypalić. 

Ogólnie mam wrażenie, że chyba trochę dali na wstrzymanie w biciu biednego stage 2. A to level ball, a to potężna kontra na ropuchę. Tak trzymać.