Temat: Z cyklu: Proste.

Miałem ostatnio taką sytuację.

Przeciwnik wyciągnął Lysandrem na aktywa Dusknoir BC bez żadnych energii na nim. Ja uciekłem z powrotem na bench po dołożeniu tylko jednej energii.

Kto zrekonstruuje sposób?

PS. Nie Switch, Escape Rope, itd.

2

Odp: Z cyklu: Proste.

Dołożyłeś 1 x Mystery Energy. Ona obniżyła koszt retreatu z 3 do 1, a tę ostatnią jedynkę wolno opłacić tą samą Mystery Energy (tak, na pokegymie właśnie o tym jest) odrzucając ją podczas retreatu.

McLer,
simply The Best
in every contest

3

Odp: Z cyklu: Proste.

Dark energy + DarkraiEX?
Mystery Energy?

Za łatwe tongue

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

4

Odp: Z cyklu: Proste.

McLer on point.

Nie umiem na razie nic skomplikowanego wymyśleć...

5

Odp: Z cyklu: Proste.

To ja utrudnię zagadkę(BCR-ON):
W ręku mamy TYLKO wodną energię oraz Tool(nie float stone), sytuacja na benchu dowolna. Dusknoir nie ma pod sobą żadnej energii ani toola, w grze nie ma stadionu. Jaki tool i jaka sytuacja na stole zapewni nam retreat Dusknoira na ławkę?

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

6

Odp: Z cyklu: Proste.

Keldeo z podczepionym już float stonem, chyba za proste sad

7

Odp: Z cyklu: Proste.

Żeby Dusknoir wrócił na ławkę wystarczy działający (w sensie: czynne Abi) Keldeo Ex BEZ Float Stone'a...

McLer,
simply The Best
in every contest

8

Odp: Z cyklu: Proste.

Babidi napisał/a:

To ja utrudnię zagadkę(BCR-ON):
W ręku mamy TYLKO wodną energię oraz Tool(nie float stone), sytuacja na benchu dowolna. Dusknoir nie ma pod sobą żadnej energii ani toola, w grze nie ma stadionu. Jaki tool i jaka sytuacja na stole zapewni nam retreat Dusknoira na ławkę?

Keldeo cofa Dusknoira, ale nie kosztem retreatu a mi chodzi o retreat.

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

9

Odp: Z cyklu: Proste.

+ pokaż spoiler

Glaceon Plasma i Plasma Badge

~Prawdziwy Shun

Podziękowali za posta: Babidi

10

Odp: Z cyklu: Proste.

Shun napisał/a:
+ pokaż spoiler

Glaceon Plasma i Plasma Badge

Brawo! Odpowiedź prawidłowa.
Shun wygrywa pieszą wycieczkę do Sosnowca dla 2 osób.
Firma sponsoruje chodaki.
big_smile

:::::::::::||"""\\::::://""\\ ::::::||"""\\.::::||:::||""\\ ::::|| :::::::::::
:::::::::::||:::://:::://::::::\\:::::||:::://:::::||:::||::::\\:::||::::::::::::
:::::::::::||::::\\::://====\\::::||::::\\ ::::||:::||:::://:::||::::::::::::
:::::::::::||__//://::::::::::::\\::||__//:::::||:::||_//:::::||::::::::::::

11 (edytowany przez Happy Spectre 2014-12-21 11:36:56)

Odp: Z cyklu: Proste.

Dobra, przydałby się jakiś #2.

Wombo Combo!

Sytuacja w prize: 5 wziętych przez przeciwnika, 0 przez Ciebie.
U przeciwnika na aktywie znajduje się... Powiedzmy Crobat (Plasma) PS, a na ławce same basici linii S2. Jakieś tam zubaty, Noibaty, itd. Bo deck taki dziwny, no. Co poradzimy. Albo dlatego, że przeciwnik myślał, że im więcej tym lepiej. Może miał 10 lat. I mieszkał w Ameryce. I to jest PTCGO. W każdym razie...
Nic nie zostało wcześniej zranione u przeciwnika. Pokemony przeciwne mają wszystkie 0 DMG counterów.
Po naszym ataku przeciwnik używa ataku owego Crobata. Na nasze nieszczęście, na polu leży Virbank. Powiedział coś, po czym uśmiechnął się. Ale na nasze szczęście, gra jest już zakończona, choć przeciwnik jeszcze nie zdaje sobie z tego sprawy. Używamy odpowiedniego ataku, na skutek którego przeciwnikowi znika cały bench oraz aktyw i bierzemy wszystkie 6 prize.

Pytania:
- Jakie dwa NASZE ataki zostały użyte? Przed i po zatruciu.
- Jaka jest nasza sytuacja, żeby coś takiego było możliwe?

Jeśli nikt do jutra rana nie wpadnie, bo to wymaga trochę kreatywności, to rzucę podpowiedź.

12

Odp: Z cyklu: Proste.

+ pokaż spoiler

Na ławce u przeciwnika Stage 2 którym zostało 10 hp. Na aktywie Crobat PS z 90 życia (Przed tem atakowaliśmy go Donpahnem PS bez strong Energy za 40). My na aktywie mamy Donphana PS ze Strong Energy a na ławce Flygona BC. W grze jest VCG, uzywamy HTL,0 akujemy dopnhanem, crobatowi zopstaje 10 hp, następnie zamieniamy donphana na Flygona i wykończamy bencha. Dla nie wiedziących to te karty:
-Flygon BC
-Donphan PS
-Hypnotoxic Laser PS

To moja odpowiedź.

13

Odp: Z cyklu: Proste.

+ pokaż spoiler

Może nie dopowiedziałem czegoś, fakt.

Przeciwnik ma wszystkie pokemony z full HP. Już to edytuję.

14

Odp: Z cyklu: Proste.

+ pokaż spoiler

hmm To słabo

15

Odp: Z cyklu: Proste.

+ pokaż spoiler

Kyurem LT użył dwukrotnie ataku Glaciate. Zatruliśmy przed pierwszym atakiem Crobata Laserem (albo Victreebelem FFI). O ile Pokemony na ławce nie mają więcej niż 60 HP, to w połączeniu z Virbankiem w polu taka kombinacja zdejmie Crobata i 5 basiców z ławki. Jeżeli mają więcej, to możemy zwiększyć nasze obrażenia używając kilku Forretressów FLF (maksymalnie do 100 obrazeń we wszystko).

EDIT:

+ pokaż spoiler

W sumie Kyurem z Muscle Bandem i 4 Forretressy FLF robią 140 w aktywa i 100 po benchu przeciwnika, niepotrzebny HTL.

16

Odp: Z cyklu: Proste.

+ pokaż spoiler

Pierwsza odpowiedź jak najbardziej poprawna... ale dla Basiców 60 HP na ławce.

Ale Muscle Band dodaje tylko 20 DMG w aktywnego! smile

Teraz spróbujmy jeszcze bardziej sprecyzować, a zarazem utrudnić sytuację.

Przeciwnik ma na ławce kilka 70 HP-owych basiców, więc 2x Glaciate to nie wystarczająca ilość dla nich. Oczywiście możemy dodać odpowiedniego Flygona i po sprawie. Ale co, gdy go nie mamy? Właściwie, to inaczej.

Zadanie: Usuń z pola aktywa o 130 HP (bez liczenia weaknessu i resista Twojego pokemona) oraz wszystkie basici o maksymalnym HP równym 70 w ciągu dwóch tur. Nie wolno pomagać sobie ability dodającym countery na przeciwnika w trakcie/pomiędzy turami.

Ja mam na myśli chyba dwa konkretne rozwiązania. Być może jest ich więcej, ale... Powiedzmy, że wygrywa najmniejsza uczyniona ilość działań.

Pokemony mogą startować z dowolną ilością energii, a flipy naszych ataków to tails.

17

Odp: Z cyklu: Proste.

Dobra, chyba już mam to, o co chodzi.

+ pokaż spoiler

Nasze pole: Mew EX LT z trzema wodnymi energiami, na benchu Ursaring (Plasma) PLB i Kyurem LT. Pierwsza tura, Adrenalash = 50 w aktywa, druga tura Glaciate = 80 we wszystko.
(Adrenalash zwiększa też obrażenia w ławkę, por. Swanna BW, o której swego czasu był ruling)

18

Odp: Z cyklu: Proste.

+ pokaż spoiler

Tak jest! To jest rozwiązanie używające najmniej kart. Alternatywnie można tutaj rzucić Noiverna zamiast Kyurema i zamienić energie.

Jest jeszcze rozwiązanie, gdy na polu jest jakiś ability lock, że Mew nie może atakować, jak np. Silent Lab z Primal Clasha. Oficjalnie nie wyszedł, ale...

Podam je tutaj, tylko zaspoileruję.

+ pokaż spoiler

Whimsicott BC używa pierwszego ataku i wyciąga na aktywa Noiverna/Kyurema z 3 energiami. W naszej następnej turze używamy HTL i Iris, a potem atakujemy.

19

Odp: Z cyklu: Proste.

+ pokaż spoiler

Ferrothorn BKP na benchu 4 Alolan Dugtrio i 4 team Aqua muki.