76

Odp: Nowe sety

Będziemy mieli kolejny po Dragon Vaulcie miniset: będzie nosić nazwę Double Crisis, zawierał około 30 kart i przywróci pokemony Team Aqua i Team Magma po jedenastu latach. Na Pokeplaży pojawiły się skany Team Aqua's Kyogre EX i Team Magma's Groudon EX, które mają bardzo fajne ilustracje smile .

http://pokebeach.com/2015/01/double-cri … rs-pokemon
http://pokebeach.com/2015/01/team-aquas … ble-crisis

Podziękowali za posta: McLer

77

Odp: Nowe sety

Więcej skanów z 'Double Crisis':
skany

78

Odp: Nowe sety

http://pokebeach.com/2015/02/m-latios-e … rald-break
Niby z mocnym opóźnieniem, ale nowe skany z Emerald Breaku.

Altaria... Ciekawi mnie to ability... Jest tam jakiś symbol energii, nie jestem pewny czy to [N] czy [C]... Myślicie że to jakiś boost typu "not affected by special conditions" albo +20 do HP?
Reshiram... Ciekawy koszt energetyczny i ciekawe ability. Może być grany w ewentualnych Rayquazach jako przyśpieszacz... Ciekawe czy Zekrom będzie mieć podobną tylko na [L]... A tak poza tym kocham nazwę ataku...
Promo Rayquaza... Shiny, jeśli w ogóle będzie w anglojęzycznej wersji to stawiam na to że będzie jednym z Secret Rarów... Albo też Promo, jak Charizard z Mega Ascencion.
Mega Latios... Słabiutko, słabiutko. Całkiem dobry jak przeciwnik gra Jirachiego, Mew, albo innego EXa z zatrważająco niskim, bo mógłbyś snajpić z Target Whistlem, ale poza tym koszmarek. Może, gdyby Double Dragon Energy szło do discardu od razu po turze jak Double Magma/Aqua... I gdyby była jakaś opcja szukania ich/odzyskiwania.
I gwiazda programu, tj. Smoczy M-Ray. Delta Wild... Całkiem przyzwoity trait, wg. mnie. Pozytywna redukcja obrażeń od [L], na Manectrici, i od [G] na ewentualnego VirGena który gdzieś się zawieruszy... Pozostałe dwa są rzadsze, ale nie mniej wartościowe. A Dragon Ascent... Ooo, to jest to. To jest to. Może dla niektórych koszmarny tak samo jak Crimson Blast czy Wild Blaze, ale dla mnie... 300 obrażeń one-shotuje właściwie wszystko z formatem, a przy Emboarze LTR i Spirit linku mamy gotowy KO na drugą turę(Oczywiście, przydałby się pobór energii do ręki, ale to sprawa pomniejsza z letterami, Victinim i całym tym tałatajstwem... A jeszcze z DDE...) Lepsza od Charizardów bo A: Ma spirit linka, B: Ma mniejszy drawback, bo discarduje tylko dwie energie spod siebie a łatwo je odzyskać z Mega Turbo.

79

Odp: Nowe sety

Plaża

Coś, dla Karsa, bo aż 2 Banetty. Wionna, supp dla rayquaz  oraz wiele nowych ciekawych kart!

I TYLE XD

80

Odp: Nowe sety

Info dla zainteresowanych: Double Crisis jednak będzie sprowadzony przez ISĘ (a także nowe puszki i boxy z m.in. promkami z XY) i będzie dostępny zapewne począwszy od 25 marca.

McLer,
simply The Best
in every contest

Podziękowali za posta: adriank1, Bidulek, Kakel

81

Odp: Nowe sety

http://www.pokebeach.com/2015/05/vilepl … andit-ring

No to mamy powrót mojego ukochanego Vilepluma:

Vileplume ? Grass ? HP130
Stage 2 ? Evolves from Gloom
Ability: Frustrating Pollen
As long as this Pokemon is in play, both you and your opponent can?t play Item cards.
[G][G][C] Solar Beam: 70 damage.
Weakness: Fire (x2)
Resistance: none
Retreat: 3

Szukam gier pokemon na gameboya advance.

Shellaqdo's Strona

Podziękowali za posta: Kars

82

Odp: Nowe sety

Uzupełnię tego vilepluma o to:

http://www.pokebeach.com/2015/05/giant- … andit-ring

83

Odp: Nowe sety

o człowieku, co tu się wyprawia?
PierwsZe pytanie: Stadion + Wally i pierwsza runda Vileplume?

84

Odp: Nowe sety

Przecież Trevenant XY robi to samo i zamyka itemki tylko w jedną stronę.

Trevenant XY

Co prawda musi być aktywny, ale efekt jest praktycznie ten sam. Już teraz trzeba mieć pomysł na ten deck albo się przepadnie.

Poza tym to będzie obosieczne, bo wrzucasz na aktywa Wobbuffet PFO, rzucasz swoje itemki i cofasz go. Żeby się ten Vileplume nie nadział na własną broń smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

85

Odp: Nowe sety

Być może gdzieś jest ta informacja, ale nie zlokalizowałem.

Czy możecie mi powiedzieć, czy jest już znana data rotacji lub set od którego nastąpi?

86

Odp: Nowe sety

Data rotacji chyba jeszcze nie jest znana, ale na pewno nastąpi to po Worldsa, które są jakoś sierpień/wrzesień.

Podziękowali za posta: Robert

87

Odp: Nowe sety

Data rotacji to jak zwykle będzie 1 września lub okolice. Ogłaszają zwykle w lipcu, z tym że z roku na rok coraz później, rok temu był to 23 lipca. Więc jeszcze niecałe dwa miesiące trzeba poczekać.

Podziękowali za posta: Robert

88

Odp: Nowe sety

? Double: This Pokemon can have 2 Pokemon Tools attached to it.

http://www.pokebeach.com/2015/06/entei-and-lucky-helmet-from-bandit-ring
To wszystko niestety prawda.

89

Odp: Nowe sety

Pojawiło się w ostatnich dniach mnóstwo openingów Ancient Origins na youtubie. W połączeniu z poprzednimi wyciekami pozwoliło mi to ustalić prawie na 100% listę nowego setu:

+ pokaż spoiler
  1. Oddish

  2. Gloom

  3. Vileplume

  4. Bellossom

  5. Spinarak

  6. Ariados

  7. Sceptile-EX

  8. M Sceptile-EX

  9. Combee

  10. Vespiquen

  11. Vespiquen

  12. Virizion

  13. Flareon

  14. Entei

  15. Entei

  16. Larvesta

  17. Volcarona

  18. Volcarona

  19. Magikarp

  20. Gyarados

  21. Gyarados

  22. Vaporeon

  23. Relicanth

  24. Regice

  25. Kyurem-EX

  26. Jolteon

  27. Ampharos-EX

  28. M Ampharos-EX

  29. Rotom

  30. Unown

  31. Baltoy

  32. Baltoy

  33. Claydol

  34. Golett

  35. Golurk

  36. Hoopa-EX

  37. Machamp-EX

  38. Wooper

  39. Quagsire

  40. Regirock

  41. Golurk

  42. Tyranitar-EX

  43. M Tyranitar-EX

  44. Sableye

  45. Inkay

  46. Malamar

  47. Beldum

  48. Metang

  49. Metagross

  50. Metagross

  51. Registeel

  52. Ralts

  53. Kirlia

  54. Gardevoir

  55. Cottonee

  56. Whimsicott

  57. Giratina-EX

  58. Goomy

  59. Sliggoo

  60. Goodra

  61. Meowth

  62. Persian

  63. Eevee

  64. Porygon

  65. Porygon2

  66. Porygon-Z

  67. Porygon-Z

  68. Lugia-EX

  69. Ace Trainer

  70. Ampharos Spirit Link

  71. Eco Arm

  72. Energy Recycler

  73. Faded Town

  74. Forest of Giant Plants

  75. Hex Maniac

  76. Level Ball

  77. Lucky Helmet

  78. Lysandre

  79. Paint Roller

  80. Sceptile Spirit Link

  81. Tyranitar Spirit Link

  82. Dangerous Energy

  83. Flash Energy

  84. Sceptile-EX

  85. M Sceptile-EX

  86. Kyurem-EX

  87. Ampharos-EX

  88. M Ampharos-EX

  89. Hoopa-EX

  90. Machamp-EX

  91. Tyranitar-EX

  92. M Tyranitar-EX

  93. Giratina-EX

  94. Lugia-EX

  95. Steven

  96. Primal Kyogre-EX

  97. Primal Groudon-EX

  98. M Rayquaza-EX

  99. Energy Retrieval

  100. Trainers' Mail

Czyli japoński set i dodatkowo: Energy Recycler, reprint Lysandra i Steven FA.

90

Odp: Nowe sety

Gdybyście myśleli co z waszych commonboxów już można wyrzucić...

Nowy set japoński (XY8) zaproponuje takie rewelacje jak reprinty:

- Fishermana
- Judge'a
- Heavy Balla
- Town Mapa
- Dual Balla
- Float Stone'a

Pojawi się również ciekawa mechanika stadionów działających inaczej dla obu graczy, w zależności czy położy się je 'normalnie' czy 'do góry nogami', oraz pokemony BREAK będące nieco bardziej elegancką formą LV. X'ów

Szczegółów szukajcie na pokebeach.com i bulbapedii smile

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

91

Odp: Nowe sety

Wow, ledwo co premiera jednego setu i już przecieki z następnego.

Reserve Ticket wygląda na kartę, którą będzie się grało w Vespiquen.

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

92

Odp: Nowe sety

Brakuje tylko Max potiona

Zbieram kody PTCGO.
Irytacja. Kiedy ktoś odrzuca naszą pomoc, a potem użala się nad swoją krzywdą.
Shaymin EX na Ace speca

93

Odp: Nowe sety

N wypada, wraca Judge big_smile

94

Odp: Nowe sety

No właśnie, karta 'rzuć monetą, jeśli trafisz to znajdź jakąś kartę w decku' to idealny gambling na specjalne energie. Brakuje Ci DCE albo strong energy? Możesz zaryzykować.

Niemniej, na pewno będzie dużo zabawniej z większą dozą supporterów. Judge nie będzie aż tak gebrochen jak w HGSS-onie, ale może być bardzo dobrą opcją.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

95

Odp: Nowe sety

Ten Dual Ball chyba jednak nie ma reprinta, ludzie prawdopodobnie po prostu popatrzyli na obrazek Frindly Reascue i się zasugerowali (bo i jest sugestywny wink).

Mnie najbardziej jara Parallel City, będąc pośrednim buffem dla yvków (raichu i rayquazy płaczą wink). Inna sprawa, że sam koncept mechaniki, która działa różnie na graczy, po prostu mi się podoba smile.

A Judge? Nie wiem, czy w obecnej mecie. Poprzedniej z nim nie pamiętam, ale dobierki z wtasowywaniem dla siebie są lepsze (Birch, Shauna), a cztery karty dla przeciwnika to trochę dużo, zwłaszcza kiedy już odpowiednio ścienił talię. Może 1-2 sztuki jako karta sytuacyjna, raczej nie więcej. Jestem sceptyczny, ale - jak to zawsze bywa - praktyka pokaże smile.

Gambling po dowolną kartę - hehe big_smile. Może grę wygrać albo przegrać, zależy, co wypadnie tongue. Trudno ocenić, czy będzie się opłacało ryzykować, ale jestem trochę sceptyczny, bo to jednak "tylko" położenie na top decka, więc trzeba jeszcze czymś innym naszą kartę dobrać. Zobaczymy w praniu.

96

Odp: Nowe sety

Bulbinku, tą kartą do dociągu 1 karty z topa może być Unown (wiedziałem, że znajdzie szersze zastosowanie).

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

97

Odp: Nowe sety

mcszuwacz napisał/a:

Bulbinku, tą kartą do dociągu 1 karty z topa może być Unown (wiedziałem, że znajdzie szersze zastosowanie).

Parę innych kart też, sens wypowiedzi był taki, że wyciągnięcie karty na top decka to dopiero połowa sukcesu, a połowę porażek mamy już w uśrednieniu przez nieudane flipnięcia wink. Inna sprawa, że jak już flip wejdzie i mamy czym to dobrać, robi się ciekawiej, dlatego "nie" tej karcie nie mówię, chcę ją tylko zobaczyć w praktyce smile.

98

Odp: Nowe sety

Info o następnym secie.


Over 160 cards

sad

To wszystko niestety prawda.

99

Odp: Nowe sety

Ty to Karsie zawsze potrafisz krótko wypunktować największą zaletę jednym zdaniem big_smile

Dla tych którzy szukają pozytywów: Mega Mewtwo EX, Mega Houdoom EX, Mega Glalie EX i sześć Pokemonów BREAK z nową, ciekawą mechaniką (coś jak nakładka na pokemona dopisująca mu HP i ataki). Jeśli tylko nie będzie tylu śmieci jak w Primal Clash, to może być dużo ciekawszy set.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

100

Odp: Nowe sety

Będą złote energie!

http://www.pokemon-card.com/campaign/goldencp/

EDIT:

A jednak nie, to loteria JP only sad