51

Odp: Podział nagród na OTP

Qzin napisał/a:

Ja powiem jeszcze jedną rzecz o jakiej pomyślałem dziś w tramwaju, która sprawiła, że jest mi obojętne (SERIO) czy będzie dużo nagród dla top, czy mało nagród dla top (byle nie po środku!).
Jeżeli nagroda za pierwsze miejsce będzie zbyt kusząca to faktycznie może się okazać, że opłaca się wydać kasę na sprowadzenie koreańskich kart, bo wygrana nie dość, że je zwróci to da nam zysk. Jednak liczę, że jak już ktoś ma koreańskie karty to trudno, ale mam nadzieję że nieopłacalne będzie sprowadzanie ich dla potrzeb wygrania OTP.

Psia krew... Keeshii - dlaczego to jest za długie na sygnaturkę na tym forum ?!... Przecież to prześliczne jest, ale właśnie takie - w całości...

McLer,
simply The Best
in every contest

52

Odp: Podział nagród na OTP

Pomysł McLera zasadniczo BARDZO zbliżony do tego co napisałem i ja i Yabol i z uwzględnieniem Jingowego "Dajmy każdemu boostera" oraz z brakiem draftu na który nie zawsze jest czas. Czemu nie?


Tyle tylko, że pozostaje pytanie czy na pewno chcemy rozróżniać pomiędzy 5-8 miejsce i dawać im różne nagrody (a co za tym idzie grać te rundy 5-8? Bo nieraz się zdarzało, że ludzie zmęczeni grali tylko jeden mecz zamiast dwumeczu - przykład 2 lata temu Rahsed vs Mucha, a wiem że było tak częściej).

Czy nie wolimy dać miejsc 5-8 w zależności od swissa, a nagrody takie same czyli uśrednić? Wtedy 5-8 za top8 mają już pewne 6 boosterów i walczą o  więcej. Widzę tylko małe rozróżnienie między miejscem pierwszym, a drugim. No poza tytułem oczywiście wink.


@Adrian Oczywiście, że można napisać o kocie schroedingera tylko po co? wink Przecież ja od dłuższego czasu piszę, że oponuję przed draftem, a że w boosterkach jeden trafi złoto, a drugi kupę to co ja poradzę. Właśnie to jest urok, dopóki nie otworzysz paczki to masz tę samą nagrodę lub lepszą bo masz więcej paczek. Mam wziąć wagę co do setnej części grama co waży, żebyśmy mogli dać super rary do puli boosterów dla Top8? wink [Nie, nie zamierzam jej wziąć to nie wchodzi w rachubę]

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

53

Odp: Podział nagród na OTP

Myślę, że opcja z brakiem draftu jest świetnym rozwiązaniem i popieram zaproponowany przez McLera przydział smile

54

Odp: Podział nagród na OTP

Podoba mi się propozycja McLera, każdy coś dostanie, nie będzie narzekania o lepsze nagrody dla miejsca 9-10 niż końcówki topów. Jestem za. Tylko czy oby na pewno wszystkim 30zł wpisowego by odpowiadało...?

Obecna liczba Patratów: prawie 600 chyba, potem policzę

55

Odp: Podział nagród na OTP

Dla mnie spoko, 15 mi wystarczy.

56

Odp: Podział nagród na OTP

Ja mam takie pytanie. Może zamiast każdemu dawać boostera to każdy zachowa sobie w kieszeni 10zł? A jeżeli będzie chciał to sobie kupi tego boosterka?

No chyba, że jest jakieś logiczne wytłumaczenie, dlaczego akurat tyle nagród a nie o 33 mniej.

57

Odp: Podział nagród na OTP

Qzin napisał/a:

(1) Pomysł McLera zasadniczo BARDZO zbliżony do tego co napisałem i ja i Yabol i z uwzględnieniem Jingowego "Dajmy każdemu boostera" oraz z brakiem draftu na który nie zawsze jest czas. Czemu nie?
(2) Tyle tylko, że pozostaje pytanie czy na pewno chcemy rozróżniać pomiędzy 5-8 miejsce i dawać im różne nagrody (a co za tym idzie grać te rundy 5-8? Bo nieraz się zdarzało, że ludzie zmęczeni grali tylko jeden mecz zamiast dwumeczu - przykład 2 lata temu Rahsed vs Mucha, a wiem że było tak częściej).
(3) Widzę tylko małe rozróżnienie między miejscem pierwszym, a drugim. No poza tytułem oczywiście wink.
(4) a że w boosterkach jeden trafi złoto, a drugi kupę to co ja poradzę.

numeracja powyżej moja, tradycyjnie już, ehhh...

(1) Skoro "zasadniczo" niemal Twój, no to wiadomo, że dobry - KAŻDY na forum już to pewnie doskonale wie  tongue

(2) CHCEMY. Można będzie brak chęci zagrania o miejsca 5-8 jako "niesportową postawę" potraktować, why not ? Np. mogą zagrać 1 mecz zamiast do 2 wygranych, ale MAJĄ ZAGRAĆ.
Boosterki dostaną PO zagraniu, a zatem jeśli NIE zagrają, to... Dzięki za sugestię  smile

(3) Każdy widzi co chce, co potrafi. To "małe" to w mojej (tzn. "Twojej", OK...) propozycji to jest akurat dokładnie wysokość wpisowego (30 zł) - ale rozumiem, że dla profesjonalistów to ŻADNA różnica  cool

(4) w tej (podkreślonej) kwestii pewną wiedzą i doświadczeniem wykazywał się już na tym forum - w temacie "Decki" - QUCKcraftPL, a zatem może wymienisz się z nim tą uwagą ?... roll

A zatem nadal:
őrült unokatestvére akcióban...

McLer,
simply The Best
in every contest

58

Odp: Podział nagród na OTP

Ja to co proponuje McLer mógłbym akceptować w ciemno.

Podobnie jest tym razem, bo podział jest jasny, klarowny i przejrzysty.
Nagradza odpowiednio najlepszych a i nie zapomina o tych, którym OTP pójdzie gorzej.
Słowem: Tak jak być powinno.

59 (edytowany przez Qzin 2013-04-11 20:23:18)

Odp: Podział nagród na OTP

2) No to jak chcemy grać pełne top8 z większą ilością rund to w takim razie chyba już wszystko jasne wink. Mi to nie przeszkadza, a ten jeden bonusowy booster pomiędzy miejscem 5 a 6, z pewnością wystarczy jako motywacja, ale z drugiej strony jeżeli kogoś czeka długa jazda samochodem czy pociągiem, to czasami te 2 godziny róznicy, robią wielką różnicę wink. Może dajmy się wypowiedzieć tym, którzy mają gorszy dojazd co do tego grania 5-8?


3) W mojej propozycji było to DUŻE rozróżnienie, nie małe. I tym się głównie różnią, bo pierwsze miejsce nadal jest opłacalne wink. Niemniej chociaż pół boxa by pewnie wyglądało lepiej, choć jak Yabol mówi, że mu 15 wystarczy wink.

4) Znowu ładnie wyrywasz z kontekstu i wchodzisz na mnie mimo, że odnosiłem się tylko do tego co powiedział adrian zaprzeczając bym miał w jakikolwiek sposób narzekać na kwantowy stan boosterów wink. Wszyscy wiedzą co się może trafić.

Btw. jak już piszę to odpowiem Lesiowi skoro McLer tego nie zrobił, zakładam, że podwyższenie wpisowego ma odstraszyć nadmiarowych ludzi.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

60 (edytowany przez adriank1 2013-04-11 20:27:42)

Odp: Podział nagród na OTP

Lesiu napisał/a:

Ja mam takie pytanie. Może zamiast każdemu dawać boostera to każdy zachowa sobie w kieszeni 10zł? A jeżeli będzie chciał to sobie kupi tego boosterka?

No chyba, że jest jakieś logiczne wytłumaczenie, dlaczego akurat tyle nagród a nie o 33 mniej.

Żeby mieć boosterki za 10 złotych musisz wziąć kejsa. Potrzebujesz w Twoim wariancie dwóch boxów, a McLera trzech.

Jeśli nie będzie "zbytu" na boostery to nie będzie kejsa - więc weźmie się normalne booster boxy, które będą droższe. Co poskutkuje tym, że jeszcze nagrody będą mniej atrakcyjne, albo większe wpisowe.


OK, jeżeli tak wygląda sytuacja to nie mam już żadnych uwag co do teog podziału. I wolę to wytłumaczenie niż teorie spiskowe Qzina wink

//Lesiu

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

61

Odp: Podział nagród na OTP

McLer na prezydenta!
Znowu pojawiła się koncepcja będąca słusznym rozwiązaniem i wyszła z pod Jego palców właśnie.
Sława i chwała.

Miłego dnia

62

Odp: Podział nagród na OTP

Nie chwalcie go tak, bo popadnie w samozachwyt i jeszcze ewoluuje. A wszyscy wiedzą, że Golducki to nieprzyjemne pokemony. sad

63

Odp: Podział nagród na OTP

McLer trzyma everstone'a i nigdy nie ewoluuje sad. On zostanie psyduckiem na zawsze big_smile. Co do podziału nagród to Qzin powinien chcieć najwięcej za siodle miejsce, które zajmie xD.

[20:14] Kakel: ja byłem Trollem, co chyba nikogo tu nie dziwi ;p

64

Odp: Podział nagród na OTP

Yabol napisał/a:

Nie chwalcie go tak, bo popadnie w samozachwyt i jeszcze ewoluuje. A wszyscy wiedzą, że Golducki to nieprzyjemne pokemony. sad

Nigdy nie wyewoluuję !!!  Pelek ma rację (o Boshe, ja coś takiego napisałem ???)

Sam wiem, że każdy Golduck to jakiś /cenzura, a szkoda tongue/.

Zresztą gdybym kiedyś wyewoluował, to na pewno by mnie tutaj nie było... Tzw. warunkiem koniecznym zajmowania się czymś takim w moim wieku jest chyba jakiś defekt w ewolucji smile

McLer,
simply The Best
in every contest

65

Odp: Podział nagród na OTP

Ja jak każdy chyba jadę by powalczyć o złoto wink. Miejsce w siodle nie jest dla mnie xD.

7 miejsce ECC 2013
19 miejsce ECC 2014
Więcej grzechów nie pamiętam. Za wszystkie lock decki serdecznie dziękuję.

66

Odp: Podział nagród na OTP

No cóż, po Psyducku doszukałbym się wielu cech dysmorficznych (płaskostopie? niedorozwój żuchwy? niewykształcone małżowiny uszne?) także twoja teoria ma sens. big_smile

Polecam udać się na izbę i skonsultować sprawę z lekarzem lub farmaceutą.


-----

Czy moglibyśmy ustalić te Top 5-8? Żeby już było na zawsze jasne i nikt się nie mógł uczepić. Normalne dwumecze tak jak w Top 1-4?

67

Odp: Podział nagród na OTP

Szczerze mówiąc nie przeczytałem wszystkiego naraz, bo po prostu jest tego za dużo, a połowa dyskusji jest nic nie istotna. Na szczęście natknąłem na proponowany przez McLera podział nagród. Szczerze, idealnie. Serio. W końcu nie będzie tego czekania na draft. Każdy dostanie swój przydział i tyle. Jak się trafią słabsze karty to trudno. Liczy się zabawa i taka losowość jest jej częścią. Osobiście wolę wygrać OTP niż wyciągnąć z nagród 5 najlepszych EXów na Full Arcie, bo to jest coś czego się nie da kupić, to jest cała Twoja ciężka praca jaką się włożyło by stworzyć deck konkurencyjny, deck który się zna i się nim walczy ze wszystkimi. Nagrody to tylko dodatek do tego hobby, więc nie rozumiem po co w ogóle tak duża dyskusja. Andrzej ustalił podział i tyle. Jest on obiektywny i nikogo nie krzywdzi. Tyle ode mnie.

Przy okazji chce dodać, że chciałbym w końcu zagrać zarówno z Nataku jak i Pitterem, gdyż nigdy nie było mi, w sumie to nam, dane wink

68 (edytowany przez Nataku 2013-04-12 04:30:58)

Odp: Podział nagród na OTP

Opcja podana przez Mclera bardzo przypadła mi do gustu. Ma tyle plusów, że nie ma co szukać lepszej.

Konsko: Skoro nie będzie draftu, to zagramy sparing w zaoszczędzonym czasie jeśli znowu nie uda się na siebie trafić;]

69

Odp: Podział nagród na OTP

konsko, wzruszylem sie ;(

Podziękowali za posta: Evildanon

70

Odp: Podział nagród na OTP

Mam nadzieję, że temat zamknięty wink

Sparing, a mecze turniejowy to co innego Nataku sad

Dziękuję Yabolu :*

71

Odp: Podział nagród na OTP

konsko napisał/a:

(1) Mam nadzieję, że temat zamknięty wink
(2) Sparing, a mecze turniejowy to co innego Nataku sad
(3) Dziękuję Yabolu :*

(1) Zgadłeś smile
Ale uwaga - jeśli (JEŚLI) finalna liczba uczestników okaże się inna, niż ta założona w mojej propozycji, to jakaś tam MAŁA zmiana oczywiście nastąpi - jednak właśnie mała i nie zmieniająca ISTOTY ("rdzenia") całej koncepcji.
Ale teraz "a sio mi stąd!"

(2) Odkrywanie Ameryki - na drugim piętrze, okienko nr 44.

(3) W takim razie: Wy OBAJ "a sio mi stąd!"
/co za ludzie, żeby nawet na chwilę nie można z nich było oka spuścić, no wiecie Państwo, jaka ta młodzież trudna teraz jest.../

McLer,
simply The Best
in every contest

72 (edytowany przez McLer 2013-05-15 12:37:46)

Odp: Podział nagród na OTP

OSTATECZNY PRZYDZIAŁ NAGRÓD podczas OTP 2013:

Założenia:
1) Finalna liczba uczestników = 36 osób
2) Finalna wysokość wpisowego = 30 zł od osoby

A zatem łączne wpisowe wyniesie: 36 x 30 = 1.080 zł, co przy cenie jednego boosterka w wysokości 10 zł da nam w sumie 108 boosterków na nagrody podczas OTP.

I teraz już ten ostateczny przydział:

Miejsce 1 = 16
Miejsce 2 = 13
Miejsce 3 = 11
Miejsce 4 = 9
Miejsce 5 = 8
Miejsce 6 = 6
Miejsce 7 = 5
Miejsce 8 = 4

(a więc w sumie 72 boosterki dla Topów).

Dla ośmiu osób, które zajmą w swissie miejsca 9-16: po 2 (dwa) boosterki, czyli razem = 16 boosterków.
Dla pozostałych 20 osób, czyli tych, które zajmą w swissie miejsca 17-36, po jednym boosterku, czyli razem = 20 boosterków.
(a więc dla tych, którzy nie wejdą do Topów, w sumie 36 boosterków).

W ŻADNEJ Z GRUP (ani w Topach, ani poza Topami) ŻADNEGO DRAFTU TYM RAZEM NIE BĘDZIE.

Uwaga: jeśli PRAWDZIWA liczba uczestników okaże się jednak mniejsza, niż 36 (ponieważ zawsze ktoś nawali... Ale może TYM RAZEM nikt? To się okaże, po prostu, ale dopiero 8 czerwca), to z każdą "osobą mniej" będzie również mniej o 3 (trzy) boosterki.
Sposób (schemat) "zmniejszania" wówczas przydziału będzie następujący: 
35 osób (zamiast 36): jeden mniej dla osoby nr 36 (:D) oraz po jednym mniej dla nr 3 i 5
34 osoby: kolejny jeden mniej dla osoby nr 35 oraz po jednym mniej dla nr 1 i 2
33 osoby: kolejny jeden mniej dla osoby nr 34 oraz po jednym mniej dla nr 4 i 8
32 osoby: kolejny jeden mniej dla osoby nr 33 oraz po jednym mniej dla nr 6 i 7
itd...
/zawsze jeden mniej dla "już nieistniejącej" osoby oraz dwa mniej dla Topów, gdzie ww. cykl będzie się "powtarzać parami"/
EDIT: gdyby jednak, "w szczególnie uzasadnionym interesem OTP przypadku", Organizator zdecydował się zaakceptować udział w OTP 37 uczestników, to wówczas te TRZY dodatkowe boosterki zostaną przyznane - po jednym - osobom z miejsc 9, 10 i 37 w swissie

McLer,
simply The Best
in every contest