1 (edytowany przez mcszuwacz 2015-02-15 12:03:27)

Temat: Coś trującego

Pokemon:  17
2 Venonat PFO
2 Venomoth PFO
3 Zubat PFO
3 Golbat PFO
3 Crobat (Plasma) PS
1 Mewtwo EX P_BW
1 Manectric EX PFO
1 M Manectric EX PFO
1 Thundurus EX (Plasma) P_BW

Trainer: 27
4 Shauna PFO
4 Professor Juniper PLB
2 Colress PS
2 N NV
1 Pokemon Fan Club FLF
1 Lysandre's Trump Card PFO
1 Xerosic PFO
1 Manectric Spirit Link PFO
1 Exp. Share NXD
2 VS Seeker PFO
2 Ultra Ball FLF
4 Professor's Letter XY
2 Virbank City Gym PS

Energy: 16
1 Double Colorless Energy
5 Lightning Energy
4 Grass Energy
6 Psychic Energy

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

2

Odp: Coś trującego

ja bym dal 1-1 pyroara i 1 ognista energie. mysle, ze niezle sie wpisze w koncepcje tego decku.

3

Odp: Coś trującego

Przed chwilą wpadł mi do głowy pomysł na to, żeby może dorzucić 2 Lettery i 1 Skarmory PFO.

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

4

Odp: Coś trującego

Ta talia jest tak źle zbudowana, że nawet włożenie trzech najlepszych kart nie zmieniłoby obrazu sytuacji. Powinieneś skupić się na jednym albo dwóch kolorach i jakoś to uporządkować. Wyrzucenie Venomothów i Escavalierów byłoby pierwszym krokiem, reszta pokemonów może zostać. Przydałoby się je uzupełnić jakimiś napastnikami do koloru (psychiczne/elektryczne?)

Trainery są nieuporządkowane - chociaż supportery jeszcze jakoś wyglądają mimo, że jest ich zbyt wiele (przydałyby się N'y zamiast dwóch Colressów i dwóch Shaun). Przydałoby się też uzupełnić itemy - kolejny ultra ball, jakiś stadion, jakiś ACE SPEC.

Przejrzyj sobie talie w tym dziale albo w dziale talie turniejowe na stronie ptcg.eu i na pewno w trainerach zobaczysz pewne powtarzające się schematy. W zależności od tego jak chciałbyś zagrać, to pewne rozwiązania będą się powtarzać. Zasada jednak jest jedna - na start lepiej jest włozyć więcej egzemplarzy mniejszej liczby rodzajów kart niż zapychać deck pojedynczymi kartami.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

5

Odp: Coś trującego

Po pierwsze jaki ACE SPEC? Po drugie gdzie i za ile kupić tego jakiegoś ACE SPEC'a?

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

6

Odp: Coś trującego

Wejdź na ptcg.eu , wciśnij "pokaż obrazki", wpisz w polu text on card "ACE SPEC" i wciśnij szukaj. Możesz sobie wybrać. To wspaniała wyszukiwarka kart i szkoda byłoby z niej nie korzystać.

Gdzie kupić? Tam gdzie całą resztę kart, wyjąć z boosterka albo zdobyć od innych graczy. Myślę, że skupiłeś się akurat na najmniej ważnym problemie, ale dociekliwość to cenna rzecz.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

7

Odp: Coś trującego

Dobra zacznijmy od poksów:
To ma być talia grass/lightning z psychic za [C] lub [C][C].
Naprawdę to sam już przemyślałem to, żeby wywalić Escavaliery i wprowadzić za nie 2 Ledian XY, a Steel Energy wymienić na Grass Energy.
Co do trainerów:
Supportery uważam za dobre i nie rozumiem tego hype'u na Ny, które działają dobrze, gdy przegrywasz lub na początku gry.
Itemy mam zamiar grać w stosunkowo małej ilości, gdyż uwaga: to ma być kontra na Toady.
Stadionów dobrych do tego decku nie znam.
ACE SPECa trudno będzie dostać z uwagi na to, że są rzadkie i drogie, a ja mam niski budżet.
Co do 3 brakujących kart wpadłem na pomysł wprowadzenia 2 Letterów i 1 Grass Energy.

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

8

Odp: Coś trującego

To ja może inaczej spróbuję: po co Ci w tym decku Thundurus Ex ?
/czy właściwie rozumiesz, co on może robić pierwszym atakiem, bo drugiego nawet nie warto rozważać/ - ?

McLer,
simply The Best
in every contest

9

Odp: Coś trującego

Pierwszym atakiem on powinien ładować pokemony teamu plasma, ale ja nie mam takowych więc gram go dla jego dmg, hp i bycia EX.

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

10

Odp: Coś trującego

Gdy stracisz Pokemona Ex to przeciwnik bierze 2 nagrody zamiast 1, z kolei pierwszy atak robi bardzo mały "dmg", a drugi jest bardzo drogi (lub inaczej: za drogi, bo wymaga aż 4 energii, za które robi tylko 90 "dmg" i nic ponadto, bo Plasma Energy nie grasz), więc to w sumie wygląda słabo... HP też nie takie rewelacyjne, naprawdę. Per saldo nie warto go tutaj grać, moim zdaniem. Nie pasuje po prostu. To miejsce można dużo lepiej wykorzystać.

McLer,
simply The Best
in every contest

11

Odp: Coś trującego

Nie podejmuję się oceniania tej talii, pragnę tylko się dowiedzieć jaka jest taktyka, a dokładniej: jak ta talia ma wygrywać.

12

Odp: Coś trującego

nietoperze mają zadać dmg przy wejściu, Venomoth ma zadać stany specjalne, M Manectric ładuje większość poków (np. Mewtwo, który zadawać ma dmg), Ledian ma bić jakby Venomoth spadł. Ma to być anty-Toad.

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

13

Odp: Coś trującego

To może ja spróbuję jeszcze inaczej: Potrenuj tą talią trochę przeciwko toadom (jeśli nie masz tych kart to choćby na proxach, kartkach, w internecie) i daj znać czy ma może ona jakieś problemy w trakcie gry.

Jeśli nie pojawią się następujące problemy:

- praktycznie brak kart na ręku, bo dobraliśmy 3 karty z colressa albo 5 słabych z Shauny pierwszym supporterem
- brak energii odpowiedniego koloru po pierwszym trafionym crushing hammerze
- wyczyszczenie stołu z energii po pierwszym ataku Lediana/Venomotha poprzez zabicie jedynego naładowanego napastnika
- porażki z wszystkimi innymi taliami

To uznam, że talia jest pełnowartościowa i nie będę próbował już w niej niczego zmieniać.

Co do kontr na Toada to wszyscy chcą kontrować specjalnie włożonym zielonym kolorem a nikt nie gra Tropius PLB z Silver Bangle PLB. Naprawdę jest słabszy od Lediana i Venomotha?

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

14

Odp: Coś trującego

Polecam Eevee FFI z grassowymi, Silver Banglem i Leafeon (Plasma) PLF wink

15

Odp: Coś trującego

Dobra zedytuję talię, która będzie teraz talią pod stany specjalne.
edit pierwszego postu.
up: Może leafeon z Trick Coin PFO.

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

16

Odp: Coś trującego

Leafeon PLF najlepszy w dalszym ciągu (ale stety nie mamy ich za dużo, a ja pożyczam od Piterra ; - ; )

"Dawid mimo wszystko pokonał Goliata. Tylko, że oni grali Bo1, a nie Bo3." - słynne słowa przed ćwierćfinałem Gyarados vs Volcanion.

17

Odp: Coś trującego

Inu, a przejrzałeś chociaż poprawiony koncept tego decka?

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

18

Odp: Coś trującego

A coś ty tu niby poprawił? ;____;
Za dużo listów. I Colressów.

"Dawid mimo wszystko pokonał Goliata. Tylko, że oni grali Bo1, a nie Bo3." - słynne słowa przed ćwierćfinałem Gyarados vs Volcanion.

19

Odp: Coś trującego

Najpewniej nie widziałeś poprzedniego konceptu. Co wy macie do tych Colressów? Moim zdaniem są lepsze od Nów, gdyż ławkę możesz zapełniać, a prize'y ci ciągle schodzą. Letterów tyle, gdyż gram (uwaga!) trzy rodzaje basic energy.

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

20

Odp: Coś trującego

Pytasz Inu czy zapoznał się z nowym konceptem. A ja pytam Ciebie - czy ty sam nim już GRAŁEŚ?

Masz osiem basiców i dwa ultra balle. Dostajesz na start osiem siedem kart, w tym jedną musisz zmarnować na aktywa.

Moje drugie pytanie brzmi: Czym chcesz zapełnić ławkę? 8 basiców, w tym masz sporą szansę na to, że sprizuje ci się przynajmniej jeden, a szansa na Colressa na ręce startowej wynosi ponad 40%. Za to przeciętnie dostaniesz jakieś 1,5 basica na start (a nie 5 ani 6), czyli mniej więcej jedną grę na dwie zaczniesz dwoma, jak będziesz miał szczęście.

adriank1's Strona

Podziękowali za posta: McLer

21

Odp: Coś trującego

Dobra, a co jeśli zostałem z 1 prizem, którym jest LTC lub z 2 prize'ami (VS Seekerami), moje Juniper i Shauny zostały odrzucone, mam na ręce tego N'a na 1-2 karty, a żeby wygrać potrzebuję energii, evo lub Virbanka grając przeciwko Toadom? Wszystko ma swoje + i -.
Poza tym zapomniałeś, że przeciwnik też może grać ławkę.
Ostatecznie mogę zgodzić się wymienić 2 Colressy na 2 N'y.

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

22

Odp: Coś trującego

Tak generalnie powinieneś zrobić. A Colress jest najgorszym możliwym supporterem w pierwszych turach. A scenariusz, który podałeś jest dużo mniej prawdopodobny niż to, że zaczniesz z Colressem na 1-2. Ba, powiem więcej! W mojej talii grałem tylko 1 Colressa. Raz zacząłem samotną Hawluchą i Colressem na 2 jako jedynym supporterem - dostałem donka. Więc tak, Colress kara cię dużo mocniej niż N. Poza tym spójrz na Na od drugiej strony - przegrywasz mocno, ale gdy zagrywasz Na, to przeciwnik dobiera 1-2 karty. Myślę, że to chyba całkiem potężny efekt, nie uważasz?

"Dawid mimo wszystko pokonał Goliata. Tylko, że oni grali Bo1, a nie Bo3." - słynne słowa przed ćwierćfinałem Gyarados vs Volcanion.

23

Odp: Coś trującego

dobra to edit pierwszego posta.
up: dobra, lecz jeśli przeciwnik już zaczyna wygrywać, to z reguły dużo mu nie zmieni, czy ma na ręce 5 kart, czy 1-2.

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).

24

Odp: Coś trującego

mcszuwacz napisał/a:

jeśli przeciwnik już zaczyna wygrywać, to z reguły dużo mu nie zmieni, czy ma na ręce 5 kart, czy 1-2.

Wręcz odwrotnie - to jest ogromna różnica. Jeśli po N będzie mieć tylko 1-2 karty w ręce, to bardzo często cała gra mu się nagle "zawiesza" i często bywa tak, że ją w końcu przegrywa pomimo wysokiego prowadzenia (w już wziętych nagrodach) do tej pory.

McLer,
simply The Best
in every contest

25

Odp: Coś trującego

No dobra, lecz pytanie brzmi, czy po tych zmianach, które zostały wprowadzone deck jest co najmniej dobry?

Dla przyjaciół i ludzi z Wrocławia Kacper. Dla reszty Kacper lub jeżeli ktoś woli to Kacper, ewentualnie "ten co poskramia Crobaty i Wobbuffety".
Jeżeli szukasz mojego ELO, to jestem wpisany jako Kacper (z Wrocławia).