Temat: OTP 2015 - pytania do organizatora

Hej!

Nie orientuje się dokładniej jak przebiega turniej, dlatego chciałbym zapytać - czy turniej jest podzielony na kategorie wiekowe?

Druga sprawa, czy byłaby szansa na zrobienie side-turnieju, w kategorii kart z pierwszej generacji (Base Set-Gym Challenge + Black Star Promos), znaleźliby się chętni? :-)

I jeszcze jedno pytanie - czy można używać basic energy z wcześniejszych setów na turnieju?

2

Odp: OTP 2015 - pytania do organizatora

Szymku, cieszę się, że spytałeś.

Turniej nie jest podzielony na kategorie wiekowe - wszyscy grają w tej samej kategorii. Z resztą, turnieje w których można było wyodrębnić większą niż cztery liczbę graczy młodszych niż 14 lat (kategoria senior i junior) należały do rzadkości, o ile kiedykolwiek miały miejsce.

Można używać basic energii ze wszystkich oficjalnych setów, nawet z base setu. Panuje tu pełna dowolność.

Gdyby znaleźli się chętni na turniej kartami base set, to proszę, we własnym zakresie i po fazie zasadniczej (po godzinie szesnastej). Na pewno czasu i miejsca nie będzie przed skończeniem fazy swiss, w której grają wszyscy - po rozpoczęciu się fazy top 8 (planowo 16:00-16:20) ci, którzy się do niej nie dostaną, mogą grać! - miejsca powinno być sporo.

Na realia kraju OTP to turniej ogromny (40-50 ośób w jednym miejscu), wymagający wielkiego wysiłku organizacyjnego oraz o nieprzekraczalnych ramach czasowych, więc tego dnia nie będzie czasu na nic innego. Za to serdecznie zapraszam w piątek, kiedy to zagramy w Katowicach turniej na proxach, tj. wydrukowanych kartach - każdy będzie mógł złożyć swoją wymarzoną talię i zagrać w jednym ze starych formatów, prawdopodobnie DP-only.

Również w sobotę będzie czas na ochłonięcie po turnieju i wymienienie się wrażeniami w dobrym towarzystwie i miejscu - jednak spodziewam się, że stawka będzie kurczyła się w ramach powrotów do domu smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

3

Odp: OTP 2015 - pytania do organizatora

Dzięki za odpowiedź.

Co do kategorii wiekowych pytałem, bo nie orientuje się czy w turnieju biorą udział też starsi gracze jak ja, tj. 25-letni big_smile Jak to wygląda?

Byłbym chętny na turniej Base Set dlatego, że aktualnie mam tylko karty z pierwszych generacji, ale do czasu turnieju zdobędę też karty na turniej. Ale jeżeli czas jest aż tak ograniczony, to faktycznie nie wiem czy jest sens. O której planowany jest koniec turnieju?

4

Odp: OTP 2015 - pytania do organizatora

Średnia wieku na poprzednim OTP była w okolicach 19 lat, w tym roku powinna być podobna (a prawdopodobnie anturalnie wyższa wink ). Ze swoimi 25 latami na karku nie masz szans być najstarszym, a wręcz bym powiedział, że ci do tego daleko.

Jeżeli dobrze pamiętam to koniec topek jest planowany na 19-20. Adrian pewnie potwierdzi/ mnie poprawi.

5

Odp: OTP 2015 - pytania do organizatora

Planowany koniec turnieju pomiędzy 19 a 20. A ze swoimi 25 latami masz szanse zmieścić się gdzieś na końcu pierwszej dziesiątki, w zależności od miesiąca urodzin ;]

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

6

Odp: OTP 2015 - pytania do organizatora

Jeszcze jedno, możliwe że prozaiczne pytanie - czy przez cały czas trwania turnieju każdy gra jedną talią, którą zgłosił na początku, czy może ją zmieniać w trakcie turnieju?

7

Odp: OTP 2015 - pytania do organizatora

Na turniejach PTCG nie wolno nic zmieniać w talii podczas ich trwania.

Podziękowali za posta: szymon.przybyl

8

Odp: OTP 2015 - pytania do organizatora

Czy będzie tam jakieś ograniczenie wiekowe ?

9

Odp: OTP 2015 - pytania do organizatora

Nie ma żadnych limitów. Zagrać może każdy, który ma talię w odpowiednim formacie (dopuszczalne sety kart wraz z ich starszymi wersjami w odpowiednim temacie).

Być może jest to nieoczywiste, ale jedynym ograniczeniem jest posiadanie polskiego obywatelstwa lub chociaż władanie naszym językiem. Gracze zagraniczni, jeśli jakimś cudem się pojawią, prawdopodobnie nie zostaną dopuszczeni.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: SGrzegorz163, McLer

10 (edytowany przez Bidulek 2015-04-26 09:58:57)

Odp: OTP 2015 - pytania do organizatora

1. Ile będzie kosztowało wpisowe?
2. O której turniej się zaczyna?
3. Czy każdy z graczy biorących udział w turnieju dostanie po boosterze?

Greninja & Dewott

11

Odp: OTP 2015 - pytania do organizatora

3. Nie

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

Podziękowali za posta: arturomod

12

Odp: OTP 2015 - pytania do organizatora

Pytanie co do wykorzystywania re-printów - czy na turnieju mogę użyć Switch'a z Base Set, zastępując odpowiednik z XY Primal Clash: http://www.tradecardsonline.com/im/sele … rds_lang/1 ?

Podobnie, czy mogę użyć Energy Search z Jungle, za odpowiednik z Boundaries Crossed: http://www.tradecardsonline.com/im/sele … rds_lang/1 ?

13

Odp: OTP 2015 - pytania do organizatora

tak i tak.

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

Podziękowali za posta: szymon.przybyl

14

Odp: OTP 2015 - pytania do organizatora

Dokładniejsza odpowiedź: możesz używać starych Trainerów o tej samej nazwie jako takie, które są w formacie (z wyjątkiem Computer Searcha i Master Balla) o ile masz poza talią referencję w postaci karty z aktualnym tekstem lub wydrukowanego jej skanu (z tym że to drugie zwykle musiało być zatwierdzone przez sędziego, nie wiem jak w tym roku Adrian zarządzi).

15

Odp: OTP 2015 - pytania do organizatora

" napisał/a:

Pytanie co do wykorzystywania re-printów - czy na turnieju mogę użyć Switch'a z Base Set, zastępując odpowiednik z XY Primal Clash?

Podobnie, czy mogę użyć Energy Search z Jungle, za odpowiednik z Boundaries Crossed: http://www.tradecardsonline.com/im/sele ? rds_lang/1 ?

Potwierdzam - można używać starszych kart, zastępując je nowymi odpowiednikami o tej samej nazwie - wyjątek stanowią Master Ball i w szczególności Computer Search, które trzeba mieć w aktualnej wersji.

Nie będzie dużej restrykcyjności dotyczącej kart, u których zmienił się tekst - wystarczy wydrukowana najnowsza wersja karty, a w razie wątpliwości zapraszam do sędziów.

Bidulek napisał/a:

1. Ile będzie kosztowało wpisowe?
2. O której turniej się zaczyna?
3. Czy każdy z graczy biorących udział w turnieju dostanie po boosterze?

1. 35 złotych dla zapisanych do dwóch tygodni przed OTP w odpowiednim temacie. Dla tych, którzy zapiszą się później - 40.

2. Turniej rozpocznie się pomiędzy godzinami 11:30 a 12:00. Dokładne ogłoszenie w tej sprawie pojawi się za dwa tygodnie, mogę jednak powiedzieć, że te ramy czasowe nie powinny się zmienić.

3. Nie dostanie. Zadałem wielu osobom pytanie 'czy chciałbyś dostać boosterka za udział?' większość odpowiedziała 'fajnie by było', ale jeśli sprawę odwrócić - czyli 'czy chciałbyś odjąć 40 boosterów z puli nagród dla najlepszej ósemki?', nie uzyskałem nawet cienia entuzjazmu.

Pamiątkami z OTP będą karty promo i badże z logiem OTP. Jak je odbiorę to powiem, czy chociaż ładne smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: Bidulek, McLer

16

Odp: OTP 2015 - pytania do organizatora

Mam pytanie co do struktury turnieju, jako że nie udało mi się takich informacji znaleźć na forum - jak będzie rozgrywany, obiło mi się o oczy tylko coś o Top8. Czy najpierw będzie jakaś faza grupowa, a później knockout?

17

Odp: OTP 2015 - pytania do organizatora

http://ptcg.eu/forum/topic/885/otp-2015 … ropozycja/

Większość propozycji jest tutaj, wymagają tylko doszlifowania. Zajmę się tym w długi weekend, kiedy ruszy oficjalna strona OTP ze wszystkimi szczegółami.

Póki co wiadomo, że każdy zagra 6 lub 7 rund w systemie szwajcarskim, tj. przeciwnicy dobierani są na zasadzie liczby zdobytych punktów - równą siłą, po czym najlepsza ósemka zagra ćwierćfinały właśnie w systemie knock-out (faza pucharowa)

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: szymon.przybyl, McLer

18

Odp: OTP 2015 - pytania do organizatora

W Katowicach (jeżeli się nie mylę) nie ma sklepu gdzie można kupić karty pokemon, więc czy na OTP będzie można kupić boostery (Roaring Skies?)?

Greninja & Dewott

19

Odp: OTP 2015 - pytania do organizatora

Tak będzie, będzie można kupić boosterki z roaring skies. Powinienem mieć minimum dodatkowego boxa na ten cel, także raczej nie powinno ich zabraknać dla chętnych.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer, mcszuwacz, Bidulek

20

Odp: OTP 2015 - pytania do organizatora

Czy będzie można mieć w decku jednocześnie Professor Sycamore i Professor Juniper, jeżeli ich suma nie przekracza 4 (np. 2x Syncamore i 1x Juniper)?

21

Odp: OTP 2015 - pytania do organizatora

Nie. Jest to oficjalnie zabronione zasadami.

Referencja:

Pokecompendium napisał/a:

Professor Sycamore (XY)

* While there are no functional changes to these cards [Professor Juniper and Professor Sycamore], you may not include both of them in your deck. That is, you may have up to 4 copies of Professor Juniper or up to 4 copies of Professor Sycamore - but if you have any Professor Juniper cards in your deck, you may not put any Professor Sycamore cards in your deck, and vice versa. (Oct 1, 2013 TPCi Announcements; Nov 21, 2013 TPCi Rules Team)

Jestem jednak najlepszej myśli, że na OTP przy odpowiednich pożyczkach i wymianach nie będzie problemu z tym, że ktoś utknie wyłącznie np. z 2 sycamorami i 2 juniperkami i nie będzie miał czego z tym zrobić. Tylko trzeba poszukać smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer, szymon.przybyl

22

Odp: OTP 2015 - pytania do organizatora

Dzięki, i jeszcze jedno pytanie - czy karta N jest dopuszczalna? Nie mogę znaleźć jej odpowiednika w deckach Boundaries Crossed wzwyż, ale na PTCGO nadal można ją dodawać do decków Standard.

23

Odp: OTP 2015 - pytania do organizatora

N P_BW

Jest nawet w naszej wyszukiwarce smile Ma numerek większy niż 55, więc jak najbardziej.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer, szymon.przybyl

24

Odp: OTP 2015 - pytania do organizatora

A czy można mieć jej odpowiedniki ze starszych setów?

25

Odp: OTP 2015 - pytania do organizatora

Tak, jak najbardziej. Wszystkie trainery ze starszych dodatków prócz Master Balla i Computer Searcha można grać, o ile nazywają się tak samo.

Obowiązuje oczywiście tekst z najnowszej  wersji karty, np. stary Potion BS będzie przywracał 30 HP, wedle nowego wordingu Potion KSS.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer, szymon.przybyl