1 (edytowany przez mcszuwacz 2015-07-02 14:56:21)

Temat: Pangoro/Crobat

Witam, chciałem przedstawić bardzo ciekawy (moim zdaniem) deck do XY-on. Jeżeli ktoś ma propozycje jakichś zmian to proszę pisać.
Pokemon:
4 Pancham FFI
3 Pangoro P_XY
2 Landorus FFI
3 Zubat PFO
3 Golbat PFO
3 Crobat PFO

Trainer:
4 Professor Sycamore PFO
2 Shauna PFO
2 Professor Birch's Observations PCL
2 Korrina FFI
1 Lysandre FLF

2 Switch BS
3 Muscle Band XY
4 VS Seeker PFO
3 Ultra Ball FLF
2 Trainers' Mail ROS
1 Battle Compressor (Team Flare Gear) PFO
1 Professor's Letter XY

1 Fighting Stadium FFI
3 Sky Field ROS

Energy:
7 Fighting Energy BS
4 Strong Energy FFI

Co sądzicie? Czekam na falę hejtu, ponieważ już wcześniej wrzuciłem dwa koncepty talii i wszyscy uznali (włącznie ze mną [po pewnym czasie]), że są kiepskie.

EDIT: Zmiany, które zostały zaproponowane oraz, które uznałem za stosowne.

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

2

Odp: Pangoro/Crobat

mcszuwacz napisał/a:

Czekam na falę hejtu, ponieważ już wcześniej wrzuciłem dwa koncepty talii i wszyscy uznali (włącznie ze mną [po pewnym czasie]), że są kiepskie.

O ile pamiętam to nikt cię nie shejcił tylko próbował uświadomić ci, że tkwisz w błędnych założeniach, np. 'bez różnicy czy rzucę N'a przeciwnikowi który ma 6 prizów czy 1-2'. Trudno o większą bzdurę, więc i po głowie nikt cię nie pogłaskał za to.

Ta talia jest już dużo lepsza od ostatniej mimo, że nie ma absolutnie żadnego powodu, żeby nie grać czwartego Panchama i czterech Professor Sycamore. Można wręcz powiedzieć, że ma taktykę, ma pewien potencjał i nawet mogłaby coś ograć - to już coś, jak na walczący deck bez exów.

Nie do końca wyobrażam sobie jak w talii, w której masz cztery karty które wyrzucają coś do discarda chcesz dostać pustą rękę do Maxiego. Landorus też nie do końca będzie miał sens jeśli nie będzie jak szybko umieścić energii w discardzie.

Warto poczekać na nowego Ariadosa który będzie zatruwał z ability oba aktywne pokemony, bo bicie Pangoro za 80-100 i liczenie na mocarne HP będzie iluzoryczne, z powodu Lysandrów (ability Pangoro działa wyłącznie na aktywie).


Podsumowując w skrócie:

- 1x Machamp
- 1x Bunnelby
- 1x Maxie Hidden Ball Trick
- 1x Muscle Band
- 1x Fighting Stadium

+ 2x Professor Sycamore
+ 1x Pancham
+ 1x Ultra Ball

Może trzeci SkyField? Tym bardziej, że wysokie HP Pangoro będzie jedynym atutem, więc warto będzie go wykorzystać. Póki nie za bardzo jest możliwość, żeby coś zatruć to i tak trzeba wszystko brać na kilka strzałów.

W taliach walczących jest kilka użytecznych 'jedynek' typu 1x Professor's Letter albo 1x Acro Bike jako cel do wyciągnięcia Korriną, ale to jest opcjonalne. Zawsze można odchudzić linię Crobata albo zrzucić jedną energię.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer, mcszuwacz

3 (edytowany przez mcszuwacz 2015-07-01 21:04:00)

Odp: Pangoro/Crobat

Ale czemu linia 4-3 Pangoro?

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

4

Odp: Pangoro/Crobat

A ile Pangoro wystawisz jeśli jeden Pancham zginie w pierwszej turze?

Basici są bardzo podatne na obrażenia, szczególnie te z 60 HP. Stracisz jednego, jeden się sprizuje i właściwie pograne. Warto mieć ich więcej niż ewolucji.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer, mcszuwacz

5

Odp: Pangoro/Crobat

W sumie nad tym się nie zastanawiałem. Dzięki za pomoc. Z twoimi radami adrianie ten koncept wygląda lepiej. W sumie zastanawiałem się też nad wyrzuceniem jakiegoś darka jak np. Malamar-EX, czy Absol ROS. Co o tym sądzisz?

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

6

Odp: Pangoro/Crobat

Jak dla mnie nie jest to konieczne i lepiej się skupić na głównej koncepcji talii smile No ale może wypowie się jeszcze ktoś inny? Jeśli ktoś będzie miał inne spojrzenie na ten deck, pewnie się odezwie.

Powodzenia w testowaniu, bo to jest zawsze najważniejsza rzecz. Dzięki testom nawet samego ze sobą można wyłapać więcej błędów w budowie niż nawet na najlepszym forum.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: mcszuwacz, McLer

7

Odp: Pangoro/Crobat

Wielkie dzięki za pomoc. Dzięki twoim komentarzom adrianie zyskałem jeszcze większą motywację, aby zbudować tą talię.

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

8

Odp: Pangoro/Crobat

Po co jest tutaj Battle Compressor (Team Flare Gear) PFO ??
Dla Landorus FFI?

Ten, który ma zamiar pojechać kiedyś na OTP big_smile

9

Odp: Pangoro/Crobat

Właśnie jeszcze nie edytowałem tej talii po kolejnych zmianach, które wprowadzę po testowaniu jej w lekko zmienionej formie. Mam zamiar testować we wtorek, a zmiany wprowadzić w środę/czwartek.

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).