Temat: [cotd] Reinkarnacja Darkraii?

Hydreigon PFO

Witam, dawno nie opisywałem karty dnia (i tak nikt pod nia nic nie napisze jak to było za pamiętnych lat:D)więc postanowiłem się zebrać. Przeglądajc set PFO zauważyłem kartę Hydreigon PFO widzę, że w abilitce jest darkowa energia i pierwsza moja myśl jest taka: "To pewnie robi to samo co poprzedni Hydreigon DGE. No a tak nie jest. Nowy Hydreigon działa jak Dark Patch ALE: Energie z discardu można przywrócić tylko raz w trakcie tury. Tu się zaczyna myślenie i pytania: -Czy Hydreigon PFO w połączeniu z Hydreigon DGE i Darkrai EX P_BW będzie grany? Dobra może nie grywalny ale czy będzie można coś nim ugrać. Obecnie tą kartą nikt nie gra (nie widziałem) ale ja w niej widzę potencjał. Uważam, że w talii w połączeniu z       Hydreigon DGE, Darkrai EX P_BW może coś stworzyć ciekawego (ewentualnie Yvaltale bez których w darkowych talaich teraz jak bez nogi). Z rotacji wyszły także dark clawy czyli Muscle Bandy w decku. Można próbować atakować Hydreigon DGE żeby zrobić "combo" z Hydreigon PFO.

Podsumowując:
-Hydreigon PFO czy jest to nowy Dark Patchj i zbawienie dla Dakrai i Yveltali? Trzeba będzie zprawdzic i będę tym pierwszym big_smile
-W połączeniu z innymi Darkowymi kartami może siać spustoszenie i szybko się rozstawić zobaczymy!

Poprawiony tytuł tak, żeby miał prawidłowego taga, zmieniłem obrazek karty na dobrej jakości. ~ Kakel
Przesunąłem skan na górę, żeby karta się podlinkowała na stronie głównej. ~ keeshii

2

Odp: [cotd] Reinkarnacja Darkraii?

Próbowałem grać Darkrai/Hydreigon. To się nazywa Dark Toolbox (w odróżnieniu od Fairy toolboxa). I natknąłem się na kilka problemów.

1. Zakładamy, że atakuje nam Yveltal, tak? Więc to już są 4 pokemony, które musimy wystawić. Przy czym Hydreigonami nie zaatakujemy o ile nie mamy rainbowek w decku, więc lysandry mogą nas skopać.
Może też atakować Malamar z Trick Coinem i nie jest to wcale takie złe, bo już za 3-4 energie możemy pokonać wszystko w 80% przypadków, a w dodatku przeciwnik jest notorycznie usypiany. Ale nie komponuje się z owym Hydrą.
2. Gdyby każdy typ poków miał coś takiego jak Blacksmith to byłoby w porządku. Ale taki luksus ma tylko fire. Rozkładanie Dark Energy w początkowej fazie gry to nie taka prosta sprawa, bo musimy albo już mieć hydrę do transferu i się bawić w przerzutki, albo mieć na kilku pokach po 1.
3. Seismitoad. W Fairy toolboxach jedyne, co musimy rozstawić, to jeden S1 i basici do atakowania. Tutaj jest inaczej - tu mamy do rozrzutu 2 S2 (wprawdzie jeden pokemon, ale to dalej 2 S2) i dodatkowo jednego Basica. Nasze ataki na początku gry nie dają nam także żadnej akceleracji.

Oczywiście tym się i tak całkiem fajnie gra, więc bez obaw.

3

Odp: [cotd] Reinkarnacja Darkraii?

Niemal całą moją przygodę z karcianką grałem tą talią i do dzisiaj czuję sentyment. Niestety muszę powiedzieć, że w BCR-on może być jedynie średniakiem, który co prawda w wielu przypadkach powalczy, ale ugranie czegoś więcej graniczyłoby z cudem. Zagrałem ze 3 razy Hydrą po dostosowaniu do nowego formatu i jest to obecnie tylko marna imitacja tego co było kiedyś.

Wszystko przez:
- wyrotowanie dark patcha, który zapewniał nam dostęp do wielu energii w każdej fazie gry
- wszędobylskie żaby, które w wielu partiach przekreślają koncepcję decku

Łączenie obu wersji Hydreigona, gdy ma się problem z wystawieniem choćby jednego nie ma najmniejszego sensu. Lepiej zbudować solidnego Yveltala z domieszkami lub pobawić się w przekładanie energii... ale różowych.
Smutne to jest, ale na dzień dzisiejszy granie Hydry zwyczajnie w świecie mija się z celem. Być może powróci z innym setem, ale na to trzeba poczekać.

4

Odp: [cotd] Reinkarnacja Darkraii?

Ta karta to jest szansa, żeby Hydreigony wyszły z cienia wróżek i bardzo się ucieszyłem, kiedy ją po raz pierwszy zobaczyłem. Próbowałem wymyślić rozpiskę, ale problem jest dość poważny. W przeciwieństwie do Aromatissów, które zajmują 5-6 miejsc w talii, dwa różne Hydreigony i do tego jakieś Rare Candy zajmują dobre 11-13 miejsc. W zamian zdobywamy dobrego atakera jakim jest Hydreigon, no ale dobrego w sumie tylko na Pyroary i moooże Donphany, do tego odzysk energii kiedy wreszcie Hydreigon PHF wejdzie na stół. Bo moim zdaniem powinien on być ostatnim elementem układanki. Na początku gry powinien nam starczyć mały Yveltal, później przed utratą energii chronić nas rozważne używanie Dark Trance'a i Y Cyclone'a, dopiero kiedy kilku atakerów zejdzie zacznie brakować energii i Ability będzie bardzo przydatne. Warto jeszcze nadmienić potencjalne kombo z Shadow Circle, ale jak wspomniałem, w talii brak miejsca na takie luksusy. Czy to wszystko warte jest tych kilku miejsc w talii, które wróżki mogą wykorzystać na chociażby szerszy wybór atakerów niż Yveltal EX, Darkrai EX i Hydreigon?

Karta z potencjałem, na pewno kiedyś tę koncepcję wypróbuję, ale chwilowo meta nie sprzyja Stage dwójkom. Niestety.

Podziękowali za posta: adriank1, Wiewiór, McLer

5

Odp: [cotd] Reinkarnacja Darkraii?

Kakel napisał/a:

Ta karta to jest szansa, żeby Hydreigony wyszły z cienia wróżek i bardzo się ucieszyłem, kiedy ją po raz pierwszy zobaczyłem. Próbowałem wymyślić rozpiskę, ale problem jest dość poważny. W przeciwieństwie do Aromatissów, które zajmują 5-6 miejsc w talii, dwa różne Hydreigony i do tego jakieś Rare Candy zajmują dobre 11-13 miejsc. W zamian zdobywamy dobrego atakera jakim jest Hydreigon, no ale dobrego w sumie tylko na Pyroary i moooże Donphany, do tego odzysk energii kiedy wreszcie Hydreigon PHF wejdzie na stół. Bo moim zdaniem powinien on być ostatnim elementem układanki. Na początku gry powinien nam starczyć mały Yveltal, później przed utratą energii chronić nas rozważne używanie Dark Trance'a i Y Cyclone'a, dopiero kiedy kilku atakerów zejdzie zacznie brakować energii i Ability będzie bardzo przydatne. Warto jeszcze nadmienić potencjalne kombo z Shadow Circle, ale jak wspomniałem, w talii brak miejsca na takie luksusy. Czy to wszystko warte jest tych kilku miejsc w talii, które wróżki mogą wykorzystać na chociażby szerszy wybór atakerów niż Yveltal EX, Darkrai EX i Hydreigon?

Karta z potencjałem, na pewno kiedyś tę koncepcję wypróbuję, ale chwilowo meta nie sprzyja Stage dwójkom. Niestety.

Grałem tą talią i problemem są żaby (i brak dark patchów, nawet gdyby były to żaba je eliminuje) hmm GDYBY! Hydreigon mógł wyciągać ile razy się chce energie z discardu może to by śmigało zwłaszcza dzięki atakowi Yveltala EX (Nie E-Boli) (Ten drugi). Ale nie będziemy gdybać sad. Liczę, że kiedyś te przeklęte wrózki upadną (Niestety wyjdzie Garedvoir EX I M Gardevoir EX sad ). Tak ogólnie wróżki (razem z przeklętą żabą) zniszczyły talie darkowe i smocze sad. Może jeszcze doczekamy się czasów w którym to Darkrai dalej będzie koksił. ALE! Jest cień szansy, że darkraie będą dobre dzięki Sharpede EX któy ma wyjść w nowym secie.