Temat: OTP 2015 Katowice - Propozycja

Poniżej znajduje się propozycja Katowic na zorganizowanie OTP 2015. Punktujcie wszelkie plusy i minusy.

KAŻDY PUNKT JEST MOŻLIWY DO PRZEDYSKUTOWANIA, WSZYSTKIE UWAGI BĘDĄ LEŻEĆ NAM NA SERCU

Mam wielką nadzieję, że nasza propozycja zostanie zaaprobowana, a Katowice wybrane miastem OTP 2015 smile

A) MIEJSCE I CZAS

1. Miasto: Katowice
2. Lokalizacja: Pub Rudy Goblin, ul. Wita Stwosza 5

Do dyspozycji będzie osobna, BEZPŁATNA, PRZESTRONNA SALA, w której zwykle organizowane są turnieje innych karcianek lub wesela - zatem uwierzcie, że miejsca będzie sporo.

+ pokaż spoiler

Jedynym 'haczykiem' miałoby być zagwarantowanie wydania pewnej (nieokreślonej) kwoty pieniędzy w barze, ale... jakoś nie mam wątpliwości, że każdy znajdzie tam coś dla siebie, jako, że jest to pub, a na dodatek z całkiem niezłą ofertą obiadową.

3. Dojazd
Trasa z dworca PKP w Katowicach do Rudego Goblina

+ pokaż spoiler

Katowice to dobry punkt na rozegranie największego turnieju w Polsce - posiada dogodne połączenia w przystępnej cenie, zarówno autobusowe (PolkiBus z Wrocławia: 140 minut za ok 15-20 złotych, PolskiBus z Warszawy: 255 minut za 20-35 złotych oraz InterBus/UniBus z Wrocławia - 80 minut za 40 złotych), oraz wygodne połączenia PKP (TLK z miejscówką z Warszawy, 3 godziny za 60 złotych normalny, kupiony na 2 tygodnie przed wyjazdem - 30% tańszy, nie licząc ulg).

Z Katowic można wrócić aż do samej północy, a do Warszawy i Krakowa nawet po - właściwie najdłuższa przerwa w dojazdach do większych miast trwa maksymalnie kilka godzin. Katowice jednak oferuje pewne możliwości noclegowe - od noclegów prywatnych, jeśli znajdzie się osoba która może przygarnąć przyjezdnych, po niedrogie hotele i hostele, na przykład ten.

4. Proponowany termin: Sobota, 30 maja. Sala jest wstępnie zarezerwowana na ten dzień, jeszcze istnieje możliwość przełożenia, ale tylko w razie katastrofy - bo póki co chyba większości pasuje.

5. Przewidywane ramy turnieju: Początek zbiórki o 10:30, początek zapisów o 11:30, start turnieju o 12:00. Koniec przewidziany na godzinę "około 19:00". [edit 1 - Możliwe, żę trzeba będzie zacząć godzinę wcześniej, albo zagrać 6 rund - do ustalenia przy zgrywaniu dojazdów]

B) FORMAT, NAGRODY I ZASADY TURNIEJU

1. Obowiązującym formatem turnieju będzie BCR-on, tj. wszystkie oficjalne sety wydane po secie Boundaries Crossed włącznie, pod warunkiem, że zostaną wydane najpóźniej na 21 dni przed dniem turnieju.

Oznacza to ni mniej, ni więcej, że jeśli OTP odbędzie się 23 maja, to set Roaring Skies nie będzie legalny na OTP w Katowicach.

2. Nagrodami zaś najprawdopodobniej będą boostery z setu Roaring Skies chyba, że ISA nie będzie nimi dysponowała najpóźniej na tydzień przed turniejem - wtedy organizator nie zagwarantuje ich dostępności.

3. Preferowanym systemem turnieju będzie siedem rund swissa do jednego zwycięstwa, po czym najlepsza ósemka awansuje do fazy pucharowej (Swiss 7 BO1 (35 min) + top 8).

4. Nagrody zostałyby podzielone pomiędzy najlepszą ósemkę turnieju w stosunku 70% dla najlepszej czwórki, 25% dla miejsc 5-8 oraz 5% do rozlosowania pomiędzy nienagrodzonych uczestników na koniec turnieju.

+ pokaż spoiler

Doskonale wiem, ze każdy po długiej podróży lubi dostać boosterka za udział - ale jednak rozdzielenie boxa przed turniejem mocno obniża jego prestiż - z kolei wszystkie regionalsy nagradzane są systemem ćwierć boxa za ćwierćfinał, pół boxa za półfinał i box za finał - chciałbym zbliżyć się chociaż do tego modelu.

Przykładowy podział 101 boosterów (tyle ile w zeszłym roku):

24 boostery za 1 miejsce
20 boosterów za 2 miejsce
15 boosterów za 3 miejsce
11 boosterów za 4 miejsce
8 boosterów za 5 miejsce
7 boosterów za 6 miejsce
6 boosterów za 7 miejsce
5 boosterów za 8 miejsce
+5 boosterów do rozlosowania

5. Dokładne wpisowe zostanie podane na dwa tygodnie przed turniejem, powinno ono wynosić trzykrotność ceny boostera w hurcie, jednak nie więcej niż 40 złotych.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: Piterr, Barti, Yabol, Lesiu, Kars, Kubakonst, McLer

2

Odp: OTP 2015 Katowice - Propozycja

Wszystko ładnie pięknie. Jednak podział nagród mi się nie podoba. Także w tej kwesti zgłaszam swój głos na NIE.

Cała reszta jak dla mnie ok. I jeśli Mój szanowny kolega Piotr nie wyjdzie z propozycją Wrocławia głosuje na Śląsk.

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

3

Odp: OTP 2015 Katowice - Propozycja

I za to Cię uwielbiam, Maślak big_smile Szczerze!

Dzięki za zgłoszoną uwagę. Nagrody są dla ludzi, więc jeśli Katowice zostaną wybrane, a uwag o nagrody będzie więcej, to będzie można je zmienić tak jak sobie tego "lud" zażyczy.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

4

Odp: OTP 2015 Katowice - Propozycja

Mogę grać ale mogę też byc STOLIKOWYM czyli pomoc przy obsłudze.

Bądź co bądź Na OTP 2015 mnie braknac nie może.

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

5

Odp: OTP 2015 Katowice - Propozycja

Nieśmiało zaproponuję od siebie możliwe wyjście z tej sytuacji. Skoro już wzorujemy się na zachodnich turniejach, to może po prostu dać każdemu jakąś promkę na wejściu?

6

Odp: OTP 2015 Katowice - Propozycja

Pomysł z promką dobry, ale pytanie czy udała się jakieś załatwić. No chyba, że zrobimy jakieś special-edytion OTP i je drukniemy wink

7

Odp: OTP 2015 Katowice - Propozycja

Jak najbardziej jestem za PROMKĄ tylko skąd taką wziąć? Isa by musiała pomóc w zdobyciu takich materiałów?

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

8

Odp: OTP 2015 Katowice - Propozycja

Maślak - dlaczego wprowadzasz zamieszanie do tego tematu zajmując się niemal wyłącznie kwestią tzw. nagród skoro dziś w innym temacie deklarujesz, że jesteś gotów odsprzedać WSZYSTKIE swoje karty?...

Sorry, ale mam wrażenie, że to spora niekonsekwencja. A tymczasem akurat temat OTP jest na tyle ważny, że byłoby fajnie, gdyby był po prostu czytelny dla innych.

McLer,
simply The Best
in every contest

Podziękowali za posta: arturomod, Lesiu

9

Odp: OTP 2015 Katowice - Propozycja

Fajne, wpadłbym smile Pendolinkiem 2,5 h za 24 zł dla Warszawy jest, Adrian smile Wszystko mi się podoba, nagrody też - co do terminu czerwcowy tylko mi raczej nie styka, oba majowe - git.

10

Odp: OTP 2015 Katowice - Propozycja

Pomysł wrocławski mówiący o trofeach dla najlepszych jest tak obłędnie dobry, że prawdopodobnie uda się nam go wprowadzić i w Katowicach, jeśli zostaniemy wybrani smile

Ponadto w grę wchodzą mini-drafty dla miejsc niższych niż 8, promki dla każdego za udział i nagrody-niespodzianki. Ale o tym dopiero po ankiecie smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: Amphi, McLer

11

Odp: OTP 2015 Katowice - Propozycja

BUMP

Ważna aktualizacja - sala w Rudym Goblinie została wstępnie zarezerwowana na 30 maja.

Dlatego jasność jest przynajmniej jeśli chodzi o termin - Wrocław proponuje ten sam.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

12

Odp: OTP 2015 Katowice - Propozycja

ten termin 30 maja juz jest ostateczny czy jeszcze bedziemy nad nim glosowac? jest jakis inny do wyboru czy to jest jedyny?

13

Odp: OTP 2015 Katowice - Propozycja

Jeżeli nic się nie wydarzy to jest to raczej termin ostateczny (niech Adrian to jeszcze potwierdzi dla 100% pewności).

14

Odp: OTP 2015 Katowice - Propozycja

Termin 30 maja wybrałem z dwóch dostępnych dat: 30.05 i 6.06 na podstawie kilku przesłanek: wypowiedzi w temacie o OTP 2015, faktu, że Wrocław również proponuje taką datę (więc pewnie wielu osobom stamtąd pasuje) oraz kilku indywidualnym prośbom wskazującym na to, że parę osób szóstego zdecydowanie odpadnie (ciekawostka - spoza Śląska).

Istnieje jeszcze jeden, subiektywny czynnik. Właściciel lokalu dał nam do zrozumienia, że 'czerwiec to gorący okres, więc jakby się okazało, że ktoś po was wyłoży górę kasy na tę salę żeby zrobić tam np. wesele, to musielibyśmy wam odmówić'. Nie ufają nam tam specjalnie bo mamy być tam pierwszy raz, o czym świadczyły np. pytania o to 'ile zamierzamy wydać w barze' albo 'do której dokładnie ma być ten turniej'.

Dla mnie jest to sytuacja groteskowa, że w obliczu tego mam 'chodzić i się przypominać', ale po dość długich negocjacjach wziąłem po prostu maj, na co zgodzono się dużo łatwiej i właściwie bez zbędnych formalności.

Podsumowując:

1. Termin 30 maja jest już ostateczny i nie przewiduję głosowania nad nim.
2. Jest inny termin do wyboru, ale:
a) nie pasuje on grupie innych osób
b) mogliby nam wypowiedzieć salę na dwa tygodnie przed turniejem, a ja nie zamierzam ryzykować.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

15

Odp: OTP 2015 Katowice - Propozycja

Popieram 30 maja z powodu modernizacji mojego salonu w tym dniu i jak najbardziej wtedy mam zamiar się wybrać smile

OTP 2016 Organizator
Online Tournaments Organizator

16

Odp: OTP 2015 Katowice - Propozycja

A teraz pytanie od człowieka, który planuje skoordynować wyjazd na magnificon I OTP:
Kiedy będzie wiadomo jakie będą ostateczne ramy czasowe otp? Zamierzam się wybrać za pomocą polskiego busa  więc mam narzucone ramy czasowe na siebie i pytanie czy najpóźniejsza możliwa godzina zakończenia turnieju może zatrzymać się na godzinie 19:00/19:10? Tak samo czy jeśli w ciemno wezmę przyjazd do Krakowa o 10:05 czy się wyrobię przy potencjalnym przesunięciu turnieju na wcześniejszą godzinę?

17

Odp: OTP 2015 Katowice - Propozycja

'przyjazd do Krakowa o 10:05' jest dla mnie niezrozumiałą częścią twojej wypowiedzi.

Mimo tego, ramy czasowe raczej będą sztywne. Planujemy zacząć pomiędzy 11:30 a 12 z minutami (12:10 to wariant pesymistyczny - jeśli nie uda mi się wynegocjować wcześniejszego otwarcia lokalu niż 12, co jest podobno do dogadania). Zacząć wcześniej niż 11:30 byłoby bardzo trudno.

Jeśli chodzi o zakończenie turnieju, to również nie przewiduję większych obsuw - a przynajmniej bardzo chciałbym, żeby ich nie było. Sala jest wynajęta mniej więcej do 19:00 (nie umawiałem się na minuty, właścicielom chodzi tylko o orientacyjną godzinę zakończenia), więc będziemy starali się jej nie przekraczać. A to oznacza, że system gry zostanie dobrany tak, żeby topki można było zacząć najpóźniej o 16:15.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: Bidulek, mcszuwacz, McLer, Aveross