1

Temat: Co dalej

Propozycje organizacji OTP powoli spływają, więc trzeba będzie którąś z nich wybrać. Od tego momentu ruszy machina organizacyjna i to ruszy dość szybko - od momentu rozpoczęcia głosowania do OTP będą około 2 miesiące. Więc żeby oszczędzić czas chcę rozpocząć dyskusję na temat: jak powinno wyglądać głosowanie? Zeszłoroczna formuła pt. "Wszyscy użytkownicy forum mogą głosować" budziła kontrowersje i niepotrzebne moim zdaniem długie dysputy. Ponadto dla wielu z nas OTP to okazja, żeby się po prostu spotkać raz w roku z osobami, które na co dzień widzimy na forum. Z drugiej jednak strony każdy z nas "starych wygów" pamięta nasze pierwsze OTP jako jeden z pierwszych większych turniejów w życiu i nie chcemy się całkowicie zamykać na nowych graczy, którzy swój debiut planują na OTP właśnie. Jakieś pomysły jak to pogodzić?

Mam jakiś pomysł, ale chętnie najpierw wysłucham, co ma do powiedzenia reszta.

Podziękowali za posta: McLer

2

Odp: Co dalej

Wydaje mi się, że możliwość głosowania dla każdego jest dobra, tylko będzie trzeba liczyć na rozsądek ludzi, którzy i tak nie mają zamiaru przyjechać, żeby ZAGRAĆ (czytaj: z własnej woli nie będą głosować)

3

Odp: Co dalej

Jestem przeciwny dawaniu głosu wszystkim. Użytkownik Kubakonst rzucił na shoutboxie pomysł, żeby do głosowania dopuszczeni byli tylko gracze znajdujący się obecnie w ELO i/lub obecni na poprzednim OTP. Proponuję rozwinąć ten pomysł: głosować mogliby tylko gracze, którzy po raz pierwszy zagrali na jakimkolwiek turnieju co najmniej rok temu, z ewentualnym wyjątkiem dla uczestników OTP '14.

Czemu tak? Ano temu, że nie uważam za stosowne, aby ludzie o krótkim stażu (w tym ja - taki system pozbawiłby mnie prawa głosu) decydowali o lokalizacji tak ważnej imprezy, jak OTP. Zwłaszcza jeśli miałoby to się odbyć kosztem jakiegoś weterana powracającego po dłuższej przerwie. Jeśli ktoś chce na OTP zadebiutować, niech sobie debiutuje, ale to żółtodziób powinien jechać tam, gdzie "starsi" sobie zażyczą, nie na odwrót.

To wszystko niestety prawda.

4 (edytowany przez Kubakonst 2015-03-21 15:09:23)

Odp: Co dalej

Wydaje mi się, iż plan z prawem głosu dla ludzi z poprzedniego OTP oraz tych regularnie grających, czyli dla "zielonej" części rankingu ELO jest dobrym planem. tongue Na dobrą sprawę obejmuje to cały krąg potencjalnych zawodników na OTP 2015. Nawet nowe osoby, ale grające od jakiegoś czasu regularnie, powinny mieć szansą na swój typ, gdyż to oni tworzą aktualną scenę PTCG w Polsce, tak samo jak i ludzie grający rzadziej, ale będący w temacie i regularnie na OTP pojawiający się. Pomysł z prawem głosu dla każdego jest lipny, co pokazały wybory w poprzednim roku, chociaż z chęcią zobaczyłbym statystykę, która obrazuje, ile z osób głosujących wtedy było na OTP 2014. big_smile

Ewentualnie niech moderatorzy itp. tzw. "grupa kolesi" czy też "grupa trzymająca władzę" z forum między sobą niech zdecydują, wtedy każdy region ma swojego jednego przedstawiciela, reprezentanta i tyle. W sumie ten system działa wszędzie na świecie w przypadku takich imprez. wink

5

Odp: Co dalej

Pomysł Kuby wydaje się dość mądry wink

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

6

Odp: Co dalej

Mój pomysł:

Start ankiety jutro o 23:59, koniec dokładnie po tygodniu,

Głosujący: Aktywni z ELO + Zeszłoroczne OTP, taki mam pomysł.

(Tylko muszę to ELO  zaktualizować, zrobię to do 22:00).

Każdy użytkownik z jednym głosem wartym dokładnie tyle samo.

Dobrze by było, gdyby wypowiedział się na ten temat Piterr i Kakel, nasz UberMentor ;p

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

7

Odp: Co dalej

Mój pomysł był w skrócie taki, żeby aktywne ELO + OTP 2014 miało pełne głosy, a reszta o wadze coś w stylu 0,2. Ale to chyba niepotrzebne komplikowanie i pomysł aktywne ELO + OTP 2014 jest lepszy w swojej prostocie. I czemu ankieta ma się zacząć jutro, Kraków nie da w końcu swojej propozycji? Nie było czasu do końca marca?

8

Odp: Co dalej

Dostałem informację, że Kraków spasował. Wydaje mi się, że w obliczu tego nie ma sensu dłużej czekać.

Oczywiście, jeśli ktoś zna dobry powód, to pewnie poczekamy.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

9

Odp: Co dalej

A, no to jak Kraków spasował to chyba więcej propozycji nie będzie. No to o ile nikt nie da jakiegoś uzasadnionego "VETO", faktycznie możemy startować z ankietą jutro o północy.

10

Odp: Co dalej

To jeszcze trzeba by było ogarnąć listę tych którzy mogą głosować wink

Maślak ;P -> Tak poprostu wink Od lat big_smile
+ dla AgentX za udaną i szybką transakcje.
+ dla McLer za udaną i szybką transakcje.

11

Odp: Co dalej

http://ptcg.eu/elo/?page=players

Wszystkie użytkownicy z zielonym rankingiem

+

http://ptcg.eu/forum/topic/654/wyniki-otp-2014/

Wszyscy na liście wyników

Razem: 50 osób.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer, Kakel

12

Odp: Co dalej

Jeżeli dobrze rozumiem, to w głosowaniu wezmą udział dwa miasta: Katowice i Wrocław?

Greninja & Dewott

13

Odp: Co dalej

Tak będzie, o ile nie pojawi się do północy oferta jakiegoś innego miasta.

14

Odp: Co dalej

Rozumiem, że jeżeli grałem OTP 2013, miałem rok przerwy i dopiero od 2 turniejów jestem w ELO, ale na miejscu 50 to nie mam prawa głosu?

Szukam gier pokemon na gameboya advance.

15

Odp: Co dalej

Miejsce w ELO nie ma znaczenia. Jesteś 50, bo zagrałeś mniej, niż 20 gier turniejowych - czyli 20% lidera aktywności (Kakel, 100). Wszyscy z taką statystyką spadają do "żółtej" strefy.

Ale tak, to poprawne rozumowanie - bardzo się cieszymy, że znowu jesteś z nami, ale tym razem nie będziesz mógł wybierać sad

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer